Γενικό -  Απορίες σχετικά με τα μαθήματα της Θεωρητικής

LeF

Νεοφερμένος

Ο LeF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
αυτο δεν το επιασα δλδ αμα γραψεις 20 ιστορια παιρνρις αυτοματως 14.000 μορια?

δεν εννοω 14.000 μορια...λαθος εκανα(σορρυ)
Εννοω οτι το 20 της ιστοριας ειναι 14,ενω το 20 των αρχαιων ειναι 26...Με πιανεις?!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lookthetree

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
τωρα ναι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moppf

Νεοφερμένος

Ο moppf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
εγω όχι; λολ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LeF

Νεοφερμένος

Ο LeF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
εγω όχι; λολ.

Ε καλα και εμενα μου πηρε παααααρα πολυ καιρο μεχρι να το καταλαβω !!

Γενικα ολα αυτα με τα πεδια,τους συντελεστες κτλπ ειναι λιγο ZdOoOOooIngG:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr sunshine

Νεοφερμένος

Ο mr sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ρε συ moppf μη φρικάρεις...όλοι μαζί στο λούκι φέτος :P
πάντως μπράβο που ξεκίνησες την ύλη της ιστορίας αν και πάρτο λάου λάου...μη τα φτύσεις πριν ξεκινήσουμε καλά καλά. θέλει αντοχές η φετινή χρονιά.
πάντως και εγώ για τη λογοτεχνία έχω ακούσει ότι είναι βουνό αλλά η παπαγαλία δε βοηθάει...αλλά θα δείξει.
η ιστορία πάντως είναι χάλια σαν ύλη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Eγω απορω ωρες ωρες αν αυτα τα θεματα ανοιγονται για καλο η οχι. :D

Eχω πανικοβληθει.

Anyway,θα ηθελα να ρωτησω κατι για τα Κειμενα του χρονου.

Η εισαγωγή στα αρχαία δεν είναι δύσκολη,οι πηγές στην ιστορία αν μάθεις τον τρόπο είναι πολύ απλές,η λογοτεχνία είναι πολύ υποκειμενικό-καλύτερα να διαβάζεις πολλές φορές τις σημειώσεις σου παρά να τις μαθαίνεις απέξω..Μέχρι το Φεβρουάριο περίπου βγαίνει η ύλη...Εγώ από το καλοκαίρι είχα ξεκινήσει!
Εμενα μου εχουν πει ακριβως το αντιθετο. :(

Οτι δηλαδη ακομα και τις σημειωσεις πρεπει να τις μαθαινει καποιος απ'εξω.

Τι ειναι καλυτερο ρε παιδια? :(

Εσεις τι προτεινετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr sunshine

Νεοφερμένος

Ο mr sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Eγω απορω ωρες ωρες αν αυτα τα θεματα ανοιγονται για καλο η οχι. :D

Eχω πανικοβληθει.

Anyway,θα ηθελα να ρωτησω κατι για τα Κειμενα του χρονου.


Εμενα μου εχουν πει ακριβως το αντιθετο. :(

Οτι δηλαδη ακομα και τις σημειωσεις πρεπει να τις μαθαινει καποιος απ'εξω.

Τι ειναι καλυτερο ρε παιδια? :(

Εσεις τι προτεινετε?

έλα δε θα πεθάνουμε κιόλας το κέρατο μ :D
ακόμη κι αν έχουμε υψηλούς στόχους θα τα καταφέρουμε χωρίς να παθαίνουμε και νευρική κρίση από το άγχος...τόσοι τα κατάφεραν. be positive :iagree:(ας προσπαθήσουμε τουλάχιστον :P)


και ναι για τη λογοτεχνία και εγώ το έχω ακούσει αυτό...δηλαδή άλλοι λένε να παπαγαλίζουμε τα κατεβατά...αλλά οι πιο πολλοί λένε ότι δεν ωφελεί. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
έλα δε θα πεθάνουμε κιόλας το κέρατο μ :D
ακόμη κι αν έχουμε υψηλούς στόχους θα τα καταφέρουμε χωρίς να παθαίνουμε και νευρική κρίση από το άγχος...τόσοι τα κατάφεραν. be positive :iagree:(ας προσπαθήσουμε τουλάχιστον :P)


και ναι για τη λογοτεχνία και εγώ το έχω ακούσει αυτό...δηλαδή άλλοι λένε να παπαγαλίζουμε τα κατεβατά...αλλά οι πιο πολλοί λένε ότι δεν ωφελεί. :|
Ναι ενταξει εχεις δικιο. :)

Αλλα σημερα εχουν δει τοσα πολλα τα ματια μου σε αυτο το forum απο το πρωι, που δεν ξερω που να παω να κρυφτω. :D :P

*προσπαθει να ηρεμησει*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Ειδικά στη λογοτεχνία δεν θέλει καθόλου μα καθόλου παπαγαλία! Μια χρονιά έκανα απλές αναγνώσεις τις σημειώσεις μου και έγραψα 19,2!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moppf

Νεοφερμένος

Ο moppf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ποπο πραγματικά δεν ξέρω τι να πω! Βλέπω πραγματικα μαθητές 19-20 να γράφουν έκθεση 14.5 και άλλοι να γράφουν ανετα 17+! Το ίδιο και στην λογοτεχνία! Για να πω την αλήθεια έχω αγχωθεί... ελπίζω με την δουλειά π ξεκινάω σήμερα (υποθέτω επιτακτική ανάγκη οταν μένεις σε νησί) να ξεχαστώ λιγάκι! Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Παιδιά ιστορία άρχισα ήδη και σε 1,5 βδομάδα έχω βγάλει την μισή ύλη σχεδόν (40 σελ) και τις ξερω νερο. Στα αρχαία όμως με το που είδα 33 σελίδες μόνο κείμενο χωρίς εικόνες κάτι... κώλωσα! Όταν λέτε απο το καλοκαίρι εννοείτε Αύγουστο; Έχω αγχωθει γιατι ποτε μου δεν ημουν σε ενα προγραμμα... Παντα διαβαζα στα διαλλείματα και πρίν τα διαγωνίσματα!

Ξεκινας διαβασμα χωρις να ξερεις τι ειναι στην υλη; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moppf

Νεοφερμένος

Ο moppf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
με την ύλη του 2009 ίσως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
με την ύλη του 2009 ίσως;

Η οποια αλλαζει το 2010 ισως?

Δηλαδη αν απο τις 40 σελιδες που εχεις κανει οι 10-20 ειναι εκτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr sunshine

Νεοφερμένος

Ο mr sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Αλήθεια το έχω απορία...ξεκινάμε φροντιστήρια αυτές τις μέρες και βγάζουμε κάποια ύλη. Δεν υπάρχει όμως η πιθανότητα να αλλάξει και π.χ. να κάνουμε 10-20 σελίδες που δε χρειαζόταν άρα τζάμπα κόπος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Εμας στο φροντιστηριο μας γνωριζουν την υλη απο τελη Ιουλιου, οποτε δεν υπαρχει κινδυνος να διδαχτουμε κατι που δε θα ναι μεσα στην υλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moppf

Νεοφερμένος

Ο moppf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Και συ που ξέρεις ότι αλλάζει το 2010; Έχεις μπάρμπα τον Καραμανλή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
γεια σου!!!καταρχην μπραβο σου που εχεισ αρχισει απο τωρα να ενδιαφερεσαι!!!η εισαγωγη στα αρχαια δεν ειναι κα8ολου προβλημα, μπορει να σου φαινεται πολυ αλλα θα δεισ στην συνεχεια οτι δεν ειναι τιποτα!!το μονο που χρειαζεται ειναι να μην αφηνεισ τιποτα πισω ..πρεπι να διαβαζεισ το κα8ε μα8ημα στην ωρα του...ποτε μην πεισ οτι 8α το αφησεισ για μετα..οι επαναληψεισ πρεπει να γινονται και αυτεσ στην ωρα τουσ!!!το καλο 8α ηταν τριτη λυκειου να κανεισ ιδιαιτερο αλλα και σε ενα καλο τμημα γινεται καλη δουλεια ....η ιστορια ειναι το μεγαλο προβλημα τησ 8εωρητικησ αν 8εσ την γνωμη μου...εμενα παντωσ αυτο το μα8ημα με αγχωσε πιο πολυ...η λογοτεχνια μου ηταν το πιο ευκολο μα8ημα και το πιο ευχαριστο,ουτε αποστη8ιση ουτε τιποτα...καλεσ σημειωσεισ πρεπι να εχει και καλο κα8ηγητη,,στακειμενα παιζει μεγαλο ρολο η κατανοηση την ωρατησ παραδοσησ...η υλη 8α πρεπει να εχει βγει καπου στον φεβρουαριο...αν αγχω8εισ ειδικα μετα τον μαρτιο μην ανυσυχησεισ δεν ειναι τιποτα...εγω ειχα παλεπιστει ειδικα το πασχα!!αλλα τελικα πηγαν ολα μια χαρα , εβγαλα 18.227 μορια και περναω οπου 8ελω!!!καλο κουραγιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moppf

Νεοφερμένος

Ο moppf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
γεια σου!!!καταρχην μπραβο σου που εχεισ αρχισει απο τωρα να ενδιαφερεσαι!!!η εισαγωγη στα αρχαια δεν ειναι κα8ολου προβλημα, μπορει να σου φαινεται πολυ αλλα θα δεισ στην συνεχεια οτι δεν ειναι τιποτα!!το μονο που χρειαζεται ειναι να μην αφηνεισ τιποτα πισω ..πρεπι να διαβαζεισ το κα8ε μα8ημα στην ωρα του...ποτε μην πεισ οτι 8α το αφησεισ για μετα..οι επαναληψεισ πρεπει να γινονται και αυτεσ στην ωρα τουσ!!!το καλο 8α ηταν τριτη λυκειου να κανεισ ιδιαιτερο αλλα και σε ενα καλο τμημα γινεται καλη δουλεια ....η ιστορια ειναι το μεγαλο προβλημα τησ 8εωρητικησ αν 8εσ την γνωμη μου...εμενα παντωσ αυτο το μα8ημα με αγχωσε πιο πολυ...η λογοτεχνια μου ηταν το πιο ευκολο μα8ημα και το πιο ευχαριστο,ουτε αποστη8ιση ουτε τιποτα...καλεσ σημειωσεισ πρεπι να εχει και καλο κα8ηγητη,,στακειμενα παιζει μεγαλο ρολο η κατανοηση την ωρατησ παραδοσησ...η υλη 8α πρεπει να εχει βγει καπου στον φεβρουαριο...αν αγχω8εισ ειδικα μετα τον μαρτιο μην ανυσυχησεισ δεν ειναι τιποτα...εγω ειχα παλεπιστει ειδικα το πασχα!!αλλα τελικα πηγαν ολα μια χαρα , εβγαλα 18.227 μορια και περναω οπου 8ελω!!!καλο κουραγιο!!!


hi froso thnx για το reply σ! msn εχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afroula

Νεοφερμένος

Η afroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ΡΕ παιδια ξερετε τιποτε για την υλη τ 2010..αλλαζει τιποτα?γιατι θελω να ξεκινησω διαβασμα..μη διαβαζω τζαμπα.:mad:.για ολα τα μαθηματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
δεν νομιζω να αλλαξει τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top