Μόνος στο πανεπιστήμιο μακριά από την παρέα της πόλης μας..

marketos

Νεοφερμένος

Ο marketos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Βασικά αυτό το θέμα μπορεί για τους μεγαλύτερους μας και μιλώ κυρίως για τους γονείς μας, να το θεωρούν εντελώς χαζομάρα αλλά πιστεύω και εσάς να σας ενδιαφέρει βεβαία εντάξει πρώτα να περάσουμε εκεί που θέλουμε και μετά βλέπουμε, αλλά δεν κάνει κακό να το συζητήσουμε..
Αρχικά εγώ έχω δεθεί αρκετά με τους φίλους μου δεν ξέρω πως θα νιώθω σε ένα μέρος μονός χωρίς κανένα γνωστό….
Μερικοί γνωστοί μου λένε ότι εκεί πια θα δέσεις με τα άτομα που δεν είναι από εκεί πχ σαν και εσένα που θα έχεις πάει από ένα άλλο μέρος…
Εσάς η γνώμη σας πια είναι βασικά τι σκέπτεστε??
Παντός από την άλλη ναι ρε, θα γνωρίσω καινούργιο κόσμο….
Βεβαία φυσικά να περάσουμε άσχετα εγώ αν και σκέπτομαι να περάσω με την δεύτερη πιστεύω πως η ηλικία εντάξει για ένα χρόνο διάφορα δεν θα υπαρχή πρόβλημα….
Αποκλείω την περίπτωση να περάσουμε στο ίδιο μέρος για κάποιους λογούς......:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(https://www.ischool.gr/#_msocom_1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zissis Chiotis

Νεοφερμένος

Ο Zissis Chiotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Φίλε marketos γεια χαρά..!!

Εγώ θα σε συμβούλευα, πρώτα να κοιτάξεις τον εαυτό σου, και να βάλεις τα δυνατά σου, να περάσεις στην καλύτερη σχολή που μπορείς.!
Αυτό θα είναι τεράστιο όφελος για τη ζωή σου, καθώς μια καλύτερη σχολή, μπορει θεωρητικά να σου εξασφαλίσει μια καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση....
Τι εννοώ...? Για παράδειγμα, ένας τελειόφοιτος των ΕΠΑ.Λ σαν μηχανικός αυτοκινήτων, μπορεί να ανοίξει αμέσως μετά ένα συνεργείο, σε ένα γόνιμο σημείο της πόλης, και να λύσει το οικονομικό του πρόβλημα για πάντα...!!
Αντίθετα, κάποιος μπορεί να έχει σπουδάσει 6-7 χρόνια στο πολυτεχνείο, και να έχει τις γνώσεις και τα διπλώματα, όμως να μην βρίσκει δουλειά γιατί ο εργοδότης θα πρέπει να του δώσει υψηλό μισθό.
Βέβαια, κανείς δεν πάει χαμένος, και όλοι άμα ψάξουμε, θα βρούμε κάπου μια δουλειά....

Τώρα όσο για τους φίλους σου, θα σου έλεγα να μήν ανησυχείς.... Θα βρεθούν στο δρόμο σου, πόοοοοοσες παρέες. Θα γελάσεις, θα περάσεις καλά και με εκείνους μην ανησυχείς.!! Έπειτα σκέψου και το φανταριλίκι... κι εκεί δεν θα αναγκαστείς να χωρίσεις για ενα χρόνο απο τους φίλους σου..??
Πιστεύω πάντως, ότι άν είναι και είστε καλή παρέα, θα ξαναβρεθείτε κάποτε στο μέλλον και θα περνάτε πάλι καλά...;)

Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι,
Φιλικά,
Ζήσης.!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top