Εξετάσεις EDI

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μπορεις να μας παραθεσεις καποια link για την αναγνωρισημοτητα σε 100 χωρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εδώ : https://www.lccihellas.gr/2009/recognitions89c0.html?sid=5
Αλλά στο ενημερωτικό φυλλάδιο που έπεσε στα χέρια μου αναφέρε συγκικριμένες χώρες και λίστα με πανεπηστήμια που το αναγνωρίζουν!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kouba nikos

Νεοφερμένος

Ο kouba nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ποιος σκέφτεται να δηλώσει για την εξεταστική -Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου??

εγω αλλα για γ1 το πηρα το β2 του
-----------------------------------------
Εδώ : https://www.lccihellas.gr/2009/recognitions89c0.html?sid=5
Αλλά στο ενημερωτικό φυλλάδιο που έπεσε στα χέρια μου αναφέρε συγκικριμένες χώρες και λίστα με πανεπηστήμια που το αναγνωρίζουν!:no1:

μηπως μπορεισ να πεισ ποιεσ χωρεσ ειναι γιατι εχω παρει το πτυχιο και δεν ξερω ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta5238

Νεοφερμένος

Η zeta5238 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
αυτό το βιβλίο θα κάνουμε στο σχολείο!Λένε πως είναι αρκετά καλό...Όπως και νά'χει καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα!;)




Thanks 1994kc!!! Και σε σένα καλή επιτυχία και λιγότερο άγχος!:bye:
-----------------------------------------
1994kc,

Όσον αφορά στο θέμα του χρόνου αυτό θα το βελτιώσεις με την πρακτική εξάσκηση. Να χρονομετράς τον εαυτό σου στα διάφορα τεστάκια που κάνεις ακόμη και στο σπίτι..No worries... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Thanks 1994kc!!! Και σε σένα καλή επιτυχία και λιγότερο άγχος!:bye:
-----------------------------------------
1994kc,

Όσον αφορά στο θέμα του χρόνου αυτό θα το βελτιώσεις με την πρακτική εξάσκηση. Να χρονομετράς τον εαυτό σου στα διάφορα τεστάκια που κάνεις ακόμη και στο σπίτι..No worries... :)

Αυτό θα έκανα αν υπήρχε πληθώρα δοκιμασιών...Αλλά ακόμη κανείς εκδοτικός οίκος δεν έχει εκδόσει βιβλία γι'αυτό το επίπεδο:mad::(

Thx πάντως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εχει δηλώσει κανείς για τις εξετάσεις Νοεμβρίου??
Η ημερομηνία λήξης υποβολής των αιτήσεων είναι 6 Οκτωβρίου για όσους σκέφτοναι να δηλώσουν.

*Υλικό προετοιμασίας
Υπάρχουν 2 sample papers στο site τους για κάθε επίπεδο καθώς και κυκλοφορούν practise tests του εκδοτικού οίκου Μπέτση(Β1,Β2 και σε λίγες μέρες και το C1).

Το site του πτυχίου είναι: www.edigreece.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
FEES
A1 JETSET - 80?
A2 JETSET - 80?
B1 JETSET - 90?
B2 JETSET - 140?
C1 JETSET - 150?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Τα οποία fees είναι πάρα πολύ καλά σε σχέση με άλλες εξετάσεις.
Εγώ πιστεύω πως είναι ένα νέο σύγχρονο πτυχίο με αναγνώριση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
To KΠΓ εχει εξεταστρα 70 ευρω.
Το ΕDEXCEL-ALCE 150.
Σε επιπεδο Γ1 αναφερομαι.
Που το ειδες το πιο φθηνο;
Μονο το Cambridge και το C&G εχει πιο ακριβα εξεταστρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Στο site του edi υπάρχουν οι ημερομηνίες των εξετάσεων τους μέχρι και το 2015 για τον καλύτερο προγραμματισμό μας.:)
https://www.lccihellas.gr/2009/edi_esol_exams.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eεε ναι είναι πολυ κουλό.
Αντε να βγαλουν μεχρι το 2010-2011 που εχει βγαλει και το Cambridge.
Αλλα μεχρι το 2015;:P
Τοση σιγουριά πια...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrusa!

Νεοφερμένος

Η xrusa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Ξεχασμένο θέμα αλλά... μου ήρθε απορία! Ξέρει κανείς τι ρωτάνε στις εξετάσεις του EDI στα προφορικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lydiane

Νεοφερμένος

Η Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Επειδή δεν βλέπω εδώ μέσα και πολλούς να έχουν δώσει EDI, ελπίζω να ξεφυτρώσετε σιγά-σιγά!
Λοιπόν εγώ έδωσα C1 τον Μάιο. Πήρα πριν καμιά εβδομάδα τηλέφωνο στα γραφεία και μου είπαν "μέχρι τις 15 Ιουλίου". Μετά όμως μπήκα στο site τους και δεν έχει τίποτα πληροφορίες για το πως/που θα μάθουμε τα αποτελέσματα... Επίσης, μήπως μάθατε ακριβής ημερομηνία ανακοίνωσης αποτελεσμάτων;

Πάντως σαν εξετάσεις, μου φάνηκε μια χαρά. Αρκετά εύκολο, κατανοητό και απλό. Μου έκανε εντύπωση πάντως η εξετάστριά μας στα προφορικά! Χαμογελαστή, άνετη και έκανε πολλά αστεία, ξέχασα αμέσως το άγχος! Μάλλον εντυπωσιάστηκα επειδή πέρυσι στο Β1 είχα μια ξινή στο ΚΠΓ. Τραγικό το ΚΠΓ σε σχέση με το EDI. Για πείτε, εντυπώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
και μένα ένας μαθητής μου που έδωσε Β2 είπε ότι ήταν εξαιρετική εμπειρία...! :D ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Μήπως έδωσε κανένας πρόσφατα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Δίνει κανείς φέτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katsougkri

Νεοφερμένος

Η katsougkri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μήπως υπάρχει κάποιος που έδωσε πρόσφατα το Edi;
Θα μπορούσε να μας μεταφέρει την εμπειρία και ότι άλλο γνωρίζει σχετικά;
Γενικά, κυκλοφορούν πολύ λίγα πράγματα σχετικά με το συγκεκριμένο πτυχίο.
Όποιος ,λοιπόν , γνωρίζει θα τον παρακαλούσα να με ενημερώσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Παιδια εγω εδωσα!!
Ειναι σχετικα ευκολο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katsougkri

Νεοφερμένος

Η katsougkri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μπορείς να μας πεις κάτι περισσότερο για την εξέταση και την προετοιμασία που έκανες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δινω στις 7 ή 8 Ιουνιου! Θελω να ακουσω εντυπωσεις απο ατομα που εχουν δωσει προσφατα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top