Έντομα

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Μισείτε τα έντομα??

Ποια έντομα μισείτε?

Έχετε φτάσει ποτέ στα άκρα για να αποφύγετε ένα έντομο?


Εγώ μισώ πολύ όλα τα έντομα, σιχαίνομαι την ανατομία και τις διατροφικές/αναπαραγωγικές τους συνήθειες :sick:

Κυρίως όμως τις κατσαρίδες γιατί είναι το έντομο του διαβόλου, σιχαμερές, άψοφες και πολύ κρατσανιστές :P :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Δεν μισώ τα έντομα ,απλώς αντιπαθώ τις τριχωτές αραχνούλες και τις κατσαρίες γιατί έχω αλλεργία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Δεν πάω μία τις αράχνες. Σιχαμερά πλάσματα. Ήταν ανάγκη να υπάρχουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Βαθυ μισος για τις κατσαριδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Οι αράχνες δεν είναι έντομα:)

Παρόλα αυτά κάποιοι μπορεί να συνεχίσουν να τις αντιπαθούν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Οι αράχνες δεν είναι έντομα:)

Παρόλα αυτά κάποιοι μπορεί να συνεχίσουν να τις αντιπαθούν...
Ωχ ,μου είχε ξεφύγει αυτο το κομμάτι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Οι αράχνες δεν είναι έντομα:)

Παρόλα αυτά κάποιοι μπορεί να συνεχίσουν να τις αντιπαθούν...

Είναι δεν είναι, καλύτερα να εξαφανιστούν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Σιχαινομαι τις κατσαριδες. Δεν τις μπορω, δεν μπορω ουτε να τις βλεπω.

Ολα τα αλλα εντομα και οι αραχνες δεν με πειραζουν τοσο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Κυριως τις κατσαριδες...με τα υπολοιπα την παλευω (καπως:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Από το πιο αηδιαστικό στο λιγότερο:
1)Αράχνες
2)Ακρίδες
3)Κατσαρίδες
4)Ελικοπτεράκια-λιβελούλες

Μακριά από μας!Κάνω σαν το υστερικό αν με πλησιάσει κάτι από τα παραπάνω.
Αλλά όχι δεν θα ήθελα να εξαφανιστούν γιατί κάθε πλάσμα στον κόσμο αυτό είναι πολύτιμο και έχει το ρόλο του.Εμείς νομίζω είμαστε λίγο υπερβολικοί.Δε ξέρω τι με απωθεί σε αυτά τα πλάσματα.Τα πόδια τους,η φυσιολογία τους;..έχουν κάτι το αποκρουστικό πάντως.(Αν μου έλεγες βέβαια αν ήθελα να εξαφανιστούν οι ταραντούλες και μαυρες χοίρες θα το σκεφτόμουν σοβαρά:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Απεχθανομαι πασης φυσεως εντομα,δε πα να 'ναι και πεταλουδες,ανατριχιαζω υπερβολικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
μέλισσες, σφήκες και γενικά κάθετι μεγάλο που πετάει καθώς κατσαρίδες και αράχνες αν και οι αράχνες δεν είναι έντομα. Επίσης τις γιγαντιαίες ακρίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Φόβος για κατσαρίδες...
Αν δω πάει. Θα είμαι πάνω στο τραπέζι σαν ηλίθια όλη μέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Κατσαριδες χμμμ εγω τις σιχαινομαι αλλα ο σκυλος μου τις πιανει και τις σκιζει στα δυο και μετα βγαζουν ενα ζουμι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μιας και πιάσατε όλοι τα έντομα και πόσο αποκρουστικά σας είναι κτλ κτλ και μιας με βοηθάνε οι σπουδές μου επί τούτου,
σας έχω κάτι που δεν σας είναι είναι και τόσο γνωστό και είμαι σίγουρος ότι όλοι σας θα το αγαπήσετε!?!?!?!?!?!?!?
Το επιστημονικό του όνομα είναι Gryllotalpa gryllotalpa Gryllotalpidae και το κοινό του όνομα είναι γρυλλοτάλπα
ή κολοκυθοκόφτης ή πρασσάγγουρας ή κρεμμυδοφάγος... enjoy!!!!





Μήπως τώρα οι κατσαριδούλες, οι αραχνούλες και λοιπά ζωύφια δεν είναι και τόσο άσχημα?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Το λένε κρεμμυδοφάγο; Χμ. Κρεμμυδοφάγος είναι το μεσαίο μου όνομα. Άνετα θα μπορούσα να κάνω παρέα με αυτό το καταπληκτικό πλασματάκι. Θα τα βρίσκαμε και στο φαΐ. :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!

VouDou πάρτο από δω!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
δεν ξέρω για 'σας αλλα εμένα μου αρέσουν πάρα πολύ οι αράχνες! όλα τα έντομα τα συμπαθώ αλλά έχω ένα ιδιαίτερο μίσος για τις κατσαρίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alchemia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alchemia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Μισω κατσαριδες, κουνουπια, οτι τσιμπαει και πεταει και τις μεγαλες τριχωτες αραχνες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Είναι σαν γαρίδα από πάνω αλλά σαν αηδιαστικό έντομο από κάτω :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top