Όταν τα όνειρα κάνουν φτερά...

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Μακάρι να έβγαινα και έξω...:PΕγώ φέτος δεν τα πήγα όσο ήθελα λόγω άγχους και φόβου!!!!Πραγματικά αυτό το άγχος με έχει καταστρέψει...:'(Του χρόνου δεν θα τ αφήσω έτσι!!!:nono:Θα τα δώσω όλα για όλα...Δηλαδή ότι έχει απομείνει...Πλάκα στην πλάκα διάβασα πολύ φέτος και τελικά τίποτα..:'(
Ενα μεγαλο ποσοστο ατομων που δεν πανε καλα στις πανελληνιες ειναι κι αυτοι με το υπερβολικο αγχος και ο φοβος και συνηθως αυτο συμβαινει σε ατομα που οκ διαβαζαν και γι αυτο ειχαν και φοβο,γιατι ηθελαν και ειχαν απαιτηση απο τον εαυτο τους να πανε καλα και αυτο τους αγχωνε.Οπως ειπα και πιο πριν καταλαβαινω απολυτε και σε νιωθω,αλλα προσεχε γιατι μη νομιζεις οτι με το που θα δωσεις 2η φορα ξαφνικα ολα θα γινουν καλα και θα ξεχαστει το γεγονος,δυστυχως θα συνεχισει να ειναι επωδυνο..Γενικα να υπολογιζεις πως θα σου παρει 1 χρονο σχεδον να συνελθεις απο ολο αυτο,δεν ειναι καθολου ευκολο απο θεμα ψυχολογιας και οχι τοσο διαβασματος μιας και οπως ειπες διαβαζες.Εγω παντως ακομα....και δεν ξερω κι αν θα μου φυγει συντομα..ακουγεται υπερβολικο αλλα δεν ειναι...


γιατι υπαρχει περιπτωση να μην ανεβει η λογοθεραπεια κ η φυσικοθεραπεια ή να πεσουν? Εγω δε το νομιζω. Παντα εχουν μεγαλη ζητηση και τα τελευταια 4 χρονια ανεβηκαν και τα δυο τει υπερβολικα πολυ. Απορω γιατι λεγονται ακομα τει κ δεν γινονται αει με τοσα μορια?
-----------------------------------------
Να πω και κατι ασχετο? οποιος θελει μου απαντα
Καποτε υπηρχε η δυνατοτητα να παρεις μεταγραφη απο την πολη που περνας κ να πας εκει που σπουδαζει ο αδελφος σου. Ισχυει ακομα? Εγω μπορω να το χρησιμοποιησω? Περυσι μου ειχαν πει ναι
Ποτε δεν ξερεις τι θα γινει με τις βασεις ειναι κατι το απροβλεπτο στην ουσια του.Λογικα ναι,πρεπει να ισχυει ακομα αυτο αλλα νομιζω καλο θα ταν να ρωτησει καποιον υπευθυνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sudavar

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Έχω να πω και εγώ δυσάρεστα πράγματα , αν και δεν είναι για μένα , σήμερα ή μάλλον χτες , που λέτε πάω στο σχολείο να δω τους βαθμούς μου. Βλέπω λοιπόν τα νούμερα (λιγάκι δυσάρεστα) αλλά όταν κοίταξα και τους βαθμούς του καλύτερου μου φίλου , σάστισα . Είναι αλήθεια πως δεν έκανε συστηματική δουλεία από την αρχή του χρόνου. Από τον Δεκέμβριο όμως και μετά 'έστρωσε' τον κ... του. Αναφορικά μόνο , πήρε κάτω από την βάση σε 4 μαθήματα και έβγαλε 9.200 μόρια . Η λέξη απογοητεύτηκε δεν αρκεί για να εκφράσει αυτό που του συνέβη , όταν τους είδε αυτοπροσσώπος .
Τώρα είναι έτοιμος να τα παρατήσει και να μην ξαναδώσει , εγώ θα ήθελα να ακούσω γνώμες σχετικά με το τι να του πω ώστε να του αλλάξω γνώμη και να του δώσω κουράγιο.

Με εκτίμηση ,
Γιώργος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Έχω να πω και εγώ δυσάρεστα πράγματα , αν και δεν είναι για μένα , σήμερα ή μάλλον χτες , που λέτε πάω στο σχολείο να δω τους βαθμούς μου. Βλέπω λοιπόν τα νούμερα (λιγάκι δυσάρεστα) αλλά όταν κοίταξα και τους βαθμούς του καλύτερου μου φίλου , σάστισα . Είναι αλήθεια πως δεν έκανε συστηματική δουλεία από την αρχή του χρόνου. Από τον Δεκέμβριο όμως και μετά 'έστρωσε' τον κ... του. Αναφορικά μόνο , πήρε κάτω από την βάση σε 4 μαθήματα και έβγαλε 9.200 μόρια . Η λέξη απογοητεύτηκε δεν αρκεί για να εκφράσει αυτό που του συνέβη , όταν τους είδε αυτοπροσσώπος .
Τώρα είναι έτοιμος να τα παρατήσει και να μην ξαναδώσει , εγώ θα ήθελα να ακούσω γνώμες σχετικά με το τι να του πω ώστε να του αλλάξω γνώμη και να του δώσω κουράγιο.

Με εκτίμηση ,
Γιώργος.
Να του πεις οτι δεν πρεπει να το αφησει ετσι δλδ δεν θα κρινουν οι αλλοι το μελλον του αλλα αυτος θα το σχεδιασει.Δεν μπορουν ετσι αυθεραιτα καποια ατομα να αποφασιζουν για εμας χωρις εμας:nono:.Επισης πεστου οτι ισως να χει πχ ταλεντο καπου αλλου που μεχρι στιγμης δεν ηξερε οτι το χε δλδ οτι ισως να μην ειναι και στο χαρακτηρα του να διαβαζει(δεν ξερω αν ισχυει,απλα πιθανολογω..)Καλο θα ταν να του αναφερεις πως με μια εξεταση και μονο δεν πρεπει να σκαει γιατι πολυ απλα δεν τον κρινει και σαν ανθρωπο.Δεν γινεται να τα παρατησει απο τα 18,δλδ μεγαλυτερος τι θα κανει οταν ερθουν αλλες δυσκολιες θα ανοιξει ενα λακκο και θα πεσει μεσα?Πρεπει να ψαχτει μεσα του τι πραγματικα θελει αν υπαρχει κατι που του αρεσει και δεν εγκειτε στα πλαισια πανελληνιων,αν ομως εγκειται τοτε να ξαναδωσει,αν δεν σεβαστει αυτος τα θελω του,ποιος αλλος θα το κανει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sudavar

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Eγώ θα σου έλεγα να του πεις ότι η ζωή συνεχίζεται.Πώς αν θέλει να το παλέψει ακόμα και να μη τον αφήσουν κάτι βαθμοί να τον χαντακώσουν θα πρέπει να φανεί δυνατός και να το παλέψει πάντα υπάρχει η 2η ευκαιρία...Εγώ ξέρω μαθητές που την 1η χρονιά έβγαλαν 9000 και την 2η αρίστευσαν...Αν πάλι δεν θέλει να ξαναδώσει υπάρχουν και άλλες επιλογές..όχι αυτή πάντως με το σκοινί για κρέμασμα ή να πηδήξει από κανένα παράθυρο..

Πραγματικά , δε πιστεύω να κάνει κάτι τέτοιο , ωστόσο είναι και οι γονείς του από πάνω , τον είχαν προειδοποιήσει πως αν δεν πέρναγε , δεν θα είχε άλλη μια χρονιά με πληρωμένα φροντιστήρια κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Καλά ε, με αγχώσατε για τα καλά...

Και εγώ του χρόνου τι θα κάνω, που θέλω οπωσδήποτε Ιατρική Ηρακλείου?? Πάει, τελείωσε... Τη σχολική χρονιά που μας έρχεται θα σκιστώ περισσότερο από την προηγούμενη γιατί αλλιώς θα σκάσω...

Πάντως, αν, λέμε τώρα, αν δε περάσει κάποιος εκεί που θέλει, τι είναι πιο καλό?
Να ξαναδώσει ή να φύγει στο εξωτερικό??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Πραγματικά , δε πιστεύω να κάνει κάτι τέτοιο , ωστόσο είναι και οι γονείς του από πάνω , τον είχαν προειδοποιήσει πως αν δεν πέρναγε , δεν θα είχε άλλη μια χρονιά με πληρωμένα φροντιστήρια κλπ.
δυσκολη η κατασταση οντως:(:(,αν προσπαθησει εστω μονος του παλι?Τωρα χωρις σχολειο ισως να ειναι και πιο ευκολο.Εκτος αν εχει σκεφτει κατι αλλο που να του αρεσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Καλά ε, με αγχώσατε για τα καλά...

Και εγώ του χρόνου τι θα κάνω, που θέλω οπωσδήποτε Ιατρική Ηρακλείου?? Πάει, τελείωσε... Τη σχολική χρονιά που μας έρχεται θα σκιστώ περισσότερο από την προηγούμενη γιατί αλλιώς θα σκάσω...

Πάντως, αν, λέμε τώρα, αν δε περάσει κάποιος εκεί που θέλει, τι είναι πιο καλό?
Να ξαναδώσει ή να φύγει στο εξωτερικό??

Αναλογα τι δυνατοτητες εχει και σε τι κατασταση βρισκεται...η φυγη δεν ειμαι παντα λυση αλλα οχι και κακη ιδεα...αναλογα τι θελει καθενας και αν μπορουν να τον στηριξουν οικονομικα οι γονεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Παιδιά και μένα μερικοί φίλοι μου θα ξαναδώσουν και το κακό σε αυτό το πράγμα είναι πως ΟΤΙ και να τους λες δε μπορείς να τους παρηγορήσεις για αυτό που τραβάνε.

Γενικά είναι δύσκολες καταστάσεις αυτές, δε μπορείς να πείς τίποτα περισσότερο από ένα "κουράγιο". Ενώ εγώ τα πήγα τελείως ικανοποιητικά δε μπορώ να χαρώ την επιτυχία τη δική μου γνωρίζοντας πως φίλοι μου απέτυχαν.

Τι να πω και γω με τη σειρά μου, μη τα παρατάτε μόνο, δεν αξίζει, μπορεί να χάθηκε μια μάχη, αλλά αυτό δε σημαίνει πως χάθηκε και ο πόλεμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Αλλά θα δώσω για 3η χρονιά..δεν το αφήνω να περασει έτσι...:D
Εισαι αξια συγχαρητηριων,ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rinaki

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εγω προσωπικα δεν διαβασα ιδιαιτερα...ποτε μιυ δεν το εκανα αλλωστε...αγαπω την χημεια οσο αγαοω τον ιδιο μου τον εαυτο...δεν μπορεσα να μπω...η απογοητευση μου ειναι απιστευτη....μαλλον θα δωσω για αγγλια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
εγω αγαπω το νηπιαγωγων οσο αγαπω τον εαυτο μου κ πιο πολυ μη σας πω. Εγω μπορει να δωσω κ του χρονου 3 χρονια:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rinaki

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ρε συ σοφακι αντεχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
ειναι τρομερα δυσκολο δεν ξερω αν θα αντεξω. Βασικα το ειπα πριν λιγο στην μαμα μου κ γελουσε..την επριξα σημερα την καημενη ...χιχιχι
Αν παω στην σχολη που θα περασω κ δω πως εχω παλι τα κοτσια ναι θα δωσω.Εγω πιο πολυ το κανω απο πεισμα γιατι ξερω πως μπορω το καλυτερο... αν δω οτι κουραζομαι τα παρατω δεν χαλασε κ ο κοσμος...:) Παντως δεν ειναι τιποτα σιγουρο ακομα μια σκεψη κανω.
Εσυ πως τα πηγες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenidrama1

Νεοφερμένος

Η elenidrama1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
παιδιά πως είδατε τι εβαλε ο πρωτος βαθμολογητης και τι ο δεύτερος.;;;
εγω εβγαλα 14.937 και δεν περνάω με τιποτα νηπιαγωγων που ηθελα...μαλλον ξανα του χρονου θα δωσω...λεω να παω βρεφονηπιοκομος αλλά δν ξερω εχω ακουσει οτι δεν εχει καλη επαγγελματικη αποκατάσταση ...δεν ξερω ειμαι πολυ προβληματισμενη και πολύ στεναχωρημενη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
παιδιά πως είδατε τι εβαλε ο πρωτος βαθμολογητης και τι ο δεύτερος.;;;
εγω εβγαλα 14.937 και δεν περνάω με τιποτα νηπιαγωγων που ηθελα...μαλλον ξανα του χρονου θα δωσω...λεω να παω βρεφονηπιοκομος αλλά δν ξερω εχω ακουσει οτι δεν εχει καλη επαγγελματικη αποκατάσταση ...δεν ξερω ειμαι πολυ προβληματισμενη και πολύ στεναχωρημενη...
Κοιτα κ εγω ηθελα νηπιαγωγων αλλα ουτε εγω το ποιανω τελικα. Σε συμβουλευω πραγματικα μη πας βρεφονηπιοκομος γιατι δεν εχει επαγγελματικη αποκατασταση. Καλυτερα να δωσεις παλι αν αντεχεις. Παντως υπαρχουν κ αλλες σχολες. Ψαξτο λιγο καλυτερα.αυτο θα κανω κ εγω
Εγω μπορει να δωσω κ τριτη χρονια..........παρε παρεδειγμα κ ξανα δωσε
Προς θεου μην απογοητευεσαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
παιδιά πως είδατε τι εβαλε ο πρωτος βαθμολογητης και τι ο δεύτερος.;;;
εγω εβγαλα 14.937 και δεν περνάω με τιποτα νηπιαγωγων που ηθελα...μαλλον ξανα του χρονου θα δωσω...λεω να παω βρεφονηπιοκομος αλλά δν ξερω εχω ακουσει οτι δεν εχει καλη επαγγελματικη αποκατάσταση ...δεν ξερω ειμαι πολυ προβληματισμενη και πολύ στεναχωρημενη...
το ιδιο αναρωτηθηκα και εγω!!!!αλλα μετα μου ειπαν τα παιδια οτι τα εγραφε διπλα στον βαθμο....!!!απο αριστερα...!!!ελεος...παλι καλα που το ανχος με αφησε να δω τον τελικο βαθμο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenidrama1

Νεοφερμένος

Η elenidrama1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι θα αλλαξουν τα βιβλία ...ισχυει αυτο;;; και τι δηλαδη θα πρεπει να μαθαινουμε αλλα πραγματα του χρονου αν ξαναδωσουμε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragonver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Θελω την γνωμη σας πανω σε κατι...οταν γυρισα σπιτι απο βιολογια γενικης και ειδα το βιβλιο τα ειχα γραψει ολα. Δεν ειχα ξεχασει τιποτα παρα μονο μια λεξη σε ενα ονομα. Πως ειναι δυνατον να εχω 18.6???

Όπως το είπαν και οι άλλοι. Σίγουρα κάτι ξέχασες! Δεν γίνεται να σου κόβουν έτσι! Και όχι δεν συμβαίνει τίποτα πίσω απο αυτό! Ότι γράφεις παίρνεις! Έγω ΑΟΔΕ υπολόγιζα 15+ και πήρα 18.2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leytis

Νεοφερμένος

Ο leytis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εχω απογοητευτει παρα πολυ. Θα δω τωρα. Θα φτιαξω το μηχανογραφικο και οτι γινει ας γινει. Καμια σχολη στα μορια μου καλη υπαρχη? Τρελενομαι για υπολογιστες και μαθηματικα..


κοιτα για αυτοματισμου Η πληροφορικη αλλα σε ΤΕΙ , εγω περναω αυτοματισμου αλλα δεν θα παω επειδη εχω ακουσει οτι ειναι πολυ δυσκολη , κ θα παω πληροφορικη σερρων , που εχει πολλα μαθηματα που μ αρεσουν :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leytis

Νεοφερμένος

Ο leytis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι θα αλλαξουν τα βιβλία ...ισχυει αυτο;;; και τι δηλαδη θα πρεπει να μαθαινουμε αλλα πραγματα του χρονου αν ξαναδωσουμε;;;

ακουσα εγω οτι για αυτους που δινουνε με αυτο το μετρο πανελληνιες , παντα ετσι θα δινουν ! δεν θα αλλαξει κατι , μονο σε αυτους που δινουνε 1η φορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top