Απουσίες Γ' Λυκείου

teozal

Νεοφερμένος

Ο teozal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Μόλις ρώτησα μια συμμαθήτρια μου από άλλο τμήμα και η δική τους υπεύθυνη είπε πως μπορείς να τις δικαιολογήσεις κανονικά, από τη στιγμή που υπάρχει ΣΚ και προφανώς ο λόγος απουσίας είναι διαφορετικός. Παίζει να είναι διαφορετικός ο νόμος για κάθε σχολείο;! :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μόλις ρώτησα μια συμμαθήτρια μου από άλλο τμήμα και η δική τους υπεύθυνη είπε πως μπορείς να τις δικαιολογήσεις κανονικά, από τη στιγμή που υπάρχει ΣΚ και προφανώς ο λόγος απουσίας είναι διαφορετικός. Παίζει να είναι διαφορετικός ο νόμος για κάθε σχολείο;! :S
Βασικά έτσι και αλλιώς ο γονιός σου δεν μπορεί να δικαιολογήσει συνεχόμενες απουσίες. Δηλαδή μπορεί να δικαιολογήσει πέμπτη, παρασκευή που είπες και μετά την τρίτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teozal

Νεοφερμένος

Ο teozal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ναι αλλά εμένα μου έχουν πει ότι δικαιολογείς με ένα δικαιολογητικό τις δύο μέρες (Πέμπτη-Παρασκευή) και με ένα δεύτερο τις άλλες δύο (Δευτέρα-Τρίτη). Ίσως εκεί να υπάρχει θέμα. Δεν εννοώ να μου τις δικαιολογήσει όλες με ένα δικαιολογητικό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ναι αλλά εμένα μου έχουν πει ότι δικαιολογείς με ένα δικαιολογητικό τις δύο μέρες (Πέμπτη-Παρασκευή) και με ένα δεύτερο τις άλλες δύο (Δευτέρα-Τρίτη). Ίσως εκεί να υπάρχει θέμα. Δεν εννοώ να μου τις δικαιολογήσει όλες με ένα δικαιολογητικό!!!
Όχι δεν γίνεται αυτό, οι μέρες είναι συνεχόμενες. Τη δευτέρα και την τρίτη μπορείς να τις δικαιολογήσεις με χαρτί γιατρού πχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teozal

Νεοφερμένος

Ο teozal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
μα πως.... αφού παρεμβάλλεται ΣΚ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
μα πως.... αφού παρεμβάλλεται ΣΚ!
Δεν έχει σημασία. Το σ/κ δεν έχεις σχολείο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Θεωρούνται συνεχόμενες μέρες Πέμπτη Παρασκευή Δευτέρα Τρίτη και χρειάζεται χαρτί γιατρού.

Υπόψιν ότι αν έχετε κλείσει τα 18 μπορείτε να τις δικαιολογείτε και μόνοι σας και όχι απαραίτητα οι γονείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akatanomastos_1

Νεοφερμένος

Ο akatanomastos_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδια, με πηρε ο υπευθυνος καθηγητης του σχολειου και ανεφερε πως εχω φτασει τις 114 ακριβως με το χαρτι γιατρου που εχω φερει. Ανεφερε χαρακτηριστικα πως αμα περασω τις 114 την αποφαση για το αν θα μεινω η οχι στην ταξη θα την παρει ο συλλογος και οχι αυτος. Ουσιαστικα, μου ειπε πως αμα δεν ξαπαπαω για ολες τις ωρες που απομενουν, θα μεινω και να μην το ρισκαρω με τις +50 του γιατρου.
Εχει δικιο σε αυτο που μου λεει; δηλαδη υπαρχει περιπτωση ο συλλογος σε περιπτωση "αρρωστιας" να ειναι υπερανω του νομου ενω στην πραγματικοτητα καθομουν στο σπιτι μου τις μερες που ειχα το χαρτι(δηλαδη δεν ειναι πως εκανα καμια βλακια να με δουν εξω απο το σχολειο ενω εχω χαρτι γιατρου).

Thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγώ δεν θα το ρίσκαρα. Εξαρτάται πόσο γνωρίζεις τους καθηγητές και πόσο μπορείς να τους εμπιστευτείς πως δεν θα σε γ*αμήσουν. Ένας να είναι μ@λ*κας, και ξανακάνεις την χρονιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akatanomastos_1

Νεοφερμένος

Ο akatanomastos_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ναι ρε φιλε, αλλα υπαρχει περιπτωση να ο συλλογος να ειναι τοσο ηλιθιος και να σου πει οτι μενεις..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Εγώ νομίζω μόνο για βαριά περιστατικά παίρνεις παράταση στις απουσίες (όπως εισαγωγή σε δημόσιο νοσοκομείο ή χειρουργείο κτλ.) .
Δεν ξέρω καλύτερα να ρωτήσεις κάποιον καθηγητή σου ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
ναι ρε φιλε, αλλα υπαρχει περιπτωση να ο συλλογος να ειναι τοσο ηλιθιος και να σου πει οτι μενεις..?

Nαι, εμείς έχουμε μια κοπέλα που πέρισυ δεν εγκρίθηκε και φέτος την ξανακάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akatanomastos_1

Νεοφερμένος

Ο akatanomastos_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιρνεις +50 απουσιες , δλδη 164 μονο με χαρτι γιατρου. Απλα εμενα μου μενουν καποιες δικαιολογημενες και αδικαιολογητες ακομα, αλλα εχω φερει ηδη και ενα χαρτι γιατρου για καμποσες μερες. Ετσι, αλλη μια αδικ. 'η δικ. να κανω περναω συνολικα τις 114. Το θεμα ειναι, εκεινη η κοπελα πληρουσε τις προυποθεσεις για το χαρτι, δλδη πανω απο 15 κλπ. ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ναι όλα αυτά τα πληρούσε, απλώς ένας καθηγητής ψήδισε κατα και...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Ναι όλα αυτά τα πληρούσε, απλώς ένας καθηγητής ψήφισε κατα και...


Άιντα λα φουμέντο :whatever::whatever::whatever::whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Παιδια,χωρις χαρτι γιατρου πρεπει να πηγαινω καθε δυο μερες αλλα ποσες ωρες πρεπει να καθομαι για να μπορω να τις δικαιολογω τις υπολοιπες (θα φευγω με αδεια) ??:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Παιδιά για κάποιες μέρες (Πέμπτη-Παρασκευη) πριν τις διακοπές του Πάσχα, έλειψα από το σχολείο. Θα υπάρξει πρόβλημα αν δικαιολογηθούν με το άνοιγμα των σχολείων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Παιδιά για κάποιες μέρες (Πέμπτη-Παρασκευη) πριν τις διακοπές του Πάσχα, έλειψα από το σχολείο. Θα υπάρξει πρόβλημα αν δικαιολογηθούν με το άνοιγμα των σχολείων;
Oχι γιατι απ' οσο ξερω πρεπει να τις δικαιολογησεις μεσα σε 10 εργασιμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

svguess

Νεοφερμένος

Ο svguess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλή σας μέρα , καταρχάς να σας ενημερώσω ότι είμαι καινούργιος στο Forum σας και ότι έχετε κάνει απίστευτα ωραία δουλειά .
Λοιπόν στο θέμα μας τώρα και σε μια πολύ κρίσιμη ερώτηση και ακόμα πιο κρίσιμη απάντηση από εσάς προς έμενα που μπορεί να προκαλέσει πολύ μεγάλες αντιδράσεις . Είμαι μαθητής της ¨Γ λυκείου και πριν δυο μέρες με κάλεσε ο διευθυντής να με ενημερώσει ότι εχω "μείνει" και ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι για αυτό . Τους είπα να τους πάω καποια υπεύθυνη δήλωση η κάποιο γενικά χαρτί να τους αποδείξω ότι δουλεύω !όντως! και δεν γινόταν αυτές οι απουσίες που εχω συμπληρώσει !ΆΔΙΚΑ! όπως έχουν κάνει άλλοι τοσοι και τοσοι μέσα στο σχολείο και έμαθα ότι ...... ΠΈΡΑΣΑΝ ΌΛΟΙ!!!! ΜΌΝΟ ΚΑΙ ΜΌΝΟ ΕΠΕΙΔΉ ΔΊΝΟΥΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ!!! εχω αποδείξεις ότι ΔΕΝ ΉΜΟΥΝ Ο ΜΟΝΟΣ που είχε συμπληρώσει αυτόν τον αριθμό απουσιών και ότι εδώ πρόκειται για μεγάλη ΑΔΙΚΊΑ! ΠΛΕΚΤΆΝΗ! ΌΠΩΣ ΘΈΛΕΤΕ ΠΕΊΤΕ ΤΟ .. ΕΓΏ ΠΑΝΤΟΣ ΕΧΩ ΣΚΟΠΌ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΉΣΩ ΜΈΧΡΙ ΤΑ ΆΚΡΑ!!!! Για αυτόν τον λόγο και έψαξα και βρήκα το Site σας , για να μου πείτε τι μου προτείνετε και τι θα ήταν καλύτερο να κάνω , ευχαριστώ προκαταβολικά μέσα από την καρδιά μου! :P :)

Σημείωση συντονιστή: Τα μηνύματα 399-400 προήλθαν από νήμα με παρόμοιο περιεχόμενο με το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Αν ήθελες δουλειά και λύκειο, να πήγαινες εσπερινό. Δε σου φταίει κανείς. Καλά κι εσύ δούλευες τις ώρες που είχατε μάθημα ή κοιμόσουν επειδή ήσουν κουρασμένος απ' τη δουλειά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top