Απουσίες Γ' Λυκείου

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ναι αλλα με χαρτι γιατρου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimZ12345

Νεοφερμένος

Ο DimZ12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ειναι απαραιτητο ομως να φερω δικαιολογητικο?
Ηλπιζα να τη γλυτωσω απο αυτη τη διαδικασια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ παίρνω ένα δικαιολογητικό από τον καθηγητή, γράφω πάνω τις μέρες και δίπλα "λόγω ασθένειας", βάζω τον μπαμπά μου ή την μαμά να υπογράψει και το πάω στον υπεύθυνο. Όλα τζάμι. Όταν το έκανα όμως, ήμουν στα αλήθεια αδιάθετος. Εδώ είναι πιο χτυπητό, αυτές τις μέρες, δεν ξέρω αν θα το δεχτούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimZ12345

Νεοφερμένος

Ο DimZ12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Πω καλα την εχω γα***** αν δεν το δεχτουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loco13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
παιδιά δεν είναι λίγο απίθανο να σε κόψουν 3η Λυκείου από απουσίες??
εγώ ευτυχώς δεν είχα πολλές μέχρι τώρα και έτσι μπορώ να λείψω για αρκετό καρό χωρίς να κινδυνεύσω:)
από πόσες μέρες και πάνω χρειάζεται χαρτί γιατρού? 2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Μεχρι 2 δικαιολογουν οι γονεις! Για παραπανω μερες, ο γιατρος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Καθηγητής στο σχολείο μου είπε πως μπορούμε, αν λείπουμε ολόκληρη την εβδομάδα, να δικαιολογούμε δύο-δύο τις μέρες.
π.χ. Λείπω από τη Δευτέρα μέχρι την Παρασκευή. Πηγαίνω την Τρίτη το απόγευμα σχολείο, δικαιολογώ τις απουσίες Δευτέρας/Τρίτης. Πηγαίνω Πέμπτη σχολείο, δικαιολογώ τις απουσίες Τετάρτης/Πέμπτης κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loco13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Καθηγητής στο σχολείο μου είπε πως μπορούμε, αν λείπουμε ολόκληρη την εβδομάδα, να δικαιολογούμε δύο-δύο τις μέρες.
π.χ. Λείπω από τη Δευτέρα μέχρι την Παρασκευή. Πηγαίνω την Τρίτη το απόγευμα σχολείο, δικαιολογώ τις απουσίες Δευτέρας/Τρίτης. Πηγαίνω Πέμπτη σχολείο, δικαιολογώ τις απουσίες Τετάρτης/Πέμπτης κτλ.

θα το ρωτήσω και εγώ να δω αν γίνεται αν και δεν βλέπω το λόγο να μην μπορείς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ρε παιδια εμας μας ειπαν περσι οι γονεις δικαιολογουν μεχρι 10 και 5 ο γιατρος....μηπως κανετε καποιο λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
1)Τώρα που έχω κλείσει τα 18, μπορεί κάποιος από τους γονείς μου να δικαιολογήσει τις απουσίες μου; Λογικά ναι, έτσι;

2)Μπορεί να δικαιολογήσει την Δευτέρα, αν εγώ λείπω την ίδια μέρα, ή πρέπει να πάει την επόμενη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
1) Απο την στιγμη που δεν εχεις παρει την κηδεμονια του εαυτου σου, ασχετο απο το οτι εισαι 18, υπευθυνοι για τις απουσιες σου ειναι ακομα οι γονεις σου.

2) Νομιζω πως μπορουν να δικαιολογησουν τις απουσιες σου ακομα και την ιδια μερα που θα τις κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Προτεινω οσοι εχουν λιγες απουσιες κατω απο 50 και δεν θελουν να πανε καποιες μερες σχολειο μην της αφησουν για τελευταια εβδομαδα. Καλυτερα αυτην την επομενη εβδομαδα να μην πανε καθολου αφου 2 μερες δεν εχουμε σχολειο αρα μονο 20 απουσιες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ampalea4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
σωστή σκέψη!!! άρα διάβασμα σπίτι και επαναλήψεις :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν αφησουμε στην ακρη τις μερες που χανονται ετσι κιαλλιως (Πρωτομαγιά κτλ) και βγάλεις και την τελευταια εβδομαδα εν οψει των εξετασεων οι απουσιες ειναι συνολο 50.Εβγαλα την τελευταια εβδομαδα γιατι εμας συνηθιζεται (ατυπα βεβαια) να μην μπαινουν απουσιες στη Γ λυκειου μονο για τοτε...Ακόμα,μας ειπαν πως αν εισαι πανω απο το οριο κατα μια -δυο μερες (δηλαδη 12-14 απουσιες) και ξερουν πως καθεσαι και διαβαζεις δεν θα το κοιταξει κανεις...Βεβαια ισως δεν εχει νοημα που τα αναφερω γιατι καθε σχολειο λειτουργει αλλιως αλλα καλο ειναι να ξερουμε πανω κατω τι γινεται και αλλου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
απο απουσιες πως τα πατε παιδια?

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύματα 295-298 προήλθαν από το θέμα "Πανελλήνιες 2013"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

Χριστινα_95

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
για υπενθυμιστε μου , αν σας ειναι ευκολο , ποσες απουσιες δικαιουται ενας μαθητης , δικαιολογημενες -αδικαιολογητες?
και πρεπει να μη ξεπερνουν τις 2 μερες συνεχομενα ειδαλλως χρειαζεται χαρτι γιατρου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
για υπενθυμιστε μου , αν σας ειναι ευκολο , ποσες απουσιες δικαιουται ενας μαθητης , δικαιολογημενες -αδικαιολογητες?
και πρεπει να μη ξεπερνουν τις 2 μερες συνεχομενα ειδαλλως χρειαζεται χαρτι γιατρου?
50 αδικαιολόγητες και 60 δικαιολογημένες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top