Σχολή Αξιωματικών ΕΛ.ΑΣ

Tunerakos

Νεοφερμένος

Ο Tunerakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα... Τα Σαββατοκύριακα δηλαδή που φεύγεις απο την σχολή πρέπει να έχεις σπίτι να κοιμηθείς ή μπορείς να κοιμάσε στην σχολη?? Δεν λέει και πολύ γιατί να νοικιάζεις σπίτι μόνο για τα σαββατοκύριακα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα... Τα Σαββατοκύριακα δηλαδή που φεύγεις απο την σχολή πρέπει να έχεις σπίτι να κοιμηθείς ή μπορείς να κοιμάσε στην σχολη?? Δεν λέει και πολύ γιατί να νοικιάζεις σπίτι μόνο για τα σαββατοκύριακα...
φιλε θα βαρεθεις ομως συνεχεια στην σχολη! πηγενε σε κανα ξενοδοχειο αλλα ολο στην σχολη θα μπουχτησεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα... Τα Σαββατοκύριακα δηλαδή που φεύγεις απο την σχολή πρέπει να έχεις σπίτι να κοιμηθείς ή μπορείς να κοιμάσε στην σχολη?? Δεν λέει και πολύ γιατί να νοικιάζεις σπίτι μόνο για τα σαββατοκύριακα...

οχι αν θελεις μπορεις να μεινεις και στην σχολη.....και βγαινεις και μπανεις οτι ωρα θελεις...

φιλε θα βαρεθεις ομως συνεχεια στην σχολη! πηγενε σε κανα ξενοδοχειο αλλα ολο στην σχολη θα μπουχτησεις!

ναι αυτο θα το καταλαβεις οταν μπεις....οτι θα θες να εχεις και ενα δικο σου χωρο......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasMetalhead

Νεοφερμένος

Ο KostasMetalhead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εγώ θέλω να ρωτήσω, αν τελειώσεις αξιωματικός μπορείς να πας στα ΜΑΤ??? και αν γίνεται τι ρόλο θα έχεις δηλαδη θα είσαι πχ. αξιωματικός της διμοιρίας????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι κι εγω για τη σχολή αξιωματικων αστυνομιας.Θα μενουμε μεσα?Ηεκπαιδευση πως ειναι για τις κοπελες?Τα αθληματα που θα δωσω θα μου ειναι δυσκολα?Δεν εχω κανει ποτε γυμναστικη παρα μονο 2 χρονια κολυμβηση πολυ παλια.Εχω ύψος 1,74.Θα τα καταφερω στα αθληματα και στι σχολή?Γνωριζω τα μαθηματα και μου φαινονται ωραια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evma

Νεοφερμένος

Ο Evma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
iliana μην ανησυχεις για τα αθληματα..ειναι απλα γελοια.Απλα κανε και καμια προσπαθεια στο καθε ενα μονη σου απλα για να ξερεις τι σου γινεται.
Θα ηθελα να μου πει καποιος ποια μαθηματα δινουμε καθε 6μηνο και αν ειναι δυσκολα.Δηλαδη κοβονται πολλοι απο μαθηματα?Αυτο.Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
iliana μην ανησυχεις για τα αθληματα..ειναι απλα γελοια.Απλα κανε και καμια προσπαθεια στο καθε ενα μονη σου απλα για να ξερεις τι σου γινεται.
Θα ηθελα να μου πει καποιος ποια μαθηματα δινουμε καθε 6μηνο και αν ειναι δυσκολα.Δηλαδη κοβονται πολλοι απο μαθηματα?Αυτο.Ευχαριστω!
Από εδώ μπορείς να κατεβάσεις τον οδηγό σπουδών των αστυνομικών σχολών.Δίνει πολλές πληροφορίες και γράφει ποια μαθήματα διδάσκοντε οι δόκιμοι υπαστυνόμοι και αστυφύλακες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
συγνωμη αλλα τι εννοεις οτι στην υγιειονομικη εξεταση εισαι γυμνος?
ουτε εσωρουχα?για διευκρινησε σε παρακαλω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias92

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γεια σας,ειμαι καινουργιος και εγω! Θέλω να περάσω σχολη αστυφυλάκων.Θα ήθελα να κάνω 2 ερωτησεις. Με τον καινούργιο νόμο που πας πρωτα για την βασικη στρατιωτικη εκπαιδευση στον στρατο,θα ηθελα να ρωτησω σε ποιο σωμα του στρατου ξηρας σε πανε;δηλαδη στις ειδικες δυναμεις ή αλλου;Επίσης αν ξερετε ,που ηταν πιο σκληρα;μεσα στην σχολη οπως γινοταν μεχρι περσι ή στον στρατο ξηρας; Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evma

Νεοφερμένος

Ο Evma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
"τι εννοεις οτι στην υγιειονομικη εξεταση εισαι γυμνος?"
Ναι..Γυμνη οπως σε εκανε η μανα σου μαζι με αλλες 20 κοπελες.Το ιδιο ισχυει και για τους παιδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Μπράβο πολύ καλό τόπικ και ωραίες πληροφορίες,
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πόσοι δήλωσαν αξιωματικών το 06-07-08 ή όποιο έτος ξέρει και επίσης, οι γυναίκες που στεγάζονται και αν έχουν καμία επαφή με τους άνδρες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
λογικα γυναικες δε θα εξεταζουν τις γυναικες και αντρες τους αντρες ε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
λογικα γυναικες δε θα εξεταζουν τις γυναικες και αντρες τους αντρες ε???
Ναι ρε συ εννοείται αυτό;)
Γεια σας,ειμαι καινουργιος και εγω! Θέλω να περάσω σχολη αστυφυλάκων.Θα ήθελα να κάνω 2 ερωτησεις. Με τον καινούργιο νόμο που πας πρωτα για την βασικη στρατιωτικη εκπαιδευση στον στρατο,θα ηθελα να ρωτησω σε ποιο σωμα του στρατου ξηρας σε πανε;δηλαδη στις ειδικες δυναμεις ή αλλου;Επίσης αν ξερετε ,που ηταν πιο σκληρα;μεσα στην σχολη οπως γινοταν μεχρι περσι ή στον στρατο ξηρας; Ευχαριστω

• Περισσότερη πρακτική εκπαίδευση και λιγότερη εκπαιδευτική για τους δόκιμους αστυφύλακες από φέτος
• Με καινοτομίες στην εκπαίδευση ξεκινά φέτος η ακαδημαϊκή χρονιά για τους εισερχόμενους στις σχολές αστυφυλάκων

Στο χακί θα ντυθούν φέτος για πρώτη φορά οι 1.500 περίπου εισαχθέντες στις σχολές Δοκίμων Αστυφυλάκων όλης της χώρας, πριν εισέλθουν στην σχολή τους για την βασική «αστυνομική» εκπαίδευση.

Συγκεκριμένα, σύμφωνα με το προεδρικό διάταγμα που απεστάλη στην Αστυνομική Ακαδημία και εκδόθηκε στις 26 Αυγούστου 2008, οι επιτυχόντες στις σχολές Αστυφυλάκων από τις 29 Σεπτεμβρίου μέχρι της 24 Οκτωβρίου θα παρουσιαστούν σε Κέντρα Εκπαίδευσης του στρατού Ξηράς, σε Αυλώνα και Θήβα., όπου θα λάβουν την βασική στρατιωτική εκπαίδευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παιδια, ξερει κανεις αν απο αξιωματικων μπορεις μετα να γινεις Ζητας η μονο απο αστυφυλακων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
να σου πω ομως δε θα επρεπε να ειναι ξεχωριστα ο καθενας?γιατι πριν κανα 2 χρονια ειχα διαβασει μια καταγγελια μιας κοπελας που ηταν στο ναυτικο και ελεγε οτι στην υγιειονομικη εξεταση τους εβαζαν να κανουν διαφορα.το παραξενο ειναι οτι υπαρχει νομος που επιτρεπει αυτην την υγιειονομκη εξεταση.εσυ τι σπουδαζεις αληθεια?

ευχαριστω για τις πληροφοριες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Εγώ θέλω να ρωτήσω, αν τελειώσεις αξιωματικός μπορείς να πας στα ΜΑΤ??? και αν γίνεται τι ρόλο θα έχεις δηλαδη θα είσαι πχ. αξιωματικός της διμοιρίας????

ναι πηγαινεις και στα ματ και στα μετρα σε διαφορες περιπτωσεις και ναι ηγεισαι μιας δυμοιριας....


Ενδιαφέρομαι κι εγω για τη σχολή αξιωματικων αστυνομιας.Θα μενουμε μεσα?Ηεκπαιδευση πως ειναι για τις κοπελες?Τα αθληματα που θα δωσω θα μου ειναι δυσκολα?Δεν εχω κανει ποτε γυμναστικη παρα μονο 2 χρονια κολυμβηση πολυ παλια.Εχω ύψος 1,74.Θα τα καταφερω στα αθληματα και στι σχολή?Γνωριζω τα μαθηματα και μου φαινονται ωραια.
δες και προηγουμενες σελιδες του θεματος....πιστευω θα λυσεις τις αποριες σου....εν ταχει....ναι μενεις μεσα 4 χρονια και η εκπαιδευση ειναι ιδια και για τα αγορια και για τα κοριτσια.....και τα αθληματα ειναι βατα για ολους..:no1:
iliana μην ανησυχεις για τα αθληματα..ειναι απλα γελοια.Απλα κανε και καμια προσπαθεια στο καθε ενα μονη σου απλα για να ξερεις τι σου γινεται.
Θα ηθελα να μου πει καποιος ποια μαθηματα δινουμε καθε 6μηνο και αν ειναι δυσκολα.Δηλαδη κοβονται πολλοι απο μαθηματα?Αυτο.Ευχαριστω!

δες τον οδηγο σπουδω που εβαλε ενας φιλος...κοβεσαι και περνας κανονικα μαθηματα σαν πανεπιστημιο.....αν μεινεις σε ενα περνας ,σε δυο ξαναδινεις,σε 3 ξανακανεις το ετος.....

Γεια σας,ειμαι καινουργιος και εγω! Θέλω να περάσω σχολη αστυφυλάκων.Θα ήθελα να κάνω 2 ερωτησεις. Με τον καινούργιο νόμο που πας πρωτα για την βασικη στρατιωτικη εκπαιδευση στον στρατο,θα ηθελα να ρωτησω σε ποιο σωμα του στρατου ξηρας σε πανε;δηλαδη στις ειδικες δυναμεις ή αλλου;Επίσης αν ξερετε ,που ηταν πιο σκληρα;μεσα στην σχολη οπως γινοταν μεχρι περσι ή στον στρατο ξηρας; Ευχαριστω


πηγαινεις στον στρατο ξηρας....ειμαι πηγαμε στα τεθωρακισμενα.....στην σχολη ειναι πιο δυσκολα τουλαχιστον στην αξιωματικων που γνωριζω....

Μπράβο πολύ καλό τόπικ και ωραίες πληροφορίες,
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πόσοι δήλωσαν αξιωματικών το 06-07-08 ή όποιο έτος ξέρει και επίσης, οι γυναίκες που στεγάζονται και αν έχουν καμία επαφή με τους άνδρες???

οι γυναικες στεγαζονται στα ιδια κτιρια με τους αντρες.....αλλα σε διαφορετικα δωματια...

λογικα γυναικες δε θα εξεταζουν τις γυναικες και αντρες τους αντρες ε???
οχι......εξεταζουν γιατροι και τους αντρες και τις γυναικες.....
δηλαδη οι γυναικολογοι ειναι ολοι γυναικες....?
Παιδια, ξερει κανεις αν απο αξιωματικων μπορεις μετα να γινεις Ζητας η μονο απο αστυφυλακων;
για ζητας δεν παιζει......μονο απο αστυφυλακων....
να σου πω ομως δε θα επρεπε να ειναι ξεχωριστα ο καθενας?γιατι πριν κανα 2 χρονια ειχα διαβασει μια καταγγελια μιας κοπελας που ηταν στο ναυτικο και ελεγε οτι στην υγιειονομικη εξεταση τους εβαζαν να κανουν διαφορα.το παραξενο ειναι οτι υπαρχει νομος που επιτρεπει αυτην την υγιειονομκη εξεταση.εσυ τι σπουδαζεις αληθεια?

ευχαριστω για τις πληροφοριες...
οι γυναικες δεν γδυνονται μενουν με τα εσωρουχα...και στο δωματιο μπαινουν η μονο αντρες η μονο γυναικες....

ελπιζω να βοηθησα......:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
οι γυναικες δεν γδυνονται μενουν με τα εσωρουχα...και στο δωματιο μπαινουν η μονο αντρες η μονο γυναικες....
Έι άδικο αυτό:P
Έχω ακούσει ότι στις υγειονομικές σε άλλα νοσοκομεία τα αγόρια τα έβγαζαν όλα και σε άλλα τους άφηναν με το μποξεράκι.Εξαρτάται και πού θα πέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
ευχαριστω.βοηθησες και πολυ μαλιστα.ανακουφιστηκα.κοιτα.μου αρεσει πολυ αυτο το επαγγελμα και θελω να περασω.να σου πω.θα μενουμε οπως στην κατασκηνωση?και που θα διαβαζουμε ακριβως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
ευχαριστω.βοηθησες και πολυ μαλιστα.ανακουφιστηκα.κοιτα.μου αρεσει πολυ αυτο το επαγγελμα και θελω να περασω.να σου πω.θα μενουμε οπως στην κατασκηνωση?και που θα διαβαζουμε ακριβως?
Μένεις σε θαλάμους με μερικά άλλα άτομα.Ο αριθμός εξαρτάται από το σύνολο των ατόμων που φοιτούν στη σχολή.Πχ κομοτηνή έχω ακούσει γίνεται χάος,είναι πολλά άτομα με αποτέλεσμα να μένεις και με περισσότερα άτομα στους θαλάμους από ένα ΤΔΑ που έχει λιγότερο κόσμο όπως πχ Ρέθυμνο.Για το διάβασμα υπάρχουν βιβλιοθήκες(αναγνωστήρια).Τσέκαρε τον οδηγό σπουδών και θα διαφωτιστείς.Έχει μέχρι και φωτογραφίες από την βιβλιοθήκη και από τους θαλάμους που κοιμούντε οι δόκιμοι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasMetalhead

Νεοφερμένος

Ο KostasMetalhead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ευχαριστώ ρε φίλε για τις πληροφορίες!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top