Φαγητό: απόλαυση και συνάμα δυστυχία

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.


Ποιά είναι η αγαπημένη σας κουζίνα; Ποιό το αγαπημένο σας πιάτο; Και συμφωνείτε ότι το φαγητό είναι μια απόλαυση και παράλλλα μια δυστυχία όταν ανεαίνουμε σε ζυγαριά;;

Με λίγα λόγια πείτε τη σχέση σας και την άποψή σας για το φαγητό;


Υ.Γ. (Είμαι σε δίαιτα και πραγματικά μου λείπουν όλες οι γέυσεις...Α ρε σουβλάκι :'()

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λατρεύω το φαγητό.Για μένα είναι απόλαυση.Πολλές φορές τρώώ επειδή μου αρέσει το φαγητό και όχι επειδή πειναώ.Προσπαθώ όμως να το περιορίσω.Τώρα τελευταία τα καταφέρνω.Τρώώ δηλαδή όταν πεινάω.
Αγαπημένο πιάτο,συνήθως ότι περιέχει κρέας.
Κάτι υγιεινό όμως που λατρεύω είναι μαρούλι-πατάτα βραστή-τόνος (όλα μαζί)
Βασικά θα μπορούσα να ζήσω μόνο με αυτό :p
Mικρή έτρωγα και πιο πολύ και ήμουν και πιο αδύνατη χμμμ περίεργο :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
μου αρέσουν τα κινέζικα, τα μεξικάνικα, όλα τα -ικα αν και δεν με πολυενθουσιάζει η ιταλική κουζίνα. Πολύ υπερεκτιμημένα τα μακαρόνια νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
η ελληνικη κουζινα ειναι η καλυτερη,εχει το πιο πλουσιο και ποιοτικο φαγητο.
βεβαια και οι υπολοιπες χωρες της μεσογειου εχουν ωραια φαγητα.τωρα για μεξικανικα,κινεζικα και τετοια δεν μπορω να πω οτι μου αρεσουν και ουτε εχουν κατι το ιδιαιτερο.
αγαπημενο φαγητο:μα φυσικα σουβλακι,το παραδοσιακο μας φαγητο.νοστιμο και παχυντικο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω το φαγητο το απολαμβανω μονο οταν ειμαι πεινασμενος. :P Γενικα τρωω μονο οσο χρειαζομαι για να καλυψω την πεινα μου καθε φορα, οχι παραπανω.

Αγαπημενα φαγητα μου, το σουβλακι, η πιτσα και τετοια υγιεινα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Είμαι 120 κιλά. Κάτι πρέπει να λέει.

(Αν και βετζετέριαν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Τρως καμιά 10αριά κιλά αβοκάντο τη μέρα;
Ή γλυκά κτλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Μμμ, ωραίο το αβοκάντο :P

Και για μένα η ελληνική κουζίνα είναι η καλύτερη. Βέβαια, επειδή βαριέμαι ώρες ώρες να τρώω τα ίδια και τα ίδια και επειδή λατρεύω τα ζυμαρικά, μπορώ να πω οτι και η ιταλική με καλύπτει. Αλλά και η γαλλική μου αρέσει. Δεν έχω πρόβλημα, τρώω τα πάντα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
Σχεδόν τα πάντα μ'αρέσουν...αλλά πιο πολύ μακαρόνια με κιμά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
τη γαλλική τη μισω. Είναι όλα άψητα, στάζουν αίμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Έχει όμως σολομό, χαβιάρι, μανιτάρια, ωραία τυριά και γλυκά..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Ναι έχεις δίκαιο για τα γλυκά....θανατος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Τρως καμιά 10αριά κιλά αβοκάντο τη μέρα;
Ή γλυκά κτλ;

Πολύ βούτυρο (στα γλυκά που φτιάχνω), αυγά (στις ομελέτες), τυρί (σε κάθε γεύμα), ζάχαρη (σε γάλα, καφέ, τσάι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω και 4-5 κουταλιες ζαχαρη βαζω στους 2-3 καφεδες που πινω ημερησιως, και ομελετες τρωω συχνα, και τα γλυκα που τρωω (σπανια αυτο βεβαια) εχουν αρκετο βουτυρο. Ομως εξακολουθω να ειμαι μιση μεριδα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Εγω και 4-5 κουταλιες ζαχαρη βαζω στους 2-3 καφεδες που πινω ημερησιως, και ομελετες τρωω συχνα, και τα γλυκα που τρωω (σπανια αυτο βεβαια) εχουν αρκετο βουτυρο. Ομως εξακολουθω να ειμαι μιση μεριδα.

Μισώ τα άτομα με καλό μεταβολισμό!!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Μισώ τα άτομα με καλό μεταβολισμό!!:P:P:P

Εγώ πάλι μισώ τα άτομα με μεταβολισμό :P
(βλέπε Μεταβολικό πρόβλημα :who:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εγω τι να πω που οσο και αν ρημαδοφαω δε μπορω να φτασω τα 70 κιλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Νοοdles με shrimps THE BEST !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
ειμαι αρκετα ιδιοτροπη με το φαγητο εδω με το ζορι και μου αρεσει μονο η ελληνικη κουζινα(και μην φανταστητε κι ολη):P!Δεν μπαινω καν στον πειρασμο να δοκιμασω κατι γευστικα αγνωστο σε εμενα!αγαπημενο φαγητο μπριζολες-σουβλακια-πανσετες(με λιγα λογια χοιρινο στα καρβουνα):Dδεν θα ελεγα οτι βαζω και χανω ευκολα κιλα,σχετικα κυμενομαι στα ιδια!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δεν έχω αγαπημένη κουζίνα. Μόνο αγαπημένα φαγητά.:P Κάθε λαός με διάσημη κουζίνα υποθέτω πως θεωρεί τη δική του καλύτερη.

Αγαπημένα φαγητά: Κοτόπουλο sate, κοτόπουλο πιλάφι, παστίτσιο, bami goreng, μπάμιες με κοτόπουλο, σολομός στο γκριλ, καρμπονάρα (όχι με δέκα τόνους κρέμα γάλακτος και απαραιτήτως με φρέσκο πιπέρι και παρμεζάνα), πίτσα (ξεροψημένη από κάτω, όχι πολύ τυρί), κάτι μπριζόλες στο τσικάλι που δε θυμάμαι πώς τις φτιάχνουν ακριβώς:P, και σίγουρα πολλά άλλα που ξεχνάω ή δεν έχω καν δοκιμάσει:D.

Αγαπημένα επιδόρπια: Τιραμισού (όχι με εκατό κιλά καφέ επάνω), παγωτό σοκολάτα kayak με σαντυγί, cheese cake με ξινά βατόμουρα.

Αγαπημένα πρωινά: Κρέπες με σοκολάτα ή ψωμί με brokkelkaas, πικρή σοκολάτα σε τρούφα + γάλα

Αγαπημένα φρούτα (όχι ότι τρώγω πολλά:P): Ροδάκινα, νεκταρίνια, ξινόμηλα, σχετικά ξινά πορτοκάλια

Δεν κάνω δίαιτα:P. Αλλά ούτω τρώγω του σκασμού, διότι απλώς δε νιώθω ανάγκη να βάλω ένα σωρό φαΐ στο στομάχι μου.

Πάντως, το να κάθεσαι και να τρως είναι για μένα σαν ιεροτελεστία:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top