Πώς περνάς την τάξη;

akis!

Νεοφερμένος

Ο akis! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
γεια σας παιδια
ειμαι σε επαλ και ειμαι 2 προς 3 λυκειου
ηθελα να ρωτησω ποσ περναμε την ταξη
στο πρωτο τετρμανηνο εβγαλα μεσο ορο 14,κατι και τωρα στο δευτερο 15,κατι
ποσο πρεπει να γραψω στις εξετασεις που γραφουμε τωρα;
thanks
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arhos

Νεοφερμένος

Ο Arhos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
εγω αυτο που ξερω ειναι οτι πρεπει να εισαι καθυστερυμενος για να μην περασεις ετσι που ειναι το συστημα....!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funker_3

Νεοφερμένος

Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
γεια σας παιδια
ειμαι σε επαλ και ειμαι 2 προς 3 λυκειου
ηθελα να ρωτησω ποσ περναμε την ταξη
στο πρωτο τετρμανηνο εβγαλα μεσο ορο 14,κατι και τωρα στο δευτερο 15,κατι
ποσο πρεπει να γραψω στις εξετασεις που γραφουμε τωρα;
thanks
:)
πρεπει να γραψεις γυρο στο 4.5
δηλαδη
α τετραμηνο9(14) + β τετραμηνο (15)=29/2=14,5
14.5+4.5=19/2=9.6?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis!

Νεοφερμένος

Ο akis! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας απλως ηθελα να μαθω παιδια επειδη σημερα μου ειπε ο μαθηματικος μου(γεωμετρια) οτι δεν εγραπψα καθολου καλα...
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arkiou

Νεοφερμένος

Ο arkiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια μενωωωω??????
εχω μ.ο 1 τετραμηνου 11.4
2 τετραμηνου 11.4

αν γραψω πχ 6 στα γραπτα περναω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Άμα γράψεις πχ 6,όχι δεν περνάς...Άμα γράψεις 8,περνάς ίσα ίσα...Πρέπει να έχεις γενικό μέσο όρο όλων των μαθημάτων σε Α'τετράμηνο,Β'τετράμηνο και εξετάσεις απο 9,5 και πάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arkiou

Νεοφερμένος

Ο arkiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ωχ παναγια μου:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmakis

Νεοφερμένος

Ο mmmakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδιά, μια απορία:

A τεράμηνο + Β τετράμηνο + ο μεσος όρος απο όλα τα γραπτα και ολα δια 3 για να βγει ο μεσος όρος?
Δηλαδή:

A τετράμηνο : 15
Β τετράμηνο : 15
Μ.Ο όλων των γραπτών μαζί: 5

Άρα κάνουμε: 15+15=30 + 5 (τα γραπτά) = 35 /3 = 11,6
Είμαι πάνω απο το 9.5 αρα περνάω σωστά??Έτσι είναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Λοιπόν,πάει έτσι:

Α'Τετράμηνο+Β'Τετράμηνο δια 2=...
15+15=30 δια 2 βγαίνει 15
Οπότε στις εξετάσεις,αν γράψεις μέσο όρο σε όλα τα μαθήματα 5,θα πάει:
15+5=20 δια 2 βγαίνει 10...Και με 4 περνάς ας πούμε...
Απ'όσο έχω μάθει σε αυτό το φόρουμ,δεν πάει τα 2 τετράμηνα και οι γραπτές εξετάσεις και το σύνολο δια τρια αλλά το πρώτο και το δεύτερο τετράμηνο δια 2 και μετά το αποτέλεσμα αυτού με τις εξετάσεις και πάλι δια δυο...
Τέλοσπαντων και με 5 περνάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Πολύ το έχετε κουράσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmakis

Νεοφερμένος

Ο mmmakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Λοιπόν,πάει έτσι:

Α'Τετράμηνο+Β'Τετράμηνο δια 2=...
15+15=30 δια 2 βγαίνει 15
Οπότε στις εξετάσεις,αν γράψεις μέσο όρο σε όλα τα μαθήματα 5,θα πάει:
15+5=20 δια 2 βγαίνει 10...Και με 4 περνάς ας πούμε...
Απ'όσο έχω μάθει σε αυτό το φόρουμ,δεν πάει τα 2 τετράμηνα και οι γραπτές εξετάσεις και το σύνολο δια τρια αλλά το πρώτο και το δεύτερο τετράμηνο δια 2 και μετά το αποτέλεσμα αυτού με τις εξετάσεις και πάλι δια δυο...
Τέλοσπαντων και με 5 περνάς...




ΑΑΑΑΑΑΑΑ μάλιστα!!!Σ'ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!:D Να είσαι καλά


-και για τον φίλο που λέει οτι το έχουμε κοράσει βασικά έχει δίκιο αλλά εντάξη τι να κάνουμε...

Καλό καλοκαίρι σε όλους παιδιά και καλά αποτελέσματα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΗ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Άμα κάποιος έχει κάποιες απορίες γύρω απο τα θέματα που αφορούν το σχολείο(γι'αυτό τον λόγο έχει δημιουργηθεί αυτό το φόρουμ έχω την εντύπωση...),μπορούμε να του τις λύνουμε...Δεύτερον,ποιά στοιχεία και ποιανού χρήστη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RikTouch

Νεοφερμένος

Ο RikTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
https://www.anodos.edu.gr/Ypologiste/Ypologiste3.htm

Οριστε παιδια ... το εχω βρει απο το διαδυκτιο !!
ειναι απο το φροντιστηριο ανοδος...

βαλτε τους βαθμους σας και υπολογιστε !!!

ελπιζω να βοηθησα !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pannnos1992

Νεοφερμένος

Ο pannnos1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
παιδια εγω εχω γραψει καλουτσικα φυσικη γενικης12 φυσικη κατευ.8 χημεια 16 ομως σε αλλα πατωσα πχ αρχαια 2 δικαιο 3 γεωμετρια 2 .μου μενει τωρα να γραψω ιστορια που εχω τετραμινα 11,10 και βιολογια 10,13 .υπαρχει ελπιδα να περασω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Άμα κάποιος έχει κάποιες απορίες γύρω απο τα θέματα που αφορούν το σχολείο(γι'αυτό τον λόγο έχει δημιουργηθεί αυτό το φόρουμ έχω την εντύπωση...),μπορούμε να του τις λύνουμε...Δεύτερον,ποιά στοιχεία και ποιανού χρήστη;
Είναι εντελώς γνωστό ότι στο Λύκειο μόνο με μέσο ή με μεγάλη ηλιθιότητα μένεις.
Δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι αγχώνται?
Αφου σχεδόν κανείς δεν μένει,με απούσιες περισσοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Άμα έχεις μέσο στο Λύκειο,δεν νομίζω να θέλει να μείνει κανείς στην ίδια τάξη:DΜάλλον να ανέβεις τάξη θα θέλεις...:jumpy:
Ε,υπάρχουν μερικοί που λένε ότι πρέπει να έχει κάποιος πάνω απο 13,5 μέσο όρο,αν έχει μείνει σε ένα ή δυο μαθήματα και αυτά βλέπουν μερικοί μαθητές με 11 και κάτι και λένε "όχι ρε π..." Γι'αυτό αγχώνονται...Επίσης,ένας συμμαθητής μου(εμ,όχι ακριβώς,ο λόγος παρακάτω...),έχει 400,περίπου,απουσίες με τις αδικαιολόγητες να είναι γύρω στις 200 κάτι...Και παραπάνω,τι λέω;Και στις εξετάσεις,δεν έρχεται καθόλου,οπότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gdespina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η deppy! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
κ γω δλδ π έχω στα Αρχαία 8 κ στο 2ο τετράμηνο 10 ???
κ χημεία 9 κ 11 ? :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Αν έχεις γενικό μέσο όρο πάνω απο 9,5 μαζί με τις εξετάσεις,τότε περνάς και ας έχεις μέσο όρο σε ένα ή δυο μαθήματα 2-3...Πάνω απο 9,5 να γράφει ο τελικός γενικός βαθμός και περνάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

breaking_dawn

Νεοφερμένος

Η breaking_dawn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Πάντως σε εμάσ μονο από απουσίες αφήνου και αυτό σπάνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top