Μυωπία, γυαλιά και διάβασμα

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
πάντως υπάρχουν και γυαλιά που δίνουν πολύ style.. δεν είναι πια σαν τα παλιά πατομπούκαλα που τα φορούσες και γελούσε ο κόσμος... τώρα υπάρχουν πολύ ωραίοι σκελετοί και ταιριάζουν στο πρόσωπο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
μα δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο που σας ενοχλει στα γυαλια; και εγω 14 ειμαι και εχω 1.50 και στα 2 ματια. εχω και φακους, αλλα ζητημα να τους εχω βαλει 3-4 φορες! δεν μου πολυαρεσουν ασε που τα ματια σου μετα "βαρενουν" και πονανε -.-
προσωπικα τα γυαλακια μου τα λατρευω!!
παρε εναν ωραιο σκελετο που να σου ταιριαζει, ντυσου μοδατα και να δεις οτι θα τραβηξεις τα βλεμματα ;)
τι κρίμα που πρέπει νάποχωρηστείς τα αγαπημένα σου γυαλάκια οταν ο καλός σου θέλει να δεί απο κοντά τις ματάρες σου:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
τι κρίμα που πολλές κοπέλες ως προς την ομορφιά ενός αγοριού, στέκονται στο γεγονός αν φοράει ή όχι γυαλιά και όχι στα υπέροχα μάτια πίσω από τα γυαλιά και τελοσπάντων στην ευρύτερη ομορφιά του αγοριού σαν άνθρωπος, σαν προσωπικότητα,...κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Γιατι βρε παιδια εμενα μου αρεσουν τα γυαλια.Εχω κοντα 3 βαθμους αλλα χωρις αυτα δε βλεπω τιποτα! Αφηστε που τα εχω συνηθισει μετα απο τοσα χρονια και...δε θελω να τα βγαλω!Τωρα που υπαρχουν και ωραιοι σκελετοι ειναι ωραιο να φορας γυαλια.Σκεφτειται οτι μερικοι ενω δεν εχουν κανενα προβλημα με τα ματια τους φορουν γυλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
εχω μυωπια,6 βαθμους,χωρις γυαλια βλεπω,αλλα οχι τις λεπτομεριες.
Φοραω φακους αλλα οχι καθε μερα,γενικα μαρεσει η αισθηση χωρις τα γυαλια.
Θα εκανα λειζερ αλλα εκτος απο το οτι κοστιζει,φοβαμαι κ ολας.
το πιο σπαστικο ειναι το καλοκαιρι στη θαλασσα,μπαινω χωρις γυαλια,και μετα δεν ξερω που ειναι η ομπρελα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
το πιο σπαστικο ειναι το καλοκαιρι στη θαλασσα,μπαινω χωρις γυαλια,και μετα δεν ξερω που ειναι η ομπρελα μου

εγώ μπορεί να μην βλέπω την ομπρέλα μου, αλλά ένα ωραίο μπικίνι και χωρίς γυαλί το βλέπω...:D :lol: :lol:

θα ήθελα να σε δω να βγαίνεις βρεγμένη στάζοντας νερά και ψάχνεις να βρεις την ομπρέλα...:D :lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
θα ήθελα να σε δω να βγαίνεις βρεγμένη στάζοντας νερά και ψάχνεις να βρεις την ομπρέλα...:D :lol: :lol:

Θα ήθελες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PavloS

Νεοφερμένος

Ο παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
μπορω να σε κανω να νιωσεισ πολυ καλυτερα γτ εχω 9.50 στο ενα ματι και 10 στο αλλο.οσον αφορα τους φακους εγω αρχισα να φωραω στα 15 αλλα και παλι μου ειχε πει ο οφθαλμιατρος οτι ηταν νωρις.εγω βεβαια ειχα τρελαθει να βαλω οποτε τους εβαλα.δεν πιστευω να σου δημιουργησει προβλημα αλλα επειδη τα ματια ειναι ευαισθητα συμβουλεψου πρωτα εναν οφθαλμιατρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sokratis123

Νεοφερμένος

Ο sokratis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σας.Είμαι 14 χρονών και έχω μυωπία.Τα γυαλιά τα απεχθάνομαι,ακόμα και ας μην βλέπω δεν βγαίνω έξω με γυαλιά.Όλοι ξέρουν πως ποτέ δεν πρόκειται να βάλω ακόμα και ας έχω 2.00 και 1.75 (:P).Λοιπόν θέλω να σας ρωτήσω εαν μπορώ να βάλω φακούς επαφής και πως μπορώ να σταματήσω την άυξηση της μυωπίας μου.Ευχαριστώ προκαταβολικά!:no1:


έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα....φοράω γυαλιά από 3η δημοτικού.........βέβαια, έχει και εδώ και ένα χρόνο περίπου που έβαλα φακούς και ησύχασα!:P

νομίζω ότι από τα 15 μπορείς να βάλεις φακούς, αλλά ρώτα καλύτερα έναν οφθαλμίατρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Γεια σας.Είμαι 14 χρονών και έχω μυωπία.Τα γυαλιά τα απεχθάνομαι,ακόμα και ας μην βλέπω δεν βγαίνω έξω με γυαλιά.Όλοι ξέρουν πως ποτέ δεν πρόκειται να βάλω ακόμα και ας έχω 2.00 και 1.75 (:P).Λοιπόν θέλω να σας ρωτήσω εαν μπορώ να βάλω φακούς επαφής και πως μπορώ να σταματήσω την άυξηση της μυωπίας μου.Ευχαριστώ προκαταβολικά!:no1:
Οι ποιο πολλοι ενοειτε οτι προτιμουν να μην φορανε γυαλια .Ομως ειναι σιγουρα ποιο βολικα απο τους φακους επαφης.Δεν τα αισθανεσαι καθολου μερικες φορες.Εξαλου σε πολλους ανθρωπους πανε τα γυαλια. Υπαρχουν και ανθρωποι που θα ηθελαν να φορανε γυαλια.Λιγοι αλλα υπαρχουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Ομως ειναι σιγουρα ποιο βολικα απο τους φακους επαφης.Δεν τα αισθανεσαι καθολου μερικες φορες.

Εγώ βρίσκω τους φακούς επαφής πιο βολικούς ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrusa!

Νεοφερμένος

Η xrusa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Εγώ παιδιά έχω 1.75 βαθμούς κ στα δύο μάτια, τώρα μπορεί να έχει αναίβει κιόλας αλλά δε μπορώ καθόλου τα γυαλιά. Δεν τα φοράω σχεδόν ποτέ κι ας μη βλέπω τι λεει ο πίνακας. Σκέφτομαι να δοκιμάσω φακους επαφής αλλά μήπως είναι πολύ μικρή η μυωπία μου για φακούς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
https://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/04/blog-post_1103.html
Ταιριάζει με την κουβέντα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Εγώ παιδιά έχω 1.75 βαθμούς κ στα δύο μάτια, τώρα μπορεί να έχει αναίβει κιόλας αλλά δε μπορώ καθόλου τα γυαλιά. Δεν τα φοράω σχεδόν ποτέ κι ας μη βλέπω τι λεει ο πίνακας. Σκέφτομαι να δοκιμάσω φακους επαφής αλλά μήπως είναι πολύ μικρή η μυωπία μου για φακούς?

Όχι , μπορείς να βάλεις άνετα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrusa!

Νεοφερμένος

Η xrusa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση, θα ρωτήσω και οφθαλμίατρο φυσικά αλλά να πάρω μια ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaroulitaaaaa

Νεοφερμένος

Η Xaroulitaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Απο τα 16 μπορεις να βαλεις φακους, απ οτι μου εχει πει ο οφθαλμιατρος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Eγώ έχω 0,75 και 0,50 αστιγματισμο και 1στο αλλο χωρις αστιγματισμο και είμαι 20 χρονων πρεπει να φοράω γυαλια?δεν θελω να φοραω..επισης τον γεναρη είχα παει στον οφθαλμιατρο και μου βρηκε αυτη την μυωπεια,τωρα θα σταθεροποιηθει?περιπου σε εσας ποσο ανεβαινει οταν ανεβαινει και πως γινεται αντιλυπτο οταν φορας γυαλια δεν βλεπεις καλα και δεν μπορεις να δεις καλα?και μεχρι ποτε μπορεις να μην χρησιμοποιεις γυαλια,ποιον βαθμο μυωπειας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Eγώ έχω 0,75 και 1 και είμαι 20 χρονων πρεπει να φοράω γυαλια?

άμα δε βλέπεις καθαρά , why not?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
τωρα καλα βλεπω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
τωρα καλα βλεπω...

ό,τι θες τότε.Στην ηλικία που είσαι πρέπει να έχει σταθεροποιηθεί λογικά..αλλιώς συμβουλέψου και τον οφθαλμίατρό σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top