Πορτογαλικά

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
δεν κανει τιποτα.βασικα επειδη λατρευω τη λατιν μουσικη ξερω πολλα τραγουδια να προτεινω ειναι ομως μαλλον ολα στα ισπανικα ενω ζητατε μονο πορτογαλικα γι΄αυτο βαζω απο τη nelly επειδη ειμαι σιγουρη οτι ειναι απο Πορτογαλια αρα οι στιχοι ειναι σε καθαρα πορτογαλικοι
[ame]https://https://www.youtube.com/watch?v=ovQh1DUL8MA[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Εγώ ούτε καν το παρατήρησα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Είναι ευκολοπαρατήρητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,843 μηνύματα.

hercule poirot

Νεοφερμένος

Ο hercule poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ακουστε το usa me sonda me ειναι βραζιλιανικο,οπότε θα ακουσετε πορτογαλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
ακουστε το usa me sonda me ειναι βραζιλιανικο,οπότε θα ακουσετε πορτογαλικά

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=5_dZtk58NEg&feature=related[/ame]

λίγο θρησκευτικο το βρίσκω, αλλα αρκετα μελωδικο

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=3m6-2TOpxJc&feature=related[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Έλεος βάλτε κάτι λιγότερο θρησκευτικό. Άντε, καλά που έιμαι κι εγώ εδώ
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=i4OMctbLZRE&feature=related[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εγώ θέλω να γραφτώ Πορτογαλλικά.Ξέρω άπιαστα Ισπανικά,Οπότε γιατί να μην γραυτώ.Όσο για δασκάλα ξέρει η κυρία των Ισπανικών μου.:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Εγώ θέλω να γραφτώ Πορτογαλλικά.Ξέρω άπιαστα Ισπανικά,Οπότε γιατί να μην γραυτώ.Όσο για δασκάλα ξέρει η κυρία των Ισπανικών μου.:jumpy:

Έτσι γίνεται αν ξέρεις γαλλικά ή ισπανικά όλες οι γλώσσες αυτές είναι ευκόλως προσβάσιμες:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Οι λατινογενείς γλώσσες πέρασαν για πρώτη φορά μπροστά στη Wiki. Αυτό συμαίνει πολλά κατ' εμέ
https://meta.wikimedia.org/wiki/Wikisource/List
https://meta.wikimedia.org/wiki/List_of_Wiktionaries_by_language_family


Και για μένα.
Αλήθεια, έχει πάει κανείς στη Βραζιλία; Στο καρναβάλι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tatoulis

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Que você faz crianças?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
somos bons. você?

quantos anos você Português?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Πως σας φαίνεται;:P
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=IWh98kgSLOQ[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hercule poirot

Νεοφερμένος

Ο hercule poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά.όσοι γνωρίζετε πορτογαλικά που τα μάθατε?απ'οσο βλέπω υπάρχουν λίγα φροντ. που τα διδάσκουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
έχει μαθήματα στις σχολές καπάτου που είναι στην οδό μπενάκη και στο διδασκαλία ξένων γλωσσών του καποδιστριακού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikhxorozh

Νεοφερμένος

Η nikhxorozh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας . Υπάρχει κάποιος που να ξέρει καλά πορτογαλικά για να με βοηθήσει σε ένα τεστ που πρέπει να περάσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aggelikicr7

Νεοφερμένος

Η aggelikicr7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Θυμαμαι οταν πηγαινα πρωτη γυμνασιου ηθελα πολυ να μαθω πορτογαλικα επειδη ειχα κ εχω τρελα με τον Κριστιανο Ροναλντο.Αλλα δε με τρελαινει κ τοσο η προφορα τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Σαν γλώσσα μου αρέσει πολύ!Αλλά την θεωρώ δύσκολη στον τομέα της προφοράς και της ορθογραφίας αν και δεν σας κρύβω ότι παρόλο που πίστευα ότι τα ισπανικά θα με βοηθήσουν αρκετά ομολογώ να πω πως μπερδεύομαι αρκετές φορές :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Σαν γλώσσα μου αρέσει πολύ!Αλλά την θεωρώ δύσκολη στον τομέα της προφοράς και της ορθογραφίας αν και δεν σας κρύβω ότι παρόλο που πίστευα ότι τα ισπανικά θα με βοηθήσουν αρκετά ομολογώ να πω πως μπερδεύομαι αρκετές φορές :redface:
Η καθαρή πορτογαλική προφορά είναι όντως δύσκολη, εμένα πάντως μου θυμίζει βλαχό-χωριατο προφορά. Συννενοούμαι πάντως με τη σκατοπροφορά μου. Όσο για τα ισπανικά, όντως θα έπρεπε να σε βοηθήσουν. Οι πορτογάλοι και ισπανοί συνενοούνται μια χαρά μεταξύ τους μιλώντας τις γλώσσες τους ή ψιλοανάμεικτα (που το αποκαλούν Πόρτονις), προσθέτοντας Θ και Σ στις λέξεις αντίστοιχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top