Το μέλλον μας

maroyli

Νεοφερμένος

Η maroyli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ειχα το μελλον μου μπροστα στα ματια μου. με κοιτουσε με χαμογελο και μου ελεγε οτι ολα πρεπει να γινουν γρηγορα και προσεκτικα. επρεπε να διαμορφωσω στο μυαλο αυτο που θα ακολουθουσα. τι δυσκολη που ειναι η ζωη. κυριως σκοπος τον νεων ειναι το τι θα κανουν οταν μεγαλωσουν. εαν δεν προκοψουμε τωρα θα τα βρουμε ασχημα στην συνεχεια. πιεση πολυ πιεση. τα χερια του μελλοντος σε μικρα παιδια. και ξερεις τι καταλαβα; οτι ολα ειναι μια ανισορωπη αλυσιδα. η ζωη ειναι δωρο που μας δινει ο θεος. για να ζησουμε θα πρεπει να διαβαζουμε μεχρι τα 24 και να δουλευουμε ταυτοχρονα τα τελευταια χρονια ,μετα να δουλευουμε σε μια και δυο δουλειες για να βγαλουμε το ψωμι μας. εαν ειμαστε ανετοι στα οικονομικα θα μπορεσουμε να κανουμε οικογενεια αλλιως θα περιμενουμε την τυχη μας μηπως βρεθει κανενας πλουσιος. και δουλευεις, δουλευεις, δουλευεις για τα παιδια σου, δουλευεις για τις αναγκες σου, δουλευεις για εσενα, δουλευεις για την βενζινη… δουλευεις για πολλα μεχρι που φτανεις στην συνταξη( και αυτο παλι εαν εισαι τυχερος και εχεις ξεγελασει τον καρκινο στους πνευμονες, εαν εχεις παρατριχα γλιτωσει απο κανενα τροχαιο) τοτε μπορεις να καθισεις στο σπιτακι σου και να χαρεις τα εβδομηκοστα σου χρονια( γιατι τοτε θα περνουμε συνταξη σε μερικα χρονια). και αντε να καθισεις στο σπιτι σου με τον συζυγο. ποιος θα πληρωσει τα αναγκαια αγαθα, το πετρελαιο, τα ξυλα, τα φαρμακα; μηπως τα παιδια τους που δουλευουν και αυτα για να επιβιωσουν; δεν νομιζω…
και ρωτω… αυτο ειναι το δωρο του θεου;;; και παλι δεν νομιζω… και ξανα ρωτω… ποιος φταιει; και η απαντηση ειναι … οι ανθρωποι! υπαρχουν μερικοι που οπως φαινεται λατρευουν την ιστορια της αρχαιας αιγυπτου. στην αρχαια αιγυπτο οπως μας μαθανε στο σχολειο επικρατουσε η πολυθεϊα. σε καθε περιοχη υπηρχε ενας ανθρωπος που τον ειχαν σαν θεο και αυτος βεβαια ειχε τα παντα στα χερια του. τα παντα ηταν δικα του.
ετσι αυτοι οι ανθρωποι στο σημερα εχουν σκοπο να κυριευσουν την περιοχη στην οποια βρισκονται εχοντας πρωτα στο μυαλο τους οτι θα πρεπει να εξουδετερωσουν καθε εχθρο που υπαρχει.
ας ελπισουμε λοιπον στα επομενα χρονια να μην δημιουργηθει το συστημα τις βασιλειας και να επικρατησει η μονοθεϊα με τον κυριο μας ετσι ωστε να σωθουν οι απλοι κοινοι «θνητοι» του σημερα και του αυριο.

κυριε σωσε μας απο τα δοντια των κακων…


ΚΥΡΙΕ ΣΩΣΕ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΩΝ ΚΑΚΩΝ…
-----------------------------------------
ΑΥΤΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΤΕ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αντι να το αφηνεις στα χερια του Θεου κοιτα εσυ τι μπορεις να κανεις για να αφυπνησεις και τους γυρω σου και τον εαυτο σου. Καμια σχεση δεν εχει ο Θεος με αυτο. Οσο πιο συντομα το συνηδειτοποιησεις τοσο το καλυτερο, αλλιως θα εισαι και θα παραμεινεις απραγη και παθητικη περιμενοντας το Θεο σου να αλλαξει την κατασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Το μέλλον βρίσκεται στα χέρια μας. Αν περιμένεις από το Θεό να σε βοηθήσει, χάθηκες. Εδώ καλά-καλά δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε αν υπάρχει, θα περιμένουμε και βοήθεια από δαύτον; Αυτό που πρέπει να γίνει, είναι να συνεργαστούν όλοι οι άνθρωποι για ένα καλύτερο μέλλον. Και για να γίνει αυτό, πρέπει πρώτα να αρχίσουμε σε προσωπικό επίπεδο. Η υπογραφή της Κρου λέει κάποια πράγματα πολύ σημαντικά για την προσωπική καλλιέργεια του ατόμου.
Θα πρέπει επιτέλους κάποτε να μάθουμε να στηριζόμαστε στον εαυτό μας. Η μοιρολοατρία και η μεμψιμοιρία δεν οδηγούν πουθενά. Αν είμαστε εμείς άτυχοι, τί να πει η πλειοψηφία του κόσμου, που δεν έχει PC και πρόσβαση στο Διαδίκτυο; Τί να πουν όλοι όσοι στερούνται ακόμη και το καθαρό νερό; Ας κοιτάξουμε αυτά που έχουμε, ας κοιτάξουμε τον εαυτό μας, να τον κάνουμε καλύτερο, τόσο μέσω της εσωτερικής καλλιέργειας, όσο δίνοντας και στον υπόλοιπο κόσμο.

ΑΥΤΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΤΕ...

Σαφώς και δε θα αλλάξει, αν έχουμε όλοι την παραπάνω νοοτροπία. ΞΥΠΝΑ! Ο κόσμος δεν αλλάζει από μόνος του, κάτι πρέπει να κάνεις κι εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Ουχ, έλεος πια. Ρε παιδιά, όταν λέμε με την βοήθεια του Θεού δεν κάνουμε μόνο προσευχές, αλλά πράττουμε κιόλας! Κι όταν λένε "Όπως σε φωτίσει ο Θεός!" δεν εννοούν να περιμένεις την Θεία Φώτιση, αλλά να πράξεις σύμφωνα με τις εντολές τις εν Χριστώ ζωής.

Η πίστη δεν αρκεί, χρειάζονται και πράξεις!
(<---κάντε κλικ)

Εντάξει, η κοπέλα νοιώθει πο δυνατή ως πιστή, γιατί με τον Θεό ακόμα κι ο θάνατος μπορεί να νικηθεί. Τουλάχιστον έτσι το πάμε εμείς, αμάν πια. Believe/live and let believe/live.


Αυτάααααα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ώστε είναι αλήθεια αυτό που ψυθιρίζεται μεταξύ των μελών. Τα καλύτερα εδώ συμβαίνουν όταν λείψεις για λίγο. Πράγματι αυτά τα θέματα ναι, χρήζουν της προσοχής όλων. Καλές οι αλήθειες, τα ψέματα, οι pics, τα avatars και τα σχετικά αλλά εδώ ας μιλήσουμε σοβαρά και ωραία. Νταξ δυστυχώς τα ίδια και τα ίδια μέλη θα ασχοληθούν πάλι. Δε βαριέσαι, ας μη ξεφεύγω.

Λοιπόν πρώτ' απ' όλα, δεν υπάρχει θεός ή έστω, ακόμα και αν υπάρχει δεν πρόκειται να ασχοληθεί με τη ''διαμόρφωση'' της καλύτερης ζωής, της καλύτερης κοινωνίας και των καλύτερων ανθρώπων, το ''ζουμί'' δηλαδή του μηνύματός σου. Στ' αλήθεια όμως θα ήθελα να έχω την πηγή του κειμένου. Θα ήθελα να δω ποιός ή τι προσπαθεί να περάσει αυτές τις αντιλήψεις, και όπως παρατηρώ το καταφέρνει. Όπως και να 'χει, ας πω πως συμφωνώ με την Κρου και τον Crookshanks. Ω ναι, όλα μοιάζουν τόσο μίζερα και στραβά όταν τα βλέπουμε έτσι. Ξέρεις πόσο εύκολα σου βγάζω πως οι μέχρι τώρα ζωές όλων μας ήταν απλές αποτυχίες? Ξέρεις πόσο εύκολα, αν σε ήξερα, θα μπορούσα να σε κάνω να πειστείς πως ''ο κόσμος αυτός δε θα αλλάξει''? Πολύ εύκολα, όσο εύκολα πιστεύεις αυτό το άθλιο κείμενο. Στ' αλήθεια γιατί τόση απαισιοδοξία? Απορώ, μία κοπελιά στην ηλικία μου έχασε την όρεξή της για ζωή? Την όρεξή της για αλλαγή? Ντροπή σου. Ντροπή μου. Δε ξέρεις πόσο μου τη δίνει να ακούω συνομηλίκους μου να μιλάνε έτσι. Ειλικρινά, να τα άκουγα από κανάν παππού να πω νταξ ρε χαλάρωσε, έζησε, προσπάθησε, απέτυχε και έχει όλο το δικαίωμα να μιλά έτσι. Αλλά τώρα?! Τώρα τί να πω?...

Μόνη σου ρωτάς και απαντάς: ''Ποιός φταίει?'', ''Οι άνθρωποι''. Όντως θα συμφωνήσω μαζί σου. Θα ήταν άλλωστε χαζό να προσποιηθώ πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Ωστόσο είναι επίσης χαζό να πιστεύω πως το δικό μου λάθος, ως άνθρωπος, θα έρθει να το διορθώσει κάποιος από ΄κει ψηλά. Όχι. Ο μόνος ικανός να διορθώσει το ανθρώπινο λάθος είναι ο άνθρωπος ο ίδιος. Πάψε λοιπόν να περιμένεις το θεό να ενεργήσει και δράσε μόνη σου καλύτερα - στο περίμενε θα μείνεις ούτως ή άλλως. ''Γίνε η αλλαγή που θέλεις να δεις στον κόσμο'' μου έμαθαν. Το κρατώ. Τα λόγια αυτά είναι που πρέπει να μας κάνουν να συνεχίσουμε τις προσπάθειες για αλλαγή, τον αγώνα μας, έναν αγώνα που για την ακρίβεια ακόμα καλά καλά δεν έχει αρχίσει. Προσωπικά λοιπόν δεν πρόκειται να περιμένω ''τον αποπάνω''. Αν πράγματι μπορώ να γίνω η αλλαγή, θα γίνω και ας είμαι ο μοναδικός - δε θα 'μαι, το ξέρω άλλωστε.

Σου ξαναλέω πως ο καθένας θα μπορούσε, βλέποντας τα πράγματα από τη δική σου οπτική γωνία, να υποθέσει πως δεν υπάρχει πλέον τίποτα για να παλέψουμε σε αυτή τη ζωή. Εφόσον λοιπόν τίποτα υπάρχει τότε δεν τίθεται και θέμα αλλαγής. Υπενθυμίζω όμως, για την κατάσταση αυτή που περιγράφεις με τόσο δραματικό ύφος είμαστε υπεύθυνοι εμείς και μόνο εμείς. Συνεπώς σε εμάς πέφτει και το βάρος της αλλαγής, εμείς είμαστε αυτοί που πρέπει να αλλάξουμε αν θέλουμε πραγματικά να ''σωθούμε από τα δόντια των κακών'', όπως λες, και να ''χτίσουμε ένα νέο κόσμο''.

Υ.Γ - Η αίτησή μου για την πηγή ισχύει ακόμα. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ουχ, έλεος πια. Ρε παιδιά, όταν λέμε με την βοήθεια του Θεού δεν κάνουμε μόνο προσευχές, αλλά πράττουμε κιόλας! Κι όταν λένε "Όπως σε φωτίσει ο Θεός!" δεν εννοούν να περιμένεις την Θεία Φώτιση, αλλά να πράξεις σύμφωνα με τις εντολές τις εν Χριστώ ζωής.

Η πίστη δεν αρκεί, χρειάζονται και πράξεις!
(<---κάντε κλικ)

Εντάξει, η κοπέλα νοιώθει πο δυνατή ως πιστή, γιατί με τον Θεό ακόμα κι ο θάνατος μπορεί να νικηθεί. Τουλάχιστον έτσι το πάμε εμείς, αμάν πια. Believe/live and let believe/live.


Αυτάααααα...:)


Εσυ το λες αυτο. Υπαρχουν παρα πολλοι, και δε νομιζω να διαφωνεις, που ειναι ετσι μοιρολατρες και περιμενουν να τους ερθει η θεια φωτιση, ενω βλεπουν οτι ολα γυρω τους ειναι αθλια. Επαναπαυονται στην πιστη τους στο Θεο ενω μπορουν να δρασουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Συν Αθηνά και χείρα κίνει. Μπορεί να άλλαξε η επικρατούσα θρησκεία τον Ελλήνων, αλλά η φράση αυτή είναι πάντα επίκαιρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Συν Αθηνά και χείρα κίνει. Μπορεί να άλλαξε η επικρατούσα θρησκεία τον Ελλήνων, αλλά η φράση αυτή είναι πάντα επίκαιρη.

Και ποιά είναι η νέα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αυτή που αναφέρει το Σύνταγμα, εκτός κι αν έγινε αναθεώρηση στα πρώτα άρθρα και δεν το ξέρω...
Βασικά κάτι που παρατήρησα τώρα, η φράση σου "δεν υπάρχει Θεός" είναι άστοχη, αλλά αυτό είναι άλλης κουβέντας ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Αυτή που αναφέρει το Σύνταγμα, εκτός κι αν έγινε αναθεώρηση στα πρώτα άρθρα και δεν το ξέρω...
Βασικά κάτι που παρατήρησα τώρα, η φράση σου "δεν υπάρχει Θεός" είναι άστοχη, αλλά αυτό είναι άλλης κουβέντας ιστορία.

Μάλιστα. Ευχαριστώ.

Όσο για τη φράση, ας γίνει η κουβέντα κάποτε. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μάλιστα. Ευχαριστώ.

Όσο για τη φράση, ας γίνει η κουβέντα κάποτε. :bye:

Ολοκληρο θεμα με 1000+ απαντησεις εχουμε καλε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ολοκληρο θεμα με 1000+ απαντησεις εχουμε καλε :P

Σωστά. Μ' αρέσει που το παρακολουθούσα κιόλας. :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Εσυ το λες αυτο. Υπαρχουν παρα πολλοι, και δε νομιζω να διαφωνεις, που ειναι ετσι μοιρολατρες και περιμενουν να τους ερθει η θεια φωτιση, ενω βλεπουν οτι ολα γυρω τους ειναι αθλια. Επαναπαυονται στην πιστη τους στο Θεο ενω μπορουν να δρασουν.
Τότε όλοι αυτοί είναι λάθος, γιατί μόλις τώρα σου έδειξα τι λέει ο Χριστιανισμός. Αν συνεχίζεις να το πιστεύεις, πέφτεις στο κενό: appeal to popularity.
By the very way, η Εκκλησία είναι ενάντια στην μοίρα επίσης. Το λέει κι ο Άγιος Νικόδημος.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Τότε όλοι αυτοί είναι λάθος, γιατί μόλις τώρα σου έδειξα τι λέει ο Χριστιανισμός. Αν συνεχίζεις να το πιστεύεις, πέφτεις στο κενό: appeal to popularity.
By the very way, η Εκκλησία είναι ενάντια στην μοίρα επίσης. Το λέει κι ο Άγιος Νικόδημος.;)

Ειπα οτι ειναι σωστοι; Σημασια εχει οτι ισχυει αυτο το πραγμα. Κυριως γιατι προωθειται και απο το συστημα που εχουμε. Μια χαρα βολευονται οι κυβερνησεις με τους μοιρολατρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroyli

Νεοφερμένος

Η maroyli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
δν ειναι τοσο η απαισιοδο3ια μ για τ ζωη, ειναι κ τ τι μ αποψεις μ διμιουργουν για αυτην. προσωπικα δν ειμαι ατομο π παει στ εκκλησια, απλως πιστευω. . . απο εκει κ περα , δν μπορω ν κανω τ κασμο καλυτερο ενω ειμαι απο τ λιγους. ο κοσμος χαλαει κ παμε απο τ κακο στ χειροτερο! εαν 8ελετε τ πιστευεται! αλλιως σας δεινω και επειχηρηματα π στηριζουν τ αποψη μ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δε μπορώ να ξέρω αν ο κόσμος έχει "χαλάσει", σε σχέση με τους περασμένους αιώνες. Εγώ νομίζω, μάλιστα, ότι έχει βελτιωθεί η κατάσταση σε πολλούς τομείς. Το θέμα είναι ότι, αν λέμε διαρκώς πως ο κόσμος πάει από το κακό στο χειρότερο και καθόμαστε με σταυρωμένα τα χέρια και μεμψιμοιρούμε, ασφαλώς θα γίνει έτσι! Στο χέρι όλων των ανθρώπων είναι να τον πάμε από το καλό στο καλύτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroyli

Νεοφερμένος

Η maroyli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
οο ελατε τωρα!!! σ τ εχει αναπτυχ8ει? στ εκπαιδευση, στ ιατρικη, στ τεχνολογια... what about people, what about the environment? καιμε, καταστρεφουμε το χωμα στ ο οποιο παταμε! απο 10 χρονων τ παιδια ξερουν τ παντα γυρο απο τ σεξ, τ καπνισμα κ τ ναρκωτικα! ερευνες εχουν δειξει πως οι χρησεις εχοθν αυ3η8ει τ τελευταια χρονια κ ιδιαιτερα στ ελλαδα. εδω τ μορο.... 13 χρονων κ ειναι πατερας! ειναι φισιολογικο αυτο ? ειναι ? μαλλον μ κανετε πλακα ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
δν ειναι τοσο η απαισιοδο3ια μ για τ ζωη, ειναι κ τ τι μ αποψεις μ διμιουργουν για αυτην. προσωπικα δν ειμαι ατομο π παει στ εκκλησια, απλως πιστευω. . . απο εκει κ περα , δν μπορω ν κανω τ κασμο καλυτερο ενω ειμαι απο τ λιγους. ο κοσμος χαλαει κ παμε απο τ κακο στ χειροτερο! εαν 8ελετε τ πιστευεται! αλλιως σας δεινω και επειχηρηματα π στηριζουν τ αποψη μ!

"Changer le monde commence par se changer soi-même"

Μετάφραση: Το να αλλάξεις το κόσμο ξεκινάει απ'το να αλλάξεις τον εαυτό σου.

Σκέψου το, τίποτα δεν αλλάζει απ'τη μια μέρα στην άλλη, δεν είμαστε ταινία ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Να συμφωνήσω με την Christie:D.

Και να συμπληρώσω ότι παλαιότερα, το μεγαλύτερο μέρος του κόσμου δεν είχε πρόσβαση σε βασικά αγαθά. Τώρα και οι συνθήκες διαβίωσης, και η αντιμετώπιση των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, και το πολιτικό σύστημα, έχουν βελτιωθεί. Να λέμε και τα καλά (η αλήθεια είναι ότι κι εγώ τείνω να βλέπω περισσότερο τα κακά, αλλά η δική σου απαισιόδοξη στάση απέναντι στον κόσμο με οδήγησε στο άλλο άκρο για να εξισορροπήσω την κατάσταση. Ούτε ρόδινος είναι ο κόσμος μας, ούτε η Κόλαση.)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Κατ' αρχήν, δεν είναι σωστό να κατηγορούμε το Θεό για όλα τα κακά της ζωής μας. Εξάλλου, αν θέλουμε να το δούμε και από τη θρησκευτική πλευρά ο άνθρωπος πρόδωσε το Θεό και όχι το αντίστροφο. Όπως και να έχει το ζήτημα, το μέλλον εξαρτάται αυστηρά από εμάς. Εμείς αποφασίζουμε για τη μοίρα μας και αντί να τα συζητάμε καλό είναι να ενεργούμε. Π.χ. η ανακύκλωση και γενικά ο υγιής τρόπος ζωής, η τήρηση του μέτρου και των ανθρωπιστικών αξιών βοηθούν για την αλλαγή του κόσμου μας.
Επίσης η υπογραφή της Χριστιάννας το λέει ξεκάθαρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top