Φαρμακευτική Πατρών vs ΕΚΠΑ vs ΑΠΘ

selina

Νεοφερμένος

Η selina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
:help: ειμαι μπερδεμεεεενη!! το μηχανογραφικο μου θα εχει μονο 3 σχολες, αυτες που αναφερονται στον τιτλο.. θα ηθελα γνωμες απο φοιτητες που σπουδαζουν στις σχολες αυτες για τα μαθηματα, τους καθηγητες, τα προγραμματα κ οτι θα μπορουσε να με βοηθησει να επιλεξω τη σειρα με την οποια θα τις δηλωσω.. καμια καλη ιδεα για αλλες σχολες? ενδιαφερομαι για ερευνοκατασταση!! ουφ... 13 κ σημερα! :jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demoglakos

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Κοίταξε να δεις πως έχει η κατάσταση... πρώτα απ όλα, σπουδάζω στην φαρμακευτική Θεσσαλονίκης, οπότε ξέρω την κατάσταση από πρώτο χέρι.. το ποία θα βάλεις πρώτη εξαρτάται από το τι θέλεις να κάνεις μετά... Εννοώ ότι το πτυχίο του κάθε πανεπιστημίου έχει το κύρος του.. όπως είναι για παράδειγμα ένα πτυχίο από Ε.Μ.Π εγγύηση για τα αμερικάνικα πανεπιστήμια έτσι και ένα πτυχίο Αριστοτελείου για Φαρμακευτική είναι εγγύηση πάλι για τα αμερικάνικα πανεπιστήμια... γενικά να ξέρεις ότι δεν είναι ίδια η σχολή και στα τρία πανεπιστήμια.. στο αριστοτέλειο είναι μακράν πιο δύσκολη με μέσο όρο αποφοίτησης 7 χρόνια.. για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ρώτα ελεύθερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bubble

Νεοφερμένος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως οι τρεις σχολές διαφέρουν αρκετά μεταξύ τους. Η Αθήνα θεωρείται η πιο "παραδοσιακή" φαρμακευτική, ως η πιο παλιά άλλωστε, με έμφαση σε μαθήματα όπως η φαρμακογνωσία κλπ και μάλλον είναι η πιο εύκολη απο τις τρεις απότε αν σε ενδιαφέρει κυρίως να παρεις γρήγορα το πτυχίο σου go for it. Η φαρμακευτική της Πάτρας, στην οποία σπουδάζω, θεωρείται ότι ασχολείται περισσότερο με νεότερα πεδία (πχ έχουμε καθηγητές που ασχολούνται με μοριακή προσομοίωση κλπ), βέβαια μην περιμένεις πως μόλις περάσεις θα ασχολήθεις με έρευνα, αυτό μπορείς να το κάνεις στο 5ο έτος στη διπλωματική σου (η οποία ειναι υποχρεωτίκη- στην Αθηνα νομίζω δεν είναι, στη Θεσσαλονίκη δεν ξέρω) ή κυρίως σε μεταπτυχιακό επίπεδο. Η σχολή είναι αρκετα δυσκολη και επίσης μην περιμένεις μεγάλο βαθμό πτυχίου (τουλ όχι αν ανήκεις στο μέσο φοιτητή φαρμακευτικής). Μια ακόμη διαφορά της φαρμακευτικής Πάτρας με τις άλλες είναι το γεγονός οτι στο 5ο έτος εκτός απο τη διπλωματική και την πρακτική (σε νοσοκομείο και φαρμακείο) εχουμε και 5 μαθήματα, οπότε πρέπει να ασχοληθείς αρκετά αν θέλεις το πτυχίο στην ώρα του. Για τη Θεσσαλονίκη αυτό που λέγεται είναι οτι ενώ είναι καλή σχολή σε όλα τα επίπεδα λόγω του μεγάλου αριθμού των φοιτητών και των ελλειπών υποδομών το επίπεδο υποβαθμίζεται, χωρις να ξέρω περισσότερα. Επίσης δεν έχουν εργαστήρια και μαθήματα στο 5ο έτος,κάτι πολύ σημαντικό όπως θα διαπιστώσεις στην πορεία. Οπότε it's up to you....
Εξαρτάται από το τι θέλεις να κάνεις μετά, αν θες φαρμακείο (όπως εγώ) πήγαινε Αθήνα, αν θες έρευνα έλα Πάτρα, Θεσσαλονίκη πήγαινε αν θες super φοιτητική ζωή :)
Πάντως ανεξάρτητα από την πόλη οι διέξοδοι που σου παρέχονται δεν αλλάζουν, ειδικά αν ξέρεις τι θέλεις να κάνεις.
Κάλη επιτυχία σε ό,τι κι αν επιλέξεις. Go for it
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selina

Νεοφερμένος

Η selina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
εγω βασικα επειδη κραταει η σκουφια μου απο θεσσαλονικη, σκεφτομαι αυτην για πρωτη επιλογη. μετα πατρα κ τελευταια αθηνα γτ σιχαινομαι την πολη. θελω περα απο τη φοιτητικη ζωη (που φυσικα ειναι ενα Α δελεαρ) να ειναι κ καλη η δουλεια που θα γινεται στη σχολη. ενας φιλος μου σπουδαζει φαρμακευτικη στην πατρα, μ λεει οτι γινεται καλη δουλεια εκει. αλλα προς το παρον μονο πληροφοριες μαζευω. κατσε να βγαλουμε τα μορια κ βλεπουμε! απλα δ θελω να πηγαινω στα τυφλα.. ουφ.. αντε να δουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demoglakos

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ε μια μικρή επισήμανση όσων αφορά την φοιτητική ζωή... Μην φαντάζεσαι τρέλη ελευθερία ( δεν θέλω να σου κόψω τα φτερά αλλά μην σου έρθει απότομα )... Αυτά για έναν μέτριο φοιτητή... π.χ απο το πρώτο έτος ακόμη να ξέρεις υπάρχουν και εργαστήρια στις 8 το πρωί και μερικά άλλα 5ωρα βαρβάτα.. Το δύσκολο πάντως της σχολής να ξέρεις είναι ότι θα έχεις να διαβάσεις απ' όλα . Μπόλικη χημεία, περίπου όση και το χημικό, και βιολόγιες και και αλλα ιατρικά.. δηλαδη λίγο απ όλα .. δεν είναι όπως η ιατρική που ξεκινάς με μία συνέχεια στα μαθήματα... Δηλαδή όπως τουλάχιστον ακούγεται από όποιον ξέρει είναι μια από τις πιο δύσκολες σχολές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selina

Νεοφερμένος

Η selina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
ειμαι διατεθειμενη να διαβασω καλα. ειναι το ονειρο μου αυτη η σχολη κ δυσκολη να ειναι θα το παλεψω! νταξ απο τι στιγμη που θα μπω, αυτο μου φτανει. ναι το εχω ακουσει οτι δεν ειναι οπως τα φανταζομαστε πριν το ζησουμε αλλα τουλαχιστον θα ειναι πιο χαλαρα απο το σχολικο ωραριο!!! :) πως ειναι οι κτηριακες υποδομες εκει? οι καθηγητες? οσο για τα μαθηματα εχω ψαξει απο την ιστοσελιδα της καθε σχολης κ μου φαινονται πιο ενδιαφεροντα αυτα στη θεσσαλονικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demoglakos

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
χαχ.. κτιριακές υποδομές.. ωραίο... εεε η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει κτήριο φαρμακευτικής... το τμήμα στεγάζεται στον 3-4-5 όροφο του βιολογικού.. αυτήν την στιγμή είμαστε οι υπ αριθμόν ένα σε προτεραιότητα για κτίριο μόνο που αυτό θα γίνει στην θέρμη και μάλλον αφού θα έχεις τελειώσει και εσύ:P.. Πιο συγκεκριμένα, τα μαθήματα γίνονται στο κτίριο του χημικού τα πιο πολλά, μερικά στο κτίριο του βιολογικού, για πρώτο έτος και στο κτίριο του φυσικομαθηματικού και τέλος στης ιατρικής... σε αυτούς τους ορόφους όπου στεγάζεται η φαρμακευτική γίνονται μόνο μερικά εργαστήρια αλλά μετά το τρίτο εξάμηνο... όσων αφορά τους καθηγητές είναι οι αντίστοιχοι καθηγητές των τμημάτων που αντιστοιχεί το μάθημα και είναι οι ίδιοι με αυτούς που διδάσκουν και το μάθημα στο τμήμα... μέχρι τώρα δεν έχω δει κανέναν σοβαρό εκτός από δύο το πολύ... ξέρεις μωρέ, παππούδες κομπλεξικοί, άντε και καμιά γιαγιά... τα μαθήματα όμως που σχετίζονται με βιολογία είναι αρκετά εξελιγμένα δηλαδή έχει εργαστήρια τα οποία θέλουν καλά αγγλικά και ο καθηγητής είναι πολύ εκσυγχρονισμένος αν και αν δεν κάνεις καλές σχέσεις μαζί του δεν περνάς.... αυτα προς το παρόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selina

Νεοφερμένος

Η selina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
καλααα το ειχα ακουσει λοιπον! κοιτα να δεις! χαχα! ελλας το μεγαλειο σου... εσυ ειχες βαλει φαρμακευτικη πρωτη επιλογη? ηταν οπως το περιμενες η...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Στην Πάτρα νομιζω οτι η ελλειψη κτιρίου θα ξεπεραστει σχετικά σύντομα. Διπλα στην ιατρικη θα ειναι το νεο κτιριο και εχει ολοκληρωθει σε ενα αρκετα μεγαλο βαθμο(χεχε,οταν τελειωσει θα πρεπει να ειναι το καλυτερο σε ολη την πανεπιστημιουπολη).

Αυτο που με ανησυχει ομως, ειναι το οτι στα σχεδον 2 χρόνια που το βλεπω, δεν εχει προχωρησει σχεδον καθολου...:( Δεν ξερω τι γραφειοκρατεια παλι εμπλεκεται και δεν προχωρανε οι ηλιθιοι! Σε ενα πολιτισμενο κρατος τουλ σε μερικους μηνες θα επρεπε να ήταν ήδη ετοιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selina

Νεοφερμένος

Η selina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
τι, ουτε στην πατρα δεν εχει κτηριο το τμημα?? α καλααα!!! χεχε! στην πατρα πως ειναι τα πραγματα σε σχεση με τους κα8ηγητες και τα μαθηματα? οι απαιτησεις ειναι πολλες?
οτι πληροφορια μπορειτε να μου δωσετε ειναι σημαντικη!! :thanks:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demoglakos

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
ε ναι πρώτη επιλογή το είχα.. τώρα όσων αφορά το όπως το περίμενα δεν ξέρω τι να σου πω.. Δεν είχα ιδέα.. Άσε που αν περίμενα κάτι θα απογοητευόμουν σίγουρα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bubble

Νεοφερμένος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
τι, ουτε στην πατρα δεν εχει κτηριο το τμημα?? α καλααα!!! χεχε! στην πατρα πως ειναι τα πραγματα σε σχεση με τους κα8ηγητες και τα μαθηματα? οι απαιτησεις ειναι πολλες?
οτι πληροφορια μπορειτε να μου δωσετε ειναι σημαντικη!! :thanks:;)

Όχι,το κτίριο τώρα ετοιμάζεται και πιθανώς από του χρόνου τα μαθήματα θα γίνονται εκεί. Προς το παρόν οι παραδόσεις των μαθημάτων γινονται σε κτίρια που έχουν παραχωρηθεί από το οικονομικό, στο βιολογικό και στην ιατρική. Τα κτίρια των εργαστηρίων μόνο είναι δικά μας. Anyway,αυτό θα αλλάξει σύντομα (έτσι λένε τουλάχιστον). Πάντως το νέο κτίριο είναι δίπλα στην ιατρική (μακριά από τις καφετέριες).
Όσων αφορά τις απαιτήσεις των μαθημάτων -θα σε απογοητεύσω- είναι αρκετές, δηλαδή χρειάζεται πολύ διάβασμα ακόμη και για το 5. Πολλές ώρες εργαστηρίων (ιδιαίτερα στο 2ο και στο 3ο έτος θα έχεις σχεδόν κάθε μέρα ένα 3ωρο, αργότερα γίνονται λιγότερα) και αναφορές σε κάθε εργαστηριακή άσκηση (θα μισήσεις τη φυσικοχημεία, τη φυσικοφαρμακευτική, την ενόργανη ανάλυση -1 και 2-, βιοχημείες, φαρμακευτικές τεχνολογίες....άστα). Δυστυχώς στις αναφορές δεν αρκεί το copy-paste από εργασίες παλαιότερων φοιτητων καθώς οι μετρήσεις είναι διαφορετικές...συνεπώς ξέχνα τα weekend στα Καλάβρυτα και τη Ναύπακτο -μάντεψε τι θα έχεις να κάνεις!!!-. Γενικά χρειάζεται να ασχοληθείς αρκετά με τη σχολή για να πάρεις πτυχίο, πόσο μάλλον αν κυνηγάς και βαθμούς (7-8, παραπάνω δεν έχει). Με ένα νορμάλ καθημερινό διάβασμα όμως θα έχεις και χρόνο για φοιτητική ζωή, απλά μην περιμένεις να πηγαίνεις στη σχολή μόνο στις εξεταστικές και να περνάς τα πάντα (εγώ έτσι νόμιζα:D). Στο 1ο εξάμηνο ίσως τα μαθήματα σου φανούν λίγο άσχετα και βαρεθείς,μέτα γίνονται πιο ενδιαφέροντα αλλά και δυσκολότερα.
Καλή τύχη ο,τι κι αν επιλέξεις τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selina

Νεοφερμένος

Η selina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
ευχαριστω πολυυυυυ!! αντε να δουμε τι θα γινει, γιατι με τα θεματα που βαζουν μεχρι τωρα, οι βασεις θα φτασουν στο θεο, τη βλεπω τη δουλεια! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demoglakos

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Μην ακούς κανέναν για τις βάσεις, ακόμα τα ''καλά'' μαθήματα δεν άρχισαν.:P
Κοίτα να γράψεις όσο καλύτερα μπορείς και μην ακούσεις κανέναν για ότι και αν λένε για τις βάσεις. και σε μας όλοι τα δικά τους έλεγαν αλλά τίποτα σχεδόν απ όσα έλεγαν δεν έγινε.... keep on like this....!!! και ότι πληροφορία χρειαστείς εδώ είμαστε εμείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Mην φοβάστε τις βάσεις καθόλου. Ο αριθμος των θεσεων εχει αυξηθει δραματικα στις σχολες εκτος αθηνας και θεσσαλονικης, οι οποιες μονο έχουν μεινει οι ιδιες.
Η ιατρικη στη χρονια μου(πριν 2 χρονια) επαιρνε 100 ατομα, την επομενη 120 και φετος θα παρει 150.:jumpy: Και η φαρμακευτικη πατρας απο 70 που επαιρνε πριν 2 χρόνια τώρα έχει ανεβει ΠΑΡΑ πολύ. Αρα ειναι χαζο να μιλαμε για δυσκολα και ευκολα θεματα, μιας και οι θεσεις στα πανεπιστημια κανουν ευκολη ή δυσκολη την προσβαση.

Αρα το λογικο συμπερασμα ειναι οτι πριν 2 χρονια, αν και μπηκαν σχετικα εύκολα θεματα, ήταν πολυ πιο δυσκολο να μπεις σε μια περιφερικη σχολη απο περυσι και φέτος. Αν ομως θελει καποιος αθηνα/θεσ τότε τα πραγματα δεν εχουν αλλαξει καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selina

Νεοφερμένος

Η selina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
μαααα'ιστα. καλο αυτο! ε ναι, τωρα που αρχιζουν τα μαθηματα κατευθυνσης θα γινει το πανηγυρι. στα γενικης το ξεφτιλισανε τελειως παντως. το επομενο σταδιο ειναι να σου δινουν και τις απαντησεις!!



keep on like this....!!! και ότι πληροφορία χρειαστείς εδώ είμαστε εμείς

ευχαριστωωωωω!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
πολυ ωραια η φαρμ πατρας εχει εκεινο τον τομεα καλο,η αθηνα εχει αλλο τομεα και η θεσσαλονικη ειναι απλα καλο τμημα ..........απο οσο ξερω της αθηνας θεωρειται το καλυτερο και επειτα ακολουθει η θεσσαλονικη οχι η πατρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demoglakos

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
της αθηνας θεωρειται το καλυτερο και επειτα ακολουθει η θεσσαλονικη οχι η πατρα
Φίλε δεν ξέρω αν διάβασες τα παραπάνω αλλά η φαρμακευτική θεσσαλονίκης θεωρείται μέσα στις 3 καλύτερες της ευρώπης και στις 10 του κόσμου.. Δεν το λέω εγώ επειδή σπούδάζω εκεί απλά έτσι είναι τα δεδομένα της περσινής αξιολόγησης, που με ώθησαν άλλωστε και σε αυτήν.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
καλα ενταξει δεν αντιλεγω εγω τη θεσσαλονικη θεωρω καλυτερη οχι την αθηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selina

Νεοφερμένος

Η selina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
παιδια, παει η φαρμακευτικη.. στο βροντο 5 χρονια στοχος.. εβγαλα 18733 μορια κ η θεσσαλονικη πηγε 18948..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top