Γενικό - Τι δε θα ξεχάσετε ποτέ από το Γυμνάσιο;

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
LOL X2
Ωραιος φιλε μου αλλα εμενα το γυμνασιο μου αφησε και πολλες κακες αναμνησεις που θελω να ξεχασω.
Θα μου πεις σιγα την αλλαγη.Το Λυκειο ειναι 1 βημα απο το γυμνασιο και στην ουσια συστεγαζονται.Αρα οι αναμνησεις θα με κυνηγούν...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Το ξεκαθαρισμα γνωστων και αγνωστων
αληθινων φιλων η οχι
οι πρωτες σχεσεις με κοριτσια
τα πρωτα φιλια
οι καταληψεις
οι χαζοι καθηγητες
οι αντιπαραθεσεις με τους καθηγητες
οι αθλιες τυροπιτες
Οι μαλακιες που σκαρωναμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nathalie

Νεοφερμένος

Η nathalie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Την...πιτσα!εμενα παντως αυτο ειναι το μονο που μου ελειψε!τετοια πιτσα εχω χρονια να φαω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tazoulini

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θάσος (Καβάλα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
εγω δεν θα ξεχασω το πρωινο τρεξιμο για να μην χασω το λεωφορειο και εννοειται τις πλακες μεσα στην ταξη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
εγω δεν θα ξεχασω το πρωινο τρεξιμο για να μην χασω το λεωφορειο και εννοειται τις πλακες μεσα στην ταξη!

Συμφωνώ οι πλάκες δεν ξεχνιούνται εύκολα!! Θυμάμαι και τις δικές μας....!!!!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Αρης!

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Βλέπω όλοι σας που λέτε πως δεν θα ξεχάσετε τις πλάκες...Μπράβο σας γιατί αυτές δεν πρέπει να ξεχνιούνται και δεν θα ξεχάσω και εγώ τις δικές μου γιατί αυτές είναι που κάνουν το σχολείο ξεχωριστό!Ομως από την άλλη σκέφτομαι τα παιδιά που σε κανένα μάθημα δεν σηκώνουν το κεφάλι τους από το βιβλίο, δεν πρόκειται να γελάσουν, και το μόνο που σκέφτονται μέσα στο μάθημα είναι ποιά είναι η λύση του επόμενου προβλήματος.Εντάξει ρε παιδιά δεν λέω και αυτά χρειάζονται αλλά εγώ δεν θα άντεχα τόσο πολύ!Με λίγα λόγια αυτά τα παιδιά είναι σαν ρομποτάκια!Δεν μπορώ να καταλάβω πως αντέχουν...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenimetal4ever

Νεοφερμένος

Η elenimetal4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.


Από το γυμνάσιο που πήγαινα, δεν θα ξεχάσω ποτέ μερικά άτομα που με βοήθησαν όταν είχα κάποιο πρόβλημα, αλλά και τους παλιούς μου συμμαθητές απ'το δημοτικό, γιατί δεν θα είμαστε μαζί στο λύκειο...:(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blinky

Νεοφερμένος

Η blinky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
εγω απο το γυμνασιο δεν θα ξεχασω την τρηήμερη!!!περασαμε τέλεια με τους φιλους μου
μακαρι να ξαναπηγαίναμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

d3m1$94

Νεοφερμένος

Ο Ντεμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγω δεν θα ξεχασω καποιουσ καθηγητες και ολες τις πλακες που ειχαμε κανει μες στην ταξη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Βλέπω όλοι σας που λέτε πως δεν θα ξεχάσετε τις πλάκες...Μπράβο σας γιατί αυτές δεν πρέπει να ξεχνιούνται και δεν θα ξεχάσω και εγώ τις δικές μου γιατί αυτές είναι που κάνουν το σχολείο ξεχωριστό!Ομως από την άλλη σκέφτομαι τα παιδιά που σε κανένα μάθημα δεν σηκώνουν το κεφάλι τους από το βιβλίο, δεν πρόκειται να γελάσουν, και το μόνο που σκέφτονται μέσα στο μάθημα είναι ποιά είναι η λύση του επόμενου προβλήματος.Εντάξει ρε παιδιά δεν λέω και αυτά χρειάζονται αλλά εγώ δεν θα άντεχα τόσο πολύ!Με λίγα λόγια αυτά τα παιδιά είναι σαν ρομποτάκια!Δεν μπορώ να καταλάβω πως αντέχουν...:(

Έχεις δίκιο!! Έχουμε μία τέτοια περίπτωση στην τάξη μας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
καλο ειναι να εισαι καλος μαθητης αλλα οχι να μην σηκωνεις κεφαλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ναι να είσαι καλός μαθητής όχι "φυτό"!!!!!:)
Να διαβάζεις μεν αλλά να μην αφοσιώνεσαι ολοκληρωτικά! Να διασκεδάζεις και να μην είσαι συνεχώς πάνω από ένα βιβλίο!! Δε λέω πρέπει να διαβάζουμε γιατί αυτό μόνο οφέλη έχει όμως ok υπάρχουν και άλλα πράγματα εκτός από το συνεχές διάβασμα, πράγματα που είναι εξίσου σημαντικά, όπως π.χ η φιλία!!:friends::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Αρης!

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ναι να είσαι καλός μαθητής όχι "φυτό"!!!!!:)
Να διαβάζεις μεν αλλά να μην αφοσιώνεσαι ολοκληρωτικά! Να διασκεδάζεις και να μην είσαι συνεχώς πάνω από ένα βιβλίο!! Δε λέω πρέπει να διαβάζουμε γιατί αυτό μόνο οφέλη έχει όμως ok υπάρχουν και άλλα πράγματα εκτός από το συνεχές διάβασμα, πράγματα που είναι εξίσου σημαντικά, όπως π.χ η φιλία!!:friends::)

Συμφωνώ απολύτως:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αχχ ναι Ιωαννα τα λεγομενα σου με εκφραζουν απολύτως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
θαυμαζω τους καλους μαθητες και δεν πολυσυμπαθω τα φυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blinky

Νεοφερμένος

Η blinky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ναι να είσαι καλός μαθητής όχι "φυτό"!!!!!:)
Να διαβάζεις μεν αλλά να μην αφοσιώνεσαι ολοκληρωτικά! Να διασκεδάζεις και να μην είσαι συνεχώς πάνω από ένα βιβλίο!! Δε λέω πρέπει να διαβάζουμε γιατί αυτό μόνο οφέλη έχει όμως ok υπάρχουν και άλλα πράγματα εκτός από το συνεχές διάβασμα, πράγματα που είναι εξίσου σημαντικά, όπως π.χ η φιλία!!:friends::)

αυτό ειναι πολύ σωστό!!!κ εγω αυτο πιστέυω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αχχ ναι Ιωαννα τα λεγομενα σου με εκφραζουν απολύτως.

:thanks::thanks:
-----------------------------------------
αυτό ειναι πολύ σωστό!!!κ εγω αυτο πιστέυω


:thanks::thanks:
-----------------------------------------
Εξάλλου δε μπορώ να καταλάβω τι οφέλη έχουν αυτού του είδους τα παιδιά... Το μεγαλύτερο Μ.Ο. από όλους; Ακόμα και αυτό δεν αποδεικνύει εξυπνάδα και δεν είναι ο ουσιαστικός στόχος που θέτουν οι "σωστοί" μαθητές, ο οποίος είναι η αποκόμηση (βασικών) γνώσεων που είναι απαραίτητοι σε όλους τους τομείς της ζωής!... Και πιστεύω ότι τα "φυτά" για να το πω λιανά, διαβάζουν τα μαθήματα με αποστήθιση και όχι με συνείδηση, κι έτσι δε λαμβάνουν ουσιαστικές και χρήσιμες γνώσεις, οι οποίες με το πέρασμα του χρόνου δε θα διαγράφονται από το μυαλό μας γρήγορα.... Τουλάχιστον από εμπειρία αυτό έχω καταλάβει (έχουμε μια τέτοια περίπτωση στην τάξη μας)....:)
Αν νομίζετε ότι κάπου κάνω λάθος διορθώστε με ελεύθερα!! Πάντως είπα τη γνώμη μου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blinky

Νεοφερμένος

Η blinky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
σωστη:no1:δεν είναι ανάγκη να είμαστε όλη μέρα πάνω απο ένα βιβλίο,να διαβάζουμε αλλα όχι και φανατικά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Και εμεις ήταν να πάμε 3 μερη στην Θεσσαλονική αλλα έγινε το πιο τρελό μας όνειρο.Ο διευθυντής με τα κυριλλίκια του,Μια μονοήμερη στο Ναυπλιο πήγαμε και αυτό ήταν όλο.Αλλα 3 ολόκληρα χρόνια πέρασα σε αυτο το σχολείο θα μου λείψει:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top