Δυσκολία σχολών

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Το "δύσκολο" ενέχει μεγάλο βαθμό υποκειμενικότητας, εκτός από το επίπεδο δυσκολίας και ποιότητας που παρέχει κάθε σχολή και μπορεί να κριθεί αντικειμενικά.
Κάθε άνθρωπος συναντά δυσκολία σε διαφορετικά πράγματα, άλλος στη συσσώρευση πληροφορίας, άλλος στη διαχείρισή της και τη δημιουργία λύσεων κλπ.

Τώρα αν δύσκολη θεωρούμε τη σχολή όπου δεν προλαβαίνεις να ανασάνεις, όλη μέρα δουλεύεις και ποτέ δεν είσαι ικανοποιημένος, βγαίνεις για καφέ μόνο το σαββατοκύριακο (και αν), και συνήθως σε σπίτι συμφοιτητή για εργασία, δε σε βλέπει το σπίτι σου αλλά έχεις γίνει μόνιμος θαμώνας της σχολής, then the school of architecture is what we're looking for.:)


Σε κάθε περίπτωση, η δυσκολία μιας σχολής δεν είναι κριτήριο επιλογής, ε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Vampire

Νεοφερμένος

Η Dark_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι σε γενικες γραμμες οι πιο δυσκολες σχολες ειναι οι πολυτεχνικες...Αλλα οπως ειπαν τα παιδια ειναι και καπως υποκειμενικο το θεμα...
Σπουδαζω Κτηνιατρικη στην Καρδιτσα και μ'αρεσει πολυ χωρις να μου φαινεται πααααρα πολυ δυσκολη σχολη.Αλλα ειναι νωρις ακομη για να βγαζω συμπερασματα...Και γι'αυτην λενε οτι ειναι δυσκολη σχολη...Τι να πω?Το θεμα εχει χιλιες δυο διαστασεις!!!;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Απο ποτε εγινε η ιατρικη δυσκολη σχολη?Και μαλιστα και πιο δυσκολη απο τις φυσικομαθηματικες?Τοση ασχετοσυνη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
θετικες επιστημες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
1) ΗΜΜΥ
2) ΣΕΜΦΕ ΕΜΠ
3) ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ
4) ΦΥΣΙΚΟ
5) ΙΑΤΡΙΚΗ // ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΣΑΣ
6) ΝΟΜΙΚΗ
7) Αλλη Σχολή απο ΑΕΙ
8 ) Αλλη Σχολή απο ΤΕΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Από αυτά που έχω ακούσει, η πιο δύσκολη είναι φαρμακευτική-ιατρική και μετά ακολουθούν ΗΜΜΥ και φυσικό.
Αλλά δεν είμαι σίγουρος (είναι και κάπως σχετική ερώτηση, η απάντηση είναι υποκειμενική δηλαδή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
ιατρικη μετα φυσικο και μετα ημμυ..απο οτι μου εχουν πει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
H Ιατρική κατα την γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Και μην ξεχνάτε το Τ.Ξ.Γ.Μ.Δ. Ειδικά (όταν λειτουργούσε) ο τομέας της διερμηνείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ρε θα μας τρελάνετε εδώ πέρα.
Από που κι ως που η ιατρική να είναι πιο δύσκολη από το φυσικό και το ΗΜΜΥ;
Απλά δείτε ο μέσος φοιτητής ιατρικής πόσα παραπάνω μαθήματα περνάει από τους φοιτητές άλλων σχολών. Δεν χρειάζεται να δεις τίποτα άλλο. Μην πει κανείς πως στην ιατρική είναι οι τζίνιους γι αυτό τα περνάνε :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν εύκολες και δύσκολες σχολές.Είναι θέμα καθηγητών και τι θέματα βάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ρε θα μας τρελάνετε εδώ πέρα.
Από που κι ως που η ιατρική να είναι πιο δύσκολη από το φυσικό και το ΗΜΜΥ;
Απλά δείτε ο μέσος φοιτητής ιατρικής πόσα παραπάνω μαθήματα περνάει από τους φοιτητές άλλων σχολών. Δεν χρειάζεται να δεις τίποτα άλλο. Μην πει κανείς πως στην ιατρική είναι οι τζίνιους γι αυτό τα περνάνε :P.
Μετά όμως πρέπει να θυμάται την λεπτομέρεια της λεπτομέρειας. Ο καθένας έχει την άποψή του φυσικά που την έχει διαμορφώσει με βάση αυτά που γνωρίζει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paterasyp

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paterasyp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
1. Iατρική
2. Κτηνιατρική
3. Γεωπονική .
Αυτές είναι στο βάθρο , από πλευράς δυσκολίας , αριθμού μαθημέτων και εύρους αυτών .
Μετά οι υπόλοιπες .
Και από πότε οι ηλεκτρολόγοι , είναι πιό δύσκολοι από τους πολιτικούς , τους ναυπηγούς και τους μηχανολόγους ?
Επειδή φοβούνται μην τους χτυπήσει το ρεύμα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Δεν μπορώ να κρίνω τη δυσκολία κάθε σχολής,δεν έχω περάσει απ' όλες για να ξέρω...Αυτό που έχω ακούσει πολύ όμως,είναι ότι η Ιατρική δεν είναι η δυσκολότερη σχολή όλων,όπως πιστεύουν πολλοί επειδή έχει απ' τις υψηλότερες βάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Δεν μπορώ να κρίνω τη δυσκολία κάθε σχολής,δεν έχω περάσει απ' όλες για να ξέρω...Αυτό που έχω ακούσει πολύ όμως,είναι ότι η Ιατρική δεν είναι η δυσκολότερη σχολή όλων,όπως πιστεύουν πολλοί επειδή έχει απ' τις υψηλότερες βάσεις...
Δεν νομίζω πως θεωρείται δύσκολη λόγω μορίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως θεωρείται δύσκολη λόγω μορίων.
Τα μόρια είναι απλώς μία ένδειξη της ζήτησης και του πρεστίζ. Ουδεμία σχέση έχει με τη δυσκολία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Τα μόρια είναι απλώς μία ένδειξη της ζήτησης και του πρεστίζ. Ουδεμία σχέση έχει με τη δυσκολία.
Εννοείται,γι'αυτό το επεσήμανα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Αυτό που είπα είναι ότι πολύ λανθασμένα έχουν αυτή την εντύπωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ψυχολογια
Ιατρικη
ΗΜΜΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Ψυχολογια
Ιατρικη
ΗΜΜΥ

Μιλαμε για την δυσκολια της σχολης και οχι του επαγγελματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top