Ποιο είναι το 6ο μάθημα που επιλέξατε;

Ποιο από τα 4?
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 74)

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι μάθημα επιλέξατε ή τι θα επιλέξετε(οι μελλοντικοί μαθητές της Γ'Λυκείου)?

  • Μαθηματικά Γ.Π
  • Φυσική Γ.Π
  • Βιολογία Γ.Π
  • Ιστορία Γ.Π

και γιατί?

εγώ είμαι σε δίλημμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πιάνονται και οι πιο μικροί?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άμα θες να πεις τη γνώμη σου...πες τη.Δημοκρατία έχουμε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Κατ αρχας δεν ήθελα μάθημα που να έχει αποστήθιση (άρα απορρίπτεται ιστορία και βιολογία). Ανάμεσα σε φυσική και μαθηματικά, προτίμησα μαθηματικά γιατί η ύλη ήταν πολύ μικρότερη και ευκολότερη (στη φυσική έχει ένα κεφάλαιο με λαμπτήρες το οποίο είναι καθαρά θεωρητικό ενω πολλές φορές στο παρελθόν έχουν μπει πολύ τσιμπιμένα θέματα στις εξετάσεις)

Συνολικά, διάβαζα λιγότερο από μια ώρα κάθε εβδομάδα και μια ώρα φροντιστήριο. Στο τέλος έγραψα 19,9
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Εγώ έχω πάρει φυσική γενικής.Είναι πολύ εύκολο μάθημα.Οι λαμπτήρες που αναφέρεις είναι πολύ μικρό κεφαλαιο,και οι ασκήσεις στην πλειοψηφία γελοιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Μαθηματικά Γενικής θα πάρω του χρόνου,γιατί θέλω αποκλειστικά σχολές 5ου πεδίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
πάρω δεν πάρω αοθ ανάλογα την κατεύθυνση θέλω μαθηματικά γενικής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Βιολογια ΓΠ και περυσι και φετος. Γενικα μου αρεσει η Βιολογια και επιπλεον δεν υπαρχει περιθωριο για αριθμητικα λαθη, τα οποια κανω συχνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Bιολογία ΓΠ. Ξεκαθαρισμένη απόφαση και βλέπουμε.

ps(τώρα είδα ότι πρέπει να πούμε και λόγο.) Θέλω σχολές 2+3ου πεδίου μάλλον.Και βασικά στα άλλα δεν πρόκειται να τα καταφέρω ούτε κανονικά, ας μην τα πάρω και επιλογής.Προτιμώ Βιολογία γιατί είναι περίπου το μάθημα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Μαθηματικά Γενικής Παιδείας, γιατί θέλω σχολές του 5ου πεδίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μαθηματικά Γ.Π επελεξα περυσι γιατι δεν ηθελα βιολογια που θελει αποστηθιση, ουτε φυσικη γιατι στο σχολειο δεν την ηθελε κανεις και ετσι δε γινοταν μαθημα, ενω στα μαθηματικα Γ.Π. μας προετοιμαζε κανονικα ο καθηγητης. Στο τελος δυστυχως δε τα πηγα οσο καλα θα ηθελα (16,8) αλλα νταξ, γενικα ειναι ευκολο μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγω θα παρω Μαθηματικα Γ.Π :D
Και η αδερφη μου το πηρε και εγραψε 19.1 και μαζι με Α.Ο.Θ που εγραψε 19.6 , στο 5ο πεδιο ανεβηκε παρα πολυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Εγω ειχα παρει περσι Βιολογια, γιατι ηταν μικρη η υλη και αν ειχες διαβασει ειχες εναν σιγουρο βαθμο. Απο την αλλη, τις τελαιυταιες μερες πριν τις εξετασεις ηθελα να'χα παρει Μαθ.γεν. γιατι ειχα πηξη στην αποστιθηση.
Γενικα, πιστευω οτι εμαθα αρκετα πραγματα απο την Βιολογια, καθως ειχε ενδιαφερον περιεχομενο και μας διδασκε αξιολογος καθηγητης, (εγραψα 18.2).

Ο βιολογος μας, μας ελεγε πως στα μαθηματικα μπορει κανεις να γραψει ενα "καθαρο" 20, ενω στην Βιολογια το να γραψεις ενα "καθαρο" 20 ειναι πολυ δυσκολο, δλδ, στατιστικα ειναι πολυ περισσοτερα τα 20αρια στα ΜΑθηματικα παρα στην Βιολογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω ειχα παρει περσι Βιολογια, γιατι ηταν μικρη η υλη και αν ειχες διαβασει ειχες εναν σιγουρο βαθμο. Απο την αλλη, τις τελαιυταιες μερες πριν τις εξετασεις ηθελα να'χα παρει Μαθ.γεν. γιατι ειχα πηξη στην αποστιθηση.
Γενικα, πιστευω οτι εμαθα αρκετα πραγματα απο την Βιολογια, καθως ειχε ενδιαφερον περιεχομενο και μας διδασκε αξιολογος καθηγητης, (εγραψα 18.2).

Ο βιολογος μας, μας ελεγε πως στα μαθηματικα μπορει κανεις να γραψει ενα "καθαρο" 20, ενω στην Βιολογια το να γραψεις ενα "καθαρο" 20 ειναι πολυ δυσκολο, δλδ, στατιστικα ειναι πολυ περισσοτερα τα 20αρια στα ΜΑθηματικα παρα στην Βιολογια.

Να δεις που εμένα μου λένε τα ακριβώς αντίθετα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Βιολογια Γενικης Παιδειας, δεν με ενδιαφερει να ανοιξω καποιο πεδιο, αλλα να παρω ευκολα καποια μορια, αφου η Βιολογια ειναι απλα τυποποιημενη θεωρια
-----------------------------------------
Να δεις που εμένα μου λένε τα ακριβώς αντίθετα:P

Το ιδιο ξερω κι εγω... οτι γραφεις πολυ ευκολα 20 αν εχεις διαβασει πολυ καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
εγω επελεξα μαθηματικα χωρις δευτερη σκεψη.
Λογοι:
1. ειναι μαθηματικα.(:P)
2. δεν εχω κανει καμια ασκηση μεχρι τωρα μονο ο,τι προσεχω απο την ταξη, παρολ'αυτα δεν συναντησα καμια δυσκολια σε κανενα 4ο θεμα προηγουμενων ετων.(το λεω για να δουν αυτοι που ειναι μικροτερων ταξεων ποσο ευκολο μαθημα ειναι.)
3. μισω την παπαγαλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εγω επελεξα μαθηματικα χωρις δευτερη σκεψη.
Λογοι:
1. ειναι μαθηματικα.(:P)
2. δεν εχω κανει καμια ασκηση μεχρι τωρα μονο ο,τι προσεχω απο την ταξη, παρολ'αυτα δεν συναντησα καμια δυσκολια σε κανενα 4ο θεμα προηγουμενων ετων.(το λεω για να δουν αυτοι που ειναι μικροτερων ταξεων ποσο ευκολο μαθημα ειναι.)
3. μισω την παπαγαλια

exactly the same:)... επίσης έχετε και τα μαθήματα παπαγαλίας για να πάρετε άλλο ένα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Μαθηματικά Γ/Π γιατί πάω για οικονομικά και έχω διαλέξει και ΑΟΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_GEO

Νεοφερμένος

Ο George_GEO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πιθανότατα Βιολογία αλλά σκέφτομαι και τη Φυσική γιατί από ότι ακούω είναι έυκολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

popakion

Νεοφερμένος

Η popakion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγω λεω να διαλεξει βιολογια γτ ειναι πολυ ευκολη εχει ελαχιστη υλη και επιπλεον δεν υπαρχει περιπτωση να κανεισ λαθος σε πραξεις οπως συχνα γινεται στα μαθ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top