Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Υπενθυμίζω και εδώ ότι στο σχετικό topic παρουσίασης σχολών θα βρείτε

https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=3843318#post3843318

Ελπίζω να τη βρείτε κατατοπιστική και χρήσιμη. :-)
Καλή επιλογή σε όλους και μην κρίνετε μια σχολή από τη βάση της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Em_19011

Νεοφερμένος

Η Em_19011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια.. θελω να ρωτησω φοιτητες του τμηματος που ειτε εχουν τελειωσει ειτε βρισκονται στα τελευταια ετη, πως ειναι σαν σχολη το Χημ. Μηχ; Απο αποψη διαβασματος, ενδιαφεροντος και ολα τα σχετικα. Εμενα μου αρεσει πολυ η Χημεια και πολλα ακομη μαθηματα που ειδα στο προγραμμα σπουδων, αλλα εχω ενα θεματακι με τα μαθηματικα.. Ειδα οτι φτανουν μεχρι και το 4ο εξαμηνο;; Παλευονται για καποιον οχι και τοσο καλο; Δεν εχω θεμα επαγγελμ. αποκαταστασης,μονο στην επιλογη της σχολης. Ποια ειναι τα πλεονεκτηματα,τα μειονεκτηματα, οι βασικες διαφορες εναντι του απλου Χημικου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχεις ήδη διαβάσει το σχετικό κείμενο (βλ. προηγούμενο post), νόμιζα ότι είχα απαντήσει κάποιες από τις ερωτήσεις σου, οπότε βοήθα με να σε βοηθήσω! :) Σημείωση: βρίσκομαι στο 5ο έτος σπουδών και σκοπεύω μέχρι τον Οκτώβρη να έχω πάρει το δίπλωμά μου.

Ως προς τα μαθηματικά... Γενικώς τα χρειάζεσαι, αναλόγως βέβαια και με το τι θέλεις να ασχοληθείς. Από πλευράς δυσκολίας, με το τρέχον σύστημα και καθηγητές:

Μαθηματικά Ι: Ξαναβλέπεις και επεκτείνεις ό,τι έκανες στο λύκειο από ολοκληρώματα (χρειάζονται συχνά κάποια πολύ βασικά πράγματα) και διανύσματα-γραμμές-επιφάνειες (δεν χρειάζονται γενικώς) και μαθαίνεις επίσης για πίνακες (γενικώς χρειάζονται, και ειδικά αν ασχοληθείς με προγραμματισμό). Δεν το λες και εύκολο μάθημα, αλλά δεν είναι και μάθημα που το χρωστάει πολύς κόσμος.

Μαθηματικά II: Βλέπεις συναρτήσεις πολλών μεταβλητών κυρίως ως προς παραγώγηση και ολοκλήρωση. Και πάλι δεν το λες ιδιαίτερα εύκολο μάθημα αλλά δεν είναι και μάθημα που θα σε απασχολήσει πολύ. Χρειάζονται κάποιες βασικές γνώσεις από αυτό συνήθως.

Μαθηματικά III: Διαφορικές εξισώσεις. Χρειάζεται πολύ αλλά είναι εύκολο. Μετρημένα κουκιά.

Μαθηματικά IV: Πιθανότητες-Στατιστική και Αριθμητική Ανάλυση. Η Στατιστική χρειάζεται σε πειράματα (κυρίως) και η Αριθμητική Ανάλυση σίγουρα αν ασχοληθείς με προγραμματισμό. Παραδόξως ακούω πολλούς να το χρωστάνε, αν και δεν είναι δύσκολο μάθημα.

Σε σύγκριση με άλλα μαθήματα, σίγουρα δεν είναι τα Μαθηματικά αυτά με τα οποία θα πρέπει κυρίως να ασχοληθείς. Θα τα διαβάσεις στην ώρα τους, θα τα περάσεις στην ώρα τους και μετά, από τα αντικείμενα που θέλεις να ακολουθήσεις θα εξαρτηθεί το κατά πόσο θα τα βρεις μπροστά σου. Μπορείς να τα βρεις από "καθόλου" (πχ Χημεία) έως πάρα πολύ (πχ Υπολογιστική Μηχανική, Αυτόματος Έλεγχος κτλ). Και για να σου δώσω μια προσωπική απάντηση: δεν μου πολυαρέσανε τα μαθηματικά, αλλά τα πέρασα στην ώρα τους (εκτός από τις δ.ε. που για άλλους λόγους αποφάσισα να ασχοληθώ αργότερα :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Em_19011

Νεοφερμένος

Η Em_19011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχεις ήδη διαβάσει το σχετικό κείμενο (βλ. προηγούμενο post), νόμιζα ότι είχα απαντήσει κάποιες από τις ερωτήσεις σου, οπότε βοήθα με να σε βοηθήσω! :) Σημείωση: βρίσκομαι στο 5ο έτος σπουδών και σκοπεύω μέχρι τον Οκτώβρη να έχω πάρει το δίπλωμά μου.

Ως προς τα μαθηματικά... Γενικώς τα χρειάζεσαι, αναλόγως βέβαια και με το τι θέλεις να ασχοληθείς. Από πλευράς δυσκολίας, με το τρέχον σύστημα και καθηγητές:

Μαθηματικά Ι: Ξαναβλέπεις και επεκτείνεις ό,τι έκανες στο λύκειο από ολοκληρώματα (χρειάζονται συχνά κάποια πολύ βασικά πράγματα) και διανύσματα-γραμμές-επιφάνειες (δεν χρειάζονται γενικώς) και μαθαίνεις επίσης για πίνακες (γενικώς χρειάζονται, και ειδικά αν ασχοληθείς με προγραμματισμό). Δεν το λες και εύκολο μάθημα, αλλά δεν είναι και μάθημα που το χρωστάει πολύς κόσμος.

Μαθηματικά II: Βλέπεις συναρτήσεις πολλών μεταβλητών κυρίως ως προς παραγώγηση και ολοκλήρωση. Και πάλι δεν το λες ιδιαίτερα εύκολο μάθημα αλλά δεν είναι και μάθημα που θα σε απασχολήσει πολύ. Χρειάζονται κάποιες βασικές γνώσεις από αυτό συνήθως.

Μαθηματικά III: Διαφορικές εξισώσεις. Χρειάζεται πολύ αλλά είναι εύκολο. Μετρημένα κουκιά.

Μαθηματικά IV: Πιθανότητες-Στατιστική και Αριθμητική Ανάλυση. Η Στατιστική χρειάζεται σε πειράματα (κυρίως) και η Αριθμητική Ανάλυση σίγουρα αν ασχοληθείς με προγραμματισμό. Παραδόξως ακούω πολλούς να το χρωστάνε, αν και δεν είναι δύσκολο μάθημα.

Σε σύγκριση με άλλα μαθήματα, σίγουρα δεν είναι τα Μαθηματικά αυτά με τα οποία θα πρέπει κυρίως να ασχοληθείς. Θα τα διαβάσεις στην ώρα τους, θα τα περάσεις στην ώρα τους και μετά, από τα αντικείμενα που θέλεις να ακολουθήσεις θα εξαρτηθεί το κατά πόσο θα τα βρεις μπροστά σου. Μπορείς να τα βρεις από "καθόλου" (πχ Χημεία) έως πάρα πολύ (πχ Υπολογιστική Μηχανική, Αυτόματος Έλεγχος κτλ). Και για να σου δώσω μια προσωπική απάντηση: δεν μου πολυαρέσανε τα μαθηματικά, αλλά τα πέρασα στην ώρα τους (εκτός από τις δ.ε. που για άλλους λόγους αποφάσισα να ασχοληθώ αργότερα :P).

Ευχαριστω παρα πολυ!! Θελω ακομα να μου πεις αν σε αυτη τη σχολη βρηκες το ενδιαφερον που ισως περιμενες να συναντησεις οταν τη δηλωσες, η αν απογοητευτηκες;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Βρήκα πολύ περισσότερο ενδιαφέρον γιατί στην πορεία άρχισα να καταλαβαίνω το αντικείμενο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Em_19011

Νεοφερμένος

Η Em_19011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Βρήκα πολύ περισσότερο ενδιαφέρον γιατί στην πορεία άρχισα να καταλαβαίνω το αντικείμενο. :)

Να σαι καλα...!!! Με βοηθησες πολυ στο θεμα των μαθηματικων, ευχαριστω για την παραπανω αναλυση!! Καλο πτυχιο σου ευχομαι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Edomustang

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Μάκη μπορείς να βγαλεις και διαφήμιση στην τηλεόραση για τη Σχολή μας έτσι όπως πας.. Και μια διευκρίνιση που ίσως δεν ξέρεις για τα μαθηματικά Ι, αυτό περι ολοκληρωμάτων αφότου τα ανέλαβε δυστυχώς ο Αρβανιτάκης δεν ισχύει.. Όχι μόνο δεν τις επεκτείνεις αλλά τις περιορίζεις κιόλας...Ο τύπος ασχολείται όλη την ώρα με σύνολα και κάτι τέτοια κουλά και προτείνει και βιβλίο που δεν τα περιέχει(αυτά που κάνει είναι στο Ρασιά ενώ προτείνει τον Σπίβακ) Πάλι καλά από φέτος τα μαθηματικά ΙΙ τα ανέλαβε ο Γάσπαρης και σωθήκαμε. Επίσης, με τα μαθηματικά Ι και ΙV στη σχολή μας υπάρχει ένα ακόμα μικρό θεματακι.. Το κάθε ένα από αυτά τα μαθήματα ασχολείται με 2 είδη μαθαματικών (το πρώτο με ανάλυση Ι και γραμμικη άλγεβρα ενω το δεύτερο με στατιστική και αριθμιτική ανάλυση).. δυστυχώς δεν υπάρχει ένα βιβλίο που να καλύπτει σε κάθε περίπτωση και τα δύο αντικείμενα με αποτέλεσμα να παίρνεις ένα βιβλίο που να καλύπτει τη μισή υλη.. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα τουλάχιστον για τα μαθηματικά Ι που έχω παρακολουθήσει εγώ να πρέπει να τα παρακολουθείς απαραίτητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Μάκη μπορείς να βγαλεις και διαφήμιση στην τηλεόραση για τη Σχολή μας έτσι όπως πας..
Λες; :P Ε, αφού δεν ξέρει κανείς τι στο καλό μαθαίνει-κάνει ένας Χημικός Μηχανικός, ας δώσουμε μια ευκαιρία στους μελλοντικούς φοιητές να μην πάνε τυχαία. Και ίσως έρθει κόσμος που του αρέσει η σχολή αλλά δεν το ήξερε! :P

Περί Μαθηματικών I δεν γνωρίζω ιδιαίτερα, αφού εγώ πρόλαβα Φελλούρη και Καραμολέγκο (άλλαξαν το 2010 νομίζω). Και θα ξαναλλάξουν κάποια στιγμή. Στα Μαθηματικά III τουλάχιστον είναι πολύ καλή η Κυριάκη, ελπίζω να μην τη μετακινήσουνε.

Κατά τα άλλα, πάρα πολύ μαζί σου σε αυτό με τα διπλά μαθήματα, δεν έχει κανένα νόημα. Και ισχύει και στη Φυσικοχημεία III. Δεν περίμενε κανείς φυσικά τη ρύθμιση του Ευδόξου για να δει το πρόβλημα. Πιστεύω πάντως ότι θα είναι από τα πρώτα πράγματα που θα αλλάξουν. Έχουν περάσει ήδη 11 χρόνια από την τελευταία μαζική αναδιοργάνωση του προγράμματος σπουδών και συζητούσαν πέρσι για αλλαγές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Ρε παιδια του ΕΜΠ (και γενικα οποιος ξερει) ειδα κατι μαθηματα που λεγονται Μαθαματικα Ια/β
Εχουν διαφορα απο τα Μαθηματικα Ι ?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Εμενα που μου αρεσουν πολυ τα μαθηματικα αλλα η πρωτη μου επιλογη ειναι ΧΜ?Γενικα μου αρεσει πολυ το αντικειμενο,η χημεια και τα μαθηματικα ειναι τα αγαπημενα μου αλλα εχω λιγο μπερδευτει αναμεσα σε ΧΜ/Χημεια/ΣΕΜΦΕ.Δε ξερω,αυτο που εχω στο μυαλο μου ειναι ΧΜ και μετα ενα μεταπτυχιακο στα εφαρμοσμενα μαθηματικα για μηχανικους για να μου φυγει και η καψα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Edomustang

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Το ιδιο ειναι απλα οι μηχανολογοι το κανουν ως δυο μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Υπενθυμίζω ότι αυτή τη στιγμή ξέρεις μόνο Μαθηματικά και Χημεία. Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και τα δυο σε αντικείμενα που τώρα δεν γνωρίζεις και θα τα μάθεις μέσα από τη σχολή. ;)
Το μεταπτυχιακό άστο να έρθει στην ώρα του. Μπορεί να έχεις αλλάξει τελείως απόψεις μέχρι τότε. Τουλάχιστον εγώ άλλαξα. Και το μηχανογραφικό μου ήταν ΧΜ-ΜηΠερ-Χημεία-Μαθηματικά. Μη ρωτάς... :P

κάποιος_κάπου: στη σχολή μας το είδες αυτό; Γιατί άλλες σχολές τα έχουν (ορθώς πιστεύω) σε δυο κομμάτια. Ίδια ύλη, απλώς μετράνε και αντιμετωπίζονται ως δυο μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Το ιδιο ειναι απλα οι μηχανολογοι το κανουν ως δυο μαθηματα
Ααα οκ ευχαριστω πολυ :)
Υπενθυμίζω ότι αυτή τη στιγμή ξέρεις μόνο Μαθηματικά και Χημεία. Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και τα δυο σε αντικείμενα που τώρα δεν γνωρίζεις και θα τα μάθεις μέσα από τη σχολή. ;)
Το μεταπτυχιακό άστο να έρθει στην ώρα του. Μπορεί να έχεις αλλάξει τελείως απόψεις μέχρι τότε. Τουλάχιστον εγώ άλλαξα. Και το μηχανογραφικό μου ήταν ΧΜ-ΜηΠερ-Χημεία-Μαθηματικά. Μη ρωτάς... :P

κάποιος_κάπου: στη σχολή μας το είδες αυτό; Γιατί άλλες σχολές τα έχουν (ορθώς πιστεύω) σε δυο κομμάτια. Ίδια ύλη, απλώς μετράνε και αντιμετωπίζονται ως δυο μαθήματα.
Οχι Μακη, το ειδα στους Μηχανολογους Μηχανικους του ΕΜΠ.

Σας ευχαριστω παντως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ρε παιδια του ΕΜΠ (και γενικα οποιος ξερει) ειδα κατι μαθηματα που λεγονται Μαθαματικα Ια/β
Εχουν διαφορα απο τα Μαθηματικα Ι ?



Η καθε σχολη εχει αλλα ονοματα. Εμεις εχουμε Μαθηματικα Ια, Ιβ, ΙΙα, ΙΙβ, ΙΙΙα. Οι Ναυπηγοι τα εχουν με τα ονοματα τους. Οι Χημικοι αλλιως. Τα ιδια πραγματα διδασκονται ομως, αφου πανω κατω οι ιδιοι καθηγητες ανακατευονται. Μια κανει ο ενας στου Μηχ και ο αλλος στους Χημικους, την αλλη χρονια μπορει να ναι αναποδα. Παντως Ια ειναι συναρτησεις μιας μεταβλητης και Ιβ ειναι γραμμικη αλγεβρα και αναλυτικη γεωμετρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Em_19011

Νεοφερμένος

Η Em_19011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Καποιος που να περναει σιγουρα ΧΜ στο ΕΜΠ;; :) Εγω περιμενω.... θελω μια πτωση περιπου 200 μορια για να το πιασω και δεν ξερω κατα ποσο μπορει να γινει αυτο...το Μετσοβιο ποτε δεν πεφτει πολυ.. Τι λετε ποσες πιθανοτητες εχω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Edomustang

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
έχεις ελπίδες για τέτοια πτώση πάντως.. με τα φετινά δεδομένα και στατιστικά που έχουν βγει και αν σκεφτείς και την πτώση που είχε και πριν μερικά χρόνια η σχολή καταλαβαίνεις ότι όλα είναι πιθανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Πολυ πολυ καλη σχολη ! Αν κάποιος εχει λιγότερα απο 18,914 που ειναι οι ηλεκτρολογοι και δεν εχει κάτι συγκεκριμένο που του αρέσει νομίζω ειναι η αμέσως καλυτερη επιλογή .

Τονίζω ξανά . Αυτο μονο αν δεν εχει κάποιο άλλο στόχο . Αν εχει τότε φυσικα ο καθένας ακολουθεί τους στόχους του !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Χωρίς φυσικά αυτό να σημαίνει ότι δεν μπορεί κάποιος να έχει στόχο ΧΜ... :P
(εμένα ήταν πρώτη μου επιλογή ανεξαρτήτως βάσης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Χωρίς φυσικά αυτό να σημαίνει ότι δεν μπορεί κάποιος να έχει στόχο ΧΜ... :P
(εμένα ήταν πρώτη μου επιλογή ανεξαρτήτως βάσης)

Σαφώς . Άμα έχεις στόχο ΧΜ ακόμα καλύτερα . Γιατι μπαίνεις και πιο συνηδειτοποιημενος ( πρεπει να το σκότωσα ) . Είμαστε και δίπλα δίπλα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Καλό το κυλικείο μας; :P

(συνειδητοποιημένος το σωστό!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top