Καλύτερο Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
χαχα, εδω με εχει κοψει 2 φορες και αρδευσεις!!
Τα εχω δηλωσει κοντρα τωρα, φευγει και ο δερμισης, αντε μπας και δουμε ασπρη μερα!
Επισης περνει συνταξη (οριστικο αυτο) και ο μπαλαφουτας οποτε θα δωσω και υδρευσεις να φευγουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Χεχε. Κατάρα αυτό το μάθημα. Κοίτα να με λυπηθείς. Είχα περάσει ποτάμια με 3/4. Τις επόμενες δύο φορές με κόβει ο μυλόπουλος με 2,6/6 και τις 2 φορές. Τα ποτάμια ο δερμίσης δεν τα κρατάει άλλο. Αποτέλεσμα: χρωστάω και τα 2. Γαμάτο, έτσι? Δίνω μετά όλο το 2ωρο μόνο αρδεύσεις, κόβομαι. Μετά δίνω και τα 2. Περνάω αρδεύσεις, κόβομαι ποτάμια. Ξαναδίνω ποτάμια ξανακόβομαι. Ξαναδίνω ξανακόβομαι και επειδή είναι τελευταίο με πέρασε με 2/4. ΤΡΕΕΕΛΛΛΑΑ ΦΙΛΕ ΤΡΕΕΕΕΕΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ. Σόρυ που θα στο πω, αλλά στον υδραυλικό δεν στέκονται και πολύ καλά στα μυαλά τους. Με γ******ε οι μ*****ς. Υδρεύσεις-Αποχετεύσεις άλλη παπ****ά εκεί. Αστα να πάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Πω ρε συ, σε γ...σαν! Εδω ενα παιδι οταν διναμε αρδευσεις εβριζε τον μυλωπουλο και ειχε γινει χαμος στην αιθουσα....
Οτι δεν στεκουν ειναι δεδομενο, ποιον να πρωτοποιασεις. Αλλα σαν τομεας ειναι πολυ ευκολος. Στον κορμο ειναι που βαρανε... Εδω τεχνικη περιβαλλοντως νυχτα την περασα και μετα εκανα παρτυ λες και πηρα πτυχιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Να αγιάσει το στόμα του!!!(:D). Τεχνική περιβάλλοντος είναι η μεγαλύτερη παπ***μα****α που υπάρχει στο τμήμα με δεύτερη μεγαλύτερη παπ***μα****α την Πολεοδομία-Χωροταξία.

Παλιότερα όταν ήμουν 4ο έτος, σπάσανε στο ξύλο τον Χατζηαγγέλλου (τον Hercules). Καλά του κάνανε του καραύλα. Ε, μα στα 10 γραπτά τα 9 ήταν άσσοι.

Πράγματι ρε φίλε, στα μαθήματα επιλογής του υδραυλικού τομέα όλο 9αρια και 10αραιαέβλεπα αβέρτα. Αφού ένα παιδί που ξέρω πήρε 8 στη γεωθερμία (όταν υπήρχε) και τον έλεγαν ηλίθιο. Μπετόν ΙΙΙ ξεμπέρδεψες; (Κάππος ρε φίλε. ΤΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Το εχω ακουσει αυτο με τον χατζηαγγελου!
Και σε αυτον που κανει χωροταξια του ειχαν βαλει γκαζακια στο αμαξι οταν το παρακολουθουσα και απειλουσε μετα να κοψει ολο το τμημα!

Γεωθερμια υπαρχει και τωρα, την περασα το χειμωνα με 8.5 Ο κατσιφαρακης την εχει δει καπως και βαζει βαρβατα θεματα..

Περιστατικο που εγινε τωρα ηταν στα μαθηματικα 3. Ενας το χρωστουσε τελευταιο μαθημα. Το δινει και τον κοβει με 3. Παει βλεπει γραπτο και του λεει" Εγραψες 6.5 αλλα σε κοψαμε με 3 γιατι δεν εποιασες την εσωτερικη βαση του μαθηματος"!!! Μιλαμε ο αλλος κοντεψε να παθει εγκεφαλικο, μου ελεγε θα ερθω με ροπαλο να τα σπασω ολα εδω μεσα αν δεν με περασουν.
Τελικα τον περασαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
ΡΕ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΕΧΟΥΝ ΛΑΛΗΣΕΙ.

Πως την έχουνε δει ρε φίλε? Έχω ακούσει κι εγώ πάρα πολλά για τον Κάππο αλλά ακόμα περισσότερα για την γιαγιά, πως την λένε να δεις...Κωνσταντινίδου? Όλοι τη βρίζουνε.

Ένα παιδί που ξέρω, κατατακτήριος από ΤΕΙ δομικών έργων, χρωστούσε μόνο μαθηματικά ΙΙΙ για να πάρει δίπλωμα και τον κόβουνε με 4!!!

Πήγε κι έφτιαξε μπλούζα "Θέλω πτυχίο ΤΩΡΑ". Ξέρεις σε στυλ της wind, μπλε και κόκκινο. Εν τω μεταξύ είχε έρθει και η απόφαση διορισμού του στο δημόσιο. ΡΕ ΣΥ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Ευτυχώς εγώ τα πρόλαβα όσο ήταν νωρίς. Όταν ζούσε ακόμα (Θεός 'χωρέστον) ο Σεραφειμίδης. Την επόμενη χρονιά που πέρασα μαθηματικά ΙΙΙ πέθανε (Λες να είμαι καντέμης;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Μιλας για ενα παιδι που ειναι στην Κρητη?

Ασε γενικως δεν την παλευουν καθολου εκει μεσα. Κολοχανιο εχει καταντησει η σχολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Σορυ λάθος διατύπωση. Θελω να πω στο γενικό τμήμα, οι καθηγητές που κάνουν τα μαθηματικά (αλλά νομίζω ότι κατάλαβες το λάθος μου). Όχι δε μιλάω για αυτό το παιδί. Το παιδί που λέω εγώ είναι 30 χρονών και είναι από Γιάννενα νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Δεν χρειαζοταν η διορθωση, καταλαβα αμεσως τι εννοουσες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Πως πας με τα μαθήματα γεικώς? Να σε ρωτήσω πόσα χρωστάς ή γίνομαι αδιάκριτος? (Αν γουστάρεις απαντάς. Αν θες στείλε σε private message). Για διπλωματική τι σκέφτεσαι (ή έχεις πάρει και αν ναι σε ποιον?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
με αυτα που ακουω μαλλον θα το αποκλεισω σαν επιλογη το πολιτικων μηχανικων:'(
απο το ΑΠΘ εχει αποφοιτησει και ο νονος μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Εχω γυρω στα 18 καθαρα χωρις επιλογες, αλλα πολλα ειναι απο 1-2 ετος.
Διπλωματικη εχουμε παρει στον τολικα, "Διαχειριση Υδατικων Πορων Νομου Θεσσαλονικης με χρηση GIS", ψηλο δυσκολο οσο αφορα τη ψηφιοποιηση χαρτων αλλα κατα τα αλλα προχωραει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Από υδραυλικό τομέα εγώ είχα ξεχωρίσει από τη σκαρταδούρα τον Τολίκα και τον Κουτίττα. Όλοι οι άλλοι είναι μ*****ς, π*******ς, κ*ρ**λ***ς. Καλή επιλογή και θέματος και καθηγητή. Κάτσε να μαντέψω μαθήματα που χρωστάς, γράψε δίπλα σε κάθε αριθμό ΝΑΙ αν το χρωστάς και ΟΧΙ αν το έχεις περάσει (να παίξουμε και λίγο:P):


1) Στατική ΙΙ
2) Στατική ΙΙΙ
3) Μπετόν ΙΙΙ
4) Μεταλλικές ΙΙ
5) Θεμελιώσεις-Αντιστηρίξεις
6) Μηχανική ρευστών
7) Αντοχή υλικών Ι
8) Αρδεύσεις-Διευθετήσεις υδατορρευμάτων (αυτό το ξέρω, χεχε)
9) Μαθηματικά Ι
10)Μαθηματικά ΙΙ
11)Μαθηματικά ΙΙΙ
12)Εδαφομηχανική ΙΙ
13)Πολεοδομία-Χωροταξία
14)Οικοδομική Ι
15)Οικοδομική ΙΙ
16)Στατική Ι
17)Αντοχή υλικών ΙΙ
18)Σχεδιασμός μεταφορών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Από υδραυλικό τομέα εγώ είχα ξεχωρίσει από τη σκαρταδούρα τον Τολίκα και τον Κουτίττα. Όλοι οι άλλοι είναι μ*****ς, π*******ς, κ*ρ**λ***ς. Καλή επιλογή και θέματος και καθηγητή. Κάτσε να μαντέψω μαθήματα που χρωστάς, γράψε δίπλα σε κάθε αριθμό ΝΑΙ αν το χρωστάς και ΟΧΙ αν το έχεις περάσει (να παίξουμε και λίγο:P):


1) Στατική ΙΙ
2) Στατική ΙΙΙ
3) Μπετόν ΙΙΙ
4) Μεταλλικές ΙΙ
5) Θεμελιώσεις-Αντιστηρίξεις
6) Μηχανική ρευστών
7) Αντοχή υλικών Ι
8) Αρδεύσεις-Διευθετήσεις υδατορρευμάτων (αυτό το ξέρω, χεχε)
9) Μαθηματικά Ι
10)Μαθηματικά ΙΙ
11)Μαθηματικά ΙΙΙ
12)Εδαφομηχανική ΙΙ
13)Πολεοδομία-Χωροταξία
14)Οικοδομική Ι
15)Οικοδομική ΙΙ
16)Στατική Ι
17)Αντοχή υλικών ΙΙ
18)Σχεδιασμός μεταφορών

Επεσες πολυ μεσα :P
Εχουμε και λεμε:

1) Στατική ΙΙ ΝΑΙ
2) Στατική ΙΙΙ ΝΑΙ
3) Μπετόν ΙΙΙ ΝΑΙ
4) Μεταλλικές ΙΙ ΝΑΙ
5) Θεμελιώσεις-Αντιστηρίξεις ΟΧΙ
6) Μηχανική ρευστών ΝΑΙ
7) Αντοχή υλικών Ι ΟΧΙ
8) Αρδεύσεις-Διευθετήσεις υδατορρευμάτων (αυτό το ξέρω, χεχε) Νο comment
9) Μαθηματικά Ι ΝΑΙ
10)Μαθηματικά ΙΙ ΝΑΙ
11)Μαθηματικά ΙΙΙ ΟΧΙ
12)Εδαφομηχανική ΙΙ ΟΧΙ
13)Πολεοδομία-Χωροταξία ΟΧΙ
14)Οικοδομική Ι ΝΑΙ (Το καλοκαιρι θα κανω το θεμα..)
15)Οικοδομική ΙΙ ΟΧΙ
16)Στατική Ι ΟΧΙ
17)Αντοχή υλικών ΙΙ ΝΑΙ
18)Σχεδιασμός μεταφορών ΟΧΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Λοιπόν είμαι από Κατερίνη 45 λεπτά απο θεσ.. Οι περισσότεροι γνωστοί μου είναι θεσ.. Αξίζει πιστεύετε να δηλώσω Αθήνα μόνο και μόνο επειδή είναι καλύτερη σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Αν εννοείς για πολιτικούς μηχανικούς ΑΠΘ και ΕΜΠ, ΑΣΥΖΗΤΗΤΙ ΕΜΠ. 1.000.000.000.000 ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Αν εννοείς για πολιτικούς μηχανικούς ΑΠΘ και ΕΜΠ, ΑΣΥΖΗΤΗΤΙ ΕΜΠ. 1.000.000.000.000 ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

τι να πω δεν ξέρω.. οι γονείς μου πάντως δε θέλουν ούτε να συζητήσουν για αθήνα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εγώ σου λέω ποιο πανεπιστήμιο είναι καλύτερο από πλευράς οργάνωσης, υποδομών, ποιότητας συγγραμμάτων, φόρτου εργασίας και σε ποιο πανεπιστήμιο το καφριλίκι των καθηγητών είναι λιγότερο και φυσικά από πλευράς ονόματος και αναγνωρισιμότητας από το εξωτερικό. Σε όλες τις περιπτώσεις υπερτερεί το ΕΜΠ από το ΑΠΘ.

Εσένα τα κριτήρια σου είναι κοινωνικά και ίσως οικονομικά. Γενικό συμπέρασμα: Το ΕΜΠ είναι καλύτερο από την πολυτεχνική σχολή ΑΠΘ σε όλους τους τομείς και συγκεκριμένα η σχολή πολιτικών μηχανικών ΕΜΠ είναι ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΗ από το τμήμα πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ. Η τελική απόφαση είναι δική σου.

Εγώ αν και περνούσα στη σχολή πολιτικών μηχανικών ΕΜΠ με τα τσαρούχια, δήλωσα Θεσσαλονίκη γιατί το ήθελαν οι γονείς μου. ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΘΟΣ. Εγώ δεν είχα κανένα να με συμβουλεύσει όπως σε συμβουλεύω εγώ τώρα.

Αν δεν περνάς ΕΜΠ, τότε ok. Αλλά αν τα μόρια σου σου δίνουν την δυνατότητα να διαλέξεις, τότε φρόντισε να κάνεις την καλύτερη δυνατή επιλογή.

Αυτή είναι η γνώμη ενός αποφοίτου του τμήματος πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ που έχει απογοητευτεί πάαααααααααααααρα πολύ από το επίπεδο των σπουδών και την συμπεριφορά των καθηγητών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

444ever

Νεοφερμένος

Ο 444ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
πιστευω Πολυτεχνειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john20

Νεοφερμένος

Ο john20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Καλα τοσο ασχημα ειναι τα πραγματα στους Πολιτικους του ΑΠΘ? Εφοσον ειναι δυσκολοτερη οπως λες λογικα δεν βγαινεις και καλυτερος? Εγω πιστευω οτι ειναι ισαξιες οι 2 σχολες ( ΕΜΠ και ΑΠΘ) με τεραστια ζητηση και οι 2..Απο εκει και περα νομιζω πιο καταλληλη για φοιτητη πολη ειναι η Θεσ/νικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top