Σχετικά με το διάβασμα

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ήθελα να μάθω ποιο είναι το πρόγραμμα διαβάσματος σας το Πάσχα.
Κάνετε επανάληψη θεωρία?λύνετε ασκήσεις?και τα δυο?
Πόσο χρόνο αφιερώνετε για το κάθε μάθημα πχ.?

Α!Μία μέρα πριν δώσετε κάποιο μάθημα τι κάνετε?Διαβάζετε κάτι συγκεκριμένο?

Αυτά(κυρίως για όσους έχουν δώσει αλλά και για τους υπόλοιπους:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω μεχρι στιγμης μονο ασκησεις λυνω. Και αν μου προκυπτει καποιο κενο στη θεωρια, η δεν ειμαι σιγουρος για κατι, το ξανακοιταζω. Ποση ωρα; Χμμ.. κανα 3ωρο την ημερα θα ελεγα (καποιες μερες των διακοπων καθομαι βεβαια), και μια μερα ειναι συνηθως αφιερωμενη μονο σε ενα μαθημα. Δηλαδη δεν μου παει την ιδια μερα να κανω Μαθηματικα, Φυσικη και μετα να διαβασω και Βιολογια.

Περυσι το Πασχα θυμαμαι οτι διαβαζα πολυ τις θεωριες της Φυσικης και της Χημειας και μπορω να πω οτι καλυψα πολλα κενα, ειδικα στη Χημεια (στην οποια ξεκινησα με 13 στο διαγωνισμα Α' τετραμηνου και στις πανελληνιες εγραψα 19).

Στο κενο που εχουμε πριν δωσουμε διαβαζω αποκλειστικα θεωρια. Και στα "παπαγαλε" μαθηματα (βλ. Βιολογια) διαβαζω και ξαναδιαβαζω τα κομματια που ξερω οτι με δυσκολευουν στην αποστηθιση. Εγω βεβαια περυσι μετα τη συντριβη στα Μαθ. κατ. παρεδωσα τα οπλα που λενε. :P Δεν ξανα ανοιξα βιβλιο απο εκεινη τη μερα και παρ' ολα αυτα στα επομενα μαθηματα εγραψα 2 17αρια και ενα 19αρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
λοιπον κατα την ταπεινη μου γνωμη τετοια περιοδο πρεπει ο μαθητης να διαβαζει θεωρια απο ολα οτι ασκησεις ελυσε ελυσε.δεν θα μαθει τωρα κατι και νουργιο
εγω διαβαζω μονο αοδε και θεωριες των αλλων αντε και καμια ασκηση για χαλαρωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Εγώ προσωπικα αφιέρωσα όλο το Πάσχα σε Μαθ. Κατ. (ασκήσεις και θεωρία) και Βιολογία(αηδία αυτό το μάθημα). Χημεία και Φυσική ασχολήθηκα ελάχιστα με λίγες ασκήσεις. Το πρόγραμμα διαβάσματος ποικιλούσε. Συνήθως πάνω κάτω 1 8άωρο την ημέρα, με εξαίρεση την μέρα της Ανάστασης και την επομένη που δεν διάβασα σχεδόν καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
λοιπον κατα την ταπεινη μου γνωμη τετοια περιοδο πρεπει ο μαθητης να διαβαζει θεωρια απο ολα οτι ασκησεις ελυσε ελυσε.δεν θα μαθει τωρα κατι και νουργιο
εγω διαβαζω μονο αοδε και θεωριες των αλλων αντε και καμια ασκηση για χαλαρωση

και εγώ μιά απο τα ίδια. επείσης δέν διαβάζω όλη μέρα όπως λένε μερικοί. ένα 3ορο την μέρα + το φροντηστήριο μου φτάνει. παραπάνω δέν αντέχω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Πρωσοπικά, δεν έλιωσα στο διάβασμα.
Μέσα στο Πάσχα, επειδή τα τελευταία χρονια είχα φροντιστήρια έως Μ.Τετάρτη και ξαναρχιζα Λαμπρή Τετάρτη, απλώς φρόντιζα να είμαι συνεπής στις υποχρεώσεις μου, με εξαίρεση το περσινό Πάσχα που διάβασα ξανά την ύλη της Βιολογίας.
Στο κενό πριν δώσω ένα μαθημα διαβάζω αποκλειστικά και μόνο θεωρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis008

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Λοιπόν...η αλήθεια είναι ότι εντατικοποίησα το διάβασμα μου. Έκανα ένα πρόγραμμα αρχικά σχετικά με το ΑΟΔΕ για να καλύψω τα κενά μου. Μετά συνέχισα με ασκήσεις και για να ακριβολογώ συνεχίζω ακόμα. Όμως έκανα 3 μέρες διακοπές (Μ.Πέμπτη, Μ.Παρασκευή και Μ.Σάββατο). Αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top