Πόσες ξένες γλώσσες μιλάτε και ποιες είναι;

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
γιατι εγω τι ξερω μονο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aαα παλυ καλά μου απαλυνες τον πόνο...
Ουφ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Σουαχίλι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
αγγλικα,γαλλικα,γερμανικα και λιγο ιταλικα(στα τρια πρωτα εχω prof)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
- Γερμανικά άριστα (Μιας κι έχω τελειώσει Γερμανική Φιλολογία και είναι η δουλειά μου)

- Αγγλικά (Lower και 1 αποτυχημένη προσπάθεια για Proficiency Cambridge πριν από 10 χρόνια)

- Ισπανικά (στο δρόμο για το Β1)

- Γαλλικά (ελάχιστα, ό,τι μου 'χει απομείνει από το σχολείο μιας και ήταν υποχρεωτικό τότε να κάνουμε γαλλικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*YooHoo*

Νεοφερμένος

Η ΑννΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
2!αγγλικα-γαλλικαα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
- Γερμανικά (είμαι μισή γερμανίσα)
-Αγγλικά (του χρόνου δίνω PET)
-Γαλλικά (Ό,τι ξλερω από το σχολείο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Αγγλικα, Γερμανικα, λιγα ιταλικα (απο τη μαμα μ) και... ποντιακα!!! λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Aγγλικά(ελπίζω πως έχω περάσει το lower)και γαλλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 129 μηνύματα.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
αγγλικα (Lower FCE)
ιταλικα (B2)
και λιγα Γαλλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Αγγλικα( εδωσα CPE k ECPE) Γαλλικα( Β1) και Ιταλικα(μπορω να παω Ιταλια χωρις να ψοφισω απο τη πεινα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Αγγλικά και Γερμανικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαλα λεω εγω πως είμαστε φόρουμ πολυγλωσσικοτητας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Kαλα λεω εγω πως είμαστε φόρουμ πολυγλωσσικοτητας!

Την πολυγλωσσικότητα - που αφορά την προσπέλαση σε πληροφορίες που διατίθενται σε ποικιλία γλωσσών

Μήπως εννοείς πολλυγλωσία;

Α προπό, εγώ μιλάω αγγλικά, γαλλικά και λίγα ιταλικά και ισπανικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Αγγλικά (έχω FCE & ECPE και του χρόνου θα δώσω για PROF), Γαλλικά (έχω Β2) και φέτος ξεκίνησα Ισπανικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Την πολυγλωσσικότητα - που αφορά την προσπέλαση σε πληροφορίες που διατίθενται σε ποικιλία γλωσσών

Μήπως εννοείς πολλυγλωσία;

Α προπό, εγώ μιλάω αγγλικά, γαλλικά και λίγα ιταλικά και ισπανικά.

Ουπς!:xixi:
Πολυγλωσία ηθελα να πω,εχεις δικιο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
εγω προσπαθω να μαθω ελληνικα.οταν τα μαθω στο βαθμο που θελω ισως να αρχισω καποια ξενη γλωσσα.
απορω,ολοι εσεις ξερετε τοσο καλα την μητρικη σας γλωσσα που σας βαζουν να μαθετε και ξενες?
φυσικα οι γλωσσες δεν εχουν μεγαλο συσχετισμο μεταξυ τους αλλα εαν δεν ξερεις την μητρικη σου καλα,γιατι να μαθεις καποια ξενη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanh

Νεοφερμένος

Η Fanh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εμενα η μητρικες μου γλωσσες ειναι γαλλικα και γλαμανδικα... στα αγγλικα εχω παρει Lower, γερμανικα θυμαμε κατι λιγα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionysia

Νεοφερμένος

Η Dionysia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εμενα η μητρικες μου γλωσσες ειναι γαλλικα και γλαμανδικα... στα αγγλικα εχω παρει Lower, γερμανικα θυμαμε κατι λιγα!!

:what:συγνώμη, αλλά είμαι λίγο άσχετη και μου κίνησες την περιέργεια: τι γλώσσα είναι τα γλαμανδικά?
εγώ, μιλάω αγγλικά (proficiency) και γαλλικά (Β1)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top