Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής: Γενικό θέμα

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Πως τα πήγατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Σε οποιον τα ελυσε ολα, ανεξαρτητως αν ειναι σωστα ή οχι, του υποσχομαι αιωνια υποταγη και μονo που σκεφτηκε κατι :slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Σε οποιον τα ελυσε ολα, ανεξαρτητως αν ειναι σωστα ή οχι, του υποσχομαι αιωνια υποταγη και μονo που σκεφτηκε κατι :slourp:

Και εγώ το ίδιο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
ΤΙ Π**ΤΣΑ ηταν αυτη?? χαχαχ ελυσα απο το θεωρητικο ολο το 1ο, προσπαθησα λιγο το 2ο, αλλα το 3ο.... ΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ?? :p και ελυσα ολο το πειραματικο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
ΤΙ Π**ΤΣΑ ηταν αυτη?? χαχαχ ελυσα απο το θεωρητικο ολο το 1ο, προσπαθησα λιγο το 2ο, αλλα το 3ο.... ΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ?? :p και ελυσα ολο το πειραματικο :P
Τις απαντήσεις τις έγραψες μόνο στο φύλλο απαντήσεων ή και αναλυτικά στο τετράδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Εγώ(Γ' Γυμνασίου)όλα τα έλυσα,πως τα έλυσα είναι το θέμα:hmm::lol:
Τι θέματα ήταν αυτά;Τα μισά εκτός ύλης τα άλλα είχαν σχέση με τα περσινά(αρά ξανά εκτός ύλης:P).Δεν πάμε καλά μου φαίνεται:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
DreamTheatre δώσε αν μπορείς μια απάντηση γιατί καίγομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Στο φυλλο απαντησεων ηθελαν μονο τις απαντησεις. Στο τετραδιο τα ηθελαν αναλυτικα. Εγω για καλο και για κακο τα εγραψα παντου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
και γω το ιδιο. μονο την εξηγηση του Δ4 με το μηκος κυματος εγραψα αποκλειστεικα στο απαντητικο. αλλα Γ θεμα δεν το αγγιξα καν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matea tz

Νεοφερμένος

Ο matea tz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σας..ειμαι μαθητρια της α λυκειου ..
και εγω πηγα σημερα στον παννεληνιο διαγωνισμο φυσικης..
πως σας φανηκαν τα θεματα..?
εμενα μου φανηκαν αρκετα δυσκολα.. δεν καταφερα να λυσω ολα τα θεματα .:/
δεν ειχα κανει αρκετη προετοιμασια και ουτε παω φροντηστηριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εγώ δήλωσα συμμετοχή αλλά δεν πήγα!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
O φυσικος μου την Παρασκευη: Μην διαβασετε καθολου οπτικη δεν προκειται να βαλουν...
Σημερα: Πειραματικο μερος ΟΛΟ ΟΠΤΙΚΗ

:kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Σε οποιον τα ελυσε ολα, ανεξαρτητως αν ειναι σωστα ή οχι, του υποσχομαι αιωνια υποταγη και μονo που σκεφτηκε κατι :slourp:
Ευχαριστώ :P αλλα δεν ελυσα θεμα 3ο τα Β,Γ,Δ :P
Στο φυλλο απαντησεων ηθελαν μονο τις απαντησεις. Στο τετραδιο τα ηθελαν αναλυτικα. Εγω για καλο και για κακο τα εγραψα παντου :P
εγω εγραψα στο απαντητικο:
Τίτλος: Πρόχειρο (Στις οδηγιες αναφέρεται πως η επεξεργασία και μόνο των θεμάτων γίνεται στο τετραδιο. Δεν είναι σαφές εάν χρειάζεται ή όχι να απαντηθούν τα θέματα και στο παρόν τετράδιο πέραν του απαντητικού φυλλαδίου συνεπώς οι απαντήσεις βρίσκονται στο φύλλο που θα επισηναφθεί. Στο παρόν υπάρχουν σκέψεις&υπολογισμοί που οδήγησαν στην πιθανή λύση των ασκήσεων-προβλημάτων κι αυτό διότι στις οδηγίες δεν αναφέρεται εάν το τετράδιο αποτελει επίσημο απαντητικό έγγραφο)

Ναι όλο αυτό το έγραψα :hehe:
+οταν ρωτησα τους καθηγητες μου ειπαν οτι δε θελουν τις απαντησεις και στο τετράδιο κι αυτό εκαναν όλοι υπολοιποι στο σχολειιο μας. Μάλλον θα στείλω μειλ να ενημερώσω :P

σε οποιο ειναι β λυκ: στο θέμα με το αερόστατο τι Τmin βρήκατε; γιατί εγώ βρηκα 398,27Κ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SuperSpecial

Νεοφερμένος

Ο SuperSpecial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ποια πιστευετε οτι θα ειναι η βαση;(μιλαω για τη γ λυκειου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Ευχαριστώ :P αλλα δεν ελυσα θεμα 3ο τα Β,Γ,Δ :P

εγω εγραψα στο απαντητικο:
Τίτλος: Πρόχειρο (Στις οδηγιες αναφέρεται πως η επεξεργασία και μόνο των θεμάτων γίνεται στο τετραδιο. Δεν είναι σαφές εάν χρειάζεται ή όχι να απαντηθούν τα θέματα και στο παρόν τετράδιο πέραν του απαντητικού φυλλαδίου συνεπώς οι απαντήσεις βρίσκονται στο φύλλο που θα επισηναφθεί. Στο παρόν υπάρχουν σκέψεις&υπολογισμοί που οδήγησαν στην πιθανή λύση των ασκήσεων-προβλημάτων κι αυτό διότι στις οδηγίες δεν αναφέρεται εάν το τετράδιο αποτελει επίσημο απαντητικό έγγραφο)

Ναι όλο αυτό το έγραψα :hehe:
+οταν ρωτησα τους καθηγητες μου ειπαν οτι δε θελουν τις απαντησεις και στο τετράδιο κι αυτό εκαναν όλοι υπολοιποι στο σχολειιο μας. Μάλλον θα στείλω μειλ να ενημερώσω :P

σε οποιο ειναι β λυκ: στο θέμα με το αερόστατο τι Τmin βρήκατε; γιατί εγώ βρηκα 398,27Κ :P

Παντως, απ' ο,τι καταλαβα, στην εκθεση πρεπει να εισαι καλος :P
Στειλε. Μη τους αφησεις ξεκρεμαστους τους ανθρωπους :hehe:
Εγω βρηκα 1773 :P Σε λιγο θα βγουν οι λυσεις. Αντε να δουμε..

Εγώ δήλωσα συμμετοχή αλλά δεν πήγα!!!!!:P

Σωραιος 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Παντως, απ' ο,τι καταλαβα, στην εκθεση πρεπει να εισαι καλος :P
Στειλε. Μη τους αφησεις ξεκρεμαστους τους ανθρωπους :hehe:
Εγω βρηκα 1773 :P Σε λιγο θα βγουν οι λυσεις. Αντε να δουμε..
χαχαχαχαχαχαχα :P
τους εστειλα mail βεβαια δε συμπεριέλαβα ονοματεπώνυμο και περιοχή ώστε να μη δημιουργηθεί κάποια παρεξήγηση απλά το εστειλα ως παρατήρηση.
Εγώ το συλογισμό για αυτή την άσκηση τον άρχισα ως εξής

aer: ο αερας στο αεροστατο
βεβαια όπου εχω > ή < εννοώ μεγαλύτερο ή ίσο αλλά δεν έβρισκα στο latex το σύμβολο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.

Ήθελα να τη σπάσω στον φυσικό μου-για εκδίκηση!!! :book::spasiklas: :rtfm: :cry_x: :hmm: :knife: :jumpy: :vroum:
(κ όποιος κατάλαβε τι συνέβη με τον φυσικό μου κατάλαβε...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matea tz

Νεοφερμένος

Ο matea tz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
οι λυσεις ποτε θ βγουν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
οι λυσεις ποτε θ βγουν??
λογικα μεσα στην εβδομαδα ΤΟ ΠΟΛΥ. Αλλα μην αγχώνεσαι! Το θέμα ειναι να περασες καλα (δε νομιζω να ειμαι μονο εγω μαζοχα να γουσταρει να λύνει θέματα :hehe: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχα :P
τους εστειλα mail βεβαια δε συμπεριέλαβα ονοματεπώνυμο και περιοχή ώστε να μη δημιουργηθεί κάποια παρεξήγηση απλά το εστειλα ως παρατήρηση.
Εγώ το συλογισμό για αυτή την άσκηση τον άρχισα ως εξής

aer: ο αερας στο αεροστατο
βεβαια όπου εχω > ή < εννοώ μεγαλύτερο ή ίσο αλλά δεν έβρισκα στο latex το σύμβολο :P

Εισαι απιστευτος :worship:
Εγω το πηγα με την μεθοδο των τριων. Στα τοσα, τοσα, στα τοσα, χ και μου βγηκε αυτο :P
Tο χω ξαναπει και θα το ξαναπω : Μια δοση τρελας την εχουν οι φυσικοι :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top