ΙΕΚ & Κολλέγια: Ποια η γνώμη σας;

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Και που κολαει αυτο τωρα με τους φοιτητες ΕΚΠΑ που δουλευουν για ενα εξτρα εισοδημα δεν ξερω.:confused::confused:

Φιλε και οι καθηγητες εχουν μεριοδιο ευθυνης.Μην λεμε οτι θελουμε.
Ο φοιτητης ειναι 4 χρονιο στο Πανεπιστημιο,ο καθηγητης πανω απο 10.
Μαντεψε ποιος εχει ευθυνη:whistle:

(δεν δικαιολογω τους φοιητες προς θεου)



Αυτό που κολλάει που δουλεουν πο φοιτητες ποιο εξτρα εισοδημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eφόσον τα παιδια του ΕΚΠΑ πχ ΜΕ ΤΟ DEREE ΕΧΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΝΟΗΜΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΑΞΙΑ

Αναφερόμουν στους τύπους που με 'άνευ', κοινωνικά κριτήρια κλ. μπήκαν σε πανεπιστήμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αυτό που κολλάει που δουλεουν πο φοιτητες ποιο εξτρα εισοδημα?
:confused:
Με δουλευεις ?
Εσυ ελεγες οτι τα παιδια του ΕΚΠΑ δεν δουλευουν κτλ.
Σου λεω οτι δεν ειναι ετσι και οτι υπαρχουν παιδια που δουλευουν.
Και συ μου λες για σκυλους που κατουραν στο αμφιθεατρο λες και εχει σχεση με την ανω κουβεντα.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
:confused:
Με δουλευεις ?
Εσυ ελεγες οτι τα παιδια του ΕΚΠΑ δεν δουλευουν κτλ.
Σου λεω οτι δεν ειναι ετσι και οτι υπαρχουν παιδια που δουλευουν.
Και συ μου λες για σκυλους που κατουραν στο αμφιθεατρο λες και εχει σχεση με την ανω κουβεντα.:confused:

Δεν λέω ότι τα παιδιά του ΕΚΠΑ δεν δουλεύουν αλλά τα κρατάνε για την πάρτι τους αλλά τα παιδιά του κολλεγίου δουλέυουν για να πληρώσουν τα δίδακτρα και επιπλέον σου έφερα παράδειγμα όταν ένα ίδρυμα θεωρείται ως πανεπιστήμιο πρέπει να είναι άψογο ασχέτως που φοιτητες με καθηγητες και κομματα παραλυουν τα πανεπιστημια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
K.Sweden, βρές μου ένα αξιοπρεπε΄ς πρόγραμμα σπουδών πληροφορικής σε ελληνικό κολλεγίο γιατι όλα που έχω δει μου μοιάζουν με ΙΕΚ περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
K.Sweden, βρές μου ένα αξιοπρεπε΄ς πρόγραμμα σπουδών πληροφορικής σε ελληνικό κολλεγίο γιατι όλα που έχω δει μου μοιάζουν με ΙΕΚ περισσότερο.

Ξερεις αγγλικα σε επιπεδο lower?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
b junior είμαι ακόμα :spasiklas: έχω καιρό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Kοιτα φιλε, νομιζω πως η συζητηση δεν εχει νοημα...Πηγαινε εσυ στο κολλεγιο, να παμε εμεις στα πανεπιστημια να φαμε τα σκατα...
Δεν προκειται να πεισεις κανεναν να αφησει το πανεπιστημιο για να παει σε κολλεγιο....Ολοι εχουμε κανει τις επιλογες μας....
Μακαρι η δικη σου να ειναι και επιτυχημενη....Τωρα να συνεχισεις να λες οτι το κολλεγιο ειναι ισαξιο των ΑΕΙ...ποιος ο λογος?
Διαφημιση κανεις? Ο καθενας ακολουθει το δρομο που διαλεξε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Δεν λέω ότι τα παιδιά του ΕΚΠΑ δεν δουλεύουν αλλά τα κρατάνε για την πάρτι τους αλλά τα παιδιά του κολλεγίου δουλέυουν για να πληρώσουν τα δίδακτρα και επιπλέον σου έφερα παράδειγμα όταν ένα ίδρυμα θεωρείται ως πανεπιστήμιο πρέπει να είναι άψογο ασχέτως που φοιτητες με καθηγητες και κομματα παραλυουν τα πανεπιστημια
Καλα που δουλευουν και παιρνουν τοσο ωστε να καλυπτουν τα διδακτρα ?
Ασε μας τωρα..
Ναι υπαρχουν και ιδρυματα (κολλεγιο) που δεν κανουν για τιποτα.
Ακουν καποιοι π.χ American College και λενε "Ωωωωω ειναι αμερικανικο ειναι κορυφαιο..σε αυτο θα παω"
Δεν ειναι καθολου ετσι.
Υπαρχουν πολλες φολες που εχουν την ταμπελα "Κολλεγιο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
K.Sweden, βρές μου ένα αξιοπρεπε΄ς πρόγραμμα σπουδών πληροφορικής σε ελληνικό κολλεγίο γιατι όλα που έχω δει μου μοιάζουν με ΙΕΚ περισσότερο.

ΨΑΞΕ ΣΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΝ ΘΕΣ:
1)ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ
2)ΕΛΛΗΝΟΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ
3)CITY UNITY COLLEGE
4)DEREE
Kαι τα 4 ειναι αρκετα καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Επειδή συναναστρέφομαι με παιδιά που φοιτούν αυτή τη στιγμή σε κολλέγιο μπορώ να αναφέρω το εξής:

επέλεξαν να σπουδάσουν σε κολλέγιο γιατί απέτυχαν στις Πανελλήνιες (η μία έβγαλε 10.800, η άλλη 11.900, ο άλλος 13.000 και ένα άλλο παιδί δεν έδωσε καν Πανελλήνιες για να πάει σε κολλέγιο αν και ήταν καλός μαθητής)
Όλοι αυτοί σπουδάζουν Ψυχολογία. Ανάθεμα την Ψυχολογία που ξέρουν, τους κάνεις μία ερώτηση και σε κοιτάζουν σαν Κινέζο. Μόνο μία φίλη μου που φοιτάει εκεί είναι υπόδειγμα φοιτήτριας γιατί ασχολείται πραγματικά καθώς της αρέσει η επιστήμη που διάλεξε.

Το γεγονός ότι είχαν τα φράγκα να μπουν δεν μου λέει τίποτα. Το θέμα δεν είναι να μπεις και να βγεις, γιατί αυτό είναι εύκολο, αν έχεις λεφτά (if you know what I mean), το θέμα είναι να αντέξεις τον ανταγωνισμό με αυτούς που αληθινά ήταν πρόθυμοι να σπουδάσουν το αντικείμενο που επέλεξαν, όταν βγεις στην αγορά εργασίας.

Το ότι δεν κάνουν απεργίες, καταλήψεις και ό,τι άλλο με αφήνει παγερά αδιάφορη.

Τα κολλέγια είναι ένα έκτρωμα της παιδείας. Έχεις λεφτά μπαίνεις, μετά όμως τι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Καλα που δουλευουν και παιρνουν τοσο ωστε να καλυπτουν τα διδακτρα ?
Ασε μας τωρα..
Ναι υπαρχουν και ιδρυματα (κολλεγιο) που δεν κανουν για τιποτα.
Ακουν καποιοι π.χ American College και λενε "Ωωωωω ειναι αμερικανικο ειναι κορυφαιο..σε αυτο θα παω"
Δεν ειναι καθολου ετσι.
Υπαρχουν πολλες φολες που εχουν την ταμπελα "Κολλεγιο"

Αυτά είναι για τους αφελείς για ένα παιδί που έχει όνειρο να γίνει πχ οικονομολόγος θα πάει ακόμα και σε κολλέγιο αν δεν τα καταφέρει!Και πίστεψε με εχω βρει κολλέγιο χτετικά καλο που ζητην 350 το μηνα!

Επειδή συναναστρέφομαι με παιδιά που φοιτούν αυτή τη στιγμή σε κολλέγιο μπορώ να αναφέρω το εξής:

επέλεξαν να σπουδάσουν σε κολλέγιο γιατί απέτυχαν στις Πανελλήνιες (η μία έβγαλε 10.800, η άλλη 11.900, ο άλλος 13.000 και ένα άλλο παιδί δεν έδωσε καν Πανελλήνιες για να πάει σε κολλέγιο αν και ήταν καλός μαθητής)
Όλοι αυτοί σπουδάζουν Ψυχολογία. Ανάθεμα την Ψυχολογία που ξέρουν, τους κάνεις μία ερώτηση και σε κοιτάζουν σαν Κινέζο. Μόνο μία φίλη μου που φοιτάει εκεί είναι υπόδειγμα φοιτήτριας γιατί ασχολείται πραγματικά καθώς της αρέσει η επιστήμη που διάλεξε.

Το γεγονός ότι είχαν τα φράγκα να μπουν δεν μου λέει τίποτα. Το θέμα δεν είναι να μπεις και να βγεις, γιατί αυτό είναι εύκολο, αν έχεις λεφτά (if you know what I mean), το θέμα είναι να αντέξεις τον ανταγωνισμό με αυτούς που αληθινά ήταν πρόθυμοι να σπουδάσουν το αντικείμενο που επέλεξαν, όταν βγεις στην αγορά εργασίας.

Το ότι δεν κάνουν απεργίες, καταλήψεις και ό,τι άλλο με αφήνει παγερά αδιάφορη.

Τα κολλέγια είναι ένα έκτρωμα της παιδείας. Έχεις λεφτά μπαίνεις, μετά όμως τι;
Μπράβο η κοπέλα που ήταν καλή όπως λες και ενδιαφερεται το ιδιο το κολλέγιο θα την προωθήσει επειδη ειναι καλη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Για τους άλλους όμως γιατί δεν σχολιάζεις τίποτα; Δε σου φαίνεται ότι βρωμάει η κατάσταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αυτά είναι για τους αφελείς για ένα παιδί που έχει όνειρο να γίνει πχ οικονομολόγος θα πάει ακόμα και σε κολλέγιο αν δεν τα καταφέρει!Και πίστεψε με εχω βρει κολλέγιο χτετικά καλο που ζητην 350 το μηνα!


Μπράβο η κοπέλα που ήταν καλή όπως λες και ενδιαφερεται το ιδιο το κολλέγιο θα την προωθήσει επειδη ειναι καλη!
Αλλο καλο αλλο σχετικα καλο.
Το καλο ειναι ενα επιπεδο απο μονο του.
Το σχετικα καλο εξαρτατε με το τι το συγκρινεις.

Και οταν λες σχετικα καλο,σχετικα με τι ?
Αν σου οτι το ταδε κολλεγιο ειναι σχετικα καλο εν συγκρισει με το Γείλ ,τοτε δεν ειναι σχετικα καλο.Ειναι κορυφαιο.

Αν παλι σου πω εκεινο το κολλεγιο ειναι σχετικα καλο εν συγκρισει με το ΤΕΙ στα Ζαρουκε'ι'κα ,εε τοτε δεν ειναι καλο.Ειναι χαλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Οποιος δεν περναει στις πανελληνιες και εχει λεφτα να πληρωσει παει σε κολλεγιο.... Αυτη ειναι η αληθεια...
Το επιπεδο των πανεπιστημιων δε το καθοριζουν οι εγκαταστασεις αλλα το επιπεδο των μαθητων και των καθηγητων....
Το γεγονος οτι τα κολλεγια ειναι το σωσσιβιο απο οσους αποτυγχανουν στις πανελληνιες και δεν εχουν τι να περασουν λεει πολλα απο μονο του....
Τωρα, τα αλλα που λενε για καταληψεις, απεργιες, μαλακες καθηγητες και σκυλους που κατουρανε στα αμφιθεατρα, ειναι αερολογιες για να καθησυχαστουν οσοι ειναι στα κολλεγια οτι εκαναν τη σωστη επιλογη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Δεν λέω ότι τα παιδιά του ΕΚΠΑ δεν δουλεύουν αλλά τα κρατάνε για την πάρτι τους αλλά τα παιδιά του κολλεγίου δουλέυουν για να πληρώσουν τα δίδακτρα και επιπλέον σου έφερα παράδειγμα όταν ένα ίδρυμα θεωρείται ως πανεπιστήμιο πρέπει να είναι άψογο ασχέτως που φοιτητες με καθηγητες και κομματα παραλυουν τα πανεπιστημια

Αφού το διάλεξαν ποιο είναι το πρόβλημα;Όταν αγοράζεις ένα παγωτό τζάμπα το παίρνεις;Όχι.Τότε αφού γουστάρουν να αγοράζουν το πτυχίο ας δουλεύουν 15 ώρες.Και τα παιδιά του ΕΚΠΑ προφανώς θα χρειάστηκαν λεφτά για φροντιστήρια για να περάσουν πιο εύκολα εκεί, οπότε λίγο άκυρο το επιχείρημά σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gtaivpc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Xen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Δεν λέω ότι τα παιδιά του ΕΚΠΑ δεν δουλεύουν αλλά τα κρατάνε για την πάρτι τους αλλά τα παιδιά του κολλεγίου δουλέυουν για να πληρώσουν τα δίδακτρα και επιπλέον σου έφερα παράδειγμα όταν ένα ίδρυμα θεωρείται ως πανεπιστήμιο πρέπει να είναι άψογο ασχέτως που φοιτητες με καθηγητες και κομματα παραλυουν τα πανεπιστημια
και τα παιδιά που μπήκαν ΕΚΠΑ δούλεψαν στην 3η λυκείου όταν τα κολλεγιόπαιδα έπιναν καφέδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Οκ μην περιμενετε να τον πεισετε.
Αυτος λογικα θα παει σε κολλεγιο ,και μαγκια του, αλλα ο ιδιος προσπαθει να πεισει τον εαυτο του οτι με το κολλεγιο θα βγει ιδιος οικονομολογος με του ΑΣΟΕ.
Και για να σε προλαβω δεν λεω σε επαγγελματικα δικαιωματα αλλα σε "επαγγελματικες δεξιοτητες"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Φιλε μου, πηγαινε στο εξωτερικο εσυ με πτυχιο απο το acmi college, να παω και εγω με πτυχιο απο το μετσοβειο, απο το αριστοτελειο κ.τ.λ και να δουμε ποιον θα δεχτουνε για μεταπτυχιακο, για εργασια κ.ο.κ Ο καθε καημενος ιδιωτης μπορει να ιδρυσει ενα κολλεγιο και να μοιραζει πτυχια στα παιδια...

Αν και σε καμία περίπτωση δεν υποστηρίζω τα κολέγια, εδώ έχεις άδικο.
Τα κολέγια αυτά δεν δίνουν ελληνικά πτυχία, αλλά πτυχία απο Αγγλία. Τελειώνοντας πχ το City college της Θεσσαλονίκης, παίρνεις πτυχίο κατευθείαν απο το University of sheffield, το οποίο είναι απ' τα τοπ της Αγγλίας και μέσα στα καλύτερα της Ευρώπης.
Πουθενά δε θα φανεί οτι σπούδασες στο κολέγιο της Θεσσαλονίκης. Το ίδιο πτυχίο θα πάρει το παιδί απ' την Αγγλία, το ίδιο ακριβώς θα πάρει και ο άλλος απ' την Ελλάδα. Και το πανεπιστήμιο του Sheffield είναι πολύ καλύτερο απ' το ΑΠΘ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Κάνεις λάθος. Είχα πάει σε κολλέγιο για να γραφτώ και τελικά αποφάσισα να μην πάω γιατί αποδείχτηκε μούφα παρά τις υποσχέσεις του ιδιοκτήτη.

Όταν λοιπόν ζήτησα να δω το πτυχίο που θα πάρω μου έδειξαν ένα πτυχίο του Πανεπιστημίου της Αγγλίας που συνεργάζεται το κολλέγιο και το πτυχίου που δίνει το κολλέγιο, το οποίο έρχεται από Αγγλία.

Μπορεί να ήταν ίδια στην όψη έγραφε όμως και κάτι ακόμα

«studied in XXXXXX College»


Επομένως, αυτό που υποστηρίζεις δεν υφίσταται. Φαίνεται αν έχεις σπουδάσει έξω ή στην χώρα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top