Κάπνισμα

ΣΤΕΛΛΑ ΠΑΓΩΝΑ

Νεοφερμένος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Οταν περασεις τη φαση των ψυχολογικων αδυναμιων και ενηλικιωθεις ειναι καθαρα θεμα συνηθειας......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Οταν περασεις τη φαση των ψυχολογικων αδυναμιων και ενηλικιωθεις ειναι καθαρα θεμα συνηθειας......

Άρα δεν καπνίζεις επειδή το θέλεις αλλά επειδή είσαι εξαρτημένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΤΕΛΛΑ ΠΑΓΩΝΑ

Νεοφερμένος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ακριβως...Ειδικα μετα τα 30 ειναι εξαρτηση και μονο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimbadunas

Νεοφερμένος

Ο μικρος D I C E αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αράχωβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
το καπνισμα ειναι μεγαλη πιπα!! σταμτηστε το οσοι καπνιζετε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Eίναι γιατί δείχνει την αδυναμία σου να αντισταθείς στην περιέργειά σου, ενώ ξέρεις ότι δεν θα κερδίσεις τίποτα. Ίσα ίσα που όσο κάθετος κι αν είσαι λέγοντας ότι δεν θα καπνίσεις συστηματικά, υπάρχει περίπτωση αυτή η περιέργειά σου να μετατραπεί σε εξάρτηση (αποδεδειγμένα).
Ναι αλλά αν τηρήσεις την υπόσχεση σου με το να μην το συνεχίσεις ενώ όλοι οι φίλοι σου να ανάβουν, δηλώνει άτομο με χαρακτήρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οσοι αρχιζουν καπνισμα πριν απο τα 20 μετα δυσκολευονται πολυ περισσοτερο να το κοψουν απο αυτους που το αρχιζουν μετα τα 20(το διαβασα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Εγω το άρχισα πριν 2 μηνες και εφθασα να κανω μεχρι και 2 πακέτα!!!Τωρα το κοβω σιγα σιγα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω το άρχισα πριν 2 μηνες και εφθασα να κανω μεχρι και 2 πακέτα!!!Τωρα το κοβω σιγα σιγα!

καλα κανεις..τωρα που ειναι αρχη γιατι αμα το συνεχισεις θα σε καψει...ολοι αρχιζουν με ενα δυο και μετα θελουν κι αλλα...αντε καλο κοψιμο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Εγώ και το Τσιγάρο (αυτοβιογραφία)
- Είμαι ανέκαθεν παθητική καπνίστρια.
- Στα 10 άναψα με μία ξαδέλφη μου στον κήπο της γιαγιάς ένα καλαμάκι (ΑΗΔΙΑ :p)
- Στα 12 δοκίμασα.
- Στα 14 ξεκίνησα. Έκοψα.
- Στα 16 ξαναξεκίνησα. Ξαναέκοψα.
- Στα 17 μου είμαι λίγο καπνίστρια. Δηλαδή: πολύ σπάνια θα καπνίσω, όταν αγχωθώ πολύ, ή όταν είμαι πολύ στεναχωρεμένη για κάτι. Κι αυτό, κρυφά από τους γονείς μου.


---

Λοιπόν, θα σας πω, θυμώνω πραγματικά με όσους λεν ότι όλοι οι καπνιστές καπνίζουν ντε και καλά για να θεωρηθούν από τους τριγύρω 'κουλ'. Υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι το κάνουν επειδή τους ΑΡΕΣΕΙ. 'Αλλοι επειδή είναι ΕΘΙΣΜΕΝΟΙ. Βέβαια δε μπορούμε να κατηγορούμε ούτε ΚΑΝ αυτούς που το έκαναν λόγω της πίεσης που υφίστανται από τον άτυπο κοινωνικό έλεγχο - αν και τελευταίως προωθείται η εικόνα του vegetarian, ANTI-καπνιστή, ζωόφιλου, οικολόγου ευρωπαίου. </sarcasm>
Για παράδειγμα καμια φίλη μου δεν το γνωρίζει, μόνο εγώ, δύο άλλοι και εσείς. :p Απλούστατα γιατί σύμφωνα με τις φίλες μου το κάπνισμα είναι ανήθικο, αν μη τι άλλο, άρα γιατί να το παίξω κουλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Κάπνιζα καποτε , αντιληφθηκα οτι δεν μου προσφερει τιποτα και το εκοψα χωρις δευτερη σκεψη και ουδεμια συνεπεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Δεν σου προσέφερε ούτε μία στιγμή χαλάρωσης? Τόσο εύκολο σου ήταν?

(σημείωση: δεν καπνίζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Για καποιο λογο μου ητανε πολυ ευκολο , δεν ημουνα ομως και φανατικος.Απ' οτι θυμαμαι ( 2 χρονια εχω να καπνισω) δεν χαλαρωσα ποτε τουλαχιστον σε συγκριση με το συνηθισμενο μου τουλαχιστον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΤΕΛΛΑ ΠΑΓΩΝΑ

Νεοφερμένος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγώ και το Τσιγάρο (αυτοβιογραφία)
- Είμαι ανέκαθεν παθητική καπνίστρια.
- Στα 10 άναψα με μία ξαδέλφη μου στον κήπο της γιαγιάς ένα καλαμάκι (ΑΗΔΙΑ :p)
- Στα 12 δοκίμασα.
- Στα 14 ξεκίνησα. Έκοψα.
- Στα 16 ξαναξεκίνησα. Ξαναέκοψα.
- Στα 17 μου είμαι λίγο καπνίστρια. Δηλαδή: πολύ σπάνια θα καπνίσω, όταν αγχωθώ πολύ, ή όταν είμαι πολύ στεναχωρεμένη για κάτι. Κι αυτό, κρυφά από τους γονείς μου.
Απο μικρη στα βασανα δηλαδη ε ?Εγω οταν δοκιμασα πρωτη φορα δεν ηξερα που παν τα τεσσερα...Ουτε να ρουφιξω δεν μπορουσα..Ασε που οταν εβγαλα τον καπνο εκανα σαν ψαρι..:lol:!!!!!!!!!!Γαματοοοοο:lol:
---

Λοιπόν, θα σας πω, θυμώνω πραγματικά με όσους λεν ότι όλοι οι καπνιστές καπνίζουν ντε και καλά για να θεωρηθούν από τους τριγύρω 'κουλ'. Υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι το κάνουν επειδή τους ΑΡΕΣΕΙ. 'Αλλοι επειδή είναι ΕΘΙΣΜΕΝΟΙ. Βέβαια δε μπορούμε να κατηγορούμε ούτε ΚΑΝ αυτούς που το έκαναν λόγω της πίεσης που υφίστανται από τον άτυπο κοινωνικό έλεγχο - αν και τελευταίως προωθείται η εικόνα του vegetarian, ANTI-καπνιστή, ζωόφιλου, οικολόγου ευρωπαίου. </sarcasm>
Για παράδειγμα καμια φίλη μου δεν το γνωρίζει, μόνο εγώ, δύο άλλοι και εσείς. :p Απλούστατα γιατί σύμφωνα με τις φίλες μου το κάπνισμα είναι ανήθικο, αν μη τι άλλο, άρα γιατί να το παίξω κουλ;
Δηλ οι φιλες σου δεν το ξερουν ???
-----------------------------------------
Απο μικρη στα βασανα δηλαδη ε ?Εγω οταν δοκιμασα πρωτη φορα δεν ηξερα που παν τα τεσσερα...Ουτε να ρουφιξω δεν μπορουσα..Ασε που οταν εβγαλα τον καπνο εκανα σαν ψαρι..!!!!!!!!!!Γαματοοοοο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Δηλ οι φιλες σου δεν το ξερουν ???
-----------------------------------------
Απο μικρη στα βασανα δηλαδη ε ?Εγω οταν δοκιμασα πρωτη φορα δεν ηξερα που παν τα τεσσερα...Ουτε να ρουφιξω δεν μπορουσα..Ασε που οταν εβγαλα τον καπνο εκανα σαν ψαρι..!!!!!!!!!!Γαματοοοοο


Όχι! Μόνο δύο. Πάρα πάρα πολύ καλές. Στις υπόλοιπες φοβάμαι να το πω. :PΧαχα ναι η πρώτη φορά ήταν κάπως!
Αν είχε και πολλή νικοτίνη!!.. Εγώ υπερ-χαλάρωσα, να το πω ευγενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
βασικα ειναι ενα ειδος ναρκωτικου
αν ρουφηξεις βαθια νομιζω οτι ζαλιζεσαι(δεν εχω καπνισει Δν ξερω αν αληθευει)
θυμαμαι ομως πως γινομουν οταν φουσκωνα πολλαααα μπαλονια
ειναι σαν να ειχε ελαφρυνει καπως το κεφαλι μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Tο τσιγάρο κάνει κακό και όλοι το ξέρουμε,δεν χρειάζεται να παραθέτουμε όλες τις συνέπειες με σκοπό να τρομάξουμε τους καπνιστές. Έγινε επιλογή από κάποια άτομα να αρχίσουν το τσιγάρο. Ωραία και? Λες και δεν ξέρουμε ότι στις περισσότερες περιπτώσεις έιναι από περιέργια και μαγκιά. Αυτές οι ατάκες του στυλ ''χαλάρωση'' είναι για γέλια... Στην τελική πέσε κοιμήσου ή κάνε γιογκα!(:P)
Δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος να αρχίσει κάποιος το κάπνισμα(όχι δεν μετράνε τα ψυχολογικά και τα προβλήματα κτλ) Όλα είναι στο μυαλό του αθρώπου. Αν κάποιος έχει το σθένος και την ψυχική δύναμη όλα τα ξεπερνάει,αυτοί που κατεφεύγουν στο τσιγάρο είναι απλά αδύναμοι και ανίκανοι να επιβληθούν στον εαυτό τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
https://www.jaunted.com/files/admin/smoking_mouth.jpg

Μόνο αυτο τίποτε αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Γκαχ.
Αυτά παθαίνει όποιος καπνίζει 3 πακέτα την ημέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Tο τσιγάρο κάνει κακό και όλοι το ξέρουμε,δεν χρειάζεται να παραθέτουμε όλες τις συνέπειες με σκοπό να τρομάξουμε τους καπνιστές. Έγινε επιλογή από κάποια άτομα να αρχίσουν το τσιγάρο. Ωραία και? Λες και δεν ξέρουμε ότι στις περισσότερες περιπτώσεις έιναι από περιέργια και μαγκιά. Αυτές οι ατάκες του στυλ ''χαλάρωση'' είναι για γέλια... Στην τελική πέσε κοιμήσου ή κάνε γιογκα!(:P)
Δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος να αρχίσει κάποιος το κάπνισμα(όχι δεν μετράνε τα ψυχολογικά και τα προβλήματα κτλ) Όλα είναι στο μυαλό του αθρώπου. Αν κάποιος έχει το σθένος και την ψυχική δύναμη όλα τα ξεπερνάει,αυτοί που κατεφεύγουν στο τσιγάρο είναι απλά αδύναμοι και ανίκανοι να επιβληθούν στον εαυτό τους.

Γιατί εκείνοι που καπνίζουν πρέπει να θεωρηθούν αδύναμοι και ανίκανοι όπως λες, αν απλά το κάνουν για να δοκιμάσουν και στο κάτω κάτω το γουστάρουν κιόλας. Δεν συμφωνώ με αυτό το κομμάτι γιατί πιστεύω δεν είναι ο χαρακτηρισμός ενός μέσου καπνιστή. Να ''καταφύγουν στο τσιγάρο''..χμ..μου κάνει κάπως βαριά έννοια για κάτι που το κάνουν τόσοι...:/Δεν αναζητούν και όλοι ασφάλεια σε αυτό.

(Δεν αναφέρομαι αποκλειστικά στην δική σου απάντηση, λέω την γνώμη μου και γενικά.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Ναι ειμαι τοσο αδυναμος χαρακτηρας που λεω να γεμισω τη μπανιερα μου με αποτσιγαρα και βρωμονερα και να κατσω εκει καπνιζοντας μεχρι να ψοφησω.
Εν ολιγοις ΕΛΕΟΣ.
Και μαθετε επιτελους εδω μεσα να ξεχωριζετε μεμονωμενες περιπτωσεις απο κατι γενικο.
Τη λογικη καπνιζεις, αρα εισαι αδυναμος δεν την καταλαβαινω.
Καπνιζεις, αρα εισαι βλακας, ναι οκεη, δεκτο.
Αλλα καπνισμα=δεν επιβαλλομαι στον εαυτο μου;
Αγκου. Ολοι εχουμε συνηθειες που μπορει ο αλλος να μην απολαμβανε αν ηταν στην θεση μας. ΣΟΟΥ ΦΑΚΙΝ ΓΟΥΑΤ? Δεν καπνιζεις; Μαγκια σου. Αλλα μην βαζεις σε ενα αβασιμο τσουβαλι οσους το κανουν.

ΥΓ. Αν επιβαλλομασταν για το παραμικρο στον εαυτο μας, δεν θα απολαμβαναμε τη ζωη. Δηλαδη. Αν πω εγω πχ, δεν καπνιζω/δεν πινω/δεν κανω σεξ γιατι θα παθω καρκινο/κυρωση του υπατος/ΣΜΝ εηντς ειναι ανηθικο, τοτε απλα καταληγω να μην απολαμβανω πραγματα που προσωπικα μ αρεσουν. Αν ξερεις να βαζεις μετρο, εισαι γαμω. Αμα εισαι υπερβολικος, τοτε προβλημα σου. Και ναι γουσταρω να τα πινω μια στο τοσο, να κανω τσιγαρακια και να ακουω μουσικη και να κανω πολυ σεξ. Εγω ειμαι οκεη μ αυτο, γνωριζω τα ορια μου, θετω το στοπ εκει που πρεπει να ειναι. Και η δυναμη βρισκεται στο να βαζεις ΟΡΙΑ. Οχι στο να μην καπνιζεις.

Αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top