Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,278 μηνύματα σε 79,128 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 517 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Sorbonne C1

BRITNEY

Φοιτητής

H BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H BRITNEY έγραψε: στις 14:24, 03-05-09:

καλα αποτελεσματα!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Giorgos127 (Γιώργος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.

O Giorgos127 έγραψε: στις 14:39, 03-05-09:

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!
Παράθεση

george_k214 (Γιώργος)

Φοιτητής

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Αθήνας . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

O george_k214 έγραψε: στις 14:43, 03-05-09:

Καλή Επιτυχία Γιώργο!Έχοντας βρεθεί και εγώ στη θέση σου στην πρωτη λυκείου(με το sorbonne c2) καταλαβαίνω το άγχος σου και συμπασχω!Τα προφορικά είναι πολύ πιο εύκολα σε σχέση με το γραπτά(αρκεί να μιλάς βασικά καλά γαλλικα,δε ζητάνε κάτι εξειδικευμενο ουτε από λογοτεχνία ούτε απο πολιτισμό....το κείμενο που θα σου δώσουν να παρουσιάσεις να προσέξεις μόνο και όλα θα πάνε καλά!)...Σου εύχομαι να συνεχίσεις και για sorbonne c2(είναι πραγματικά πολύ πιο ενδιαφέρον από άποψη γνώσεων που θα αποκτήσεις σε σχέση με το 1!).Και πάλι πολύ καλή επιτυχία!
Παράθεση

mission possible

Μαθητής Β' λυκείου

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 650 μηνύματα.

O mission possible έγραψε: στις 15:11, 03-05-09:

καλη επιτυχια!!!
Παράθεση

Giorgos127 (Γιώργος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.

O Giorgos127 έγραψε: στις 17:11, 03-05-09:

Ορίστε και αυτα που σας υποσχεθηκα!!!

Θέματα Λογοτεχνίας

Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,347 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 22:13, 04-05-09:

Ευχαριστώ. Si tu promets, tu gardes ta parole!
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,499 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 23:31, 05-05-09:

Πως τα πήρες τα θέματα; τα φωτογράφησες με το κινητο; ή τα σκανάρησες;
Παράθεση

Giorgos127 (Γιώργος)

Μαθητής Β' λυκείου

O Giorgos127 έγραψε: στις 00:04, 06-05-09:

Όταν γράφεις λογοτεχνία σου μοιραζουν κανονικα τα θέματα και μετα σε αφήνουν να τα κρατησεις.. Έτσι και εγω τα σκάναρα και τα ανέβασα...
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,347 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 23:34, 08-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos127
Όταν γράφεις λογοτεχνία σου μοιραζουν κανονικα τα θέματα και μετα σε αφήνουν να τα κρατησεις.. Έτσι και εγω τα σκάναρα και τα ανέβασα...

Σε αφήνουν να τα κρατησεις; Αποκλείεται.:nono: Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι απαγορεύεται. Μάλλον δεν το πήρε πρέφα ο επιτηρητής
Παράθεση

Giorgos127 (Γιώργος)

Μαθητής Β' λυκείου

O Giorgos127 έγραψε: στις 12:19, 14-05-09:

Μπα... Εγω πηγα να τα επιστρεψω κανονικα στην επιτηρήτρια και μου ειπε να οτι τα κρατάμε...
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,499 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 16:56, 14-05-09:

Φαίνεται ότι άλλαξαν από φέτος τα πράγματα. Μάλλον για λόγους διαφήμισης ε;
Παράθεση

1994kc

Μαθητής Α' λυκείου

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 800 μηνύματα.

O 1994kc έγραψε: στις 00:51, 16-05-09:

Μπα... Εγω πηγα να τα επιστρεψω κανονικα στην επιτηρήτρια και μου ειπε να οτι τα κρατάμε...
λογικα ομως απαντατε σε ενα απαντητικο εντυπο.......
Παράθεση

Giorgos127 (Γιώργος)

Μαθητής Β' λυκείου

O Giorgos127 έγραψε: στις 18:20, 16-05-09:

Ναι εννοείται αυτο... Σου μοιράζουν κανονικά κόλες (σαν αυτες που δινουν στις εξετασεις του σχολειου)

Τωρα πρεπεινα μαθω τα στοιχεια πολιτισμου για τα προφορικα, και είναι παρα πολλά!!
Παράθεση

1994kc

Μαθητής Α' λυκείου

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 800 μηνύματα.

O 1994kc έγραψε: στις 19:20, 17-05-09:

Ναι εννοείται αυτο... Σου μοιράζουν κανονικά κόλες (σαν αυτες που δινουν στις εξετασεις του σχολειου)

Τωρα πρεπεινα μαθω τα στοιχεια πολιτισμου για τα προφορικα, και είναι παρα πολλά!!
ειναι ξεχωριστο βιβλιο ο πολιτισμος?και τι περιπου εχεις να διαβασεις?
Παράθεση

Giorgos127 (Γιώργος)

Μαθητής Β' λυκείου

O Giorgos127 έγραψε: στις 02:31, 18-05-09:

Ειναι μαζι με το βιβλιο της λογοτεχνιας
Μαθαινεις Ο ΤΙ αφορά τη Γαλλία όπως εκπαιδευτικό της σύστημα, πολιτική (τα κομματα με την ιδεολογια τους, ιδρυτες κλπ...) και γενικότερα τι επικρατει στη Γαλλία

Το καλο είναι οτι μένουν στα βασικά και δεν πολυμπαινουν σε λεπτομερειες
Ας πουμε, στο βιβλιο έχει αναλυτικά ολη την κυβερνηση του Sarkozy (ονοματα υπουργων-ποστα) αλλα δεν πιστευω να ζητηθει κατι τετοιο :Ρ
Παράθεση

elpida

Μαθητής Α' λυκείου

H elpida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H elpida έγραψε: στις 11:23, 18-05-09:

Παντως εγω που εδινα τον Νοεμβριο Sorbonne C1 και τωρα εδωσα Sorbonne C2 τα προφορικα δεν μου ρωτησαν να πω συγκεκριμενα καποια πραγματα για τον πολιτισμο. Απλα μου εδωσαν ενα κειμενο που ηταν σχετικο με την εκπαιδευση και επρεπε να το αναλυσω. Δεν χρειαστηκε τιποτα απο αυτα που ειχα μαθει απ'εξω. Μας το ειχε πει και η καθηγητρια μας οτι πια δεν ρωτανε καποια ερωτηση που πρεπει να ξερεις να την απαντησεις απ'εξω.
Παράθεση

Giorgos127 (Γιώργος)

Μαθητής Β' λυκείου

O Giorgos127 έγραψε: στις 15:37, 19-05-09:

Ναι εννοειτε πως δεν σε ρωτανε ετσι ξερα, απλα πρεπει να ξερεις ορισμένα πράγματα για να κατανοήσεις το κείμενο
Παράθεση

elpida

Μαθητής Α' λυκείου

H elpida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H elpida έγραψε: στις 18:23, 19-05-09:

εχεις αδικο γιατι μεχρι τον νοεμβριο 2007 δινοταν εκτος απο την ερωτηση λογοτεχνιας και κειμενο για αναλυση και μια ερωτηση πολιτισμου π.χ. για τις βαθμιδες εκπαιδευσης στην Γαλλια κλπ.
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 12:09, 20-05-09:

Ναι εννοειτε πως δεν σε ρωτανε ετσι ξερα, απλα πρεπει να ξερεις ορισμένα πράγματα για να κατανοήσεις το κείμενο
Καλύτερα να διαβάσεις ότι μπορείς γιατί ο πολιτισμός είναι λογικά πιο δύσκολος από την λογοτεχνία γιατί τα βιβλία τα ξέρεις ενώ το άρθρο δε θα το καταλάβεις εύκολα αν δεν έχεις τις απαραίτητες πολιτισμικές γνώσεις
Παράθεση

1994kc

Μαθητής Α' λυκείου

O 1994kc έγραψε: στις 15:34, 04-07-09:

εγώ έχω μια απορία....αν στα γραπτά έχεις πάρει 50+,στα προφορικά πόσο θες για να περάσεις;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ύλη Sorbonne C1 / Sorbonne C2 (2017-2018) - Από PanosGR
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-05-18 στις 17:43.
    • Sorbonne B2 - Από 1994kc
      Το θέμα έχει λάβει 105 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-12-11 στις 13:32.
    • Sorbonne II - Από amfisvhtias
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-08-11 στις 17:44.
    • Sorbonne B1 - Από A propos
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-05-11 στις 15:56.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα