Γαλλική Φιλολογία

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
εγω θελω να δηλωσω γαλλικη φιλολογια και εχω κυριολεκτικα κολλημα με την γαλλικη κουλτουρα ομως εδωσα β2 φετος και κοπηκα στο ακουστικο παρ'ολα αυτα δεν θα ξαναδωσω θα κανω την υλη των πανελληνιων στο φροντηστιριο και θα κλεισω ταυτοχρονα τα κενα μου(γιατι σιγουρα εχω),γνωριζω γαλλικα και μιλαω γαλλικα σε επιπεδο β2 απλα δεν πηρα το πτυχιο γιατι ειχα μικροατυχιες στο ακουστικο(η αιθουσα που διναμε ειναι η αληθεια οτι ειχε χαλια ακουστικη) θα εχω προβλημα επειδη δεν εχω το πτυχιο του β2 και ας ξερω γαλλικα σε επιπεδο β2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
κατά τη γνώμη μου δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα..
μην ανησυχείς...
θα κάνετε γλωσσικά μαθήματα και στη σχολή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Όλες οι διαλέξεις γίνονται στα γαλλικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ναι...
εκτός από τα ελληνικά μαθήματα (που κατά κύριο λόγο είναι πλέον επιλογής)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Από την πρώτη μέρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ε εντάξει..
τα εισαγωγικά και μια στο τόσο θα μιλάνε και ελληνικά
αλλά σε γενικές γραμμές γαλλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
ε εντάξει..
τα εισαγωγικά και μια στο τόσο θα μιλάνε και ελληνικά
αλλά σε γενικές γραμμές γαλλικά

Εγώ έχω επίπεδο Β2 αλλά δεν καταλαβαίνω άπταιστα.. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
βρε παιδιά...
μην αγχώνεστε όλοι σας...
δεν θα σας φάνε κι'όλας....
όλα καλά θα πάνε...
με προσπάθεια και θέληση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
ευχαριστω για τις πληροφοριες θα σε ρωτησω αν χρειαστω κατι αλλο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
οσο και αν δυσκολα μου ακουγονται ολα αυτα!μεχρι στιγμης θα ηθελα να περασω γαλλικη φιλολογια!δεν εχω αλλαξει γνωμη!ευχομαι οι βασεις να παραμεινουν χαμηλες και μεχρι του χρονου,για να καταφερω να μπω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloublou

Νεοφερμένος

Η Bloublou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας!ειμαι μαθητρια Γ' λυκειου και δινω σε λιγο καιρο πανελληνιες.Ημουν σε φροντηστηριο μεχρι τα Χριστουγεννα ομως τελικα σκεφτηκα και αποφασησα μαζι με τους γονεις μου να παω στο Derree .Παντα ομως σκεφτομουν πως ηθελα εργαστω στον τομεα της εκπαιδευσης και παντα λατρευα τα γαλλικα!! ετσι βλεποντας και τη βαση της γαλλικης φιλολογιας Αθηνας σκεφτηκα οτι δεν θα ηταν δυσκολο να την πιασω!αν τελικα μπω στη γαλλικη θα μπορεσω να ανταπεξελθω γιατι εχω Α2 και τωρα θα συνεχισω και για Β1???? εστω και με καποια βοηθεια απο καθηγητη το πρωτο-δευτερο εξαμηνο θα τα καταφερω εκει μεσα ή να παω καλυτερα στο Deree :P ?? η αληθεια ειναι οτι μου αρεσουν πολυ τα γαλλικα κι εχω πολυ ορεξη να ασχοληθω! οποιος μπορει να μου πει θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως!!ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Έχω να κάνω μια ερώτηση, λοιπόν , μια φίλη μου θέλει να περάσει και αυτή γαλλική φιλολογιά μόνο που ότι ξέρει είναι απο το σχολείο δηλαδή Α1 επίπεδο..Έχει ελπίδες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ειναι πολυ δυσκολο να τα καταφερει με ενα απλο α1
οχι μονο στη σχολη, αλλα δεν θα μπορεσει να γραψει καλα και στις πανελληνιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Το γνωρίζω αυτό αλλά δυστυχώς δεν πήγε ποτέ της γαλλικά οπότε αλλά κανει τώρα στο σχολείο,προσπαθώ να την βοηθήσω και εγώ αλλά δεν βλέπω να γίνεται κάτι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Καλησπέρα! Σε καμία περίπτωση κάποιος που έχει γνώσεις Α1 δεν μπορεί να αποφασίσει να στραφεί προς ξενόγλωσση φιλολογία.Στα χαμηλά επίπεδα όλες οι γλώσσες φαίνονται παιχνιδάκι.Δεν μπορεί έχοντας διδαχθεί μόνο présent, futur proche και passé composé να προσανατολίζεται κανείς προς Γαλλική Φιλολογία!Ας διαβάσει για τα μαθήματα που θα δώσει πανελλαδικά η φίλη σου κι ας μη χάνει το χρόνο της με το να προσπαθήσει να φτάσει σε επίπεδο υψηλό στα Γαλλικά.(Αν είναι Α Λυκείου και μέχρι τώρα έχει αυτές τις γνώσεις, μαζί με τα μαθήματα του σχολείου δεν προλαβαίνει εκ των πραγμάτων να φτάσει σε επίπεδο ικανοποιητικό για να ανταπεξέλθει στο ειδικό μάθημα) και δεδομένης της αγοράς εργασίας...τζάμπα θυσίες θα κάνει.Τώρα όσον αφορά εσένα που πραγματικά είναι το όνειρό σου, ακολούθησέ το, εκτός κι αν σου αρέσει κάτι άλλο εξίσου.Οι καλοί στη δουλειά τους δεν χάνονται...ακόμα και στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena93

Νεοφερμένος

Η elena93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
γεια σου!!κοιτα κ εγω γαλλικη θελω κ εχω παρει β2.για να μπεις στη σχολη,δηλαδη για να δωσεις ειδικο μαθημα καλο ειναι τ α2 γιατι ειναι πολυ ευκολο να πιασεις 10..αλλα μεσα στη σχολη θα δυσκολευτεις πολυ..χρειαζεται πολυ δουλεια..εδς κ μενα μ λενε οτι τ β2 ειναι ισα-ισα..αλλα οταν υπαρχει θεληση ολα γινονται!:P τελικα αποφασισες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
αντικειμενικα... η σχολη ειναι δυσκολη...
και οσο παει την δυσκολευουν ακομα περισσοτερο...
εχουν γινει πολλες αλλαγες στα μαθηματα και το συνολο μαθηματων για το πτυχιο εχει αυξηθει
μην γελιομαστε
πολυ δυσκολα θα μπει καποιος με α2
οση διαθεση και αν εχει
αν εχει οντως διαθεση ας κανει μαθηματα να ανεβει το επιπεδο του και για να ειναι σιγουρος οτι θα περασει στις πανελληνιες αλλα και για να εχει μια αξιοπρεπη πορεια μεσα στη σχολη
ενημερωτικα σας λεω οτι υπαρχουν μερικοι καθηγητες που αν δεν ξερεις ουτε τα βασικα δεν σε περνανε με τιποτα...
δεν τα λεω με κακια, απλα θελω να ειστε ενημερωμενοι και χωρις αυταπατες...
ειστε νεα παιδια, τωρα κανετε τις επιλογες σας.. φροντιστε λοιπον να ειναι οι σωστες για σας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
αντικειμενικα... η σχολη ειναι δυσκολη...
και οσο παει την δυσκολευουν ακομα περισσοτερο...
εχουν γινει πολλες αλλαγες στα μαθηματα και το συνολο μαθηματων για το πτυχιο εχει αυξηθει
μην γελιομαστε
πολυ δυσκολα θα μπει καποιος με α2
οση διαθεση και αν εχει
αν εχει οντως διαθεση ας κανει μαθηματα να ανεβει το επιπεδο του και για να ειναι σιγουρος οτι θα περασει στις πανελληνιες αλλα και για να εχει μια αξιοπρεπη πορεια μεσα στη σχολη
ενημερωτικα σας λεω οτι υπαρχουν μερικοι καθηγητες που αν δεν ξερεις ουτε τα βασικα δεν σε περνανε με τιποτα...
δεν τα λεω με κακια, απλα θελω να ειστε ενημερωμενοι και χωρις αυταπατες...
ειστε νεα παιδια, τωρα κανετε τις επιλογες σας.. φροντιστε λοιπον να ειναι οι σωστες για σας ;)
la peur me guette!!!!!!!!!!!quoi faire??????????????:(:/::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
βρε σταθη..... ηρεμησε....
απλα λεω οτι καποιος με α2 ακομα και αν περασει ις ανελληνιες δεν θα μπορεσει να ανταπεξελθει μετα
κατα τη γνωμη μου, οπως και να το κανουμε, θελει β2 και πανω
μπορει βεβαια να εχει καποιος πχ β1 και με κοπο/υπερπροσπαθεια/θεληση να μπορεσει να τα βγαλει περα
προς θεου δνε ειναι φοβητρο η σχολη
οπως και οι υπολοιπες σχολες εχει καποια δυσκολια
απλα εδω ειναι μια ξενη γλωσσα
γιατι οπως και αν το κανουμε, αλλο η μητρικη μας που την κουμανταρουμε καλυτερα, και αλλο τα γαλλικα
αν θελετε πραγματικα να σπουδασετε στη γαλλικη θελει πολυ προσπαθεια
και πανω απ'ολα ΜΗΝ τα εγκαταλειψετε με την πρωτη δυσκολια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
βρε σταθη..... ηρεμησε....
απλα λεω οτι καποιος με α2 ακομα και αν περασει ις ανελληνιες δεν θα μπορεσει να ανταπεξελθει μετα
κατα τη γνωμη μου, οπως και να το κανουμε, θελει β2 και πανω
μπορει βεβαια να εχει καποιος πχ β1 και με κοπο/υπερπροσπαθεια/θεληση να μπορεσει να τα βγαλει περα
προς θεου δνε ειναι φοβητρο η σχολη
οπως και οι υπολοιπες σχολες εχει καποια δυσκολια
απλα εδω ειναι μια ξενη γλωσσα
γιατι οπως και αν το κανουμε, αλλο η μητρικη μας που την κουμανταρουμε καλυτερα, και αλλο τα γαλλικα
αν θελετε πραγματικα να σπουδασετε στη γαλλικη θελει πολυ προσπαθεια
και πανω απ'ολα ΜΗΝ τα εγκαταλειψετε με την πρωτη δυσκολια
μακαρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top