Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Καλό το κυλικείο μας; :P

(συνειδητοποιημένος το σωστό!)

Μόνιμα εκει . Με ωραία υπάλληλο :Ρ νομίζω έκανα την καλυτερη επιλογη σχολη . Σεμφαρα για την Καβλα και δίπλα ΧΜ για το καλύτερο αραγμα στο ΕΜΠ :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Από Σεπτέμβρη και με ολοκαίνουργιο αναγνωστήριο, δίπλα στο κυλικείο, για την περίπτωση που κάποιος βαρεθεί το "άραγμα" και πεθυμήσει το διάβασμα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Από Σεπτέμβρη και με ολοκαίνουργιο αναγνωστήριο, δίπλα στο κυλικείο, για την περίπτωση που κάποιος βαρεθεί το "άραγμα" και πεθυμήσει το διάβασμα... :P

Μπά δεν παιζει ρε χαχα . Και εμεις απο Σεπτέμβρη πάμε στα καινούργια κτήρια που ειναι εκει που ηταν το κυλικείο μας πριν το κλείσουν . Νομίζω βέβαια οτι θα εξακολουθήσουν κάποια μαθήματα να γίνονται στο κτήριο που είμασταν μέχρι τώρα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ΧΜ και ΣΕΜΦΕ <3 σας ερχομαι του χρονου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Em_19011

Νεοφερμένος

Η Em_19011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Μακαρι...!!! ΧΜ ερχομαι και γω με το καλο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
ΧΜ η ΣΕΜΦΕ θα έρθεις ; :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ΧΜ η ΣΕΜΦΕ θα έρθεις ; :Ρ
Ελα μωρε λεπτομερειες ετσι και αλλιως διπλα ειναι! :P,κοιτα φετος δινω,αλλα μαλλον 1η μου επιλογη θα ειναι ΧΜ,αλλα θα δειξει το σκεφτομαι ακομα.Οι αγαπες μου ειναι τα μαθηματικα και η χημεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Ελα μωρε λεπτομερειες ετσι και αλλιως διπλα ειναι! :P,κοιτα φετος δινω,αλλα μαλλον 1η μου επιλογη θα ειναι ΧΜ,αλλα θα δειξει το σκεφτομαι ακομα.Οι αγαπες μου ειναι τα μαθηματικα και η χημεια..

τοτε να δηλωσεις μαθηματικο ή χημικο αντιστοιχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
εγω που δεν γνωρίζω χριστό απο χημεία , θα μπορούσα να ανταπεξέλθω στα μαθήματα αυτής της σχολής ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω που δεν γνωρίζω χριστό απο χημεία , θα μπορούσα να ανταπεξέλθω στα μαθήματα αυτής της σχολής ;

Ναι είναι πολύ εύκολη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ναι είναι πολύ εύκολη σχολή.
ευχαριστώ για την απάντηση αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι το μάθημα της χημείας δεν μου είναι καθόλου ελκυστικό οπότε ας κοιτάξω αλλού....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
τοτε να δηλωσεις μαθηματικο ή χημικο αντιστοιχα
ναι αλλα ετσι χανω το αλλο...αυτη η σχολη τα συνδυαζει και τα δυο,οπως και αλλους τομεις (φυσικη,προγραμματισμο,μηχανικη).Δε ξερω,τα σκεφτομαι και αυτα αλλα θα δουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ευχαριστώ για την απάντηση αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι το μάθημα της χημείας δεν μου είναι καθόλου ελκυστικό οπότε ας κοιτάξω αλλού....:D

Πάντως μη πας για τους σχολές μάρκετινγκ γιατί είναι πολύ δύσκολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ναι είναι πολύ εύκολη σχολή.
δε νομιζω...να μας πουν τα παιδια της σχολης,αλλα απο οσα εχω δει η ΧΜ ειναι πολυ δυσκολη σχολη,τουλαχιστον απο ξενα φορουμ.Οπως ολες οι πολυτεχνικες σχολες..

Πάντως μη πας για τους σχολές μάρκετινγκ γιατί είναι πολύ δύσκολες.
δηλαδη μαρκετινγκ πιο δυσκολο απο πολυτεχνειο?τρολαρεις ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Πάντως μη πας για τους σχολές μάρκετινγκ γιατί είναι πολύ δύσκολες.
μηχανικός θέλω να γινω αλλά προσπαθώ να βρώ τι είδους. (μου αρέσουν και οι μηχανολογοι,και οι πολιτικοι και οι τοπογραφοι κλπ ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
τοτε να δηλωσεις μαθηματικο ή χημικο αντιστοιχα

Μπα ..δεν θα το έλεγα ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
@ThodorisFast: Δεν τη λες και "πολύ εύκολη", σχετικά πράγματα είναι αυτά... Σύμφωνοι, τα περισσότερα θεωρητικά μαθήματα δεν είναι και υπερβολικής δυσκολίας, αλλά η σχολή έχει αρκετό τρέξιμο, θέλει αρκετή σκέψη, καμία σχέση με "μαθαίνω 5 πράγματα απ' έξω, πάω στις εξεταστικές και γράφω και τέλος".

@fisher96: Σχετικά με τη Χημεία, έχεις χρόνο να μάθεις. Γνώσεις που δεν έχεις πάρει από τη θετική κατεύθυνση μπορούν να αναπληρωθούν. Αν όμως τη σιχαίνεσαι, δεν νομίζω ότι θα σου άρεσε και τόσο η σχολή... Από ένα σημείο και μετά μπορείς να την "αποφεύγεις" γενικώς τη Χημεία, αλλά σε κάποιες περιπτώσεις πρέπει να καταλαβαίνεις λίγο τι γίνεται.

Νομίζω ωστόσο ότι θα "αγαπήσεις" τη Χημεία μέσα από τα εργαστήρια. :)

edit: Γιατί δεν σου φαίνεται ελκυστικό το μάθημα της Χημείας; Βοήθησέ με να καταλάβω τι σου ξινίζει, ίσως υπάρχει παρεξήγηση, λόγω του ότι πολλά πράγματα τα έχουν τσουβαλιάσει και τα λένε "Χημεία" στο Λύκειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
edit: Γιατί δεν σου φαίνεται ελκυστικό το μάθημα της Χημείας; Βοήθησέ με να καταλάβω τι σου ξινίζει, ίσως υπάρχει παρεξήγηση, λόγω του ότι πολλά πράγματα τα έχουν τσουβαλιάσει και τα λένε "Χημεία" στο Λύκειο.
Στο γυμνάσιο ήμουν άριστος στη Χημεία.
Σε ολες τις τάξεις του λυκείου όμως (λόγω καθηγητή,λόγω προσοχής σε άλλα μαθήματα κατεύθυνσης κλπ) την παράτησα και δεν ασχολήθηκα εξάλλου ήμουν και τεχνολογική.
Αυτοί είναι οι λόγοι, τώρα δεν ξέρω αν είχα ασχοληθεί σοβαρά ίσως κ να μου άρεσε απλώς λόγω και της κατεύθυνσης που είμαι δεν την διάβασα καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Em_19011

Νεοφερμένος

Η Em_19011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Εγω που ερχομαι απο θετικη θα τα καταφερω με τον προγραμματισμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
H χημικων μηχανικων λογικα δεν πρεπει να εχει πολυ προγραμματισμο....
Αν εχει, θα εχει πολυ βασικα μαθηματα προγραμματισμου οπως εχουν οι μηχανολογοι που το εχω ψαξει, οποτε δε θα εχεις κανενα προβλημα.....
Καμια σχεση με την πληροφορικη που εχουν οι ηλεκτρολογοι δηλαδη.... Μια χαρα θα τα πας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top