Προλαβαίνω να ξεκινήσω διάβασμα;

marion1

Νεοφερμένος

Η marion1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Σκεφτομαι να δωσω φετος πανελλήνιες, αλλά δεν ξερω αν προλαβαίνω αν αρχισω τωρα να διαβάζω. Θελω να πάω μια ακομα σχολή, ως χόμπι και δεύτερη ασχολία περισσότερο, και για τη χαρα της μαθησης (κι εμενα θα μου ακουγοταν περιεργο πριν λίγα χρόνια) γιατι μου αρεσει το αντικείμενο. Εχω ήδη τελειώσει μια σχολή κι εχω κανει μεταπτυχιακό, κι οι δυο σχολές που με ενδιαφερουν δεν εχουν να προσφερουν τιποτα απο πλευρας επαγγελματικής αποκαταστασης.
Η μια εχει βαση γυρω στο 15, δεν προκειται να τη πιάσω, η αλλη, όμως, έχει 13 με ειδικό μαθημα μέσα. Πριν χρονια που ειχα δωσει, έβγαλα σχεδον 18, κι ειχε και μαθηματικά και φυσική και δε θυμαμαι τι άλλο:mad:
Περυσι που εδινε η αδερφή μοτ, της είχα κανει μερικά άγνωστα στα αρχαία που βαριόταν κι έπαιρνα σχεδον άριστα:jumpy: άρα κατι μου εχει μεινει!

Βλεπω όμως εδω που λέτε πού βρισκεστε στην ύλη κι αποθαρρύνομαι... και δεν ξερω τι να κάνω...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
να δωσεις κατατακτηριες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marion1

Νεοφερμένος

Η marion1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
να δωσεις κατατακτηριες?

Με κατατακτηριες παίρνουν 3-4 άτομα και συχνά όχι αδιάβλητα. Επιπλέον η ύλη είναι τοσο μεγάλη που είναι πλέον πιο εύκολο για μένα να διαβάσω 6 μαθήματα λυκείου παρά 4 πανεπιστημίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RainbowEU

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Από τη στιγμή που έχεις και πτυχίο και μεταπτυχιακό τίτλο, αυτό δείχνει ότι ξέρεις από διάβασμα! καθώς επίσης και κριτική σκέψη. Συνεπώς πιστεύω ότι δεν είναι αργά για σένα να προσπαθήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Να προσπαθησεις.
Τουλαχιστον θα σου λυθει η απορια αν προλαβαινεις η οχι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

overthirty

Νεοφερμένος

Η overthirty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγω πααντως ξεκινησα πριν ενα μηνα περιπου... και το παλεβω μια χαρα!!!
Αντε να μην νιωθω μονη... ποιες σχολες σκεφτεσε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marion1

Νεοφερμένος

Η marion1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εγω πααντως ξεκινησα πριν ενα μηνα περιπου... και το παλεβω μια χαρα!!!
Αντε να μην νιωθω μονη... ποιες σχολες σκεφτεσε?

Αν δώσω και βγάλω κάποιον ικανοποιητικό βαθμό, Ιστορία-Αρχαιολογία, αλλιώς Ιταλική ή Ισπανική Φιλολογία (αν και το μεταπτυχιακό μου ήταν πάνω στο τελευταίο). Πήγα σήμερα κι έκανα αίτηση, έχω και μερικά βιβλία και βοηθήματα από παλιά (7 χρόνια!) και θα δω τι θα κάνω.
Εσύ για τι σχολή ενδιαφέρεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

overthirty

Νεοφερμένος

Η overthirty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αν δώσω και βγάλω κάποιον ικανοποιητικό βαθμό, Ιστορία-Αρχαιολογία, αλλιώς Ιταλική ή Ισπανική Φιλολογία (αν και το μεταπτυχιακό μου ήταν πάνω στο τελευταίο). Πήγα σήμερα κι έκανα αίτηση, έχω και μερικά βιβλία και βοηθήματα από παλιά (7 χρόνια!) και θα δω τι θα κάνω.
Εσύ για τι σχολή ενδιαφέρεσαι?
μαλλον γερμανικη φιλολογια την βρισκω πιο ευκολη απο τις αλλες σχολες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Σκεφτομαι και εγω να ξαναδωσω εξετασεις!!Περσυ εβγαλα 16.751 απο θεωρητικη αλλα δεν περασα στην πρωτη μου επιλογη...Ενα 17αρι θελω....Αν ξεκινησω τωρα προλαβαινω τι λετε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Σκεφτομαι και εγω να ξαναδωσω εξετασεις!!Περσυ εβγαλα 16.751 απο θεωρητικη αλλα δεν περασα στην πρωτη μου επιλογη...Ενα 17αρι θελω....Αν ξεκινησω τωρα προλαβαινω τι λετε;;

εσυ εισαι αυτος που εγραψε 13.9 στα αρχαια ε? Και ελεγες οτι πρεπει κανεις να ναι η Λιτσα Πατερα για να γραψει αγνωστο...? Διαβαζα διαφορα παλια topics απο τον Ιουνιο μεχρι τον Αυγουστο, και το θυμηθηκα :P

Αν εχεις σκοπο να δωσεις αλλα να βγαλεις και τα μορια που θελεις, καντο
Αν εχεις την παραμικρη αμφιβολια η βαρεμαρα, αστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Nαι εγω ειμαι:bye:
Το θεμα ειναι αν προλαβαινω γιατι θεωρω οτι δεν εχω να χασω κατι....Θα δω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenakiiiii

Νεοφερμένος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδιά κι εγώ σκέφτομαι να δώσω πανελλήνιες για δεύτερη χρονιά αλλά μένουν μόνο 3 μήνες..θα προλάβω να βγάλω την ύλη;έχω περάσει σε καποια σχολή...αν αποφασισω να δώσω εξετάσεις θα εξακολουθώ να είμαι γραμμένη στη σχολή αυτή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
φυσικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenakiiiii

Νεοφερμένος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
δεν χάνω κάτι αν ξαναδωσω δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marion1

Νεοφερμένος

Η marion1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Δε χάνεις, κι αφού τα έχεις και πρόσφατα πιστεύω ότι θα τη βγάλεις.

Εγώ ξεκίνησα σήμερα να διαβάζω, με τον Πρωταγόρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

japos

Νεοφερμένος

Ο japos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
τα παντα προλαβαινουμε αν θελουμε
Για ναπαρετε κουραγιο ειμαι 42 ετων και ξεκινησα πριν κανα
μηνα...ετσι για πλακα...
ενα στοιχημα με τον εαυτο μου...\
για Κοινωνικη Θεολογια....
αντε καλη μας επιτυχια...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lachesis

Νεοφερμένος

Η Lachesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
τα παντα προλαβαινουμε αν θελουμε
Για ναπαρετε κουραγιο ειμαι 42 ετων και ξεκινησα πριν κανα
μηνα...ετσι για πλακα...
ενα στοιχημα με τον εαυτο μου...
για Κοινωνικη Θεολογια....
αντε καλη μας επιτυχια...:D

Μπράβο! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
λοιπόν,αρχικά να σας δώσω ένα σύντομο background
Το καλοκαίρι διάβαζα, μπορώ να πω μέχρι Και 3 ώρες καθημερινά,όταν μπήκε ο σεπτέμβρης Και γενικά μέχρι τον νοέμβρη διάβαζα με πασαλείμματα, Τίποτα ουσιαστικό αλλα δεν ήμουν τουρίστας,dld διάβαζα γύρω στις 1-2 ώρες κάθε μέρα...
Τώρα εδώ Και μια βδομάδα το καίω,διαβάζω όσο αντέχω dld 5+ ώρες... Από τα πάντα είμαι κομπλέ, τυπολόγιο κτλ δεν Έχω κενά, αλλα δη είμαι τέλεια εξασκημένος όσον αφορά τις ασκήσεις
Θέλω να περάσω μαθηματικός θεσσαλονίκη γύρω στα 15000 μόρια, τα καταφέρνω λέτε? Έχω 4 μήνες περιθώριο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

VirginiaOnAir

Νεοφερμένος

Η VirginiaOnAir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
λοιπόν,αρχικά να σας δώσω ένα σύντομο background
Το καλοκαίρι διάβαζα, μπορώ να πω μέχρι Και 3 ώρες καθημερινά,όταν μπήκε ο σεπτέμβρης Και γενικά μέχρι τον νοέμβρη διάβαζα με πασαλείμματα, Τίποτα ουσιαστικό αλλα δεν ήμουν τουρίστας,dld διάβαζα γύρω στις 1-2 ώρες κάθε μέρα...
Τώρα εδώ Και μια βδομάδα το καίω,διαβάζω όσο αντέχω dld 5+ ώρες... Από τα πάντα είμαι κομπλέ, τυπολόγιο κτλ δεν Έχω κενά, αλλα δη είμαι τέλεια εξασκημένος όσον αφορά τις ασκήσεις
Θέλω να περάσω μαθηματικός θεσσαλονίκη γύρω στα 15000 μόρια, τα καταφέρνω λέτε? Έχω 4 μήνες περιθώριο..

Ναι, συνέχισε έτσι! Απλά το καταλαβαίνεις κι εσύ ότι χρειάζεται να λύσεις περισσότερες ασκήσεις! Μην το σκέφτεσαι που δεν διάβαζες πολύ τότε, τόσο άντεχες τόσο έκανες. Δώστα όλα το διάστημα που μένει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
συνεχισε δυνατα! το μονο που μπορω να σου πω εγω μιας και δινω κι εγω φετος, ειναι να μην θεωρεις τις 5-6 ωρες την μερα max, διαβασε και κανενα 10ωρο αν το εχεις αναγκη, με διαλλειματα φυσικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top