ΙΕΚ & Κολλέγια: Ποια η γνώμη σας;

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

Ενδεικτικά. Όταν η μισή Κίνα κάνει απόβαση και φεύγει με πτυχίο, προβληματίζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Ενδεικτικά. Όταν η μισή Κίνα κάνει απόβαση και φεύγει με πτυχίο, προβληματίζομαι.
όχι η μισή Κίνα, κάποιοι πάμπλουτοι κινέζοι που άθε πανεπιστήμιο θα θελε να χει και να παρουσιάσει αύριο δυνατό alumni!(γιατί πολλοί από αυτούς θα κάνουν πράγματα στη κινα με ένα αγγλικό πτυχίο)
Αν δεις οι κινέζοι δεν επιλέγουν νομική, αγγλική φιλολογία, ιστορία, αλλά


Επιπλέον η ΚΙΝΑ έχει πανεπιστημιάρες, γεγονός που εξηγεί τα από πάνω!
οι κινέζοι θέλουν πτυχίο από ευρώπη
οικονομικά και buusiness ,πτυχία βιομηχανοποιημένα σε όλες τις χώρες του κόσμου
Ακόμα και η ασοε προσελκύει κινεζοπακιστανοσουδανούς τέτοιους!

ielts =6 το πολύ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Cosmopolitan,
:D
Έχουν μέλλον τα παιδιά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δυνατός απόφοιτος δεν είναι ο πλούσιος απόφοιτος. Οι Κινέζοι σκάνε τα διπλάσια λεφτά και δεν μπορούν να μιλήσουν αγγλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Τα standards εισαγωγής των πανεπιστημίων αποτελούν τρανταχτή απόδειξη για την ποιότητά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ξεφόρτωνε λίγο περηφάνια...
Ο "στούρνος" είτε σε Κολέγιο είτε σε δημόσιο Α.Ε.Ι. αν δεν ενδιαφερθεί για τις σπουδές και το μέλλον του,στούρνος θα μείνει!
Δεν ξέρω τι γίνεται σε καμία άλλη σχολή πέρα από τη δική μου,γι'αυτό και δεν εκφράζομαι έτσι και σέβομαι τον κόπο του καθενός...αυτό που ξέρω όμως είναι ότι,αυτά τα παιδιά από εκεί μέσα παίρνουν αναγνωρισμένα πτυχία που τους δίνουν πλήρη πρόσβαση στο επάγγελμα!Όλα τα άλλα (όπως το αρθράκι του κυρίου φροντιστηριάρχα) είναι τρίχες κατσαρές και να'χαμε να καμαρώναμε τις super σπουδές μας!Έλεος...

Ε αφου σκας χρημα ρε μαν,δεν θα παρεις και αναγνωρισμεο πτυχιο?Αλιμονο.Οταν πληρωνεις,ξερεις,απο σκατιας γινεσαι βασιλιας.
Νομος των χρηματων.

Και στο κατω κατω,αμα καποιος γουσταρει τοσο πολυ να σπουδασει,και δεν θελει να εισαχθει σε τριτο ωστε να λεει οτι εχει βγαλει μια κωλοσχολη,θα κατσει να στρωσει κωλο και να περασει,αντι μετα να πληρωσει την ιδιωτικη σχολη του καθε καημενου που θελει να αρμεξει χρημα απο ορισμενα αποτυχημενα παιδακια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Ε αφου σκας χρημα ρε μαν,δεν θα παρεις και αναγνωρισμεο πτυχιο?Αλιμονο.Οταν πληρωνεις,ξερεις,απο σκατιας γινεσαι βασιλιας.
Νομος των χρηματων.

Και στο κατω κατω,αμα καποιος γουσταρει τοσο πολυ να σπουδασει,και δεν θελει να εισαχθει σε τριτο ωστε να λεει οτι εχει βγαλει μια κωλοσχολη,θα κατσει να στρωσει κωλο και να περασει,αντι μετα να πληρωσει την ιδιωτικη σχολη του καθε καημενου που θελει να αρμεξει χρημα απο ορισμενα αποτυχημενα παιδακια.

Όλοι εδώ ,μέσα κρίνετε κάτι χωρίς να το έχετε ζήσει.
Πόσο στενόμυαλοι παίζει να είστε?
Είναι φανερό γιατί η Ελλάδα δεν θα πάει ποτέ μπροστά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Όλοι εδώ ,μέσα κρίνετε κάτι χωρίς να το έχετε ζήσει.
Πόσο στενόμυαλοι παίζει να είστε?
Είναι φανερό γιατί η Ελλάδα δεν θα πάει ποτέ μπροστά

Από πότε, κοπέλα μου, είμαστε υποχρεωμένοι να επιβραβεύουμε την -ΚΑΘΟΛΙΚΑ και ΦΑΝΕΡΑ- ιδιωτική εκπαίδευση της χώρας μας;
Εγώ, προσωπικά, δε θα ήθελα καν να υπάρχει και εξακολουθώ να πιστεύω ότι αυτός που πέρασε με την αξία του σε ένα τμήμα του Δημόσιου Πανεπιστημίου, έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες να καταφέρει πράγματα και είναι πολύ πιο άξιος από εκείνον που σπουδάζει στο ιδιωτικό, επειδή ο Daddy έχει χοντρά. Αυτός που κατάφερε και συγκέντρωσε μόρια για να περάσει όπου, σημαίνει ότι έστρωσε τον κ*λο του, έμαθε να διαβάζει και το κατάφερε ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ.

Τώρα τι λες εσύ κι ο/η κάθε πικραμένος/-η... με αφήνει παγερά αδιάφορο.:)

Η Ελλάδα δε θα πάει μπροστά, γιατί η συνείδηση μερικών-πολλών Ελλήνων βρίσκεται στον πάτο που δεν έχει πυθμένα, και, δυστυχώς, θα συνεχίσει να βρίσκεται εκεί για πολύ ακόμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Εγώ, προσωπικά, δε θα ήθελα καν να υπάρχει και εξακολουθώ να πιστεύω ότι αυτός που πέρασε με την αξία του σε ένα τμήμα του Δημόσιου Πανεπιστημίου, έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες να καταφέρει πράγματα και είναι πολύ πιο άξιος από εκείνον που σπουδάζει στο ιδιωτικό, επειδή ο Daddy έχει χοντρά. Αυτός που κατάφερε και συγκέντρωσε μόρια για να περάσει όπου, σημαίνει ότι έστρωσε τον κ*λο του, έμαθε να διαβάζει και το κατάφερε ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ.

Απλά περίμενε μερικά χρόνια... Τότε θα δούμε αν ο πικραμένος-καημένος του ιδιωτικού, δλδ εγώ, ή κάποιος απόφοιτος του δημοσίου θα έχει καταφέρει πιο πολλά και ποιός θα είναι πιο άξιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Με κάλυψες νομίζω! Αν και όχι, δεν έχουμε λεφτά... Αν είχαμε λεφτά θα είχα πάει Αγγλία βέβαια αλλά κακά τα ψέματα πέρα από τα διδακτρα τα λεφτά ήταν πάρα πολλά..Εστία, έξοδα φαγητού κλπ κλπ. Όσα θα δώσω 3 χρόνια στο κολλέγιο θα έδινα σε ένα..Δεν συμφέρει

Επίσης, στούρνοι υπάρχουν παντού. Ειδικά στο τμήμα μου στην Φιλοσοφική το 70% είναι στούρνοι και είναι πολύ λυπηρό...
Αν είχαν μπεί σε κάποια άλλη σχολή όμως που να τους άρεσε ίσως να μην ήταν στούρνοι... Γιατί καλώς ή κακώς είναι βαριά λέξη...

Προφανώς και δεν εννοούσα ότι σου τρέχουν απ'τα μπατζάκια!:D
Μια που το συζητάμε...στην Αγγλία απ'όσο ξέρω έγινε μεγάλη αύξηση στα δίδακτρα,εδώ οι τιμές παρέμειναν στα ίδια;:hmm:

Βαριά λέξη είναι,άλλος τη χρησιμοποίησε όμως...
Και στο κατω κατω,αμα καποιος γουσταρει τοσο πολυ να σπουδασει,και δεν θελει να εισαχθει σε τριτο ωστε να λεει οτι εχει βγαλει μια κωλοσχολη,θα κατσει να στρωσει κωλο και να περασει,αντι μετα να πληρωσει την ιδιωτικη σχολη του καθε καημενου που θελει να αρμεξει χρημα απο ορισμενα αποτυχημενα παιδακια.
Γιατί να στρώσει κώλο απλά και μόνο για να εισαχθεί;Επειδή έτσι σου αρέσει;
Θα πάει είτε σε Κολέγιο εδώ είτε σε Πανεπιστήμιο έξω (έχει πλάκα πως ορισμένοι βγάζετε το Εξωτερικό στην απ'έξω) θα εισαχθεί χωρίς κόπο και θα στρώσει κώλο εκεί που πρέπει,δηλαδή μέσα στη σχολή!
Κι άμα γουστάρει δε θα στρώσει καν κώλο!Εσάς τι σας κόφτει;
"του κάθε καημένου";;;Μάλλον εσύ είσαι τίποτα πρύτανης σε κάνα ΜΙΤ και αποκαλείς τέτοιους ανθρώπους καημένους και την κάθε CandyCloud "αποτυχημένη"...

Υ.Γ. Πόσο πιο απλά πρέπει να πούμε ορισμένα πράγματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Δυνατός απόφοιτος δεν είναι ο πλούσιος απόφοιτος. Οι Κινέζοι σκάνε τα διπλάσια λεφτά και δεν μπορούν να μιλήσουν αγγλικά.
όπως είπα όι σχολές που επιλέγουν θέλουν μόνο έν 6 αρι στο ielts.Συνεπώς με μικρή γνώση αγγλικών(βελτιώνονταο ωσστόσο στη 3ετία) πάιρνουν το πολυπόθητο δυνατο πτυχίο τους από τα τεράστια πανεπιστημια της δύσης.
Στη Κίνα δύνατο, πολύ δυνατό το ευρωπαικό πτυχίο. όλοι αυτοί μετά γίνονται μεγαλοστελέχη ή μένουν αγγλία! Μένουν.
έτσι κάνουν γρήγορη αποσβεση των 15000 λιρων που σκάνε.
Έιναι ήδη δυνατοι στην αγορα , γιατί ξέρουν τα κινέζικα(είπαμε για τα πτυχια που επιλέγουν) και πηγαίνοντας σε βρετανικο πανεπιστήμιο μπορεί από το 3 έτος ήδη να πληρώνονται δουλεύοντας!!!

Προφανώς και δεν εννοούσα ότι σου τρέχουν απ'τα μπατζάκια!:D
Μια που το συζητάμε...στην Αγγλία απ'όσο ξέρω έγινε μεγάλη αύξηση στα δίδακτρα,εδώ οι τιμές παρέμειναν στα ίδια;:hmm:

Βαριά λέξη είναι,άλλος τη χρησιμοποίησε όμως...
γι αυτό όλο και λιγότεροι θα έχουν αγγλικά πτυχία, ενώ όσοι ήδη τα απέκτησαν θα χουν διπλή αξία και δύναμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Μια που το συζητάμε...στην Αγγλία απ'όσο ξέρω έγινε μεγάλη αύξηση στα δίδακτρα,εδώ οι τιμές παρέμειναν στα ίδια;:hmm:

Ναι, εδώ μείναν τα ίδια. Και μάλιστα κατέβηκαν από 7.900 στα 7.300
Τα δίδακτρα τα ορίζει το υπουργείο εδώ... Τώρα πώς γίνεται με το πανεπιστήμιο στην Αγγλία, αν τα μοιράζουν κάπως δεν ξέρω.
Τα 1000 στα δίδακτρα είναι σίγουρα για τους Άγγλους πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Από πότε, κοπέλα μου, είμαστε υποχρεωμένοι να επιβραβεύουμε την -ΚΑΘΟΛΙΚΑ και ΦΑΝΕΡΑ- ιδιωτική εκπαίδευση της χώρας μας;
Εγώ, προσωπικά, δε θα ήθελα καν να υπάρχει και εξακολουθώ να πιστεύω ότι αυτός που πέρασε με την αξία του σε ένα τμήμα του Δημόσιου Πανεπιστημίου, έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες να καταφέρει πράγματα και είναι πολύ πιο άξιος από εκείνον που σπουδάζει στο ιδιωτικό, επειδή ο Daddy έχει χοντρά. Αυτός που κατάφερε και συγκέντρωσε μόρια για να περάσει όπου, σημαίνει ότι έστρωσε τον κ*λο του, έμαθε να διαβάζει και το κατάφερε ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ.

Τώρα τι λες εσύ κι ο/η κάθε πικραμένος/-η... με αφήνει παγερά αδιάφορο.:)

Η Ελλάδα δε θα πάει μπροστά, γιατί η συνείδηση μερικών-πολλών Ελλήνων βρίσκεται στον πάτο που δεν έχει πυθμένα, και, δυστυχώς, θα συνεχίσει να βρίσκεται εκεί για πολύ ακόμη.
Σε λίγο που θα μπουν δίδακτρα στα ελληνικά πανεπιστήμια θα καταλάβεις πολλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
γι αυτό όλο και λιγότεροι θα έχουν αγγλικά πτυχία, ενώ όσοι ήδη τα απέκτησαν θα χουν διπλή αξία και δύναμη

Αυτό το συμπέρασμα από που προκύπτει;

Ναι, εδώ μείναν τα ίδια. Και μάλιστα κατέβηκαν από 7.900 στα 7.300
Τα δίδακτρα τα ορίζει το υπουργείο εδώ... Τώρα πώς γίνεται με το πανεπιστήμιο στην Αγγλία, αν τα μοιράζουν κάπως δεν ξέρω.
Τα 1000 στα δίδακτρα είναι σίγουρα για τους Άγγλους πάντως

Αν είναι έτσι,βλέπω πολύ κοσμάκη να προτιμάει Κολέγιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Αυτό το συμπέρασμα από που προκύπτει;
για σκέψου...


και εν πάσει περιπτώσει κατηγορείτε καυ υποβαθμίζετε τα αγγλικά πανεπιστήμια;
έλεος!!
μετάλοιπόν να κάτσετε για μεταπτυχιακό στην ελλάδα, μην πάτε αγγλία, που χει και η κουτσή μαρία μαστερ απο κει. γι αυτό πλέον δε φτάνει!

σε όλα θέλουμε να μοιάσουμε στους ξένους και λέμε αχ τι κωλοχώρα είμαστε, αλλά στα πανεπιστήμια όμως ; ε;
και δν απευθύνομαι σε σένα, ούτε θα κάθομαι να αντιπαρατίθεμαι για τα αυτονόητα.


ξέρετε και στην ελλάδα κάποτε τα πτυχία θα γίνουν 3ετής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Αν είναι έτσι,βλέπω πολύ κοσμάκη να προτιμάει Κολέγιο...

Αν μπούν δίδακτρα στα δημόσια σίγουρα..Και αν ειδικά κάποιος περάσει επαρχία, δεν θα συμφέρει με τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν υποβαθμίζουμε τα αγγλικά πανεπιστήμια, θα ήταν κουταμάρα να το κάνουμε. Απλά έχουμε τις επιφυλάξεις μας για το αν τα "παραρτήματα" του κάθε πανεπιστημίου εδώ κάνουν καλή δουλειά. Γιατί δεν έχει παράρτημα η Οξφόρδη...; Γιατί δεν έχει το imperial; Γιατί δεν έχει το LSE; Γιατί έχουν μόνο κάτι άκυρα πανεπιστήμια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Σε λίγο που θα μπουν δίδακτρα στα ελληνικά πανεπιστήμια θα καταλάβεις πολλά...

Δεν είπα το αντίθετο, ούτε έχω καμία αυταπάτη. Η σαπίλα του συστήματος αυτή είναι, κι ευτυχώς την έχω καταλάβει προ πολλού, και γι' αυτό φροντίζω να έχω ανάλογη δράση.
Στους βολεψάκιδες που πηγαίνουν στα ιδιωτικά, αγνοώντας πλήρως την αξία της Δημόσιας Εκπαίδευσης και την ανάγκη για αναβάθμιση, ανακατεύθυνση και διασφάλισή της, να τα πεις αυτά, καθώς και σε όλους εκείνους που συμβιβάζονται στο βωμό του "μικρότερου κακού", και αποφεύγουν συνειδητά ή όχι το μονόδρομο της λύσης, όχι σε εμένα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
και το άλλο πλέον θέμα είναι άλλο.

η απαξίωση των δημόσιων πανεπιστημίων δίνει χώρο στα ιδιωτικα να βλαστήσουν. Σε λίγο θα καταργηθεί η δωρεαν παιδεία.
το δημόσιο πανεπιστήμιο εξευτελίζεται δυστυχώς , ΔΥΣΤΥΧΩΣ, κάθε μέρα.
Σε 3 -5 χρονάκια δεν θα μπορούν να συναγωνιστούν τα ιδιωτικλα πανεπιστήμια που συνεχώς θα πληθαίνουν.


τώρα απαξιώνονται τα νοσοκομεία στηνν ελλάδα και ακολουθούν τα ΑΕΙ

Δεν υποβαθμίζουμε τα αγγλικά πανεπιστήμια, θα ήταν κουταμάρα να το κάνουμε. Απλά έχουμε τις επιφυλάξεις μας για το αν τα "παραρτήματα" του κάθε πανεπιστημίου εδώ κάνουν καλή δουλειά. Γιατί δεν έχει παράρτημα η Οξφόρδη...; Γιατί δεν έχει το imperial; Γιατί δεν έχει το LSE; Γιατί έχουν μόνο κάτι άκυρα πανεπιστήμια;
Τα παραρτήματα δεν λειτουργούν καλά στην ελλάδα και το πα δεν είμαι υπέρ των παραρτημάτων.
ο δοαταπ μετα ζηταέι μια απτ΄΄η απόδειξη ότι ήσουν στην αγγλία, δε μπορείς να κρυφτείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ, στο συγκεκριμένο θέμα που βρισκόμαστε, μιλάω για τα παραρτήματα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top