Ιταλικά

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όχι δεν έκανα καθόλου από το prova orale 2. Τώρα θα το κάνω γιατί είναι για προετοιμασία Γ1-Γ2. Αλλά δεν μου χρειάστηκε ούτε στα προφορικά ούτε στα γραπτά. Αν κάνεις το prova orale 1 για Β2 θεωρώ ότι σε καλύπτει.

Δεν είμαι σίγουρη ότι τα plida αναγνωρίζονται από το ασεπ εκτός και αν μπήκαν τώρα τελευταία.

Όσον αφορά το κρατικό εγώ που έδωσα το Μάϊο Β2 το μόνο που με δυσκόλεψε ήταν η κασέτα. Τα έλεγαν πολύ γρήγορα. Και όλοι δυσκολεύτηκαν. Το Νοέμβρη θα δώσω Γ1 πάλι κρατικό.
ναι ισχύει ότι το prova orale 1 αρκεί για β1-β2

καλά το ακουστικό ήταν τραγικό...και το απίστευτο είναι ότι έπισα 17-18 στα 25!! Δεν το πίστευα όταν είδα τις απαντήσεις, ειδικά το δεύτερο ακουστικό ήταν ότι πιο γρήγορο έχω ακούσει σε ομιλία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Να ρωτησω εγω κατι? Κι εγω κανω το progetto Italiano και το La prova orale, δηλαδη θεωρουμαι Β1? Μα κανω μονο 2 χρονια! Στα αγγλικα εκανα 5 χρονια να φτασω Β1 :eek::eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Να ρωτησω εγω κατι? Κι εγω κανω το progetto Italiano και το La prova orale, δηλαδη θεωρουμαι Β1? Μα κανω μονο 2 χρονια! Στα αγγλικα εκανα 5 χρονια να φτασω Β1 :eek::eek::eek:
συνήθως στα 2 χρόνια δίνεις για β1-β2...συνήθως λέω μην πέσει κανείς να με φάει, άκουσα και άτομα που ήρθαν να δώσουν με 6 μήνες εντατικό..νομίζω πως τα 2 χρόνια που έκανα είναι η ιδανική περίοδος!

ερώτηση...πόσο καιρό κάνατε για να δώσετε για γ1?(αφού πήρατε το β2)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

atri32

Νεοφερμένος

Ο atri32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εχοντας proficiency στα αγγλικά
Με 1.5 χρόνο ιταλικα πέρασα kpg β1
Με 2 χρόνια δηλαδή πεντε μήνες μετα
Πέρασα β2 κπγ. Στα 2.5 χρόνια έδωσα
Το diploma γ1 και πέρασα τα προφορικα
Και κόπηκα για λίγο στα γραπτά που θα τα ξανα
Δώσω Ιουνίου . Στα 3 χρόνια έδωσα τον Μάιο
Κπγ γ1 πρώτη φορα και θεωρώ πως το έχω
Περάσει . Το prova orale 1 ειναι για α2-β1
Το prova orale 2 ειναι για β2-c2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εχοντας proficiency στα αγγλικά
Με 1.5 χρόνο ιταλικα πέρασα kpg β1
Με 2 χρόνια δηλαδή πεντε μήνες μετα
Πέρασα β2 κπγ. Στα 2.5 χρόνια έδωσα
Το diploma γ1 και πέρασα τα προφορικα
Και κόπηκα για λίγο στα γραπτά που θα τα ξανα
Δώσω Ιουνίου . Στα 3 χρόνια έδωσα τον Μάιο
Κπγ γ1 πρώτη φορα και θεωρώ πως το έχω
Περάσει . Το prova orale 1 ειναι για α2-β1
Το prova orale 2 ειναι για β2-c2
θενξ για την απάντηση!!
δηλαδή αν όλα πήγαν όπως νομίζω και πήρα το β2, θα χρειαστώ ίσως μόνο 1 χρόνο για γ1? χμμ κοίτα που το σκέφτομαι:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killbill123

Νεοφερμένος

Η killbill123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Και εγώ 17/25 βρήκα.:clapup: Όντως η δεύτερη άσκηση ήταν ότι πιο γρήγορο έχω ακούσει σε κασέτα.
Θεωρώ ότι τα 2 χρόνια είναι πολλά για Β2. Βέβαια εξαρτάται και την ηλικία στην οποία είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
λοιπόν παιδιά..οι μονάδες για το β1-β2 είναι συνολικά 200..από αυτές ...50 από τα κείμενα, 40 από προφορικά, 50 από ακουστικό και 60 έκθεση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Να ρωτησω εγω κατι? Κι εγω κανω το progetto Italiano και το La prova orale, δηλαδη θεωρουμαι Β1? Μα κανω μονο 2 χρονια! Στα αγγλικα εκανα 5 χρονια να φτασω Β1 :eek::eek::eek:

Το Progetto Italiano 2-το κόκκινο- είναι για Β1-Β2.
Αν κάνεις αυτό ναι. :P
Εγώ κάνω 3,5 χρόνια και φέτος ξεκίνησα το Prova Orale και πάλι δεν κάνω πολύ. υγ και εγώ Β1 είμαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killbill123

Νεοφερμένος

Η killbill123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ναι έτσι ακριβώς είναι η βαθμολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ναι έτσι ακριβώς είναι η βαθμολογία.
θενξ! υπολογίζω 34-36 στο ακουστικό, 29-32 στα κείμενα και 30-32 στα προφορικά, οπότε γύρω στα 94 και θέλω μόνο 26/60 στην έκθεση..ε νομίζω είναι αρκετά χαμηλός βαθμός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
έχει ακούσει κανείς κάποια πιθανή ημερομηνία για τα αποτελέσματα των εξετάσεων κπγ σε β1-β2??
ή μηπως θυμάται αντίστοιχες παλαιότερες μέρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
έχει ακούσει κανείς κάποια πιθανή ημερομηνία για τα αποτελέσματα των εξετάσεων κπγ σε β1-β2??
ή μηπως θυμάται αντίστοιχες παλαιότερες μέρες!
γύρω στις 20 βγαίνουν κάθε χρονιά αν θυμάμαι καλά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

atri32

Νεοφερμένος

Ο atri32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Οταν είχα δώσει b1-b2 μαιος 2012 είχαν βγει
2/8. Και εγω περιμένω Γ1 κπγ και επίσης
Τα αποτελεσματα του diploma c1. Εαν κάποιος
Εδωσε κπγ γ1 Μάιο 2013 η diploma c1 και ξέρει
Κάτι νεότερο ας κάνει post.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
γύρω στις 20 βγαίνουν κάθε χρονιά αν θυμάμαι καλά. ;)
δηλαδή σε ένα 20ημερο το πολύ θα ξέρουμε χααχ:P
αφού το παιδί από κάτω είπε για 2/8..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manosthegreek

Νεοφερμένος

Ο manosthegreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
έχει κανείς να μου προτείνει βιβλία για επίπεδο avanzato-superiore C1/C2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
έχει κανείς να μου προτείνει βιβλία για επίπεδο avanzato-superiore C1/C2?

Γιατι δεν ρωτας τον καθηγητη/καθηγητριά σου? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manosthegreek

Νεοφερμένος

Ο manosthegreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Θα διαβάσω μόνος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
ciao κι από εμένα! Σκέφτομαι να αρχίσω να μαθαίνω Ιταλικά. Με λεξιλόγιο και γραμματική online. Γνωρίζω καλά γαλλικά κι έχω διαπιστώσει πως μεταξύ τους μοιάζουν αρκετά έως πολύ. in other words, κείμενα (απλά) που έχω διαβάσει τα κατανοώ. Τι συμβουλεύετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flumen

Νεοφερμένος

Η Flumen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ν'ακούς ιταλικά τραγούδια, να διαβάζεις κόμιξ στα ιταλικά και να πάρεις μια μέθοδο άνευ διδασκάλου. Και πάλι βέβαια θα μάθεις τα βασικά, αν σε ενδιαφέρει να ασχοληθείς σοβαρά με τη γλώσσα πρέπει να πας σε φροντιστήριο ή ιδιαίτερο, εκτός κι αν ανήκεις στα πολύ πειθαρχημένα και διαβαστερά άτομα, αλλά και πάλι αν θες να δώσεις κάποιο πτυχίο θα χρειαστείς κάποιον να σου διορθώνει τις εκθέσεις και να σου κάνει τα προφορικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Ν'ακούς ιταλικά τραγούδια, να διαβάζεις κόμιξ στα ιταλικά και να πάρεις μια μέθοδο άνευ διδασκάλου. Και πάλι βέβαια θα μάθεις τα βασικά, αν σε ενδιαφέρει να ασχοληθείς σοβαρά με τη γλώσσα πρέπει να πας σε φροντιστήριο ή ιδιαίτερο, εκτός κι αν ανήκεις στα πολύ πειθαρχημένα και διαβαστερά άτομα, αλλά και πάλι αν θες να δώσεις κάποιο πτυχίο θα χρειαστείς κάποιον να σου διορθώνει τις εκθέσεις και να σου κάνει τα προφορικά.

Έχεις δίκιο! Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top