Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,053 εγγεγραμμένα μέλη και 2,442,388 μηνύματα σε 77,169 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 191 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Άδεια άσκησης επαγγέλματος

@Maraki@

Καθηγητής

H @Maraki@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , Καθηγητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H @Maraki@ έγραψε: στις 15:45, 26-05-09:

Ορκίστηκα την περασμένη εβδομάδα (αγγλική φιλολογία) και αναρωτιέμαι τι πρέπει να κάνω τώρα...πώς βγάζω άδεια άσκησης επαγγέλματος;
Οι συμβουλές σας μου είναι πολύτιμες!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

VouDou (Δημήτριος)

Καθηγητής

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών , Καθηγητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 909 μηνύματα.

O VouDou έγραψε: στις 17:32, 26-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από @Maraki@
Ορκίστηκα την περασμένη εβδομάδα (αγγλική φιλολογία) και αναρωτιέμαι τι πρέπει να κάνω τώρα...πώς βγάζω άδεια άσκησης επαγγέλματος;
Οι συμβουλές σας μου είναι πολύτιμες!
Υπάρχει στο ischool, εδώ: https://www.ischool.gr/showthread.php?t=43709
Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Πτυχιούχος

H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος --- . Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε: στις 21:23, 26-05-09:

@Maraki@, καλή σταδιοδρομία!

Δες και στο site του υπουργείου παιδείας, αν ενδιαφέρεσαι για άδειες διδασκαλίας, μαθήματα κατ' οίκον, κ.λ.π.

http://www.ypepth.gr/el_ec_category297.htm
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

H Jenny έγραψε: στις 00:39, 27-05-09:

Αν πας στη Β/ΘΜΙΑ θα σου δώσουν ένα χαρτί με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά και μόλις τα πας θα στη βγάλουν...Είχα βγάλει κι εγώ πριν 5 χρόνια που τελείωσα Γερμανική Φιλολογία και τη χρειαζόμουν για το φροντιστήριο που με είχαν προσλάβει.
Παράθεση

fragl

Καθηγητής

H fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H fragl έγραψε: στις 05:52, 27-05-09:

Καλή αρχή σου εύχομαι!Και παρεμπιπτόντως δεν λέγεται άδεια ασκήσεως επαγγέλματος (έτσι ονομάζεται η άδεια που χρειάζεται για κάποια άλλα επαγγέλματα, όχι αυτά της εκπαίδευσης), αλλά άδεια διδασκαλίας.Αυτό μου το είχε πει μια ξινή με υφάκι στη β' βάθμια όταν είχα πάει για τον ίδιο σκοπό.Καλό είναι να το ξέρεις πριν πας.Αν και θέλει μεγάλη γκαντεμιά για να πέσεις στην ίδια!
Παράθεση

@Maraki@

Καθηγητής

H @Maraki@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , Καθηγητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H @Maraki@ έγραψε: στις 19:02, 04-06-09:

thanks a lot παιδιά! Την άδεια διδασκαλίας λοιπόν τη ζητούν σε όλα τα φροντιστήρια;
Παράθεση

DimitrisP (Δημήτρης Παπακωνσταντίνου)

Καθηγητής

Ο Δημήτρης Παπακωνσταντίνου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 61 ετών , Καθηγητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O DimitrisP έγραψε: στις 16:20, 05-06-09:

Είχα κάποτε φροντιστήριο (15 χρόνια πριν) και την ζητούσα από όλους ανεξαιρέτως τους συναδέλφους που ήθελαν να διδάξουν.
Δεν γνωρίζω τι γίνεται σήμερα αλλά πιθανόν θα την ζητάνε ακόμα.
Παράθεση

spinalgr1990 (Γιάννης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O spinalgr1990 / έγραψε: στις 10:31, 02-01-19:

Αναγγελία έναρξης ασκήσεως επαγγέλματος της διδασκαλίας σε φροντιστήρια και κέντρα ξένων γλωσσών και αναγγελίας κατ’ οίκον διδασκαλίας
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Gogos13

Βρείτε παρόμοια