Φυσική - Θεωρείτε πως είναι βατό ή δύσκολο μάθημα; Ποια είναι η άποψή σας για το σχολικό βιβλίο;

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Όταν γράφετε διαγωνίσματα ή tests , να λέτε τι θέματα σας έβαλαν. Να βοηθάει ο ένας τον άλλο, παιδιά! Γειά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γραψαμε φυσική στις σελ 68-102
θεωρία ειχαμε κάτι παρόμοιο με τν ασκηση 5 στν σελ 95 κ για τον νόμο του Τζάουλ κ για το βραχυκύκλωμα
ασκήσεις δν καλοθυμάμαι όμως είχε τους τύπους στν σελ 80-81 κ τν νόμο του Τζάουλ ειχε κ ενα σωρο μετατρωπες με κιλοβατωρα, θερμιδα κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ποκαχοντας

Νεοφερμένος

Η ΕΙΡΗΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
ε ενταξει αλλες φορες ειναι πιο ευκολη ή δυσκολη αναλογα ποσο καλα εχεις κατανοησει το συγκεκριμενο κεφαλαιο:P:D:bye::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_dst

Νεοφερμένος

Η katerina_dst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
το καπως τι το λες...βασικα στα ελληνικα πιστευω ειναι τελια!στα γερμανικα παλι με αυτον τον καθηγητη που μιλαει γερμανικα σε διαλεκτο ... λιγο πανδυσκολη μου φαινεται...:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispie!!

Νεοφερμένος

Ο chrispie!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδια η καθηγητρια που εχουμε φετος ειναι ασχετη ολλη μα ολλη η ταξη πειραμε 10 στο τριμηνο και ολοι τωρα παμε φροντηστηριο.Τωρα τα 19 σαρωνουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

|MF|

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εμενα μου φαινεται αθλια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H@nitita...!

Νεοφερμένος

Η Μαριγούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Για ποιο λόγο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

|MF|

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
γιατι δεν συμπαθω την καθηγητρια και δε την καταλαβαινω...\

ενω περσι μ αρεσε πλ φετος την απεχθανομαι..και εχω αγχος καθε φορα στο μαθημα..

εσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H@nitita...!

Νεοφερμένος

Η Μαριγούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Αν ήταν για κάθε καθηγητή που δε συμπαθούμε να μη μας αρέσει και το μάθημά του, αυτή τη στιγμή εμενα θα έπρεπε να μου αρέσουν μόνο 2 μαθήματα!:bye:
Την εβδομάδα που μας πέρασε μάλωσα τόσο με το Φυσικό μου, που κανονικά στη λέξη "Φυσική" θα έπρεπε να παθαίνω αμόκ...!
Όμως υποσχέθηκα στον εαυτό μου πως αυτή η κατάσταση δε θα επηεράσει τη σχέση μου με τη φυσική (διότι η φυσική είναι ένα από τα αγαπημένα μου μαθήματα...)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary94

Νεοφερμένος

Η mary94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Χ-Α-Λ-Ι-Α!!!!!!!!!!!!!! Δεν καταλαβαινω τιποτα.......:'(:(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H@nitita...!

Νεοφερμένος

Η Μαριγούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Γιατί ρε παιδιά?!
Δε σας πιάνω!!!
Τι το τόσο κακό έχει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

|MF|

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
μα εαν δεν σου δινει να καταλαβεις και να αγπαησεις το μαθημα δεν γινεται τπτ...

και ετσι κι αλλιως ο ηλεκτρισμος δεν μ κινει καν το ενδιαφερον..
ολα χαλια φετος...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary94

Νεοφερμένος

Η mary94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Ενα καρο τυπους κ ακαταλαβιστηκη θεωρια.......:sick::s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H@nitita...!

Νεοφερμένος

Η Μαριγούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Μπορείς τη δουλεία του καθηγητή να την κάνεις μόνη σου! Αγόρασε ένα βοήθημα και αφιέρωνε κάμποση ώρα την ημέρα στη Φυσική!
Δεν είναι μόνο ο ηλεκτρισμός φέτος! Ταλαντώσεις και κύματα δεν έχετε κάνει ακόμα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

|MF|

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
οχι δεν εχουμε μπει καν..

προσπαθω να κανω απο τ βοηθημα και ετσι μονη μου αλλα δεν νομιζω οτι αξιζει διοτι θα παω θεωρητικη κατευθηνση..
και οποτε εχω κατσει να διαβασω απο το βοηθημα κ τ ειχα καταλαβει μας εβαλε μια γελοια ασκ κ τ πηγα χαλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
γιατι δεν συμπαθω την καθηγητρια και δε την καταλαβαινω...

ενω περσι μ αρεσε πλ φετος την απεχθανομαι..και εχω αγχος καθε φορα στο μαθημα..

εσεις?
=+φωνώ!πέρσυ μου άρεσε κ εμένα πολύ αλλά φέτος την έχει φοβηθεί το μάτι μου........είναι αρκετά δύσκολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Φυσική=:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H@nitita...!

Νεοφερμένος

Η Μαριγούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
οχι δεν εχουμε μπει καν..

προσπαθω να κανω απο τ βοηθημα και ετσι μονη μου αλλα δεν νομιζω οτι αξιζει διοτι θα παω θεωρητικη κατευθηνση..
και οποτε εχω κατσει να διαβασω απο το βοηθημα κ τ ειχα καταλαβει μας εβαλε μια γελοια ασκ κ τ πηγα χαλια!

ΟΚ! Δεν έχεις κι άδικο! Πάντως κάθε γνώση για τον άνθρωπο είναι χρήσιμη...!
Εσύ κάνε την προσπάθειά σου και μη νοιάζεσαι! Όσο για την καθηγήτριά σου, μια χρονιά είναι, θα περάσει...! Δεν ήρθε και η συντέλεια του κόσμου!:no1:
-----------------------------------------

Από όσα είδα στο προφίλ σου, Βασιλική, στόχο σου έχεις να περάσεις στη νομική! Άρα θα ακολουθήσεις θεωρητική κατεύθυνση! Τότε πώς σου αρέσει τόσο πολύ (αυτό φαντάζομαι πως εννοείς με τα :inlove:) η Φυσική?!?!?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

|MF|

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ΟΚ! Δεν έχεις κι άδικο! Πάντως κάθε γνώση για τον άνθρωπο είναι χρήσιμη...!
Εσύ κάνε την προσπάθειά σου και μη νοιάζεσαι! Όσο για την καθηγήτριά σου, μια χρονιά είναι, θα περάσει...! Δεν ήρθε και η συντέλεια του κόσμου!:no1:


+φωνω...για αυτο κανω και οτι περναει απο τ χερι μου για να μπορω να ανταπεξελθω οσο το δυνατον καλυτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Από όσα είδα στο προφίλ σου, Βασιλική, στόχο σου έχεις να περάσεις στη νομική! Άρα θα ακολουθήσεις θεωρητική κατεύθυνση! Τότε πώς σου αρέσει τόσο πολύ (αυτό φαντάζομαι πως εννοείς με τα :inlove:) η Φυσική?!?!?![/quote]

Η επιλογή κατεύθυνσης δεν προϋποθέτει την πλήρη αποδοχή και ανάπτυξη αγάπης ή έντονου ενδιαφέροντος για τα μαθήματα που περιλαμβάνει. Αντίστοιχα όλα τα μαθήματα που δε σχετίζονται με μια κατεύθυνση δεν αποκλείονται από τις προτιμήσεις κάποιου ούτε και από τα αγαπημένα του μαθήματα.

Υ.Γ. Δεν έχεις κάνει καλή έρευνα. (:P). Έχω δηλώσει πως αγαπώ τη Φυσική όσο και τα Αρχαία.;):iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top