Δίνω Β1 προφορικά σε λίγες ώρες

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

penny!

Νεοφερμένος

Η penny! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δίνω γαλλικά Β1 προφορικά σε λίγες ώρες... και έχω αρκετές απορίες σχετικά με την δομή...
1.οι αρχικές ερωτήσεις που σου κάνει είναι απλές, σαν του Α2;
2.για τον dialogue σου δίνει χρόνο για να τον προετοιμάσεις;(και αν ναι πόσο;)
3.στο monologue suivi σου κάνει η εξετάστρια ερωτήσεις ή πρέπει να τα λες όλα μόνος σου;

απαντήστε μου please γιατί έχω ΤΟ άγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Αρχικα μην αγχωνεσαι γιατι ειναι πολυ ευκολο και θα το δεις την ωρα της εξετασης.Οι εξεταστριες ειναι παντοτε φιλικες αλλα και συ πρεπει να μπεις με χαμογελο και να δειξεις ενδιαφερον.Ουτε εμενα θα μου αρεσε να μιλω με ενα κατααγχωμενο παιδι.

Λοιπον,οι ερωτησεις στην αρχη ειναι πολυ ευκολες.Εμενα με ρωτησε που πηγα διακοπες το καλοκαιρι(εδινα δεκεμβρη),σε ποιο σχολειο παω και καμια ακομα ερωτηση.Προετοιμασια εχεις μονο για το μονολογο,οποτε σου ζητα ο εξεταστης να ξεκινησεις την παρουσιαση και μετα σου κανει 2-3 ερωτησεις.Αν κανεις καλη παρουσιαση θα φυγεις μονο με μια ερωτηση:p

Το διαλογο τον επιλεγεις εκεινη τη στιγμη.Διαλεγεις στην τυχη δυο χαρτακια,τα διαβαζεις και της λες θελω αυτο.Τοτε ξεκινας.Το ιδιο γινεται με το μονολογο,δυο χαρτακια, διαβαζεις τιτλους,επιλεγεις,μονο που ευτυχως εδω κρατας σημειωσεις 10-15 λεπτα:p

Good luck!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p@g

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
χαλαρωσε και απολαυσε το (οσο μπορεις)!!!!στο κατω κατω τι στο καλο μιση ωριτσα ειναι θα περασει....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinaki

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
και εγω δινω σε 3 ωρες και εχω αγχος....μηπως μπορειτε να μου προτεινεται καμια σελιδα οπου υπαρχουν θεματα προφορικων να διαβασω κανενα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Penny καλή επιτυχία!Ελπίζω τα παλιά θέματα και το βιβλίο που σου είχα στείλει να σε βοήθησαν και να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα!Καταλαβαίνω το άγχος σου ειδικά για τα προφορικά αφού έκανες μόνη σου προετοιμασία, μην κολλάς!(Λογικά κάπου τώρα δίνεις).Θα χαρώ πολύ να μάθω πώς πήγες! Mizzkaterinaki καλή επιτυχία και σε σένα, όπως και σε όλους τους υποψήφιους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Εγώ έδωσα στις 18:15.
:jumpy::jumpy::jumpy:

Τα θέματα ήταν πολύ εύκολα και τα πήγα εξαιρετικά!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Bravo Βασιλική! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ! :):thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Εγώ έδωσα στις 18:15.
:jumpy::jumpy::jumpy:

Τα θέματα ήταν πολύ εύκολα και τα πήγα εξαιρετικά!!! :D

Έτσι!!!:jumpy::D:PΌταν τα λεγε μια ψυχή...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Έτσι!!!Όταν τα λεγε μια ψυχή...
Πράγματι! Με συμβούλευε μια καλή κοπέλα και με ενθάρρυνε παράλληλα, αλλά εσύ πού το ξέρεις; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinaki

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Μμμ...τυχερη...εμενα ο μονολογος ηταν πολυ περιεργος...μιλαγε για το διαστημα,τους εξωγηινους αλλα καπακι και για την οικονομικη και πολιτικη κριση...τρελαθηκα...τι θεμα κι αυτο...στα αλλα τα πηγα καλα και ελπιζω να μην μου στοιχησει κ πολυ ο διαλογος γιατι αρχικα βγηκα εκτος θεματος...δν με αφησε να ολοκληρωσω κιολας...αυτο που θα ελεγα στο τελος θα ταιριαζε με την ολη υποθεση του μονολογου και δν θα ειχα μεγαλο προβλημα....δμ πειραζει ελπιζω να τα παω καλυτερα την Κυριακη....και συγχαρητηρια σε οσες τα πηγαν καλα και καλη επιτυχια γτ δυστυχως δν τελειωσαμε!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Μμμ...τυχερη...εμενα ο μονολογος ηταν πολυ περιεργος...μιλαγε για το διαστημα,τους εξωγηινους αλλα καπακι και για την οικονομικη και πολιτικη κριση...τρελαθηκα...τι θεμα κι αυτο...στα αλλα τα πηγα καλα και ελπιζω να μην μου στοιχησει κ πολυ ο διαλογος γιατι αρχικα βγηκα εκτος θεματος...δν με αφησε να ολοκληρωσω κιολας...αυτο που θα ελεγα στο τελος θα ταιριαζε με την ολη υποθεση του μονολογου και δν θα ειχα μεγαλο προβλημα....δμ πειραζει ελπιζω να τα παω καλυτερα την Κυριακη....και συγχαρητηρια σε οσες τα πηγαν καλα και καλη επιτυχια γτ δυστυχως δν τελειωσαμε!!!!!!!!!!

Κι εγώ αυτό είχα! :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Πράγματι! Με συμβούλευε μια καλή κοπέλα και με ενθάρρυνε παράλληλα, αλλά εσύ πού το ξέρεις; :p

Έχω μαντικές ικανότητες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Έχω μαντικές ικανότητες.
Ουάου! :p

Σε ευχαριστώ πάντως, για ακόμα μία φορά! :) :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.

Mizzkaterinaki

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Βασιλικη πως τα πηγες??....εγω τα εχασα λιγο στην αρχη....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
καλα αποτελεσματα σε ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinaki

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Ευχαριστω:thanks:!!!

Τελικα Βασιλικη δεν μας ειπες....Πως τα πηγες σε αυτο το "υπεροχο" θεμα που μας επεσε???

Παντως θα χω να το λεω...Επεσα θυμα της πολιτικοοικονομικης κρισης!!!;):P...Αυτη με κατεστρεψε!!!;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ευχαριστω:thanks:!!!

Τελικα Βασιλικη δεν μας ειπες....Πως τα πηγες σε αυτο το "υπεροχο" θεμα που μας επεσε???

Παντως θα χω να το λεω...Επεσα θυμα της πολιτικοοικονομικης κρισης!!!;):P...Αυτη με κατεστρεψε!!!;):P

Γιατί βρε; Τα πήγα εξαιρετικά, ειδικά στο τρίτο μέρος. Μιλούσα, μιλούσα...:P
Όσο για τις πολιτικοοικονομικές επεκτάσεις του θέματος, νομίζω πως βοηθούσαν στην ανάπτυξη της περίληψης γενικότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinaki

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Μμμμμ...μπραβο....εγω οπως ηδη ειπα οχι κ τοσο καλα γιατι χρησιμοποιησα μια φραση π εδειξε πως δν τ ειχα καταλαβει καλα και με εκοψε(μετα καταλαβα το λαθος μου) και εκανε καποιεσ ερωτησεις που με μπερδεψαν περισσοτερο...δεν πειραζει...απλα ευχομαι να τα παω καλυτερα στα γραπτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top