Ελληνική μουσική (εκπομπή just for once)

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ειτε αυτη ειναι ελληνικη ροκ, πανκ, ρεμπετικα.
Ποια ειδη της σας αρεσουν και ποια συγκροτηματα εχετε ξεχωρισει απο τη λεβεντογεννα Ελλαδα? (λεβεντογεννα, rofl.)

Μπαη δε γουεη σημερα 7-8, κανω αφιερωμα μικρου μηκους στην ελληνικη μουσικη, με εμβελεια απο Καζαντζιδη εως Χασμα. Μπορειτε να με ακουσετε πατωντας εδω.

Φχαριστω προαιρετικα αν μπει κανεις να ριξει μια αυτια.:P
(edit, ας γινει σπλιτ η πρωτη παραγραφος του ποστ ως αλλο θρεντ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Rotting Christ δεν έχει;;; πφφ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Επειδή είμαι της progressive σκηνής θα αναφέρω Akritas και Aphrodites Child από τα ένδοξα 70ς. Από "ελληνική" μουσική Χατζιδάκις, Θεοδωράκης, Σαββόπουλος, Λοϊζος, Μικρούτσικος και λιγότερο Ξαρχάκος, Μαρκόπουλος. Αυτά άκουγα μικρός και "με αυτά μεγάλωσα" που λένε.

Ο Καζαντζίδης btw κατά την άποψη μου είναι ένας τραγουδιστής που έχει πει από εξαιρετικά τραγούδια(βλέπε Θεοδωράκης - Πολιτεία) μέχρι πρώιμα σκυλάδικα αίσχη(βλέπε Νικολόπουλος - μπλιαχ). Ας ακούμε και λίγο τι ακούμε, δε χρειάζεται να μας αρέσουν όλα επειδή τα λέει ένας μεγάλος τραγουδιστής. Και μεγάλοι τραγουδιστές υπήρξαν κι άλλοι βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Από Έλληνες μουσικούς...:hmm:

Μου αρέσει ο Παπακωνσταντίνου Βασίλης, ο Μικρούτσικος Θάνος, ο Μαχαιρίτσας Λαυρέντης, οι Πυξ Λαξ, ο Σαββόπουλος, ο Ξαρχάκος, ο Ξυλούρης, ο Λοϊζος και πολλοί άλλοι που βαριέμαι να γράψω τώρα.

Γενικά, όμως, προτιμώ τη ξένη μουσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Βάλε και Παυλίδη (Ξύλινα Σπαθιά) στη λίστα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εχω βαλει το πιο γνωστο απο ξυλινα σπαθια στη λιστα. Δεν χρειαζεται να πω τιτλο φανταζομαι.:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Σιωπή;
Αλλάζει πρόσωπα η θλίψη;
Ατλαντίς;
Ο Βασιλιάς της σκόνης;
Ποιό;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Πάρε με μαζί σου;
Φωτιά στο λιμάνι;
Βροχοποιός;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Βασιλιας της σκονης ρε μανιτσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
yeahh:D

Tην έχασα την εκπομπή όμως.:( Κάθε πότε παίζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Επρεπε να βαλεις (+:p) την φωτια στο λιμανι..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Καθε δευτερα και τεταρτη 6-8 παιζω, μονο σημερα εβαλα ελληνικα ομως.
Απο δευτερα αρχιζουν τα ΜΑΙΤΑΛΣ παλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
ωραία φωνή έχεις αν και σε βαριέμαι λίγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
lol, ευχαριστω για το κοπλιμαν περι φωνης, οι περισσοτεροι που με ακουνε λενε οτι ακουγομαι σαν 15χρονο αγορι.

Για πες γιατι με βαριεσαι, ηταν μολις η 4η μου εκπομπη. Θελω να βελτιωθω, θελω να γινω προντιουσερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Οι περισσότεροι πάντως βαριούνται γιατί βαριούνται να ακούσουν 2 ώρες συνεχόμενες μουσική. Στο λέω εκ πείρας, γιατί και εγώ έχω μια net εκπομπή κάπου και το πόσοι θα σε ακούνε πραγματικά δεν επηρεάζεται και τόσο από το τι είδος μουσικής θα παίξεις. Επίσης όσοι ακούνε δεν είναι ποτέ ευχαριστημένοι. Τη μια μας τη λέγανε ότι τους ζαλίζουμε πολύ με το ποιος έπαιξε σε ποιούς και ποιος είπε τι για ποιον κτλ και την επόμενη μας τη λέγανε ότι μιλάμε λίγο και είμαστε νωθροί. Anyway. Νομίζω πως το νόημα είναι να περνάς εσύ καλά και οι φίλοι σου που ακούνε την εκπομπή και από εκεί και πέρα δεν έχει πολλή σημασία. Έτσι λέω εγώ δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ειτε αυτη ειναι ελληνικη ροκ, πανκ, ρεμπετικα.
Επειδη οι Ελληνες δεν κατεχουνε τα πρωτα δυο ειδη, και το τριτο μου προκαλει πονοκεφαλο, εγω θα πω, Ιωαννη Ξενακη, Vangeli, Ξιλουρη, Μακροπουλο κτλπ.

Αν και θεωρω πολυ καλη την Ελληνικι Black Metal (με εξερεση τους Rotting Fail), δεν ειναι τοσο Ελληνικο το ειδος που να ανικει σε αυτη την λιστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Από ελληνική μουσική προτιμώ τα έντεχνα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top