Γενικό - Πού θα συνεχίσετε του χρόνου;

Που θα συνεχίσετε του χρόνου;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 55)
  • Δεν ξέρω ακόμα...

    Ψήφοι: 0 0.0%

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και γω Γενικο.
Θελω και υψολοβαθμο ΑΕΙ τρομάρα μου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Δηλαδή προτιμάς την οικονομική παρά την προσωπική ικανοποίηση στο μελλοντικό σου επάγγελμα;

δεν υπαρχει προσωπικη ικανοποιηση αμα δεν υπαρχει η οικονομικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Αρης!

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
δεν υπαρχει προσωπικη ικανοποιηση αμα δεν υπαρχει η οικονομικη!

Αυτό εννοείται αλλά αν κοιτάξεις να κάνεις κάτι που σου αρέσει και δεν κοιτάξεις τα χρήματα τότε θα έχει πολλές προοπτικές να αναπτυχθείς και να είσαι πιο αποδοτικός που αυτό συνεπάγεται με μεγαλύτερο εισόδημα.Ενώ αν κάνεις κάτι μόνο για τα χρήματα οι προοπτικές σου να αναπτυχθείς είναι πολύ λιγότερες ίσως επειδή αυτό που κάνεις δεν έχει ενδιαφέρον για σένα.

Θα σου δώσω ένα παράδειγμα:
Με λίγα λόγια πές ότι εγώ μπορώ να διαλέξω 2 δουλειές.Την δουλειά του ηλεκτρολόγου και την δουλειά του γιατρού.Οπως ξέρουμε η δουλειά του γιατρού έχει κατά πολύ μεγαλύτερο εισόδημα από αυτό του ηλεκτρολόγου.Τώρα φαντάσου πως η αγαπημένη μου δουλειά είναι αυτή του ηλεκτρολόγου. Εαν έχω την δυνατότητα να διαλέξω ανάμεσα σε αυτές τις 2 δουλειές και διαλέξω αυτήν που μου αρέσει δηλαδή του ηλεκτρολόγου τότε αυτό που θα κάνω θα έχει ενδιαφέρον για μένα θα είμαι χαρούμενος, θα είμαι πιο αποδοτικός και λόγω αυτών μπορεί μια μέρα να ανοίξω μια μεγάλη επειχήρηση με ηλεκτρονικά συστήματα και ηλεκτρονικές συσκεύες που όπως καταλαβαίνεις το εισόδημα μου θα είναι πολύ μεγαλύτερο από αυτό του γιατρού.

Ενώ αντίθετα αν διαλέξω την δουλειά του γιατρού που δεν θα μου αρέσει που δεν έχει ενδιαφέρον για μένα τότε θα είμαι σταθερός και δεν θα υπάρχουν προοπτικές για ανάπτυξη.Σε αυτή τη θέση εγώ δεν θέλω να βρεθώ.Βέβαια ξαναλέω πως δεν ξέρεις πως στα φέρνει η ζωή αλλά τουλάχιστον ελπίζεις!

Η αγαπημένη μου δουλειά δεν είναι του ηλεκτρολόγου αλλά παίρνω παράδειγμα από τον πατέρα μου που έτσι ξεκίνησε και τώρα έχει μια μικρή επειχήρηση με αυτοματισμούς και γκαραζόπορτες.Βέβαια όσο αφορά την ανάπτυξη παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο όπως το κουράγιο και η υπομονή που είναι απαραίτητοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
δεν υπαρχει προσωπικη ικανοποιηση αμα δεν υπαρχει η οικονομικη!

Προσωπική δεν εννοώ στο σύνολο!!
Εννοώ αν σου αρέσει σαν επάγγελμα χωρίς να λάβεις υπόψη σου τα χρήματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Αυτό εννοείται αλλά αν κοιτάξεις να κάνεις κάτι που σου αρέσει και δεν κοιτάξεις τα χρήματα τότε θα έχει πολλές προοπτικές να αναπτυχθείς και να είσαι πιο αποδοτικός που αυτό συνεπάγεται με μεγαλύτερο εισόδημα.Ενώ αν κάνεις κάτι μόνο για τα χρήματα οι προοπτικές σου να αναπτυχθείς είναι πολύ λιγότερες ίσως επειδή αυτό που κάνεις δεν έχει ενδιαφέρον για σένα.

Θα σου δώσω ένα παράδειγμα:
Με λίγα λόγια πές ότι εγώ μπορώ να διαλέξω 2 δουλειές.Την δουλειά του ηλεκτρολόγου και την δουλειά του γιατρού.Οπως ξέρουμε η δουλειά του γιατρού έχει κατά πολύ μεγαλύτερο εισόδημα από αυτό του ηλεκτρολόγου.Τώρα φαντάσου πως η αγαπημένη μου δουλειά είναι αυτή του ηλεκτρολόγου. Εαν έχω την δυνατότητα να διαλέξω ανάμεσα σε αυτές τις 2 δουλειές και διαλέξω αυτήν που μου αρέσει δηλαδή του ηλεκτρολόγου τότε αυτό που θα κάνω θα έχει ενδιαφέρον για μένα θα
είμαι χαρούμενος, θα είμαι πιο αποδοτικός και λόγω αυτών μπορεί μια μέρα
να ανοίξω μια μεγάλη επειχήρηση με ηλεκτρονικά συστήματα και
ηλεκτρονικές συσκεύες που όπως καταλαβαίνεις το εισόδημα μου θα είναι
πολύ μεγαλύτερο από αυτό του γιατρου

Ενώ αντίθετα αν διαλέξω την δουλειά του γιατρού που δεν θα μου αρέσει που δεν έχει ενδιαφέρον για μένα τότε θα είμαι σταθερός και δεν θα υπάρχουν προοπτικές για ανάπτυξη.Σε αυτή τη θέση εγώ δεν θέλω να βρεθώ.Βέβαια ξαναλέω πως δεν ξέρεις πως στα φέρνει η ζωή αλλά τουλάχιστον ελπίζεις!

Η αγαπημένη μου δουλειά δεν είναι του ηλεκτρολόγου αλλά παίρνω παράδειγμα από τον πατέρα μου που έτσι ξεκίνησε και τώρα έχει μια μικρή επειχήρηση με αυτοματισμούς και γκαραζόπορτες.Βέβαια όσο αφορά την ανάπτυξη παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο όπως το κουράγιο και η υπομονή που είναι απαραίτητοι!

συμφωνω μαζι σου και πολυ καλο το παραδειγμα σου ομως σε αυτην την γενια των 700 ευρω που ειμαστε ειναι πολυ δυσκολο οχι μονο να αναπτυχθεις σε μια δουλεια αλλα και να παραμεινεις εκει!!Ο καιρος ειναι πολυ δυσκολος και ο καθενας κοιταζει το συμφερον του και το πως θα ωφεληθει επαψε ποια να υπαρχει η γοητεια της προσωπικης επιλογης με βαση τις προτιμησεις μας!!!!
-----------------------------------------
Προσωπική δεν εννοώ στο σύνολο!!
Εννοώ αν σου αρέσει σαν επάγγελμα χωρίς να λάβεις υπόψη σου τα χρήματα!!

δεν με καταλαβες νομιζω καλα:) εννοω ενταξει να σου αρεσει και η δουλεια οχι να την απεχθανεσαι κιολας αλλα να κοιτας και το εισοδημα !συνηθως αυτο κανουν οι περισσοτεροι και πιστευω οτι αυτο ειναι το καλυτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Αρης!

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Αρα καταλήγουμε στο ότι πρέπει να υπάρχει συνδυασμός μεταξύ του εισοδήματος και της επαγγελματικής ικανοποιήσης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PaNaGiOtIS.

Νεοφερμένος

Ο PaNaGiOtIS. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εκει μάλλον παει!
Εγω θέλω να γίνω γοατρός. Καρδιοχειρουργοσ δυγκεκριμενα. Και είμαι πολυ χαρούμενος για αυτό καθώς συνδυάζει και μεγάλες απολαβές αλλα και την προσωπική μου ικανοποίηση!
-----------------------------------------
γιατρός* συγκεκριμένα *

Συγγνωμη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εκει μάλλον παει!
Εγω θέλω να γίνω γοατρός. Καρδιοχειρουργοσ δυγκεκριμενα. Και είμαι πολυ χαρούμενος για αυτό καθώς συνδυάζει και μεγάλες απολαβές αλλα και την προσωπική μου ικανοποίηση!
-----------------------------------------
γιατρός* συγκεκριμένα *

Συγγνωμη!!!

Καλή δουλειά!! Και γω το είχα σκεφτεί όμως προτιμώ ένα επάγγελμα που να ασχολείται με Μαθηματικά περισσότερο... Όπως ο Αρχιτέκτονας!!!:jumpy: Εξάλλου η Βιολογία δεν αποτελεί αγαπημένο μου μάθημα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geoprelo

Νεοφερμένος

Ο geoprelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
γενικό θα πάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.

geoprelo

Νεοφερμένος

Ο geoprelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
και μάλλον και εγώ για γιατρός πάω...
αν πάλι κάτι αλλάξει στην συνέχεια επόμενος στόχος είναι αρχιτέκτων μηχανικός ΕΜΠ (Πολυτεχνείο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
και μάλλον και εγώ για γιατρός πάω...
αν πάλι κάτι αλλάξει στην συνέχεια επόμενος στόχος είναι αρχιτέκτων μηχανικός ΕΜΠ (Πολυτεχνείο)

Μπράβο ρε και εγώ εκεί στοχεύω!!!!:no1::D:no1::no1::no1::no1::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geoprelo

Νεοφερμένος

Ο geoprelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
όπως και το 84,88% της Αθήνας ;):no1:;):lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Γενικο Λυκειο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Γενικό λύκειο ΟΛΕΕΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
1 Γενικό Λύκειο Καμινίων Πειραιά (Γ.Λ.Κ.Π):jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Γενικό με 1000!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
:no1::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Είμαστε Γυμνάσιο και Λύκειο ενιαία, οπότε συνεχίζω εκεί. Μπορεί και IB, κι αυτό το έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top