Πληροφορίες για τα Τμήματα Λογοθεραπείας

Magistros

Νεοφερμένος

Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Το διάβασμα είναι ενα θεμα καθως δεν θα εχω και πολυ χρόνο, αλλίως δεν εχω κανενα prob με το γεγονος. Επισης δεν ξέρω πως ποτε και αν θα προσαρμοστω στο "ιατρικο" περιβαλλον, καθως δεν εχω ιδεα απ τον χωρο. Κατα τα άλλα με ενδιαφερει παρα πολυ η σχολη, τα μαθηματα, μου ταιριαζει γενικα, και επιπλεον με ψηνουν κ πατρα κ γιαννενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
αν αγαπησεις την σχολη να δεις που θα διαβαζεις
οκ.. ασε την ηλικια.. αν ο λογος που δεν θα προλαβαινεις να διαβαζεις ειναι η δουλεια σου, π.χ. λεω, ηρεμησε γτ οι μισοι φοιτητες που γνωριζω δουλευουν. Αρα αφου τα καταφερνουν αυτοι μπορεις και εσυ
στο ιατρικο περιβαλλον? σιγα.. εμεις δλδ πως θα προσαρμοστουμε? Δεν ειναι τπτ τραγικο. Αρχικα μονο ανατομια εχουμε απο ιατρικη και δεν ειναι κατι το τραγικο. Ουτε εμεις εχουμε ιδεα απο τον χωρο. Μονο τα παιδια απο το επαλ γνωριζουν καποια πραγματα επιπλεον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magistros

Νεοφερμένος

Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
αν αγαπησεις την σχολη να δεις που θα διαβαζεις
οκ.. ασε την ηλικια.. αν ο λογος που δεν θα προλαβαινεις να διαβαζεις ειναι η δουλεια σου, π.χ. λεω, ηρεμησε γτ οι μισοι φοιτητες που γνωριζω δουλευουν. Αρα αφου τα καταφερνουν αυτοι μπορεις και εσυ
στο ιατρικο περιβαλλον? σιγα.. εμεις δλδ πως θα προσαρμοστουμε? Δεν ειναι τπτ τραγικο. Αρχικα μονο ανατομια εχουμε απο ιατρικη και δεν ειναι κατι το τραγικο. Ουτε εμεις εχουμε ιδεα απο τον χωρο. Μονο τα παιδια απο το επαλ γνωριζουν καποια πραγματα επιπλεον.

Ναι μονος λόγος είναι οτι θα δουλευω αλλά εντάξει με έπεισες :P

Και μετά το σημερινό μου φιάσκο στα Λατινικά μάλλον για Γιαννενα με κόβω:P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Οχι ειμαι Γ' Λυκειου ακομα αλλα ενδιαφερομαι για Λογοθεραπεια και θελω να περασω του χρονου στα Γιαννενα. :xixi: :D
Ναιιιιιιιιι να ερθεις Γιαννενα...:xixi:
Γιαννενα να ερθεις:D
και η σχολη μας φυσικα ειναι υπεροχη:whistle:
Bam Bam νομίζω πως πρέπει να αρχίσει να σε πληρώνει ο δήμος Ιωαννίνων για τη διαφήμιση που του κάνεις. :P =)

Όχι ok κι εγώ λατρεύω Γιάννενα. <3

Πάντως μάλλον θα μείνει ανεκπλήρωτο όνειρο για μένα η σχολή.. :(

'Ελπίζω για Καλαμάτα τουλάχιστον. 13700 νομίζω πως είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Ναι μονος λόγος είναι οτι θα δουλευω αλλά εντάξει με έπεισες :P

Και μετά το σημερινό μου φιάσκο στα Λατινικά μάλλον για Γιαννενα με κόβω:P:whistle:
ωχ.. δλδ θα μας κουβαληθεις εδω?:P
:Dας ειναι.. μακαρι να περασεις στη σχολη που θες και ας ειναι και στα Τριμικλαδα:P

Bam Bam νομίζω πως πρέπει να αρχίσει να σε πληρώνει ο δήμος Ιωαννίνων για τη διαφήμιση που του κάνεις. :P =)

Όχι ok κι εγώ λατρεύω Γιάννενα. <3

Πάντως μάλλον θα μείνει ανεκπλήρωτο όνειρο για μένα η σχολή.. :(

'Ελπίζω για Καλαμάτα τουλάχιστον. 13700 νομίζω πως είναι.
ισως να με πληρωνει ηδη..:worry:.. αυτο δεν το ξερεις:P

μη χανεις τις ελπιδες σου:mad:.. να πιστευει πως περνας στη Λογοθεραπεια και στην πολη που εσυ θες, να το σκεφτεσαι ετσι και που ξερεις? ισως παρεις και ικανοποιητικους βαθμους και πεσουν οι βασεις. Αισιοδοξια, κατι που δεν ειχα ποτε για εμενα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Magistros

Νεοφερμένος

Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
ωχ.. δλδ θα μας κουβαληθεις εδω?:P
:Dας ειναι.. μακαρι να περασεις στη σχολη που θες και ας ειναι και στα Τριμικλαδα:P

Τέλη Ιουνίου λογικά θα ξέρω... Αμα σας είμαι βάρος να πάω αλλού! Έχω κ απο αλλού προτάσεις ξέρετε...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Καλησπερα
Τι γνωριζετε για την εργοθεραπεια?Δεν ηξερα την υπαρξη αυτου του επαγγελματος και ειλικρινα εντυπωσιαστηκα....τρομερα ενδιαφερον και παραγωγικο...
Εμαθα υπαρχει μονο ενα τμημα στο τει Αθηνας,υπαρχει και αλλου?Πως μπορω να το σπουδασω?
Μπορω να μπω με κατατακτηριες?Τι πιθανοτητες υπαρχουν?
Πηρα το πτυχιο μου ο 2008 μπορω να προσπαθησω με το 10% ????
Ευχαριστω

δεν σπουδαζει κανεις εργοθεραπεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
καλησπερα κι απο εμενα:)
εχω τελειωσει κοινωνιολογια και επειδη η επαγγελματικη αποκατασταση ειναι σκετη απογοητευση σκεφτομαι να κανω δευτερο πτυχιο....οποτε ψαχνω διαφορα-εχω ποσταρει σε διαφορα θεματα οπως αστυνομια-εργοθεραπεια κλπ
τωρα εξεταζω και την λογοθεραπεια....
απο επαγγελματικη αποκατασταση πως ειναι?μην πεσω παλι σε αποτυχια σχολη....απο οτι ακουω σε γενικες γραμμες ειναι θετικες οι προοπτικες αλλα τι γινεται στην επαρχεια?
ειναι δυσκολη σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Και εγω θελω να ρωτησω απο πιο πεδιο μπορεις να περασεις και το μαθημα επιλογης ειναι η βιολογια για τα τμηματα αυτα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Και εγω θελω να ρωτησω απο πιο πεδιο μπορεις να περασεις και το μαθημα επιλογης ειναι η βιολογια για τα τμηματα αυτα?:hmm:
3ο πεδίο με μάθημα επιλογής βιολογία,ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
προς παντα ενδιαφερομενο οι κατατακτηριες της εργοθεραπειας ειναι με βαθμο πτυχιου κ παιρνουν μονο 2 ατομα....αρα απο 9.5 και πανω:(
πολυ κριμα....μονο με πανελληνιες δηλαδη:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Με βαθμό πτυχίου; :worry: Αυτό είναι χαζό, δηλαδή αν κάποιος έχει τελειώσει την πιο εύκολη σχολή με βαθμάρα θα μπει χαλαρά, ενώ κάποιος άλλος που είναι πιο σχετικός και το θέλει πιο πολύ θα μείνει απ'έξω λόγω βαθμού; Οι εξετάσεις είναι η μόνη αξιοκρατική λύση εδώ, κρίμα.
Αφροδίτη κατέληξες τελικά τι θα κάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
δυστυχως κριμα....πολυ καλη σχολη,με προοπτικες και πανω απ ολα αγαπη προς τον συνανθρωπο...
Αλεξανδρα θα δωσω κατακτηριες στο ΤΕΙ πατρας κοινωνικη εργασια και λογοθεραπεια και οπου μπω(αν μπω).
Μου εριξαν την ιδεα και για φυσικοθεραπεια αλλα δεν ξερω αν εχει καλη αποκατασταση....

να ημουν ξανα 18......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
δυστυχως κριμα....πολυ καλη σχολη,με προοπτικες και πανω απ ολα αγαπη προς τον συνανθρωπο...
Αλεξανδρα θα δωσω κατακτηριες στο ΤΕΙ πατρας κοινωνικη εργασια και λογοθεραπεια και οπου μπω(αν μπω).
Μου εριξαν την ιδεα και για φυσικοθεραπεια αλλα δεν ξερω αν εχει καλη αποκατασταση....

να ημουν ξανα 18......
Δεν προσφέρει καθόλου καλή επαγγελματική αποκατάσταση η Κοινωνιολογία,ε? =/

Δηλαδή κι όλοι αυτοί οι φοιτητές που βγαίνουν από τη σχολή μετά τι κάνουν? =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ελενα τι να σου πω.....η αλλαζουν αντικειμενο οπως εγω, η δουλευουν σε οικογενειακες επιχειρησεις, η κανουν κατι εντελως διαφορετικο...
απο τους συμφοιτητες μου κανενας δεν βρηκε κατι πανω στο αντικειμενο και κανουν αλλα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_patmos

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι, υπάρχει κάποιο μεταπτυχιακο στη εργοθεραπεία που να σχετίζεται με λογοθεραπεία? Επισης αν είσαι εργοθεραπευτής σ ένα μικρο νησί πιστεύετε οτι θα έχει επαγγελματική αποκατάσταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
στην πατρα υπαρχει μεταπτυχιακο τει στη δυσλεξια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_patmos

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Θέλω να δηλώσω λογοθεραπεία και μάλλον με βλέπω Καλαμάτα!! πως σας φαίνεται εκεί το μέρος και η σχολή!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
...και οι προοπτικες????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kallulin

Νεοφερμένος

Η ΜΕΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!:)Ειμαι καινουργια στο site και χρειαζομαι πληροφοριες σχετικα με την λογοθεραπεια...Συγκεκριμενα θελω να μαθω τις διεξοδους που εχει ενας λογοθεραπευτης(ειδικα σε μια χωρα οπως η Ελλαδα και σε μια τετοια χρονικη περιοδο):worry:.Ακομα θα ηθελα να μαθω:
α)αν ειναι ψυχοφθορο επαγγελμα.
β)αν ο λογοθεραπευτης χρησιμοποιει ιατρικα μηχανηματα και κανει μικροεπεμβασεις ή αν απλα χρησιμοποιει διαφορα τεστ που μαθαινει στη σχολη.
Καιγομαι να μαθω λεπτομεριες γιατι τα μορια μου μου επιτρεπουν να δηλωσω Νομικη ή και Παιδαγωγικα και πραγματικα δεν ξερω τι να κανω...
Καθε ιδεα και αποψη ειναι ευπροσδεκτη...
Ευχαριστω εκ των προτερων

Υ.Σ.:Το τμημα των Ιωαννινων πως σας φαινεται γιατι πηγα 5ημερη και ξετρελαθηκα με την πολη...
εχω ακουσει οτι εχει πολυ ωραια φοιτιτικη ζωη...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top