Γενικό -  Ποιο μάθημα φοβάστε περισσότερο για του χρόνου;

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
πιστευω πως κατι πρεπει να κανεις περα του σχολειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ναι και μενα αυτη ειναι η αποψη μου..εφοσον δηλαδη δεν νιωθεις και σιγουρια καλο ειναι να κανεις λιγο..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Έκθεση :cold:
Φυσική Κατ :'(
Μαθηματικά Κατ :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Μαθηματικά κατεύθυνσης...Δεν τα πάω καθόλου...!
Μα γιατί η θετική να μην έχει μόνο χημεία κ βιολογία...??:(
Η αναλυτική γεωμετρία που κάνουμε φέτος είναι απλά απαίσια και εκτός αυτού δεν μπορώ να καταλάβω σε ποια σχολή που έχει να κάνει με την υγεια μπορεί να χρησιμεύσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Ακριβως!Τα φετινα μαθηματικα κατευθυνσης ειναι αισχος...Και μην το ψαχνεις,δεν θα σου χρησιμευσουν στις επιστημες υγειας...Απλα ετσι ειναι το συστημα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Ρε παιδιά θα ήθελα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να μας συμβουλεύσετε εσείς της Γ' που δίνετε φέτος σχετικά με τα Μαθηματικά. Είναι τόσο δύσκολα όσο λένε όλοι;;;
Δηλαδή μιας και έβγαλα την ύλη της Β και πριν αρχίσω τις επαναληπτικές ασκήσεις έκανα ένα 2ωρο Μιγαδικούς και πραγματικά μου φάνηκαν εύκολοι...
ΔΛΔ δεν υπήρχε κάτι που να απορήσω..Τί να πω..Πάντως από τα φετινά το μόνο που με δυσκόλεψε ήταν τα διανύσματα..Ούτε η μεταφορική κίνηση ράβδου στη Φυσική (που πραγματικά όλοι είχαν πάθει 'κατάθλιψη' μ'αυτό το κεφάλαιο), ούτε οι Κωνικές (τουλάχιστον όσο περίμενα), ούτε η Le Chatelier..Φυσικά τα του χρόνου είναι άλλο καπέλο όμως είμαι αισιόδοξος.
Και σήμερα μας είπε η καθ.των Μαθ Κατ στο σχολείο:
Παιδιά του χρόνου θα δείτε ότι όταν θα μπείτε στην Ανάλυση δεν θα φτάνει το διάβασμα χωρίς το μαθηματικό μυαλό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eγω που ειμαι Β Λυκειου και εχουμε ξεκινησει Γ' Λυκειου Μαθηματικα Κατευθυνσης απο τον Νοεμβρη και τωρα ειμαστε στην παραγωγο,μπορω να πω πως δεν ειναι κατι τραγικο.Αν δεν εχεις κενα απο προηγουμενες ταξεις με στρωσιμο ολα ειναι εφικτα.ΟΚ,δεν κανουμε και τιποτα too much φετος αλλα μπορω να πω πως δεν δυσκολευτηκα καθολου.Τα παιδια της Γ' παντως λιωνουν στις ασκησεις.
Εχουν 5 ντοσιε απο 150 σελιδες το καθενα.:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
'Τα παιδια της Γ' παντως λιωνουν στις ασκησεις.
Εχουν 5 ντοσιε απο 150 σελιδες το καθενα'

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν γεμίσω 5, 15 ή και 105 ντοσιέ..Το ζήτημα είναι να τα κατανοώ εις βάθος έτσι ώστε να μπορώ να ανταπεξέλθω στις πανελλήνιες τόσο καλά όσο στη Χημεία, Βιολογία κτλ. Τώρα επειδή ακούω ότι το 4ο θέμα είναι εντελώς εκτός από την ύλη των ασκήσεων που συμπεριλαμβάνεται στο σχολικό έχω τρομάξει κάπως.Φυσικά είμαι διατεθειμένος να ξεπατωθώ στο διάβασμα ( όπως και τώρα..:P) αλλά θέλω να έχω και κάποια σιγουριά. Ποτέ δε μου άρεσε να προχωρώ στα τυφλά και ειδικότερα στα Μαθηματικά θέλω να επιτύχω. Έτσι για προσωπικές φιλοδοξίες.:whistle: (Αλλά και επειδή της Γ μου αρέσουν πολύ..:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οι ασκησεις του βιβλιο δεν αξιζουν σε σχεση με τι βαζουν αυτοι.Και μιλαμε οτι τα λεει ανθρωπος ο οποιος ζει για τα μαθηματικα.Δεν κοιμαται και λυνει ασκησεις πρωι-βραδι.
Παντως αν ξεσκιστεις δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.Και φυσικα παιζει ρολο και ενας καλος καθηγητης.Δεν ειναι τιποτα παντως.Ακομα και το 4ο θεμα,αν εισαι πληρως προετοιμασμενος,θα το βγαλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
'Τα παιδια της Γ' παντως λιωνουν στις ασκησεις.
Εχουν 5 ντοσιε απο 150 σελιδες το καθενα'

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν γεμίσω 5, 15 ή και 105 ντοσιέ..Το ζήτημα είναι να τα κατανοώ εις βάθος έτσι ώστε να μπορώ να ανταπεξέλθω στις πανελλήνιες τόσο καλά όσο στη Χημεία, Βιολογία κτλ. Τώρα επειδή ακούω ότι το 4ο θέμα είναι εντελώς εκτός από την ύλη των ασκήσεων που συμπεριλαμβάνεται στο σχολικό έχω τρομάξει κάπως.Φυσικά είμαι διατεθειμένος να ξεπατωθώ στο διάβασμα ( όπως και τώρα..:P) αλλά θέλω να έχω και κάποια σιγουριά. Ποτέ δε μου άρεσε να προχωρώ στα τυφλά και ειδικότερα στα Μαθηματικά θέλω να επιτύχω. Έτσι για προσωπικές φιλοδοξίες.:whistle: (Αλλά και επειδή της Γ μου αρέσουν πολύ..:))

το 4ο θεμα συνηθως δεν εχει να κανει με του βιβλιου τις ασκησεις. πιστευω πως μονο απο το βιβλιο (αν το ξεζουμισεις) πας το πολυ για ενα 16(αν και αυτο εξαρταται και απο αλλα πραγματα) Τωρα το κακο με τα μαθηματικα ειναι οτι οσες ασκησεις και να κανεις παντα μπορει να πεσει κατι που δε το εχεις ξαναδει οποτε το καλυτερο που εχεις να κανεις , ειναι να λυσεις οσες περισσοτερες μπορεις.
Καλη επιτυχια !;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Μαθηματικά :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
μαθηματικα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
το 4ο θεμα συνηθως δεν εχει να κανει με του βιβλιου τις ασκησεις. πιστευω πως μονο απο το βιβλιο (αν το ξεζουμισεις) πας το πολυ για ενα 16(αν και αυτο εξαρταται και απο αλλα πραγματα) Τωρα το κακο με τα μαθηματικα ειναι οτι οσες ασκησεις και να κανεις παντα μπορει να πεσει κατι που δε το εχεις ξαναδει οποτε το καλυτερο που εχεις να κανεις , ειναι να λυσεις οσες περισσοτερες μπορεις.
Καλη επιτυχια !;)

η γενική αρχή βέβαια είναι ότι αν έχεις λιώσει λίγο Μπάρλα και ΕΜΕ πας για 19+ ό,τι και να λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Τι ακριβως εννοεις με αυτο για την ΕΜΕ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Τι ακριβως εννοεις με αυτο για την ΕΜΕ???

ε ξέρω γω καμιά άσκηση από το site τους μη μου πει και κανένας ότι τα του βοηθήματος δεν επαρκούν. Αν και για μένα και ο Μπάρλας μόνος του είναι gg. τώρα τα άλλα, θέματα του καθενός είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
https://www.hms.gr/taxonomy/term/7,79
Aυτο εννοεις???
Αν οχι στειλε μου το αντιστοιχο link!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Oκ! Σε ευχαριστω! Εγω αυτες σκοπευω να τις κανω απο Μαρτιο στις επαναληψεις αφου ειναι επαναληπτικες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Τα Μαθηματικά :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top