Γαλλική Φιλολογία

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Διάβασα όλα τα μηνύματα και πραγματικά από ότι φαίνεται είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα.Εγώ έχω γνώσεις Β2 και με όλα αυτά που διάβασα δεν ξέρω αν θα μπορώ να ανταπεξέλθω! Να ρωτήσω μέσα στην σχολή δεν κάνουν μαθήματα για να μάθεις καλύτερα την γλώσσα; Γιατί αμα στο σκεφτούμαι ένας άνθρωπος 18 χρονών πως μπορεί ξέρει άριστα μια ξένη γλώσσα; Μου φαίνονται υπερβολικά όλα αυτά.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Διάβασα όλα τα μηνύματα και πραγματικά από ότι φαίνεται είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα.Εγώ έχω γνώσεις Β2 και με όλα αυτά που διάβασα δεν ξέρω αν θα μπορώ να ανταπεξέλθω! Να ρωτήσω μέσα στην σχολή δεν κάνουν μαθήματα για να μάθεις καλύτερα την γλώσσα; Γιατί αμα στο σκεφτούμαι ένας άνθρωπος 18 χρονών πως μπορεί ξέρει άριστα μια ξένη γλώσσα; Μου φαίνονται υπερβολικά όλα αυτά.. :/
και εγω την ιδια απορια ειχα αλλα αν εχεις ενα καλο επιπεδο β2,και διαβαζεις ,θα τα καταφερεις!ετσι τουλαχιστον περιπου μου ειπε το γοργονοκοριτσο που την εχει τελειωσει!!ασε και εγω το ιδιο αγχος εχω,διαβαζω ξαναδιαβαζω αλλα αγχωνομαιολο και περισσοτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ηρθα και γω... :P
ξαναλεω μην αγχωνεστε
και βεβαια γινονται μαθηματα ωστε να μαθετε καλυτερα τη γλωσσα
δεν θα σας μαθουν ομως και πως σχηματιζεται ο ενεστωτας ;)
υποτιθεται οτι τα βασικα τα ξερετε
πως περασατε εξαλλου το ειδικο και πηγατε εκει?
και με β2 ειστε οκ
απλα θελουν να βλεπουν οτι ενδιαφερεστε και ασχολειστε, καθως μεγαλο ποσοστο αδιαδορει και στο τελος τα παραταει
ας κανετε εσεις λοιπον τη διαφορα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
ηρθα και γω... :P
ξαναλεω μην αγχωνεστε
και βεβαια γινονται μαθηματα ωστε να μαθετε καλυτερα τη γλωσσα
δεν θα σας μαθουν ομως και πως σχηματιζεται ο ενεστωτας ;)
υποτιθεται οτι τα βασικα τα ξερετε
πως περασατε εξαλλου το ειδικο και πηγατε εκει?
και με β2 ειστε οκ
απλα θελουν να βλεπουν οτι ενδιαφερεστε και ασχολειστε, καθως μεγαλο ποσοστο αδιαδορει και στο τελος τα παραταει
ας κανετε εσεις λοιπον τη διαφορα :clapup:
je pourrais faire la difference....mais,les professeurs la feraient? βαζω στοιχημα οτι θα εχω κανει λαθος σε αυτο που εγραψα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
παει καλυτερα μελοντας στο δευτερο σκελος;)
οσο για το λαθος που λες....
αν απο φοβο μην κανουμε λαθος δεν μιλαμε ή δεν γραφουμε, τοτε δνε θα καταφερουμε να επικοινωνησουμε ποτε :hmm:
και μην τους φοβασαι τους καθηγητες...
αρκετοι ειναι "αρνακια"
ελαχιστοι "μοιαζουν" μαντροσκυλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παει καλυτερα μελοντας στο δευτερο σκελος;)
οσο για το λαθος που λες....
αν απο φοβο μην κανουμε λαθος δεν μιλαμε ή δεν γραφουμε, τοτε δνε θα καταφερουμε να επικοινωνησουμε ποτε :hmm:
και μην τους φοβασαι τους καθηγητες...
αρκετοι ειναι "αρνακια"
ελαχιστοι "μοιαζουν" μαντροσκυλα...
j'espere!!!δηλαδη αυτο που εγραψα ειναι εντελως λαθος????:(:(!ασε που εχω προβλημα και με την προφορα μου ,ειναι λιγο ελληνικη,στο πανεπιστημιο υπαρχουν μαθηματα που να την βελτιωνουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
απ'ολα εχει η σχολη...
γλωσσολογικα (ολων των ειδων) , φωνητικης, μεταφρασης, διδακτικης, λογοτεχνιας, ιστοριας .....
ολο και καποιο θα ξεχασα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
απ'ολα εχει η σχολη...
γλωσσολογικα (ολων των ειδων) , φωνητικης, μεταφρασης, διδακτικης, λογοτεχνιας, ιστοριας .....
ολο και καποιο θα ξεχασα :P
χαχαχα θα πρεπει να ειναι ωραια και ενδιαφερον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
με το καλο λοιπον να τα δεις και να τα μαθεις απο κοντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
με το καλο λοιπον να τα δεις και να τα μαθεις απο κοντα...
ε ναι..πρωτα ο θεος να δωσω πανελληνιες...εχω ακομα 1 χρονο ασε που στο μυαλο μου υπαρχει ακομα το μεταφραστικο στην κερκυρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
:eek: Ποπο....Διάβασα αυτά τώρα και αγχώθηκα....
Τόσο δύσκολη σχολή είναι????

Αν μπορούσε κάποιος να μου πει το 1ο εξάμηνο τι μαθήματα γίνονται θα του ήμουν υπόχρεη!!!
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

Πικάπα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πικάπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Παιδιά δεν υπάρχει εύκολο τμήμα στη φιλοσοφική του ΕΚΠΑ, όπου και να μπείτε θα πρέπει να αφοσιωθείτε.
Ξεχάστε την εργασία ταυτόχρονα με τις σπουδές - οι σπουδές είναι η εργασία σας, όπως κάποτε ήταν το σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chara91

Νεοφερμένος

Η Chara91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
:eek: Ποπο....Διάβασα αυτά τώρα και αγχώθηκα....
Τόσο δύσκολη σχολή είναι????

Αν μπορούσε κάποιος να μου πει το 1ο εξάμηνο τι μαθήματα γίνονται θα του ήμουν υπόχρεη!!!
:D


https://www.frl.uoa.gr/undergrad.html
Μπορείς να δεις εδώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
ρε συ, σου εχω στειλει και προσωπικο μηνυμα, το Β2 εχω :P
sorry δεν σε θυμομουν.:redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
περασα!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

koukaki

Νεοφερμένος

Η koukaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
γαλλικη φιλολογια αθηνων!!!!!

Να ρωτησω κατι?Δεν ειμαι απο αθηνα και γενικα δεν ξερω,το κτηριο της γαλλικης φιλολογιας που ειναι?Ειναι στη Πανεπιστημιουπολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!
κουκουκακι συναδελφοι!!! ναι, στου ζωγραφου ειναι!
και εγω απο επαρχια θα ερθω! οτι θες στειλε pm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukaki

Νεοφερμένος

Η koukaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
οκ ευχαριστ πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top