Διαγωνισμός Αρχαίων

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

thanasis_KAS

Νεοφερμένος

Ο thanasis_KAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ξέρετε τίποτα για τον διαγωνισμό των Αρχαίων που θα κλιθούν να απαντήσουν οι μαθητές της Β΄Λυκείου ; (προαιρετικό)
Νομίζω είναι τον Μάρτιο... Έχει βγει κάποια αντίστοιχη προκήρυξη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiaaa

Νεοφερμένος

Η σόφη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
οχι...εγω συγκεκριμενα που το εψαξα δεν ακουσα τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Μας ειχαν ενημερωσει εμας... ειναι αρχες Μαρτιου, σε μια συγκεκριμενη υλη... δεν θυμαμαι και πολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
εμας δε μας εχουν ενημερωσει για κανενα διαγωνισμο αρχαιων.αν μπορειτε ενημερωστε με σχετικα με αυτο το διαγωνισμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasis_KAS

Νεοφερμένος

Ο thanasis_KAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γίνεται ένας διαγωνισμός αρχαίων τώρα τον Μάρτιο, όπου καλούνται να απαντήσουν μαθητές της Β΄Λυκείου. (Με κείμενο "Πλάτωνα" αν δεν κάνω λάθος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
διαφωτιστε με σας παρακαλω σχετικα με το διαγωνισμο αρχαιων.που?ποτε?τι θα περιεχει?θελω να παρω μερος καθως και να ενημερωσω και τους συμμαθητες μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasis_KAS

Νεοφερμένος

Ο thanasis_KAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ρώτα τους καθηγητές σου, αποκλείεται να μην γνωρίζουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
σιγουρα θα χουν λαβει ανακοινωση απο τη δευτεροβαθμια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
κι ομως ενημερωσα τους καθηγητες και δεν γνωριζαν τιποτα για αυτον το διαγωνισμο.δεν εχει σταλθει κανενα χαρτι απο το υποργειο στο σχολειο μας.ουτε καν ειχαν ακουσει παλι για αυτον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Ξερω οτι ειναι την επομενη Πεμπτη... google it!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
συγγνώμη ρε παιδιά, αλλά δε γίνεται να μη το γνωρίζουν... πρώτον γιατί είναι αν δεν κάνω λάθος ο 9ος διαγωνισμός που γίνεται, δεύτερον γιατί υπάρχει αντίστοιχη σελίδα στην ιστοσελίδα του υπουργείου (www.ypepth.gr) και τρίτον στέλνουν σχετικό έγγραφο σε όλα τα σχολεία. δε γίνεται να στείλουν σε μερικά σχολεία μόνο.. κάποιο λάθος θα έγινε... όσον αφορά στο κείμενο είναι ο διάλογος του Πλάτωνα "Κρίτων", το οποίο αποστέλεται από το υπουργείο μαζί με τον ανάλογο σχολιασμό. η προθεσμία για υποβολή αιτήσεων έχει λήξει εδω και τουλάχιστον ένα μήνα και ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί την ερχόμενη Πέμπτη, 5/3. σε όσους συμμετέχουν καλή επιτυχία!!!:no1: για όσους δε το γνώριζαν είναι κρίμα γιατί είναι μια καλή ευκαιρία να δοκιμαστείς στα αρχαία, αλλά δεν πειράζει! φροντίστε να ενημερώσετε τα παιδιά που θα παν του χρόνου στη θεωρητική για να το έχουν στο νου τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

regginaki

Νεοφερμένος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
παιδια δεδομενου οτι ειμαι αρκετα καλη στα αρχαια αλλα το κειμενο δε το εχω διαβασει καθολου γιατι αν και δηλωσα νωρις στη διαρκεια το μετανιωσα τωρα ομως θελω να παω...το εχει διαβασει κανεις?μπορει να μου πει αν σε δυο μερες μπορω να το βγαλω καλουτσικα τουλαχιστον?
-----------------------------------------
εχει κανεις τη μεταφραση για να μου τη δωσει?δε μπορω να τη βρω στο ιντερνετ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
δεν ειναι ενα κειμενο, ειναι βιβλιο! Και επειδη καναμε 2 κειμενακια για εξασκηση, ειναι δυσκολος ο Κρειττονας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Τι μου θυμίσατε?Είχα πάει κι εγώ πέρυσι να δώσω αλλά το πρωί που πηγαίναμε στο εξεταστικό κέντρο μας ενημέρωσε η καθηγήτρια ότι είχε ύλη ο διαγωνισμός.Εννοείται βέβαια ότι κάτι ερωτήσεις στυλ εισαγωγής δεν τις απάντησα και προφανώς δεν πέρασα.Όσα ήταν καθαρά θέμα αγνώστου τα έκανα.Κατά τα άλλα μην άγχεστε,μια εμπειρία ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

regginaki

Νεοφερμένος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
βασικα τα κειμενα τα εχω και η καθηγητρια ειπε πως εχουμε απο την 9-14 παραγραφο..απλα η μεταφραση δν ειναι καλη γι'αυτο ηθελα να μ πειτε που μπορω ν τη βρω πιο πιστη....δλδ δεν προλαβαινω να μαθω κατι απο μεταφραση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
οχι, ειναι πολλα και αρκετα δυσκολα για επιπεδο αγνωστου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Πως τα πηγατε στολ διαγωνισμο παιδια???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

regginaki

Νεοφερμένος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Πολύ πιο εύκολα από όσο περίμενα για να πω την αλήθεια. Εσείς; Τί ΄παποψη έχετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Εμαθα οτι ηταν πολυ ευκολα τα θεματα, η μεταφραση ηταν η ευκολοτερη που θα μπορουσε να μπει, ειχε 3 ερωτησεις απο τις οποιες επελεγες τις 2, μια ηταν νομιζω μια περιληψη του θεματος και η αλλη κρισεως καθαρα...

Αφηστε που ολοι αντεγραφαν απο ολους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
τωρα το ειδα το θεμα.εμας τους θεωρητικους στο σχολειο μου τους εχουν τελειως του πεταματου.οχι απλα δε μας ειπαν τιποτα για το διαγωνισμο, αλλα κ το χαρτι που ηρθε στη διευθυνση το πεταξαν.ειναι να τρελαινεται κανεις.τους αλλους διαγωνισμους τους ειχαν στον πινακα ανακοινωσεων, των αρχαιων στα σκουπιδια.εγω μια μερα πριν το εμαθα γι'αυτο το διαγωνισμο απο τα παιδια του φροντιστηριου μου.το πιο τρελο ειναι οτι ο διαγωνισμος θα γινοταν στο διπλα ακριβως λυκειο απ'το δικο μ.τα πηρα ασχημα κ τσακωθηκα με τη διευθυνση γτ απλα κανουν διακρισεις στις κατευθυνσεις κ τα πηρα τοσο που μονο χοντρο βρισιδι δε τους εριξα.νταξει,μου περασε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top