Κ. & Π. Αγωγή - Βοήθεια/Απορίες στη Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή

Aetos

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Παιδια πειτε επιγοντως και αλλα !!!!!!! Εμας η ηλιθια ολο το βιβλιο μας εβαλε !!!!!!!!!!!

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Σε εμάς μπήκε:
Τί είναι ο κοινωνικός ρόλος; Τί είναι θεσμός; Τί είναι η κοινωνικοποίηση; Τί είναι φορείς κοινωνικοποίησης; Τί είναι κοινωνικός κανόνας; Τί είναι πολίτευμα; Τα είδη του; Ποιο το πολίτευμα στην Ελλάδα και πώς καθιερώθηκε;
Λέω τώρα ότι θυμάμαι, και τα γράφω όπως ναναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aetos

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ φιλε. Εμας η εξυπνη μας εβαλε ολη την υλη...


:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas 34

Νεοφερμένος

Ο nikolas 34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Παιδια ποσα θεματα γραφουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Σε όλα 6/9 εκτός από τα μαθηματικά που γράφεις 2 θεωρία κ 3 ασκήσεις (κάπως έτσι)και τα φιλολογικά που τα γράφεις όλα.
-----------------------------------------
Ευχαριστω πολυ φιλε. Εμας η εξυπνη μας εβαλε ολη την υλη...


:(
Εμείς σήμερα γράψαμε! :)Έπεσε:

  • κοινωνικοί καόνες - είδη
  • βασικές αρχές ψηφοφορίας
  • εκλογικά συστήματα
  • σύνταγμα
  • κοινωνικοποίηση - χαρακτηριστικά
  • κράτος
  • κοινωνικός έλεγχος - είδη
  • αντιπροσωπευτική δημοκρατία - είδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dj chris

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ποιά ειναι τα sos; Γράφω μεθαύριο και δεν θέλω να τα διαβάσω όλα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Πόσες ερωτήσεις μπαίνουν; Τις απαντάμε όλες οι επιλέγουμε κάποιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Είπαμε 6/9!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
ποιά ειναι τα sos; Γράφω μεθαύριο και δεν θέλω να τα διαβάσω όλα!!!

Δεν σε καταλαβαίνω. Στο ίδιο θέμα και ακριβώς από πάνω σου λέει τι έπεσαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DaRk_

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Nα σας ροτίσω παιδιά..
η κοινωνική και πολίτική αγωγή θεωρείτε δευτερευον μάθημα..?
και άμα είναι δευτερευον..ξέρετε αν είναι στα 28 κ οχι στα 38 όπως είναι η μουσική πχ..?

Σόρρυ άν είναι άκυρο..απλά είχα αυτή την απορία.. :$:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Φιλε ειναι στα 38 και ναι οντως ειναι δευτερευον μαθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τι εννοείς δευτερεύον μάθημα;Το ίδιο μετράει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DaRk_

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ευχαριστώ Κώστα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Θα μου εξηγήσετε τα περι δευτερευόντων μαθημάτων;:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ρε παιδια η αγωγη αν και δευτερευον μαθημα ΟΚ δεν ειναι και κατι το δυσκολο για να εχει 28 αντι για 38 βαση!

Προσωπικα ολη την χρονια βιβλίο δεν ανοιξα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ρε παιδια η αγωγη αν και δευτερευον μαθημα ΟΚ δεν ειναι και κατι το δυσκολο για να εχει 28 αντι για 38 βαση!

Προσωπικα ολη την χρονια βιβλίο δεν ανοιξα...:P

Και πώς έγραψες στις εξετάσεις;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ποκαχοντας

Νεοφερμένος

Η ΕΙΡΗΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
ΝΑΙ φυσικα ειναι δευτερευον μαθημα εφοσον το γραφουμε και στις εξετασεις και ειναι στα 38αλλα αμα ο μεσος ορος σου ειναι πανω απο 14 και 1 να γραψεις ή ακομα και λευκη κολλα να δωσεις (που λεει ο λογος περνας).:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THERISTIS

Νεοφερμένος

Ο THERISTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
ρε σ γιαννη(αετε)απο ποια περιοχη εισαι κ οταν λες ολη την υλη ουτε μια ενοτητα δν σας εβγαλε ??:jumpy::mad::jumpy::jumpy::mad::jumpy::jumpy::mad::jumpy::jumpy::jumpy::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marion7

Νεοφερμένος

Ο marion7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια αυριο γραφω κ.π.α εχω κεφαλαια 1,2,3,4,5,6,8,9 μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι τα ποιο σημαντικα απο αυτα τα κεφαλαια?θα μου κανετε μεγαλη χαρη αν μου απαντησετε γρηγορα γιατι δεν εχω διαωασει και βιαζομαι ευχαριστω προκαταβολικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
παιδια αυριο γραφω κ.π.α εχω κεφαλαια 1,2,3,4,5,6,8,9 μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι τα ποιο σημαντικα απο αυτα τα κεφαλαια?θα μου κανετε μεγαλη χαρη αν μου απαντησετε γρηγορα γιατι δεν εχω διαωασει και βιαζομαι ευχαριστω προκαταβολικα

Κεφάλαιο 1: κοινωνικότητα, κοινωνία
Κεφάλαιο 2: κοινωνική ομάδα
Κεφάλαιο 3: εκ γενετής/επίκτητα χαρακτηριστικά, κοινωνικοί κανόνες και είδη, κοινωνική διαστρωμάτωση
Κεφάλαιο 4: θεσμοί και είδη
Κεφάλαιο 5: όλο πιστεύω
Κεφάλαιο 6: sorry δεν το είχαμε στην ύλη
Κεφάλαιο 8: μορφές πολιτευμάτων, σύνταγμα, ελληνικό πολίτευμα
Κεφάλαιο 9: βασικές αρχές ψηφοφορίας, εκλογικά συστήματα

Καλή επιτυχία!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top