Πληροφορίες για τα Τμήματα Λογοθεραπείας

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Ναι να παρεις..Ψαξε να βρεις τα τηλεφωνα του ΤΕΙ εκει στα Γιαννενα και θα σου πουν τι ακριβως θα χρειαστει να πας εκει...Μην ανησυχεις ρε συ...Ολα καλα θα πανε..Θα κανεις την εγγραφη,θα παρεις και το πασο σου ως φοιτητρια και εισαι οκ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
:'(:'(μακαρι να πανε ολα καλα..με αγχωνει πολυ η συνεντευξη..:(

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες..:xixi:

Και αληθεια μονο αυτα μας ρωτανε ?? :what::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
μονο αυτα με ρωτησαν...σε σας μπορει να ειναι αλλιως...τι να πω!ειχα ακουσει οτι σε αλλους αλλου ομως,παιζει κ σε σας,ειχαν βαλει ν διαβασετε κτ παραμυθια...τεσπα!ευκολα 8 ναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasorizou

Νεοφερμένος

Η vasorizou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια!εγω πηρα τηλ στο τμημα λογοθεραπειας Πατρας κ μου ειπαν να κανω ενα ακουογραφημα πρωτα σε κρατικο νοσοκομιο και μετα να κλεισω ραντεβου για τη σινεντευξη.Τα δικαολογητικα που ζητουν ειναι τα ιδια και με αλλες σχολες.το μονο επιπλεον ειναι το ακουογραφημα κ η συνεντευξη.Πιστευω οτι δν πρεπει να αγχωνεστε τοσο πολυ με τη συνεντευξη γιατι προκειται για εισαγωγη σε προπτυχιακες σπουδες κ επομενως δε θα ρωτησουν κατι εξειδικευμενο.Ειμαι σιγουρη οτι το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να διαπιστωσουν αν εχεις καποιο σοβαρο προβλημα που θα σου απαγορευσει να κανεισ το συγκεκριμενο επάγγελμα.Μιλαμε δηλαδη για εξαιρετικες περιπτωσεις.Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα για ολους μας!Γι'αυτο χαλαρωστε, απολαυστε την επιτυχια σας κ τη νεα φοιτητικη σας ζωη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
γεια!εγω πηρα τηλ στο τμημα λογοθεραπειας Πατρας κ μου ειπαν να κανω ενα ακουογραφημα πρωτα σε κρατικο νοσοκομιο και μετα να κλεισω ραντεβου για τη σινεντευξη.Τα δικαολογητικα που ζητουν ειναι τα ιδια και με αλλες σχολες.το μονο επιπλεον ειναι το ακουογραφημα κ η συνεντευξη.Πιστευω οτι δν πρεπει να αγχωνεστε τοσο πολυ με τη συνεντευξη γιατι προκειται για εισαγωγη σε προπτυχιακες σπουδες κ επομενως δε θα ρωτησουν κατι εξειδικευμενο.Ειμαι σιγουρη οτι το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να διαπιστωσουν αν εχεις καποιο σοβαρο προβλημα που θα σου απαγορευσει να κανεισ το συγκεκριμενο επάγγελμα.Μιλαμε δηλαδη για εξαιρετικες περιπτωσεις.Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα για ολους μας!Γι'αυτο χαλαρωστε, απολαυστε την επιτυχια σας κ τη νεα φοιτητικη σας ζωη!!!!
thanks...:xixi::xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimialk

Νεοφερμένος

Η mimialk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
δηλαδη δεν θα μας ρωτησουν κατι δυσκολο η κατι περιπλοκο;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μπορει καποιος να μας πει τα μαθηματα που υπαρχουν στο συγκεκριμενο Τ.Ε.Ι. ?

Βρηκα καποιες πολυ γενικες πληροφοριες καθως εψαχνα στο google, αλλα θα ηθελα συγκεκριμενα ολη τη λιστα με τα μαθηματα που διδασκονται σε ολα τα εξαμηνα,αν την εχει καποιος ας την παραθεσει.


ΕDIT:
Γνωριζω πως υπαρχουν συνολικα 3 τει στην πατρα, στα Γιαννενα και στην καλαματα.
:inlove:
Αγαπαμε Γιαννενα. :heart:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
δηλαδη δεν θα μας ρωτησουν κατι δυσκολο η κατι περιπλοκο;;;;


Περιπλοκο σαν τι δηλαδη?Βρε παιδια αν ειναι δυνατον..Ειναι εντελως τυπικο το ολο θεμα κ φυσικα γ το καλο της σχολης μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Μπορει καποιος να μας πει τα μαθηματα που υπαρχουν στο συγκεκριμενο Τ.Ε.Ι. ?

Βρηκα καποιες πολυ γενικες πληροφοριες καθως εψαχνα στο google, αλλα θα ηθελα συγκεκριμενα ολη τη λιστα με τα μαθηματα που διδασκονται σε ολα τα εξαμηνα,αν την εχει καποιος ας την παραθεσει.


ΕDIT:

:inlove:
Αγαπαμε Γιαννενα. :heart:

Γιαννενα περασες ??? :!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Γιαννενα περασες ??? :!:
Οχι ειμαι Γ' Λυκειου ακομα αλλα ενδιαφερομαι για Λογοθεραπεια και θελω να περασω του χρονου στα Γιαννενα. :xixi: :D

EDIT:
Εγω παντως Λογοθεραπεια Γιαννενα θα ειμαι....:D
Οκ τωρα σε εντοπισα. :P

Kανονισε μολις αρχισουν τα μαθηματα να μου πεις εντυπωσεις. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Οχι ειμαι Γ' Λυκειου ακομα αλλα ενδιαφερομαι για Λογοθεραπεια και θελω να περασω του χρονου στα Γιαννενα. :xixi: :D

EDIT:

Οκ τωρα σε εντοπισα. :P

Kανονισε μολις αρχισουν τα μαθηματα να μου πεις εντυπωσεις. :D
Οκ...θα σου πω..:D

Αλλα να ξερεις ειμαι β εξαμηνο...:(
αρα θα αργησω λιγο να σου πω εντυπωσεις...:fss:

Ναιιιιιιιιι να ερθεις Γιαννενα...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Οκ...θα σου πω..:D

Αλλα να ξερεις ειμαι β εξαμηνο...:(
αρα θα αργησω λιγο να σου πω εντυπωσεις...:fss:
Αα καταλαβα, γυρω στον Φεβρουαριο αρχιζει το Β' εξαμηνο απ'οτι νομιζω, ενταξει δεν βιαζομαστε. :D

Ναιιιιιιιιι να ερθεις Γιαννενα...:xixi:
Ξερω οτι ειναι πανεμορφα,εχω παει 3 φορες μεσα σε 2 χρονια,μακαρι να τι να πω. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demi24714

Νεοφερμένος

Η demi24714 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κι εγω περασα λογοθεραπεια Καλαματας.
ελπιζω να περασουμε καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimialk

Νεοφερμένος

Η mimialk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
και εγω στη καλαματα ειμαι.....2ο εξαμηνο βεβαια αλλα οκ..δεν πειραζει...!!!αντε να δουμε πως ειναι εκει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demi24714

Νεοφερμένος

Η demi24714 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
χρονια πολλα!!εγω περασα πρωτο εξαμηνο,αν και δεν εχω παρακολουθησει λογω κολυμβητικων υποχρεωσεων που εχω στη Γαλλια.
θα παω να δωσω καποια μαθηματα...
ελπιζω να τα πουμε και απο κοντα!αν θελεις να επικοινωνησουμε μπορω να σου στειλω το mail μου.
να φανταστεις οτι δεν εχω γνωρισει κανεναν αλλο απο το τμημα..
καλη χρονια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
πφφφ στα Γιαννενα κανεις ? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimialk

Νεοφερμένος

Η mimialk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
αχ ωραια....!!εισαι η 1η κοπελια που γνωριζω απο το τμημα μου:)........!!!ελπιζω να τα πουμε και απο κοντα...αρχες φεβρουαριου θα εισαι καλαματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sidewinter

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Η λογοθεραπία ανοίκει μόνο στο 3ο πεδίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΘΥΜΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΕΥΘΥΜΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

ilias_naxos

Νεοφερμένος

Ο Ηλίασ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Πρόγραμμα Σπουδών

1ο Εξάμηνο

Φωνητική
Γλωσσική
Ανάπτυξη
Εξελικτική Ψυχολογία (Βρεφος-Παιδί-Εφηβος-Γήρανση)
Ανατομία-Φυσιολογία Ακοής, Ομιλίας, Λόγου
Παιδιατρική
Γλωσσολογία
Εισαγωγή στους Η/Υ και στη Στατιστική
Αγγλικά - 1
Αγγλικά για Αρχάριους
2ο Εξάμηνο

Φωνολογική Ανάπτυξη και Διαταραχές
Αναπτυξιακές Γλωσσικές Διαταραχές
Ψυχοφυσιολογία Ακοής, Ομιλίας, Λόγου
Νευροανατομία - Νευροφυσιολογία
Στατιστική για τις Επιστήμες Συμπεριφοράς
Αγγλικά - 2
Εισαγωγή στη Κοινωνική Εργασία
3ο Εξάμηνο

Ακοολογία
Θέματα Κλινικής Ψυχολογίας Συμπεριφορισμός - Τροποποίηση της Συμπεριφοράς
Κλινική Νευροψυχολογία
Κλινικά Θέματα Λογοπαθολογίας
Γλωσσικές Διαταραχές στη Σχολική Ηλικία - Μαθησιακές Δυσκολίες
Αγγλικά - 3
Αρχές Δικαίου
4ο Εξάμηνο

Αποκατάσταση Ακοολογία
Ψυχογλωσσολογία
Μεθοδολογία Έρευνας στις Επιστήμες Συμπεριφοράς
Διαταραχές της Φώνησης
Γνωστική Ψυχολογία
Διαγνωστικά Θέματα Λογοπαθολογίας
Κλινική 'Ασκηση -1
Αγγλικά - 4
Αρχές Οικονομικής
5ο Εξάμηνο

Διαταραχές της Ροής της Ομιλίας (Τραυλισμός)
Διαταραχές Επικοινωνίας Ατόμων με Κρανιοπροσ. Ανωμαλίες
Νευρογλωσσολογία
Νοηματική Γλώσσα
Διαταραχές της κατάποσης - Δυσφαγία
Συμπεριφορική Νευρολογία
Κλινική 'Ασκηση -2
Αγγλικά - 5
6ο Εξάμηνο

Διαταραχές Επικοινωνίας Ατόμων με Αφασίες & Συναφείς Διαταραχές
Διαταραχές Επικοινωνίας Ατόμων με Εγκεφαλική Παράλυση
Νευρογενείς Διαταραχές Επικοινωνίας
Διαταραχές Επικοινωνίας Ατόμων με Λαρυγγεκτομή
Μαθησιακές Διαταραχές - Δυσλεξίες
Κλινική 'Ασκηση -3
Αγγλικά - 6
7ο Εξάμηνο

Κοινωνιογλωσσολογία - Διαλεκτολογία
Θέματα Ψυσοπαθολογίας Συμβουλευτική στις Διαταραχές της Επικ.
Αποκατάσταση Γνωστικών Λειτουργιών
Νευρογενείς Κινητικές Διαταραχές της Ομιλίας
Εφαρμογές Η/Υ και Νέων Τεχνολογιών στη Λογοπαθολογία
Κλινική 'Ασκηση -4
Αγγλικά - 7
Κλινική Ηθική και Δεοντολογία
8ο Εξάμηνο

Πτυχιακή Εργασία
Η2 Πρακτική Άσκηση (20 ώρες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top