Απορίες για στράτευση

mixalis007

Νεοφερμένος

Ο mixalis007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Οταν πηγαινες σχολειο δεν πηρες να παρεις αναβολη?
μολις παρεις σου ερχεται χαρτι για το μεχρι ποτε εχεις την αναβολη και μετα πρεπει να την ανανεωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriles

Νεοφερμένος

Ο kiriles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
οταν πηγαινα σχολειο , περσι, δηλαδη, πηγα στα στρατολογικα γραφεια της περιοχης μου και εκανα την αναβολη αλλα δεν εγραφε ποτε πρεπει να την ανανεωσω. σε αλλους φιλους μου εχει ερθει χαρτι απο το στρατο αλλα σε εμενα τιποτα ακομα.....................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grmako

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εμένα μούρθε χαρτί απλά που κατατάχτηκα και μετά απο 2 μέρες πήγα στην σχολή μου... πήρα βεβαίωση σπουδών για στρατολογική χρήση και πήγα και την έδωσα στο κεπ της περιοχής μου, για να πάρω αναβολή πρίν ακόμα μου στείλουν χαρτί να παρουσιαστώ.... Η αναβολή ήρθε μετά απο κανα 3-4 βδομάδες.... και τώρα δεν ξέρω καν αν θα μου στείλουν χαρτί να παρουσιαστώ... την αναβολή πάντως την πήρα 1 μήνα μετά αφότου μπήκα στην σχολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalis007

Νεοφερμένος

Ο mixalis007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Μολις παρεις αναβολη ερχεται μετα απο αρκετο καιρο μπορει και σε 3-4 μηνες.
Στο χαρτι θα λεει μεχρι ποτε εχεις παρει αναβολη.
Αν δεν σου ερθει μετα απο αρκετο καιρο πανε στο γραφειο και δες τι γινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

(panos)

Νεοφερμένος

Ο (panos) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά εγω ειμαι πρωτοετης φοιτητης κ μολις χθες με πηραν τηλεφωνο οτι ηρθε το χαρτι για την καταταξη μου.Τους ειπα κατευθειαν οτι ειμαι φοιτητης οποτε δεν εμαθα για ποτε ειναι η καταταξη.Ποσο καιρο εχω στην διαθεση μ για να βγαλω τα χαρτια που χρειαζονται για την αναβολη της θητειας?Θα υπαρξει καποιο προβλημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guitar_hero

Νεοφερμένος

Ο Τριανταφυλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καματερό (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδια σας ευχαριστω πολυ ! Τελικα πηρα 9 χρονια αναβολη μεχρι το 2018. Το αστειο της υποθεσης ξερετε ποιο ειναι οτι χωρις μεσο με πηρανε στην αεροπορια και τωρα που αλλαξαν τον νομο θα παω στρατο ξηρας αναγκαστικα... χαχαχα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Να ρωτησω και γω.Γεννηθηκα στις 16-11-1991.Υπαρχει περιπτωση να εχει ερθει το χαρτι και να μην το ξερω ?
Επειδη σκοπευω να παω σε πανεπιστημιο του εξωτερικου τον Οκτωβρη,θα πρεπει να παω στο Πανεπιστημιο και να ζητησω χαρτι ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Πέρα από ένα χαρτί που είχαμε πάρει από τα κ.ε.π., γνωρίζει κανείς αν πρέπει να απευθυνθούμε στη στρατονομία για να πάρουμε την απαραίτητη αναβολή? και αν ναι, πότε? ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Πέρα από ένα χαρτί που είχαμε πάρει από τα κ.ε.π., γνωρίζει κανείς αν πρέπει να απευθυνθούμε στη στρατονομία για να πάρουμε την απαραίτητη αναβολή? και αν ναι, πότε? ευχαριστώ εκ των προτέρων
νομιζω οτι απο τη στιγμη που γραφεσαι σε σχολη,βγαινει αυτοματα βεβαιωση οτι σπουδαζεις,και τη δινεις εκει που πρεπει,λεπτομεριες δεν ξερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Πέρα από ένα χαρτί που είχαμε πάρει από τα κ.ε.π., γνωρίζει κανείς αν πρέπει να απευθυνθούμε στη στρατονομία για να πάρουμε την απαραίτητη αναβολή? και αν ναι, πότε? ευχαριστώ εκ των προτέρων

Με τη στρατονομία δεν έχεις καμία σχέση. Με τη στρατολογία ναι. Πρέπει να προσκομίσεις βεβαίωση σπουδών ότι είσαι εγγεγραμμένος φοιτητής σε τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στο στρατολογικό γραφείο που ανήκεις όταν κλείσεις τα 19 για να σου δώσουν αναβολή λόγω σπουδών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sonic_X

Νεοφερμένος

Ο Sonic_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά

Αν ξέρει κάποιος... (ειναι και σημαντικο)... πως παίρνουμε αναβολή τώρα που περάσαμε σε κάποια σχολή; Πρέπει να πάμε κάποιο χαρτί κάπου; Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.. λίγο τη διαδικασια πως παει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snil

Νεοφερμένος

Ο snil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λοιπον φιλε μου, γραφεσαι στην σχολη σου κανονικα κ ζητας χαρτι για απαλαγη απ' τον στρατο. Σου δινουν το συμπληρωνεις κλπ και πας στην στρατολογια της πολη ς (ετσι ειχα κανει κ ολα καλα :) )..

αυτα :)

οτι χρειαστεις ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sonic_X

Νεοφερμένος

Ο Sonic_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ΟΚ Ευχαριστώ φίλε να 'σαι καλά! :D Αν έχει κάποιος άλλος άλλη άποψη να την πει αλλίως... :lock:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά

Αν ξέρει κάποιος... (ειναι και σημαντικο)... πως παίρνουμε αναβολή τώρα που περάσαμε σε κάποια σχολή; Πρέπει να πάμε κάποιο χαρτί κάπου; Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.. λίγο τη διαδικασια πως παει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Παιρνεις την βεβαιωση απο την σχολη σου οτι σπουδαζεις.Την πας στην αστυνομια και κανενα προβλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Παιρνεις την βεβαιωση απο την σχολη σου οτι σπουδαζεις.Την πας στην αστυνομια και κανενα προβλημα!
O snil μια χαρά τα είπε. Δεν την πας στην αστυνομία την απαλλαγή, αλλά στην στρατολογία. Ας μην κάνουμε τα πράγματα πιο δύσκολα απ' ότι είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sonic_X

Νεοφερμένος

Ο Sonic_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εγινε!! Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Ευτυχώς που υπάρχει και το iSchool γιατί αν δεν ρωτήσεις, δεν θα μάθεις! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
O snil μια χαρά τα είπε. Δεν την πας στην αστυνομία την απαλλαγή, αλλά στην στρατολογία. Ας μην κάνουμε τα πράγματα πιο δύσκολα απ' ότι είναι...
Απο την αστυνομια παιρνεις το χαρτι οτι παρουσιαζαι...Το χαρτι απαλλαγης το πας στην στρατολογια...Ετσι ειναι νομιζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Nαι,αλλα και η αστυνομια την μεταφερει την απαλλαγη στην στρατολογια.Το ιδιο πραγμα ειναι...
Plz, μην ποστάρουμε απλά για να ποστάρουμε...

Εντελώς φιλικά
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Plz, μην ποστάρουμε απλά για να ποστάρουμε...

Εντελώς φιλικά
:)

Ο λόγος για τον οποίο πόσταρα,ήταν για να βοήθησω το παιδί που ρώτησε για την αναβόλη...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PraetorianGR

Νεοφερμένος

Ο PraetorianGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δεν είναι ανάγκη να πας στρατολογία.Μπορείς και από το ΚΕΠ της πόλης σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top