Όταν τα όνειρα κάνουν φτερά...

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Και εκει που περιμενεις, εισαι σιγουρος οτι θα πιασεις το μαθηματικο Γιαννενα ξαφνικα πας στο λυκειο το πρωι και βλεπεις οτι βγαζεις 13,035..................
Παγωσα.. 3 απο τα 6 γραπτα μου περασαν απο 3ο εξεταστη με αποκορυφωμα την εκθεση, ο πρωτος μου ειχε 14 και ο δευτερος 6,2(!!!!) ο τριτος μου εβαλε ενα 10,8... ΑΟΔΕ ο πρωτος 18,6 ο δευτεροσ 14,3 ο τριτος 17,6. Φυσικη ο πρωτος 12(κομμα κατι δν θυμαμαι) ο δευτερος (9,5 περιπου) και ο τριτος 9,1(!!!!). Τι να πω. Ειμαι αρκετα απογοητευμενος απο τον ευατο μου. Εκλαψα αρκετα... Απελπιστηκα..................... Καμια καλη σχολη υπαρχει στα μορια μου? Η' να παω 2η φορα(κατι αρκετα δυσκολο)?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Υπάρχουν αρκετές σχολες στα μόρια σου.Ψάξε λίγο και αν δεν βρείς κάτι που σ'αρέσει(ανεξάρτητα από το αν είναι ΤΕΙ ή ΑΕΙ) να δώσεις και δεύτερη φορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
και γω μια απο τ ιδια φιλε και ειναι και η δευτερη φορα που δινω...ουτε εγω πιανω μαλλον τν σχολη που θελω...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rudi

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
κι εγω περιμενα 15400 περιπου για μαθηματικο πατρας αλλα τελικα.....14800...:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Παιδια μν στεναχωριεσται...Ενταξει ειναι αδικο το ξερω αλλα ζουμε σε ενα "μπουρδελο κρατος " και ας μ πει κανενας οτι δν ειναι.:mad::mad: :down:
Φιλος κολητος μου (αριστος μαθητης) να βγαζει 12 κ 13.....!!! Δηλαδη ελεος.............:down::down::down::down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Αυτο που με πειραξε ηταν που τα μισα γραπτα μου περασαν απο 3ο βαθμολογιτη. Ελεος πια κ αυτοι οι εκπαιδευτικοι. Τα ξεπετανε για να βγαλουν παραπανω λεφτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tze

Νεοφερμένος

Η tze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
με 13.783 στο 5ο πεδιο τι προτεινετε παιδια...? πολυ απογοητευση παιδια...μαλλον παω και για δευτερη χρονια...δεν υπαρχει κουραγιο ομως...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Παιδιά λυπάμαι πραγματικά για όσους απογοητεύτηκαν... :( Αλλά μην τα παρατάτε έτσι! Σχολές υπάρχουν - είτε ΑΕΙ είτε ΤΕΙ - για όλους όσους πέρασαν τη βάση. Ψάξτε λίγο τις επιλογές σας! Μην κολλάτε στο τρίπτυχο "Νομική/Παιδαγωγικά-Πολυτεχνείο-Ιατρική" και όλα τα υπόλοιπα αποτυχία! Ξέρω απόφοιτους που δήλωσαν με βαριά καρδιά μία σχολή μόνο και μόνο επειδή τους πίεσαν και τελικά ανακάλυψαν ότι όχι μόνο τους ενδιαφέρει αλλά είναι και ευτυχισμένοι εκεί. Και τελικά μην ξεχνάτε ότι αν κάτι το αγαπάτε θα βρείτε τον τρόπο να το πετύχετε. Μην πνίγεστε στην αποτυχία. Ξεχάστε όλα, αναδιοργανωθείτε, ξεκουραστείτε, ρωτήστε, φτιάξτε με καθαρό μυαλό, ψύχραιμα και έξυπνα το μηχανογραφικό σας και στο κάτω κάτω πάντα υπάρχουν και οι επόμενες εξετάσεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JesusAteYourCake

Νεοφερμένος

Ο νΤΕΠΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Οταν τα ονειρα κανουν φτερα...

...κανεις και εσυ φτερα και πας οταν ερθει η καταλληλη στιγμη να τα πιασεις. Συμφωνα με ποια λογικη τα ονειρα σας χαθηκαν ; Υπαρχει και δευτερη και τριτη {οπως για εμενα φετος} ευκαιρια. Γιατι ειναι δυσκολο ; Αν δεν εχετε το κουραγιο ή αν φοβαστε την αποτυχια θα δυσκολευτειτε πολυ, αργοτερα στη ζωη σας. Οσον αφορα τα χρονια που περνουν, σκεφτειτε: ειναι καλυτερα να διαθεσετε ενα ή δυο παραπανω χρονια απ' τη ζωη σας για να πετυχετε τον πρωταρχικο σας στοχο απο το να ακολουθησετε κατι που δεν σας αρεσει ; Εγω ειμαι 22 και εδωσα πανελληνιες, στο φροντηστηριο υπηρχαν και 25χρονα και 29χρονα. Ξεκολληστε. Δεν θελω να πλατιασω, αλλα τα πραγματα ποτε δεν ξερεις πως θα ερθουν και οι πιθανοτητες να εισαι ευτυχισμενος στη μετεπειτα ζωη σου εχοντας περασει στο μαθηματικο και δυστυχης εχοντας αποτυχει ειναι πολυ μικροτερες απ' οσο νομιζετε, και στις δυο περιπτωσεις. Η μονη δικαιολογια γα να μην δωσει καποιος εξετασεις για δευετρη φορα ειναι οικονομικα ή παρομοια προβληματα στην οικογενεια. Και παλι ομως δεν σας μενει μονο το 2010. Και το 11 και το 12 θα ερθει με την ωρα του.

Καταλαβαινω οτι οι βαθμολογικες αποκλισεις που αναφερθηκαν πιο πανω ειναι πολυ περιεργες ειδικα για τα μαθηματα της θετικοτεχνολογικης που ειναι λιγο-πολυ 1+1=2, καταλαβαινω και την οργη αλλα περα απο μια αναβαθμολογιση τι αλλο θα μπορουσε να κανει κανεις ; Επι της ουσιας, ο,τι ειχα να πω, το ειπα πιο πανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Εχω απογοητευτει παρα πολυ. Θα δω τωρα. Θα φτιαξω το μηχανογραφικο και οτι γινει ας γινει. Καμια σχολη στα μορια μου καλη υπαρχη? Τρελενομαι για υπολογιστες και μαθηματικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
και εγω δευτερη χρονια κ τα πηγα χαλια το ονειρο για νηπιαγωγος ειναι πολυ μακρινο κ φυσικα δεν ξανα δινω κ τριτη χρονια δεν αντεχω...................με 15.100 παιρναω καπου καλα απο θεωρητικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Και εκει που περιμενεις, εισαι σιγουρος οτι θα πιασεις το μαθηματικο Γιαννενα ξαφνικα πας στο λυκειο το πρωι και βλεπεις οτι βγαζεις 13,035..................
Παγωσα.. 3 απο τα 6 γραπτα μου περασαν απο 3ο εξεταστη με αποκορυφωμα την εκθεση, ο πρωτος μου ειχε 14 και ο δευτερος 6,2(!!!!) ο τριτος μου εβαλε ενα 10,8... ΑΟΔΕ ο πρωτος 18,6 ο δευτεροσ 14,3 ο τριτος 17,6. Φυσικη ο πρωτος 12(κομμα κατι δν θυμαμαι) ο δευτερος (9,5 περιπου) και ο τριτος 9,1(!!!!). Τι να πω. Ειμαι αρκετα απογοητευμενος απο τον ευατο μου. Εκλαψα αρκετα... Απελπιστηκα..................... Καμια καλη σχολη υπαρχει στα μορια μου? Η' να παω 2η φορα(κατι αρκετα δυσκολο)?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Εχω βρεθει στην θεση σου πριν 2 χρονια:(:(:(:( ξερω πολυ καλα πως νιωθεις:( θα σου προτεινα να ξαναδωσεις το ξερω πως ειδικα τωρα σου φαινεται βουνο αλλα τολματο καλυτερα να κουραστεις μια ακομα φορα παρα να το χεις βαρος οτι δειλιασες και δεν εκανες τπτ να αλλαξεις τα πραγματα.Χμ,καλη σχολη?αναλογα τι εννοεις καλη σχολη..Το θεμα ειναι να τα χεις εσυ καλα με τον εαυτο σου και να σου αρεσει αυτο που κανεις,ν νομιζεις πως δεν σου αρεσει αυτο που περνας πηγαινε γραψου και ξαναδωσε τουλαχιστον ας δωσεις πνοη στο ονειρο σου εστω και με ενα χρονο καθυστερηση..
-----------------------------------------
Οταν τα ονειρα κανουν φτερα...

...κανεις και εσυ φτερα και πας οταν ερθει η καταλληλη στιγμη να τα πιασεις. Συμφωνα με ποια λογικη τα ονειρα σας χαθηκαν ; Υπαρχει και δευτερη και τριτη {οπως για εμενα φετος} ευκαιρια. Γιατι ειναι δυσκολο ; Αν δεν εχετε το κουραγιο ή αν φοβαστε την αποτυχια θα δυσκολευτειτε πολυ, αργοτερα στη ζωη σας. Οσον αφορα τα χρονια που περνουν, σκεφτειτε: ειναι καλυτερα να διαθεσετε ενα ή δυο παραπανω χρονια απ' τη ζωη σας για να πετυχετε τον πρωταρχικο σας στοχο απο το να ακολουθησετε κατι που δεν σας αρεσει ; Εγω ειμαι 22 και εδωσα πανελληνιες, στο φροντηστηριο υπηρχαν και 25χρονα και 29χρονα. Ξεκολληστε. Δεν θελω να πλατιασω, αλλα τα πραγματα ποτε δεν ξερεις πως θα ερθουν και οι πιθανοτητες να εισαι ευτυχισμενος στη μετεπειτα ζωη σου εχοντας περασει στο μαθηματικο και δυστυχης εχοντας αποτυχει ειναι πολυ μικροτερες απ' οσο νομιζετε, και στις δυο περιπτωσεις. Η μονη δικαιολογια γα να μην δωσει καποιος εξετασεις για δευετρη φορα ειναι οικονομικα ή παρομοια προβληματα στην οικογενεια. Και παλι ομως δεν σας μενει μονο το 2010. Και το 11 και το 12 θα ερθει με την ωρα του.

Καταλαβαινω οτι οι βαθμολογικες αποκλισεις που αναφερθηκαν πιο πανω ειναι πολυ περιεργες ειδικα για τα μαθηματα της θετικοτεχνολογικης που ειναι λιγο-πολυ 1+1=2, καταλαβαινω και την οργη αλλα περα απο μια αναβαθμολογιση τι αλλο θα μπορουσε να κανει κανεις ; Επι της ουσιας, ο,τι ειχα να πω, το ειπα πιο πανω.
:iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree: εχεις δικιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Εχω απογοητευτει παρα πολυ. Θα δω τωρα. Θα φτιαξω το μηχανογραφικο και οτι γινει ας γινει. Καμια σχολη στα μορια μου καλη υπαρχη? Τρελενομαι για υπολογιστες και μαθηματικα..

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

  • Εφαρμοσμένων Μαθηματικών Κρήτης (12.586)
  • Πληροφορικής και Επικοινωνιών (Σέρρες - ΤΕΙ - 10.007)
  • Πληροφορικής και Τεχνολογίας Υπολογιστών (Λαμία - ΤΕΙ- 10.025)
  • Εφαρμοσμένης Πληροφορικής και Επικοινωνιών (Ηράκλειο -ΤΕΙ - κάτω από 10.000)
Και φυσικά αυτά είναι μόνο παραδείγματα, οι πρώτες σχολές που βρήκα κατά τύχη! Πραγματικά, αξίζει να το ψάξεις!:)

Μάλιστα θα σου πρότεινα να χρησιμοποιείσεις εδώ:
https://www.ypepth.gr/el_ec_category93.htm

την αναζήτηση βάσεων. Βάζεις από πόσα έως πόσα μόρια σε ενδιαφέρουν και σου βγάζει τις αντίστοιχες σχολές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JesusAteYourCake

Νεοφερμένος

Ο νΤΕΠΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
και εγω δευτερη χρονια κ τα πηγα χαλια το ονειρο για νηπιαγωγος ειναι πολυ μακρινο κ φυσικα δεν ξανα δινω κ τριτη χρονια δεν αντεχω...................με 15.100 παιρναω καπου καλα απο θεωρητικη?

Τι παει να πει "καλα" ; Για εμενα καλα {καλλιστα θα ελεγα} ειναι η Εθνολογια Κομοτηνης (14,2). Δες τις βασεις και αποφασισε η ιδια, δεν υπαρχει νοημα να ρωτας το γουστο του καθενος που μπορει να ειναι και τελειως διαφορετικο απ' το δικο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Τι παει να πει "καλα" ; Για εμενα καλα {καλλιστα θα ελεγα} ειναι η Εθνολογια Κομοτηνης (14,2). Δες τις βασεις και αποφασισε η ιδια, δεν υπαρχει νοημα να ρωτας το γουστο του καθενος που μπορει να ειναι και τελειως διαφορετικο απ' το δικο σου.
Εννοω μια σχολη καλη που να εχει μελον. Ενταξει ποιανω αρκετα πανεπιστημια κ φιλολογικα αλλα δε μου αρεσουν κ μετα ειναι δυσκολα για ευρεση εργασιας. Θελω πολυ Λογοθεραπεια ποιανω των ιωαννινων αλλα λετε να ανεβουν πολυ? Γιατι αν ανεβουν κοντα 500 κ λογοθεραπεια την χανω κ αυτη τη σχολη κ μετα..............................:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
και εγω δευτερη χρονια κ τα πηγα χαλια το ονειρο για νηπιαγωγος ειναι πολυ μακρινο κ φυσικα δεν ξανα δινω κ τριτη χρονια δεν αντεχω...................με 15.100 παιρναω καπου καλα απο θεωρητικη?
Nα σε ρωτησω, μηπως εισαι τριρεκνη η πολυτεκνη?? Αν ναι, τοτε εχω να σου προτεινω κατι παρα, μα παρα πολυ καλο!! Μην απογοητευεσαι, δεν αξιζει, υπαρχουν εναλλακτικες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Nα σε ρωτησω, μηπως εισαι τριρεκνη η πολυτεκνη?? Αν ναι, τοτε εχω να σου προτεινω κατι παρα, μα παρα πολυ καλο!! Μην απογοητευεσαι, δεν αξιζει, υπαρχουν εναλλακτικες...
οχι δεν ειμαι ρε γαμωτο. Για πες καμια σχολη αμα ξερεις
Μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω τις σωστες βασεις γιατι τις εχω 2 φορες κ ειναι διαφορετικες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
οχι δεν ειμαι ρε γαμωτο. Για πες καμια σχολη αμα ξερεις
Μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω τις σωστες βασεις γιατι τις εχω 2 φορες κ ειναι διαφορετικες?

Ορίστε:
https://www.ypepth.gr/el_ec_category93.htm

Είναι από το υπουργείο οπότε μάλλον θα είναι σωστές:). Είναι στο 11ο "βελάκι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sapienzia

Νεοφερμένος

Η Sapienzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Θελω την γνωμη σας πανω σε κατι...οταν γυρισα σπιτι απο βιολογια γενικης και ειδα το βιβλιο τα ειχα γραψει ολα. Δεν ειχα ξεχασει τιποτα παρα μονο μια λεξη σε ενα ονομα. Πως ειναι δυνατον να εχω 18.6???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Ελεος παιδια ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top