Μαθηματικά γενικής ή Βιολογία γενικής;

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!!Ακουσα πως ειναι πολυ πιο ευκολο στη βιολογια γεν να γραψεις αριστα παρα στα μαθ γεν.Ισχυει;;Θα ηθελα να ακουσω αποψεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Aν είσαι από θετική/τεχνολογική και δεν γράψεις στα Μαθηματικά Γενικής τουλάχιστον 19, τότε θα έχεις πρόβλημα...
Αν πάλι είσαι καλός στην αποστήθιση και θες να πάρεις Βιολογία, πάρε, τι να σου πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Aν είσαι από θετική/τεχνολογική και δεν γράψεις στα Μαθηματικά Γενικής τουλάχιστον 19, τότε θα έχεις πρόβλημα...
Τεχνολογικη θα παω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Ειναι υποκειμενικο. Εσυ μπορει να τα πας καλυτερα με τη βιολογια. Κάποιος άλλος με τα μαθηματικά.

(Υπάρχουν πολλα threads γι αυτό το θεμα με μια πρόχειρη ανα ζητηση βρηκα αυτο, https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=43944, υπάρχουν κι άλλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Gianmaria

Νεοφερμένος

Η !...Maraki...! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
ισχυει εαν δεν διαβαζεις...βιολογια παπαγαλιες και μαθηματικα μεθοδικοτητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!!Ακουσα πως ειναι πολυ πιο ευκολο στη βιολογια γεν να γραψεις αριστα παρα στα μαθ γεν.Ισχυει;;Θα ηθελα να ακουσω αποψεις.:)

εγώ ρε τεμπέλη έχω μια άλλη απορία.. γιατί βασανίζεις το μυαλουδάκι σου για κάτι που θα χρειαστεί να το επιλέξεις του χρόνου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Και τα δύο σε σχέση με τα υπόλοιπα μαθήματα είναι πολύ εύκολα. Αλλά συμβουλεύω Μαθηματικά δαγκωτό :D, πολύ μικρή ύλη και βάζουν πολύ εύκολα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
εγω προσωπικα θα επιλεξω μαθηματικα διοτι εχουν πολυ μικρη και σχετικα ευκολη υλη, παρολα αυτα ομως τα μαθηματικα ειναι μαθηματικα και παντα υπαρχει η πιθανοτητα ενος μικρου, εστω και αριθμητικου, λαθους το οποιο μπορει να σου στοιχεισει την ασκηση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
κατα την δικη μου αποψη μαθηματικα γενικης.ομως το λεω αυτο γιατι ειμαι τεχνολογικη...και κανουμε το πρωτο κεφαλαιο στα μαθηκ γεν πιο αναλυτικα...+εχω μια ανεση στις πραξεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraLIAki

Νεοφερμένος

Η lia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
δν ξερω ρε παιδια ουτε εγω τι ν επιλεξω...εχω μπερδευτει κ ενοψει τς αιτησης στ φροντιστηριο που πρεπει ν κανω για τα καλοκαιρινα....εχω αγχωθει...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiker

Νεοφερμένος

Ο kiker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Σιγα ρε παίδες..Μην αγχώνεστε απο τώρα,ένα ψέμα είναι όλα :lol:
Μαθηματικά γενικής κατ εμέ..Ειδικά από τεχνολογική/θετική είναι μονόδρομος..Η θεωρία του βιβλίου είναι δυο ώρες διάβασμα με αποδειξεις κ τα πάντα..Λίγο να προσέχεις στο φροντ και στην τάξη,κάνεις κ 5-6 ασκήσεις όποτε σου κάτσει κ γράφεις 100.Ειδικά φέτος οι τεχνολογικής/θετικής ήταν ευνοημένοι επειδή είχε περισσότερα απο πρώτο που είναι το 1/1000 της κατ..
Τέσπα.. Μαθ γεν είναι Β ερασιτεχνική κ μαθ κατ είναι Champions League οπως λέει κ ένας καθηγητής μου..Αν πάιζεις Champions League υπάρχει περίπτωση να χάσεις στη Β' Ερασιτεχνική?Μονος εχθρός ο εαυτός σου..Κ το αριθμητικο λάθος το πολυ να σου κόψει απο ενα ερωτηματακι ψιλοπράγματα..Άσε που ειδικα φέτος εδιναν κ τα αποτελέσματα.. Πχ "Βρες οτι αυτο κανει τοσο.."
Έλεος :P

:bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Σιγα ρε παίδες..Μην αγχώνεστε απο τώρα,ένα ψέμα είναι όλα :lol:
Μαθηματικά γενικής κατ εμέ..Ειδικά από τεχνολογική/θετική είναι μονόδρομος..Η θεωρία του βιβλίου είναι δυο ώρες διάβασμα με αποδειξεις κ τα πάντα..Λίγο να προσέχεις στο φροντ και στην τάξη,κάνεις κ 5-6 ασκήσεις όποτε σου κάτσει κ γράφεις 100.Ειδικά φέτος οι τεχνολογικής/θετικής ήταν ευνοημένοι επειδή είχε περισσότερα απο πρώτο που είναι το 1/1000 της κατ..

Ω ναι, πεστα
Για τους θεωρητικούς όντως, δε συμφερει πολύ

Τέσπα.. Μαθ γεν είναι Β ερασιτεχνική κ μαθ κατ είναι Champions League οπως λέει κ ένας καθηγητής μου..Αν πάιζεις Champions League υπάρχει περίπτωση να χάσεις στη Β' Ερασιτεχνική?Μονος εχθρός ο εαυτός σου..Κ το αριθμητικο λάθος το πολυ να σου κόψει απο ενα ερωτηματακι ψιλοπράγματα..Άσε που ειδικα φέτος εδιναν κ τα αποτελέσματα.. Πχ "Βρες οτι αυτο κανει τοσο.."
Έλεος :P

:bye::bye:

:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Σιγα ρε παίδες..Μην αγχώνεστε απο τώρα,ένα ψέμα είναι όλα :lol:
Μαθηματικά γενικής κατ εμέ..Ειδικά από τεχνολογική/θετική είναι μονόδρομος..Η θεωρία του βιβλίου είναι δυο ώρες διάβασμα με αποδειξεις κ τα πάντα..Λίγο να προσέχεις στο φροντ και στην τάξη,κάνεις κ 5-6 ασκήσεις όποτε σου κάτσει κ γράφεις 100.Ειδικά φέτος οι τεχνολογικής/θετικής ήταν ευνοημένοι επειδή είχε περισσότερα απο πρώτο που είναι το 1/1000 της κατ..
Τέσπα.. Μαθ γεν είναι Β ερασιτεχνική κ μαθ κατ είναι Champions League οπως λέει κ ένας καθηγητής μου..Αν πάιζεις Champions League υπάρχει περίπτωση να χάσεις στη Β' Ερασιτεχνική?Μονος εχθρός ο εαυτός σου..Κ το αριθμητικο λάθος το πολυ να σου κόψει απο ενα ερωτηματακι ψιλοπράγματα..Άσε που ειδικα φέτος εδιναν κ τα αποτελέσματα.. Πχ "Βρες οτι αυτο κανει τοσο.."
Έλεος :P

:bye::bye:
χααχα ναι οντως β ερασιτεχνικη αλλα να σου θυμισω μιας και το θιξες ο παναθηναικος το 2002 κερδιζε την μπαρτσελονα στην ευρωπη και ετρωγε τα μουτρα του στο πρωταθλημα απο τον ακρατητο και ετσι χαθηκε το πρωταθλημα οποτε ποτε μην λες ποτε:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JIMKILLER_17

Νεοφερμένος

Ο JIMKILLER_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγω προσοπικα θα ελεγα οτι καλυτερα ειναι τα μαθηματικα παρα η βιολογια(αν εισαι θετικη η τεχνολογικη κατευθηνση) γιατι πολλα απο αυτα που εχει τα ξερεις απο τα μαθηματικα κατευθηνσης αλλα και τα αλλα ειναι ευκολα... εγω δεν διαβαζα πολυ ολη την χρονια και εγραψα περιπου στο 18 αλλα ανετα μπορουσα να γραψω και 20 αλλα ο βλακας σηκωθηκα και εφυγα αντι να κατσω να το παλεψω και αλλο... παντως τα θεματα φετος ηταν ευκολα σε σχεση με αλλες χρονιες....



καλη επιτηχεια σε ολους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, ανάρτησα κάποιους προβληματισμούς μου και σε άλλο θέμα, αν και ακολούθησαν διαφορετικού τύπου συζητήσεις και έλαβα συζητήσεις, οπότε θα ήθελα να δώσω link για τη δημοσίευση και εδώ, μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε :)
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=3855994&postcount=2183
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Βιολογια και δεν ειμαι καλα φιλοι μου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Αν έχεις κενά στα μαθηματικά καλύτερα πάρε βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Γιώργο , αν θες 5ο πεδίο τότε αναγκαστικά θα τα υποστείς τα μαθηματικά.
Πρέπει να ρίξεις αρκετούτσικο διάβασμα σαν θεωρητικάριος , μαζι με τα μαθηματικά.Μόλις βγήκε η ύλη ( έδωσα τώρα πανελλήνιες ) και εχοντας λύσει πολλές ασκήσεις,έχοντας καταλάβει πώς λύνονται , και εννοείται εχοντας κανει όλα τα κανονικά θέματα + επαναληπτικά απο το 2000 , είπα πως θα μπορέσω να ανταπεξέλθω.Τελικά έγραψα 13.Δυσκολη χρονιά , δύσκολος ο συνδυασμός θεωρητικής και μαθηματικών.Ομως αν γραψεις 20 στο αοθ,πράγμα εύκολο, σωζεται καπως η κατασταση.

Και υπόψη μη παραμελήσεις τη κατεύθυνση για χάρη των μαθηματικών , γιατί στα λατινικά και στην ιστορία μπορείς να πας για 20.
Καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Αν θες 5ο πεδίο: μαθηματικά γενικής

Αν είσαι θετική/τεχνολογική και είσαι καλή στα μαθηματικά: μαθηματικά γενικής (αλλά, δεν ανοίγει 3ο πεδίο, αν είσαι τεχνολογική)
Αν είσαι θετική/τεχνολογική και δεν είσαι καλή στα μαθηματικά: βιολογία γενικής (ανοίγει 3ο πεδίο, αν είσαι τεχνολογική)

Αν είσαι θεωρητική: βιολογία γενικής, που ανοίγει 3ο πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top