Σας αρέσουν τα μαθηματικά;

crazygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
εγώ δεν θα έλεγα ότι με τρελαίνουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim_punk_182

Νεοφερμένος

Ο jim_punk_182 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
αναλογα 3εχχρισε το θεμα candygirl αλγεβρα η γεωμετρια γιατι η γεωμετρια σκιζει ομως δν μπορω να πω το ιδιο για την αλγεβρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
ναι,η αλγεβρα ναι,αλλα η γεωμετρια οχι.ειναι λιγο δυσκολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
εμενα μου αρεσουν τα μαθηματικα!!!
για την ακριβια ειναι το αγαπημενο μου μαθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H@nitita...!

Νεοφερμένος

Η Μαριγούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Όχι απλά μου αρέσουν!
ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ, ΨΟΦΑΩ, ΠΑΡΑΔΙΝΟΜΑΙ!:jumpy:
Η καλύτερη μου είναι να λύνω ασκήσεις μαθηματικών!!!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ, ΨΟΦΑΩ, ΠΑΡΑΔΙΝΟΜΑΙ
Καλα ηρεμησε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
Όχι απλά μου αρέσουν!
ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ, ΨΟΦΑΩ, ΠΑΡΑΔΙΝΟΜΑΙ!:jumpy:
Η καλύτερη μου είναι να λύνω ασκήσεις μαθηματικών!!!:xixi:

φαινεται κι απο το avatar!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary94

Νεοφερμένος

Η mary94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Ειναι χαλια.......οπως ολα τα μαθηματα που εχουν αριθμους.......:sick::sick::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Γιατί έχω γνωρίσει ανθρώπους που είτε λατρεύουν τα μαθηματικά είτε τα μισούν? Σπάνια έχω δει κανέναν του στιλ 'τα μαθηματικά ωραία είναι, αλλά κάτι δε με τραβάει τόσο'.

Τώρα, εμένα μου αρέσουν σχεδόν όλοι τομείς των μαθηματικών. Αλλά εξαρτάται σε ποιον κλάδο αναφέρεσαι, Απειροστικός λογισμός, Ευκλείδεια Γεωμετρία και μη ευκλείδεια γεωμετρία, θεωρία αριθμών, συναρτήσεις, ολοκληρώματα, εξισώσεις-ανισώσεις κλπ. Για παράδειγμα, την Τριγωνομετρία τη βαριέμαι γιατί απλώς βρίσκεις τα ημίτονα και τα συνημίτονα, χωρίς ουσιαστική χρήση μαθηματικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
τα μισώ! ειναι απαίσια το αγαπημένο μου είναι τα αρχαία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H@nitita...!

Νεοφερμένος

Η Μαριγούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Καλα ηρεμησε

Πραγματικά, δεν το λεω ... για να το λέω!!!
Μου αρέσουν πάρα πολύ!
Τώρα, για να πω την αλήθεια, δεν ξέρω τι θα γίνει όταν θα αρχίσουν να δυσκολεύουν...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Όχι απλά μου αρέσουν!
ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ, ΨΟΦΑΩ, ΠΑΡΑΔΙΝΟΜΑΙ!:jumpy:
Η καλύτερη μου είναι να λύνω ασκήσεις μαθηματικών!!!:xixi:

Έτσι έτσι..
Μαθηματικά ftw :D


Ειναι χαλια.......οπως ολα τα μαθηματα που εχουν αριθμους.......:sick::sick::sick:

Απαξιούμε

Γιατί έχω γνωρίσει ανθρώπους που είτε λατρεύουν τα μαθηματικά είτε τα μισούν? Σπάνια έχω δει κανέναν του στιλ 'τα μαθηματικά ωραία είναι, αλλά κάτι δε με τραβάει τόσο'.

Τώρα, εμένα μου αρέσουν σχεδόν όλοι τομείς των μαθηματικών. Αλλά εξαρτάται σε ποιον κλάδο αναφέρεσαι, Απειροστικός λογισμός, Ευκλείδεια Γεωμετρία και μη ευκλείδεια γεωμετρία, θεωρία αριθμών, συναρτήσεις, ολοκληρώματα, εξισώσεις-ανισώσεις κλπ. Για παράδειγμα, την Τριγωνομετρία τη βαριέμαι γιατί απλώς βρίσκεις τα ημίτονα και τα συνημίτονα, χωρίς ουσιαστική χρήση μαθηματικών.

Ξέρεις τι είναι όλα αυτά και λες ότι σου αρέσουν;:p

τα μισώ! ειναι απαίσια το αγαπημένο μου είναι τα αρχαία:)

Από ποιον πλανήτη είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H@nitita...!

Νεοφερμένος

Η Μαριγούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Γιατί έχω γνωρίσει ανθρώπους που είτε λατρεύουν τα μαθηματικά είτε τα μισούν? Σπάνια έχω δει κανέναν του στιλ 'τα μαθηματικά ωραία είναι, αλλά κάτι δε με τραβάει τόσο'.

Τώρα, εμένα μου αρέσουν σχεδόν όλοι τομείς των μαθηματικών. Αλλά εξαρτάται σε ποιον κλάδο αναφέρεσαι, Απειροστικός λογισμός, Ευκλείδεια Γεωμετρία και μη ευκλείδεια γεωμετρία, θεωρία αριθμών, συναρτήσεις, ολοκληρώματα, εξισώσεις-ανισώσεις κλπ. Για παράδειγμα, την Τριγωνομετρία τη βαριέμαι γιατί απλώς βρίσκεις τα ημίτονα και τα συνημίτονα, χωρίς ουσιαστική χρήση μαθηματικών.

Κι εγώ αυτή την απορία είχα! Ξέρεις τι είναι όλα αυτά?! Γιατί κι εγώ που είμαι, έστω, και ένα χρόνο μεγαλύτερη κάποια δεν τα ξέρω...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Πραγματικά, δεν το λεω ... για να το λέω!!!
Μου αρέσουν πάρα πολύ!
Τώρα, για να πω την αλήθεια, δεν ξέρω τι θα γίνει όταν θα αρχίσουν να δυσκολεύουν...!

Αν έχεις την όρεξη που έχεις, δε θα έχεις κανένα πρόβλημα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H@nitita...!

Νεοφερμένος

Η Μαριγούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Ξέρεις ποιο είναι το κακό?!
Ότι όλοι έχουν να πουν και κάτι κακό για να σε φοβίσουν! Ακόμα και ο μαθηματικός μας αρχίζει να λέει τα δικά του:
"Τα μαθηματικά που κάνετε εσείς τώρα δεν είναι ούτε για να εξασκείς το μικρό σου δαχτυλάκι..." κ.τ.λ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Για την ακρίβεια δεν ξέρω τα Ολοκληρώματα, djim. Για τα άλλα έχω μια ιδέα (ιδιαίτερα αν δεις τη μη ευκλείδεια γεωμετρία, θα καταρρίψει τη γεωμετρία που είχες διδαχτεί στα σχολικά σου χρόνια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ξέρεις ποιο είναι το κακό?!
Ότι όλοι έχουν να πουν και κάτι κακό για να σε φοβίσουν! Ακόμα και ο μαθηματικός μας αρχίζει να λέει τα δικά του:
"Τα μαθηματικά που κάνετε εσείς τώρα δεν είναι ούτε για να εξασκείς το μικρό σου δαχτυλάκι..." κ.τ.λ.

Η αλήθεια είναι ότι από του χρόνου αρχίζουν τα δύσκολα..
Δηλαδή από του χρόνου θα μπείτε στις "βασικές" έννοιες των μαθηματικών...
Θα εξηγήσετε πράγματα που τώρα τα παίρνετε σαν δεδομένα...
Aλλά αν πάρετε σωστές βάσεις, δεν έχετε να φοβάστε ΤΙΠΟΤΑ
-----------------------------------------
Για την ακρίβεια δεν ξέρω τα Ολοκληρώματα, djim. Για τα άλλα έχω μια ιδέα (ιδιαίτερα αν δεις τη μη ευκλείδεια γεωμετρία, θα καταρρίψει τη γεωμετρία που είχες διδαχτεί στα σχολικά σου χρόνια).


Οι μη ευκλείδιες γεωμετρίες είναι πολλές..Δεν είναι μια...
Για παράδειγμα, μια που ξέρω δέχεται σαν επίπεδο έναν κύκλο χωρίς το όριό του (δλδ τα σημεία του που ισαπέχουν από το κέντρο του) και μέσα σ' αυτό το επίπεδο μπορείς να κατασκευάσεις τρίγωνο με άθροισμα γωνιών διαφορετικό από 180 μοίρες και από το ίδιο σημείο να φέρεις διαφορετικές παράλληλες σε μια ευθεία...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H@nitita...!

Νεοφερμένος

Η Μαριγούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Djimmakos, θέλεις να περάσεις Μαθηματικό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Γενικά η μη ευκλείδεια γεωμετρία δεν πολυσυμφωνεί με την ευκλείδεια...για αυτό λέγεται μη ευκλείδεια.

Εγώ ξέρω μια που θεωρεί κάποιες καμπύλες ως παράλληλες στο μη ευκλείδειο χώρο αλλά δεν το πολυθυμάμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Djimmakos, θέλεις να περάσεις Μαθηματικό?


Nαι αλλά ξέρω ότι από εκεί δεν πρόκειται να βγω χωρίς απώλειες εγκεφαλικών κυττάρων...Αυτά παθαίνει κανείς όταν του λένε ότι το 0,99999999999999999 (με άπειρα εννιά) ισούται με το 1 :lol::P
και έτσι λέω να πάω κάπου αλλού :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top