Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Φροντιστήριο στην ΑΕΠΠ και τις ΑΟΔΕ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

anna_pas

Νεοφερμένος

Η anna_pas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
γειααα!!εχω μπερδευτει αρκετά...είμαι τεχνολογική κατεύθυνση και δεν ξερω αν χρειάζεται να κάνω καλοκαιρινό στον προγραμματισμός κ στη διοίκηση.....άλλοι μου λένε πως είναι απαραίτητο και άλλοι ότι μπορεί να βγεί άνετα η υλη μέσα στη σχολική χρόνια....τ λετε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariren

Νεοφερμένος

Η Mαριρέν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Κ εγώ έχω αυτήν την απορία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Βγαίνει παιδιά μια χαρά..Εγώ και τα 2 τα άρχισα το Σεπτέμβριο και τα τελείωσα χαλαρά, με 1 μάθημα την εβδομάδα...Μην αγχώνεστε...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ptsiotakis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ptsiotakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
8 ώρες παραπάνω που θα κάνεις το καλοκαίρι ΑΕΠΠ, θα σου λείψουν τον απρίλιο.

Γιατί, Μαθηματικά και Φυσική ξεκινάει κανείς φροντιστήριο έγκαιρα και στα άλλα μαθήματα όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Τίποτα δεν είναι απαραίτητο.Εγώ φέτος έδινα δεύτερη φορα χωρίς φροντιστήριο και πήγα παρα πολύ καλύτερα από την πρώτη φορα που έδινα με φροντιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Πιστεύω πως στον προγραμματισμό δεν παίζει ρόλο πόσες ώρες κάνεις στο φροντιστήριο αλλά το ενδιαφέρον που έχεις γι'αυτό το μάθημα...

Όσο για τη διοίκηση αν πιστεύεις ότι ίσως υπάρξει κάποιο πρόβλημα μπορείς να αρχίσεις από μόνος σου,είναι ένα μάθημα που δεν χρειάζεται καν φροντιστήριο.

Συμπέρασμα --> Μπορείς να αρχίσεις και τα 2 μαθήματα μόνος σου για αρχή...Προγραμματισμό ασχολήσου με τη θεωρία,πιστεύω οι ασκήσεις δεν θα σε δυσκολέψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ptsiotakis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ptsiotakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Παιδιά είναι αυτονόητο οτι αν κάποιος μπορεί να οργανώσει το διάβασμά του και με σωστή καθοδήγηση (απο τυο σχολείο) μπορεί ΜΟΝΟΣ του να προετοιμαστεί.

Αυτό όμως που πρέπει να τονιστεί (γιατί το προσπερνάμε καμμια φορα), είναι πως φέτος το 45% έγραψε κάτω απο τη βάση (πέρσι το 52%) και πως πολλοί μαθητές κάθε χρονιά υποτιμούν το μάθημα, το θεωρούν κάτι άλλο ή κάτι απλό και τελικά την πατάνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
γειααα!!εχω μπερδευτει αρκετά...είμαι τεχνολογική κατεύθυνση και δεν ξερω αν χρειάζεται να κάνω καλοκαιρινό στον προγραμματισμός κ στη διοίκηση.....άλλοι μου λένε πως είναι απαραίτητο και άλλοι ότι μπορεί να βγεί άνετα η υλη μέσα στη σχολική χρόνια....τ λετε???

οχι...δεν χρειαζεται!!!σε αυτα τα μαθηματα αμα διαβασεις σαν ενας απλος καλος μαθητης και τπτ αλλο...μπορεις να γραψεις ανετα..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Έγω προσωπικά άρχισα το Σεπτέμβριο με μαθήματα μία φορά την εβδομάδα, βγάλαμε την ύλη με χαλαρό ρυθμό τέλη Φεβρουαρίου-αρχές Μαρτίου και έγραψα και 19.6 (98).
Βέβαια είναι ανάλογα και με το μαθητή. Μπορεί κάποιος να θέλει περισσότερες ώρες, δεν ξέρω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Πιστεύω πως το Αοδε βγαίνει άνετα αμα το αρχίσεις τον Σεπτέμβριο και δυο φορές μάλιστα. Βασικα χρειάζεται πολύ προσωπικό διάβασμα για το αοδε οπότε και να πας στο φροντιστήριο αν δεν το διαβάζεις δεν μπορουν να στα βάλουν στο κεφάλι :p

To αεππ καλό είναι να το κάνεις από το καλοκαίρι. Κερδίζεις λίγο χρόνο για να μάθεις τα βασικά και τον χειμώνα να μαθεις καλά την θεωρία και να κάνεις πιο δύσκολα πραγματάκια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Αμα αποστηθίζεις ευκολα το αοδε βγαινει και σε 2 βδομαδες πριν τις πανελληνιες 6-7 ωρες την ημερα και γραφεις 20 στο χαλαρο
Εγω το ειχα στο φτυσιμο ολη τη χρονια και με διαβασμα 1 βδομαδας πριν τις πανελληνιες και λιγο ενδιαμεσα εγραψα 18,7 !!
Ειναι πολυ ευκολο μαθημα αν μπορεις να κατσεις και να το διαβασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chicane

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εννοείται πως το φροντιστήριο δεν είναι απαραίτητο για όλους, αλλά είναι για τους περισσότερους. Εννοείται πως να ξεκινήσεις από το καλοκαίρι δεν είναι υποχρεωτικό, αλλά κερδίζεις στο να τελειώσεις πιο νωρίς κ πιο ουσιαστικά την ύλη και να κάνεις πιο πολλές επαναλήψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Αν έχεις κάποια σχέση με προγραμματισμό από πριν, μην ασχοληθείς το καλοκαίρι μαζί του. Checkαρε το βιβλίο αν θες να πάρεις μια γεύση από θεωρία.

ΑΟΔΕ δεν αξίζει για καλοκαιρινό, καλύτερα να βγάλεις μόνος σου την ύλη διαβάζοντας 1-2 σελίδες την ημέρα. Και από Σεπτέμβριο όμως θεωρώ ανούσιο να κάνεις ΑΟΔΕ στο φροντιστήριο, καλύτερα "ξοδεψε" τις ώρες που θα έκανες το μάθημα εκεί διαβάζοντας το μόνος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_pas

Νεοφερμένος

Η anna_pas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
λέτε ε?γενικά έχω ασχοληθεί με τον προγραμματισμό γιατί με ενδιαφέρει ο τομέας.....αλλά με φοβίζει ότι πρέπει να προετοιμαστώ....μία ώρα την εβδομάδα είναι στο φροντ το καλοκαίρι για το αοδε,αλλά και από την αλλή σκέφτομαι πως 8α χαθώ στα φροντιστήρια!μπέρδεμαααααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Procomenos

Νεοφερμένος

Ο Μενέλαος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Κοίτα, δε ξέρω πού κυμαίνονται οι δυνατότητες σου στο μάθημα πάντως εγώ έκανα φροντιστήριο και στο ΑΕΠΠ και στο ΑΟΔΕ γιατί απλά ήξερα οτι αν δεν έχω κάποιον πάνω απο το κεφάλι μου στο συγκεκριμένο μάθημα δεν θα κάτσω να διαβάσω :D:D. Τώρα δική σου είναι η επιλογή, γενικώς αμα μπορείς να κάτσεις μόνος σου να διαβάσεις ΑΟΔΕ μή πας φροντιστήριο .-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hearts_alive

Νεοφερμένος

Ο hearts_alive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Αν μπορείς, διαβάζοντας μόνος σου χωρίς να κάνεις μαθήματα και χωρίς να τρως ώρες απ'τα άλλα, σημαντικότερα μαθήματα (Μαθηματικά & Φυσική), ξεκίνα σιγά σιγά (το τονίζω, σιγά σιγά) να μαθαίνεις ΑΟΔΕ. Όσο γρηγορότερα ξεκινήσεις με αυτό, τόσο γρηγορότερα θα τελειώσεις και αυτό είναι που ζητάς στο συγκεκριμένο μάθημα καθώς απ'την 1η φορά που θα βγάλεις την ύλη μέχρι να την βδομάδα που δίνεις θα μπορέσεις να κάνεις πάρα πολλές επαναλήψεις.

Μην παραδειγματιστείς από μένα, βαριόμουν σε πολλές φάσεις της χρονιάς να διαβάζω ΑΟΔΕ και σε συνδυασμό με τα απρόσμενα θέματα έγραψα μόνο 18.7 (το "μόνο" είναι σχετικό, αν σκεφτείς ότι ήταν ο 2ος χειρότερος βαθμός μου ενώ ήταν το πιο εύκολο μάθημα). :P

Για προγραμματισμό ισχύουν αυτά που είπε ο deadhorse. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
ΑΕΠΠ δεν έκανα τίποτα το καλοκαίρι. Ξεκίνησα Σεπτέμβριο και η αλήθεια είναι ότι ο καθηγητής μου με έτρεξε αρκετά αλλά έβγαλα άνετα την ύλη και έλυσα πάρα πολλές ασκήσεις. Αποτέλεσμα 19,6 γιατί ο ένας διορθωτής έβαλε 100 και ο άλλος 96. Κατά τη γνώμη μου δε χρειάζεται καλοκαιρινό, αλλά συστηματικό διάβασμα τον χειμώνα. Για την ΑΟΔΕ δε χρειάζεται καθόλου μάθημα. Αν καταφέρεις και βγάλεις το καλοκαίρι μόνη σου 1-2 φορές την ύλη τον χειμώνα θα είσαι θεά. Αν πάλι δε μπορείς να την διαβάσεις μόνη σου κάνε μάθημα ώστε να αναγκαστείς να διαβάσεις αυτό το παλιοβιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_pas

Νεοφερμένος

Η anna_pas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
παιδια αφηστε νευριασα παρα πολυ με το φροντηστηριο του αοδε!μου ειπαν πως θα έχουμε τελειωσει την ύλη πριν απο τα χριστουγεννα αν κάνω το καλοκαιρι!ρε παιδια και μετα εγω θα κοπανιεμαι στις επαναληψεις??το βρηκα πολυ ανουσιο!!59 σελιδες ειναι τ στο καλο ρε??ολο το χειμώνα δεν θα το βγάλω....???εκανα προγραμματισμό πρώτο μαθημα,αρκετα γελοία μου φάνηκαν σχετικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
παιδια αφηστε νευριασα παρα πολυ με το φροντηστηριο του αοδε!μου ειπαν πως θα έχουμε τελειωσει την ύλη πριν απο τα χριστουγεννα αν κάνω το καλοκαιρι!ρε παιδια και μετα εγω θα κοπανιεμαι στις επαναληψεις??το βρηκα πολυ ανουσιο!!59 σελιδες ειναι τ στο καλο ρε??ολο το χειμώνα δεν θα το βγάλω....???εκανα προγραμματισμό πρώτο μαθημα,αρκετα γελοία μου φάνηκαν σχετικά!


Πρωτον ολοι ετσι λενε..αλλα ελαχιστοι το τελειωνουν τοτε!!
Δευτερον..εσενα τι σε πειραζει δλδ...που θα εχεις ελευθερο χρονο να διαβασεις και αλλα μαθηματα...η απλα να ξεκουραστεις λιγο περισσοτερο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanoskarras92

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ακυρο με τα παραπανω... αλλα μια ερωτηση ρε παιδια... Εκανα πρωτο μαθημα ΑΕΠΠ πριν μια βδομαδα και αγχωθηκα παρα πολυ με αυτα που συμπερανα... Αναρωτιεμαι διαφορα με λιγα λογια... Π.χ ο καθηγητης μας εδωσε 2 φωτοτυπιες με θεωρια και μας ξεκινησε στο μπλα μπλα... μετα απο λιγο αφου δεν καταλαβα τα μισα μας ξεκινησε κατι ασκησεις... μεν γελοιες αλλα χωρις κατι "στανταρ", αν καταλαβαινεται τι θελω να πω... δηλαδη δεν υπηρχε καποια διαδικασια και γενικα οχι αρχη,μεση και τελος... Δεν ξερω τι να σκεφτω μηπως φταιει ο καθηγητης μου (το λεω γιατι βλεπω αλλα παιδια και κοιταω τα τετραδια τους και βλεπω να γραφουν πραγματα, μπορει θεωριες αλλα τουλαχιστον με μια σειρα) η μηπως ειναι τοσο σιχαμερο το μαθημα ; δηλαδη ελεος, εγω περιμενα να τα παω καλα εκει και αντικριζω ενα μαθημα που δεν καταλαβαινω τιποτα... συγνωμη που σας ζαλισα αλλα τι να κανω ; να περιμενω η να αλλαξω καθηγητη/φροντιστηριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top