Φυσική - Θεωρείτε πως είναι βατό ή δύσκολο μάθημα; Ποια είναι η άποψή σας για το σχολικό βιβλίο;

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Καλούτσικη είναι αν και προτιμώ Χημεία.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
θα παω θεωρητικη κατευθηνση..

ότι θα πας θεωρητική δεν σημαίνει τίποτα!!! υπενθυμίζω οτι η Α λυκείου είναι γενικής παιδείας!!:mad:
ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να αλλάξεις γνώμη μέχρι την Β λυκείου:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
είναι κάπως δύσκολη.
Βασικά είμαι σίγουρη ότι φταίει ο καθηγητής μας.
Δεν κάνουμε ούτε μία άσκηση ούτε τίποτα.
Και μετά αναρωτιέται γιατί όλοι γράφουν 3 και 4(χωρίς πλάκα στην τάξη είχαμε ένα 13 2 15,5 και ένα 19 και όλα τα υπόλοιπα ήταν 2,3,4,5.
Αίσχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Πω πω!Ακριβώς τα ίδια έλεγα και εγώ.Βέβαια το βιβλίο φταίει που δεν τα γράφει περιεκτικά για να γίνονται κατανοητά όπως πρέπει.Τι ωραία αίσθηση που είχε όταν το έκαψα!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rvd345

Νεοφερμένος

Ο γιωργος{προτιμοτερο rvd!} αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια δικιο εχετε διοτι και εγω που ειμαι μαθητης του 18 και 19 στην φυσικη,το φετινο βιβλιο ειναι η αιτια που εχω πεσει στο 15 και 16!!Επιεικως απαραδεκτο
-----------------------------------------
και να φανταστητε και οτι ειναι το αγαπημενο μου μαθημα!!!Τι μου προτεινετε να κανω ετσι ωστε να ανακτησω την παλια μου αιγλη και δοξα????{χι χι!!}
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SIMAIOFOROS

Νεοφερμένος

Ο SIMAIOFOROS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εγώ ημουν μαθητής του 16 στη Φυσική πέρσι, αλλά φέτος η ύλη είναι πολύ πιο εύκολη και το βιβλίο είναι ικανοποητικό και έτσι το 18 το πιάνω άνετα και 19 με λίγη προσπάθεια(είναι και Πειραματικό το σχολείο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
τί σχέση έχει το τι είναι το σχολειο:what:?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SIMAIOFOROS

Νεοφερμένος

Ο SIMAIOFOROS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Τα Πειραματικά σχολεία μάλλον είναι πιο απαιτητικά με μεγαλύτερο επίπεδο δυσκολίας(δεν έχω φοιτήσει σε μη Πειραματικό γυμνάσιο για να τα συγκρίνω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatiexXxMissMexX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
i hate it..σοβαρα τωρα δεν μπορω καθολου την φυσικη..δεν καταλαβαινω τιποτα κ ο καθηγητης ειναι αισχος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Τα Πειραματικά σχολεία μάλλον είναι πιο απαιτητικά με μεγαλύτερο επίπεδο δυσκολίας(δεν έχω φοιτήσει σε μη Πειραματικό γυμνάσιο για να τα συγκρίνω)

Κι εγώ σε Πειραματικό πάω! Είναι σίγουρα πιο απαιτητικά, είναι σίγουρο ότι θα τελειώσεις την ύλη, αλλά και πάλι αν ο καθηγητής δεν "τραβάει"......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SIMAIOFOROS

Νεοφερμένος

Ο SIMAIOFOROS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Στις επαρχιακές πόλεις όμως δεν υπάρχουν εισαγωγικές εξετάσεις και όσο περνάν τα χρόνια τείνουν να γίνουν όπως τα άλλα σχολεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Στις επαρχιακές πόλεις όμως δεν υπάρχουν εισαγωγικές εξετάσεις και όσο περνάν τα χρόνια τείνουν να γίνουν όπως τα άλλα σχολεία.

Πουθενά δεν υπάρχουν εξετάσεις!!! Και εμείς με κλήρωση μπήκαμε! Δεν νομίζω ότι οι εξετάσεις, για να μπει κάποιος σε ένα σχολείο, είναι από μόνες τους ικανές να κρατήσουν σε υψηλό επίπεδο το επίπεδο των μαθητών άρα και του σχολείου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Ωχ, κατάλαβα τι έχω να τραβήξω του χρόνου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madclocker

Νεοφερμένος

Ο Madclocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
παιδιά εγω φυσική γουστάρω τρελά και την έχω μάθει απ έξω! πείρα και 18!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
η φυσικη τησ Γ γυμνασιου ειναι πραγματικα πολυ ευκολη ...και ειδικα σε σχεση με αυτη τησ Α λυκειου γινεται γελεια σαν παραμυθι...ολα μια ιδεα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antreas95

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου η φυσική της Β' γυμνασίου γιατί είναι πολύ δύσκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

larroukos

Νεοφερμένος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγω δν μπορω να καταλαυω με τπτ τους τυπους... Απο θεωρια ολα μια χαρα αλλα απο τυπους τπτ ξερει κανεις κανενα sos...???:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irenegate7

Νεοφερμένος

Η ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
παιδια η φυσικη ειναι το πιο δυσκολο μαθημα..... εχω καταλαβει ελαχιστα πραγματα..... ενω στα αλλα μαθηματα ειμαι αριστη σε αυτο ειμαι πατος... ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

E=mc2

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Λοιπον ... η φυικη φετος(οπως και περυσι..) ειναι γελια..αλλα μονο αμα εχεις καλο καθηγητη...γιατι αλιος πρεπει να διαβασεις προσεκτικα το βιβλιο....καντε λοιπον μια κριτικη...και αν μπορειτε ..γραψτε και το τυπο του κουλομπ μαζι με δραση αντιδραση και πειτε μου τη σχεση....!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra..roxy

Νεοφερμένος

Η dimitra..roxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
δε θα ελεγα τη φυσικη γελοια μπορεισ να τη δουλεψεισ αλλα ποτε μα ποτε δεν ειναι γελοια ειδικα αν πρεπει να μαθαινεισ καθε παραδειγμα.ο τυποσ του κουλομπ ειναι c η ο νομος f=k q1*q1/r2 και η δραση αντιδραση ειναι απο περυσι και αν θυμαμαι καλα οταν αντιδρα ενα σωμα παντα υπαρχει ενα σωμα που δρα και το αντιθετο οσο για τη σχεση που μπορει να εχουν οτι π.χ οταν διπλασιαζουμε την αποσταση (δραση) η δυναμη υποτετραπλασσιαζοταν(αντιδραση)
ευχομαι να βοηθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top