Γενικό -  Πόσοι δεν πηγαίνουν σε φροντιστήριο;

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
δεν θες να καταλαβεις........ρε μην πας φροντηστηριο του χρονου να δεις γιατι ΠΡΠΕΙ να πας.....οι πανελλαδικες ειναι θεμα ανταγωνισμο...πρεπει να αξιοποιησεις καθε πηγη γνωσεων........το φροντηστηριο παρεχει υψηλο επιπεδο...το σχολειο εχει κατα κυριο λογο τα ατομα για να παρεχει το επιπεδο το επιθυμιτο αλλα αδυνατει λογο των συνθηκων που επικρατουν στην ταξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
καλα εντελως ομως ακυρος τα θεματα που εβγαλαν φετος ανετα εγραφες χωρισ φροντ....να σ πω εγω γιατι ....αφου οι φροντ ψηφιζουν δαγκωτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
β λυκειου δεν πας?πως εισαι σε θεση να αξιολογεις τα θεματα......επισης μη χαιρεσε ακομη.φυσικη κατ την δευτερα γραφουν και οπος ξες ευκολα μαθηματικα συνεπαγονται παλουκια στη φυσικη..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Εγω εχω την λυση.Ας καταργηθει το λυκειο και να πηγαινουμε σ'αυτο μονο για εξετασεις οπως κανουμε και με τα φροντιστηρια αγγλικων.Απλα πραματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
μην ξεχνάμε είναι και οι ευρωεκλογές. Κάθε τέσσερα χρόνια έτσι γίνεται. Τα θέματα στα μαθηματικά πάντως δεν ήταν εύκολα. Πάντως ήταν έξυπνα και ξεχώριζαν τον καλό από τον μέτριο μαθητή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
θα ηθελα πολυ να δω τι θα εγραφες μαθ κατ στα περσινα θεματα οπου μαθητες με χρονια γροντηστηριου, μαθητες ΣΗΜΑΙΟΦΟΡΟΙ με τρομερη προσπαθεια πηραν το ξες πιο...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
καλα εσυ β λυκειου δεν πας?γιατι κανεις προβλεψεις για τα θεματα της φυσ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
εγω υπεθεσα κατι και σου ειπα να μην εισαι σιγουρος........δεν μηλησα οπος εσυ που ειπες οτι λυνοταν ανετα με bolzano απο που κι ως που το ξες......και η τακτικη απαντω με ερωτηση δεν βγαζει σε μια ακρη τη συζητηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
γιατι ισως κανω μαθ κατ γ λυκειου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Συγγνώμη φίλε. Είσαι β' λυκείου και έχεις φτάσει από τώρα στα μαθηματικά γ στο bolzano?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
ναι παραξενο σου φαινεται?το βολζανο το εκανα πριν απο καιρο μαλλον θα κνω και το θμτ τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
κατα των γροντ εισαι αλλα μαθημα για μαθημα δεν αφησες....ωραιος.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
κοιτα φιλε εμενα δεν με ενδιαφερει προς το παρον καμια ελληνικη σχολη το καλοκαιρι αυτο θα κανω αιτηση για μαθηματικο στο princeton η στο harvard οποτε πρεπει να τα ξερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
εσυ inferno πως εγραψες μεχρι τωρα...?
-----------------------------------------
εμεις ομως φιλε μου που δεν προοριζομαστε για αμερικη πρεπει να παμε φροντ για να πετυχουμε του στοχους μας εντος ελλαδας.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eratw

Νεοφερμένος

Η eratw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια εγω φετος εκανα ιδιαιτερα σε αρχΑια και λατινικα!!ειμαι εντελως αρνητικη σε αυτο βεβαια αλλα θα μου πειτε γιατι εκανες?πιστευω πως εχουν διαμορφωθει ολα ετσι ωστε να ευνοειται η παραπαιδεια(π.χ βιβλια,σχολεια,αξιολογηση καθηγητων)!!οσον αφορα αυτο με το συστημα πρεπει επιτελους να καταλαβουμε πως εμεις ειμαστε το συστημα!!Υπερτερουμε ποσοτικα και αν βρουμε θαρρος θα μπορεσουμε και ποιοτικα ωστε να αλλαξει αυτο το βασανηστηριο...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Μόνο αοδε δεν έχω γράψει όσο θα ήθελα. Πάντως πιστεύω ότι με λίγη τύχη μπορώ να πιάσω τη σχολή που θέλω. Φίλε blacksheep, ναι μου φαίνεται περίεργο που τα έχεις κάνει μέχρι τώρα. Εγώ μόνο τους μιγαδικούς είχα κάνει. Αν μπορείς να πας μέχρι εκεί, πολύ καλά θα κάνεις και σου εύχομαι κάθε επιτυχία. Σκεφτόμουν και εγώ σοβαρά να πάω αγγλία πριν λίγο καιρό, αλλά το μετάνιωσα λόγω της εξειδίκευσης που σου επιβάλλουν άμεσα και των πολλών εξόδων. Πάντως πριν μπεις στα πανεπιστήμια αυτά, νομίζω ότι πρέπει να κάνεις ένα προπαρασκευαστικό έτος, που ούτως ή άλλως θα έκανες αυτά και θες οπωσδήποτε απολυτήριο λυκείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
λοιπον εχω διακριθει πανελληνιως και επιπλεον σε μια ολυμπιαδα οποτε αν με δεχτουν καλως αν οχι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
συμφωνω μαζι σου ερατο ......αλωστε γιαυτο ανεφερα πως οι μαθητες φταινε που δεν παρεχεται το απιθυμιτο επιπεδο..την στιγμη που οι καθηγητες εχουν ολα τα εφοδια για να το παρεχουν......
-----------------------------------------
μπορεις να μου πεις ενδεικτικη τιμη ανα ετος?(για princeton η harvard) επισης εχω την εντυπωση πως το καλυτερο μαθηματικο ειναι στο καιμπριτζ..κανω λαθος?οποτε γιατι να πας αμερικη........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mekst4v

Νεοφερμένος

Ο mekst4v αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
δεν θες να καταλαβεις........ρε μην πας φροντηστηριο του χρονου να δεις γιατι ΠΡΠΕΙ να πας.....οι πανελλαδικες ειναι θεμα ανταγωνισμο...πρεπει να αξιοποιησεις καθε πηγη γνωσεων........το φροντηστηριο παρεχει υψηλο επιπεδο...το σχολειο εχει κατα κυριο λογο τα ατομα για να παρεχει το επιπεδο το επιθυμιτο αλλα αδυνατει λογο των συνθηκων που επικρατουν στην ταξη

Καλησπέρα,

θα ήθελα να μου εξηγήσεις τι εννοείς με την τελευταία σου πρόταση γιατί αδυνατώ να βγάλω νόημα. Αν αναφέρεσαι στο δεύτερο λόγο ύπαρξης του σχολείου, την κοινωνική ένταξη - "πανηγυράκι", τότε με βρίσκεις σύμφωνο. Οι συνθήκες που επικρατούν στις περισσότερες τάξεις είναι αστα να πάνε.
Ωστόσο, θα διαφωνήσω για το υψηλό super wow επίπεδο γνώσης που προσφέρουν τα φροντιστήρια. Την ίδια μασημένη γνώση που προσφέρει το σχολείο, την προσφέρει και το φροντιστήριο με τη διαφορά ότι το φροντιστήριο την εμπλουτίζει με στείρα τυποποίηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
γιατι στο harvard σπουδαζει το αδερφη μ γιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top