Απουσίες Γ' Λυκείου

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Δεν ξερω εσεις τι λετε,και ποσο καλα περνατε στο σχολειο,αλλα φορ μι,αυτη θα ειναι η τελευταια βδομαδα στο σχολειο...βεβαια εχουμε συννενοηθει με τον κολλητο να πηγαινουμε καποιες μερες 2 πρωτες ωρες που εχουμε κατευθυνσεις,αλλα τερμα τα 5ωρα και 7ωρα...εξοικονομηση χρονου και επαναληψεων.Εχω 31 απουσιες...χαλλαρα θα βγει μεχρι το τελος.
Γενικα απο εμας,μονο 1-2 δεν θα λειπουν λογω απουσιων απο το σχολειο :loltooth: :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
άμα έχεις κενά τόσο κοντά στις πανελλήνιες, γ----έ τα...


Το πέταξα το σχόλιο μου! :clapup:
Να σε δω του χρόνου αυτή την περίοδο που θα τελειώνεις (ή θα έχεις τελειώσει) την ύλη
αν θυμάσαι τα πάντα και τη παραμικρή λεπτομέρεια και δεν σου διαφεύγει κάτι, χωρίς επανάληψη και διάβασμα στο τέλος,
εμένα να με χ*σεις!

Ολοι πιστευουμε πως εχουμε κενα...
Και εσυ του χρονου θα το πιστευεις...

Και εγω στο ιδιο διλημμα ειμαι! Περναω ωραια στο σχολειο...
Μάλλον θα το κρίνει το διάβασμα των διακοπών... αν δεν έχω καλύψει αυτά που θέλω
να καλύψω τότε ούτε εγώ θα πηγαίνω.

Αν όμως είμαι μια χαρά και αισθάνομαι καλά με αυτά που έχω κάνει γιατί να μη πάω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Eγώ και αυτή τη βδομάδα δε θα πάω κάποιες ημέρες. Τρίτη πχ, το πρωί θα γράφω έκθεση στο φροντιστήριο. =/
Έχω γύρω στις 20 απουσίες. Νομίζω! Πάντως όχι περισσότερες.

Μετά το Πάσχα θα πηγαίνω να γράφω μόνο κάποια διαγωνίσματα που θέλω... Ανεξαρτήτως φροντιστηρίου!

Στην αρχή της χρονιάς έλεγα ότι δε θέλω να τελειώσω. Τώρα λέω ''πότε επιτέλους θα έρθει αυτή η μέρα να ξεμπερδεύουμε;''
Έχω ωραίες αναμνήσεις και αυτές τις θέλω. Nαι, περνώ καλά με τους συμμαθητές μου, ναι θα μου λείψουν όλα αυτά που κάναμε μαζί.
Το σκέφτομαι και συγκινούμαι ήδη!

Τις προηγούμενες ημέρες όμως δε μπορούσα να σταθώ στα πόδια μου από το άγχος !
Αυτήν την βδομάδα έγραφα συνέχεια! Τώρα είμαι ήρεμη, να δω πόσο θα κρατήσει. :P
Πολύ ψυχοφθόρα κατάσταση προσωπικά για εμένα.

Οπότε... Οι Αναμνήσεις, αυτές είναι ό,τι πολυτιμότερο! (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
άμα έχεις κενά τόσο κοντά στις πανελλήνιες, γ----έ τα...


Το πέταξα το σχόλιο μου! :clapup:
Γίνεται να μην έχει κάποιος κενά? Να λύνει τα πάντα ή να έχει μάθει τα πάντα από έξω?
Μπα...έδω κολλάει το κλασσικό : έξω από τον χορό όλοι τα λέμε ωραία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
9 σχολικές ημέρες ακόμα. Θα καλύψω μόνο τις 114 απουσίες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Και μετά το Πάσχα, στην κατεύθυνση να πηγαίνετε και αφήστε τα χαζά θα κάτσω σπίτι να διαβάσω.
Και το σχολείο έχει κάτι να προσφέρει. Ολο και κάτι θα κερδίσεις και απο το σχολείο, να σε βοηθήσει.
Προσωπικά, θα πηγαίνω τις πρώτες ώρες που έχω κατεύθυνση και μετά θα φύγω. Γιατί αυτές τις λίγες
ώρες τις κατεύθυνσης, όλο και κάτι θα ακούσω που θα με βοηθήσει για τις εξετάσεις. Πχ στα αρχαία στο άγνωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Gregory αν δεν ξερεις καλυτερα μην μιλας ;) . Παντως εγω σιγουρα θα σταματησω να πηγαινω στην γενικη παιδεια μετα το πασχα... Αντε κανα δυο μερες την εβδομαδα μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
άμα έχεις κενά τόσο κοντά στις πανελλήνιες, γ----έ τα...


Το πέταξα το σχόλιο μου! :clapup:

Ενα παιδί απ' το σχολείο 2 εβδομάδες πριν τις πανελλαδικές ξεκίνησε να διαβάζει βιολογία γενικής και έγραψε 18.5 :whistle:
Μπορείς να καλύψεις κενά, ποτέ δεν ειναι αργά. Αρκεί να υπάρχει θέληση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Κάποιες μέρες που έχω κατεύθυνση στα τέλη Απριλίου θα πηγαίνω. Στης γενικής μπορώ να λύνω ασκήσεις. Εχω μέχρι στιγμής 21 απουσίες, οπότε βγαίνω άνετα χωρίς να χρειαστώ τα πλαστά έγγραφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Να σε δω του χρόνου αυτή την περίοδο που θα τελειώνεις (ή θα έχεις τελειώσει) την ύλη
αν θυμάσαι τα πάντα και τη παραμικρή λεπτομέρεια και δεν σου διαφεύγει κάτι, χωρίς επανάληψη και διάβασμα στο τέλος,
εμένα να με χ*σεις!


Μάλλον θα το κρίνει το διάβασμα των διακοπών... αν δεν έχω καλύψει αυτά που θέλω
να καλύψω τότε ούτε εγώ θα πηγαίνω.

Αν όμως είμαι μια χαρά και αισθάνομαι καλά με αυτά που έχω κάνει γιατί να μη πάω;

:worry: του χρόνου τετοια εποχή μπορείς να μπαίνεις και να τον κοροϊδεύεις :D


.............
Αν εγγραφα Πανελλαδικές χάλια θα έγραφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Κάποιες μέρες που έχω κατεύθυνση στα τέλη Απριλίου θα πηγαίνω. Στης γενικής μπορώ να λύνω ασκήσεις. Εχω μέχρι στιγμής 21 απουσίες, οπότε βγαίνω άνετα χωρίς να χρειαστώ τα πλαστά έγγραφα.

Χρειάζεται χαρτί γιατρού για τις έξτρα 50;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Χρειάζεται χαρτί γιατρού για τις έξτρα 50;

Μην βασίζεσαι στις +50 . Στο σχολείο μάς είπαν ότι θα εφαρμοστεί σε εξαιρετικές περιπτώσεις και ότι για να τις πάρει κάποιος πρέπει να το αποφασίσει ο σύλλογος των καθηγητών. Ρώτα πρώτα στο σχολείο σου.:)

Εγώ έχω 25, αλλά βάλε 2 μέρες οι εκλογές, μία μέρα η πρωτομαγιά, μπορώ να μην πάω καθόλου μετά το πάσχα. (αλλά μας έχουν διαγωνίσματα οπότε...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Σε μας εχουν πει οτι υπαρχουν τρεις προϋποθεσεις (πρεπει να ισχυουν και οι 3) για να φτασει το οριο των απουσιων τις 164:
1) βαθμός πάνω από 15
2) χαρτί γιατρού
3) απόφαση του συλλόγου/συμβουλίου των καθηγητών

αυτο το καταργησε η διαμαντοπουλου φετος -_-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
αυτο το καταργησε η διαμαντοπουλου φετος -_-

17 χρόνων είστε μην τρώτε κουτόχορτο και σας κάνουν ότι θέλουν . Φέρτε ενα χαρτί απο ιατρό και τέλος αφήστε τους να το παίζουν εξουσία του καθηγητές γιατί μόνο για αυτο είναι ικανοί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Παιδιά το χαρτί μπορει να είναι οποιοδήποτε γιατρό;και επίσης πρέπει να απο νοσοκομείο η και απο ιδιώτη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Νομιζω απο νοσοκομειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Παιδιά το χαρτί μπορει να είναι οποιοδήποτε γιατρό;και επίσης πρέπει να απο νοσοκομείο η και απο ιδιώτη;

:D δε θα πας και σε γυναικολογο. Μπορείς να πας σε οποιοδήποτε αρκεί να έχει αδεια ασκήσεως επαγγελματος και να κατέχει θέση εργασίας . Αν πας στο νοσοκομείο θέλεις ειδική σφραγίδα απο το νοσοκομείο. Οπότε καλύτερα ιδιώτη Ανάλογα με την ειδικότητα που θα πας θα σου βάλουν μια αντίστοιχη πάθηση. Επειδή απο πλευράς βίο ηθικής αυτο δεν είναι σωστό απο πλευράς ιατρού προτίμησε ιατρο γνωστό! Αν ένας αρνηθεί να σου δώσει μη τον παρακαλας δεν έχει άδικο πήγαινε σε άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top