ΕΠΑ.Λ. Vs Γενικό Λύκειο

Ποιο θεωρείτε καλύτερο;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 98)
  • Γενικό Λύκειο

  • ΕΠΑΛ

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

chris00771

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
τα ορθογραφικα αυτα λαθη οφειλονται στην γραφη greeklish που εχω συνηθισει να γραφω στον υπολογιστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
1ον το 15 ειναι χαλια...οχι αρκετα καλα
2ονδεν θελω να φανω αγενης αλλα ποια θεωρητικη 14 ορθογραφικα λαθη εχεις σε ενα τοσο απλο post

Δηλαδή οι σχολές με 15.000 μόρια είναι χάλια ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
1ον το 15 ειναι χαλια...οχι αρκετα καλα
2ονδεν θελω να φανω αγενης αλλα ποια θεωρητικη 14 ορθογραφικα λαθη εχεις σε ενα τοσο απλο post

Βασίλη :
1.Αν ειναι το 15 χαλια , το 8 κ το 9 τι ειναι???
...μια χαρα ειναι το 15... πολυ καλο!
Ειδικα στις Πανελληνιες παιδια μαχονται να γραψουν 15 Εκθεση!
Μην ειμαστε και τελειομανης....
2. Αυτο που ειπες ηταν αγενεια εντελως...οκ μη φρικαρουμε κιολας...πολλα παιδια εχουν συνηθησει greeklish και κανουν καποια λαθακια... εγω πχ δεν ειναι πως δε ξερω να βαζω τονους , απλα βαριεμαι. It doesn't prove anything:P


Δηλαδή οι σχολές με 15.000 μόρια είναι χάλια ε;

Χριστιαννα :
1. Μην τρελαθουμε ... φυσικα και οι σχολες με 15000 μορια ειναι καλες :P
Βεβαια τα μορια δεν αντιπροσωπευουν τη σχολη.....δηλαδη υπαρχουν υψηλες σε μορια σχολες που δεν εχεις καλη επαγγελματικη αποκατασταση. Επιπροσθετα , υπαρχουν ιδιες σχολες εκτος Αθηνων που ειναι καλυτερες απο των Αθηνων αλλα εχουν λιγοτερα μορια...
2.Ο Βασιλης ανεφερε στο παιδι (Α΄Λυκειου) οτι το 15 Εκθεση δεν ειναι καλο....κατι που ηταν ετσι και αλλιως υπερβολικο αλλα δεν το μακρυνε τοσο....


Αυτα απο μενα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
1ον το 15 ειναι χαλια...οχι αρκετα καλα
2ονδεν θελω να φανω αγενης αλλα ποια θεωρητικη 14 ορθογραφικα λαθη εχεις σε ενα τοσο απλο post


συγγνώμη φίλε.. δεν ξέρω τι γίνεται στο δικό σας σχολείο πάντως στο δικό μας είναι επιτυχία το 15 έκθεση... 20 και 19 έκθεση από χέρι ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ... έχεις λίγες πιθανότητες για κάτι τέτοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το έχουμε αναλύσει και με τον miv σε κάποιο θέμα του γυμνασίου αν ψάξετε λιγάκι, κάτι 18,5 και πάνω στην έκθεση πραγματικά είναι χαρισματικά ή άκυρα. Εκτός και αν είσαι ο Παπανούτσος ξέρωγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris00771

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καταρχάς ευχαριστώ Chris1993 και τους υπόλοιπους για την υποστήριξή σας.αλλα νομίζω πως δεν καταλάβατε κατι....εγω στην έκθεση εχω 14 και Μ.Ο. έχω 15.δεν μου απαντήσατε τι είναι καλυτερο να κάνω τελικά.

Chris1993 θέλω το e-mail σου...το δικο μου ειναι chris_00771@yahoo.com(αλλά με αυτό μπαίνω και στο msn).....add me!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το 15 είναι στο χέρι σου αν θα το ανεβάσεις ή θα το κατεβάσεις. Είναι ο βαθμός κλειδί για μένα. Αν μου έλεγες 13 - 14 και κάτω θα έλεγα να πας σε ένα ΕΠΑ.Λ. Όλα εξαρτώνται από το πόση όρεξη για διάβασμα υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
1ον το 15 ειναι χαλια...οχι αρκετα καλα
2ονδεν θελω να φανω αγενης αλλα ποια θεωρητικη 14 ορθογραφικα λαθη εχεις σε ενα τοσο απλο post

Θα πω κάτι οφφ αλλά ήθελα να το τονίσω και σε άλλο θέμα, τώρα όμως θα το πω.
Αυτό με τα ορθογραφικά..έλεος..Έχουμε σκεφτεί λίγο ότι τα ορθρογραφικά μπορεί να είναι από δυσλεξία; Γιατί να προσβάλλουμε αμέσως τον άλλον και να πρέπει να δικαιολογηθεί...Λες και δεν μπορεί να περάσει απαρατήρητο αλλά ΠΡΕΠΕΙ να τονιστεί.
Σόρρυ για το οφφ λοιπόν.
Το 15 είναι στο χέρι σου αν θα το ανεβάσεις ή θα το κατεβάσεις. Είναι ο βαθμός κλειδί για μένα. Αν μου έλεγες 13 - 14 και κάτω θα έλεγα να πας σε ένα ΕΠΑ.Λ. Όλα εξαρτώνται από το πόση όρεξη για διάβασμα υπάρχει.
+1 Στην Χριστιάννα. Αν θες να διαβάσεις μπορείς. Το 14 δεν είναι πολύ άσχημος σε έκθεση.Και ούτε ο Μ.Ο όρος είναι κακός. Απλά να θυμάσαι ότι το Ενιαίο έχει απαιτήσεις που πρέπει να προσπεράσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris00771

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εγώ είμαι μαθητής που αμα κάτσω να στρωθώ να διαβάσω βγάζω και 18.έχω ενά παράδειγμα να σας δώσω δικό μου...πέρυσι(Γ' Γυμνασίου) ο καθηγητής που μας έκανε Χημεία μου έβαλε Ά΄Β,΄Γ Τρίμηνα 10 και στο τέλος έκατσα και διάβασα και του έγραψα 18,παρ'όλο που όλη την χρόνια δεν πρόσεχα καθόλου στο μάθημά του και με έβγαζε συνέχεια έξω επειδή του αντιμιλούσα και του την έλεγα δειαρκώς....και αυτός με είχε "βάλει στο μάτι" και σκόπευε να με αφήσει στο μάθημά του....αλλά δεν του την έκανα την χαρη...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KOMIS

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδια εγω εχω ενα αλλο προβλημα...Θα σας εξηγησω παρακατω...
Ειμαι μαθητης της Α λυκειου και ο βαθμος μου ειναι 15.4.....Δεν διαβαζα καθολου φετος αν και στο γυμνασιο εφτασα και το 17....
Το ερωτημα μου ειναι λοιπον αν θα πρεπει να παω σε ΕΠΑΛ Αφου
Κυριως στοχος μου ειναι να μπω στη ΣΜΥ
Ειμαι καλος στους υπολογιστες οποτε θα θεωρουσα χρησημο και το πτυχειο πληροφορικης αφου αυτον τον τομεα θα ακολουθησω....
Αν μεινω στο ΓΕΛ θα παω τεχνολογικη κατευθυνση
Το σχολειο μου ειναι Πρωι-Απογευμα και δεν με βολευει


Οποτε το σκεπτικο μου ειναι να παω Επαλ να εχω το πτυχειο πληροφωρικης ωστε και να μην καταφερω να μπω ΣΜΥ να εχω μια καβατζα....Επεισης το αρνητικο ειναι οτι αν παω Επαλ θα ειναι λιγοτερες οι θεσεις....Πειτε μου τη γνωμη σας καιγομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Κατα τη γνώμη μου , μείνε στο ΓΕΛ.
Αφου εισαι καλος μαθητης και εχεις δυνατοτητες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KOMIS

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καποια αλλη εκδοχη?
Εγω πιστευω με συνφερει πιο πολυ το Επαλ αλλα θελω να μου πειτε τη γνωμη σας με γιατι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
για Στρατιωτική Σχολή τι γίνεται???
Σημείωση....
Είμαι από Κύπρο....
παρακαλώ σε ΠΜ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
ΕΜΜΜΜ είδα παλιά ποστ εδω και 3 μήνες και ένας έλεγε οτι 15.000 θες για να μπεις σε αστυνομικές!!!που το άκουσε αυτ?το διάβασα σε βιβλίο για σχολές και λέει για μόρια θέλει 14355 και για του χρόνου θα πέσουν 13 επειδή χρειάζονται προσωπικό με ολα αυτά που γίνονται 2ον τα μαθηματικά γενικής παιδίας είναι γελοία γιατία στυνομία πέρασε και ο αδερφός μου ο οποίος ειχε 10 σε όλες τις τάξεις του λυκείου και στην 3 εβγαλε μαθηματικά 17 και 3ον οι καθηγητές σε βοηθάνε κατα κάποιο τρόπο στη 3η λυκείου στους βαθμούς δηλαδή εκει που θα βάλουν 14 θα βάλουν ενα 16 και πάει λέγοντας αρκετοί ετσι το κάνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Είσαι ήδη μαθητής ΓΕΛ, οπότε καλύτερα να συνεχίσεις ΓΕΛ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Γεια σας

Το 15 είναι στο χέρι σου αν θα το ανεβάσεις ή θα το κατεβάσεις. Είναι ο βαθμός κλειδί για μένα. Αν μου έλεγες 13 - 14 και κάτω θα έλεγα να πας σε ένα ΕΠΑ.Λ. Όλα εξαρτώνται από το πόση όρεξη για διάβασμα υπάρχει.
Αυτή η ιδέα ότι όλοι οι πάτοι πρέπει να πάνε ΕΠΑΛ είναι το ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΗΛΗΘΙΑ συγγνώμη κιόλας, παιδιά θέλετε δεν θέλετε είτε από μεριά μαθημάτων είτε από μεριά Απολυτηρίου είτε από μεριά Πανελληνίων (Βʼ Ομάδα) ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΣΟΤΙΜΗ όποτε αυτά που λέτε είναι απλά βλακείες για να μπερδεύετε τον κόσμο.

παιδια εγω εχω ενα αλλο προβλημα...Θα σας εξηγησω παρακατω...
Ειμαι μαθητης της Α λυκειου και ο βαθμος μου ειναι 15.4.....Δεν διαβαζα καθολου φετος αν και στο γυμνασιο εφτασα και το 17....
Το ερωτημα μου ειναι λοιπον αν θα πρεπει να παω σε ΕΠΑΛ Αφου
Κυριως στοχος μου ειναι να μπω στη ΣΜΥ
Ειμαι καλος στους υπολογιστες οποτε θα θεωρουσα χρησημο και το πτυχειο πληροφορικης αφου αυτον τον τομεα θα ακολουθησω....
Αν μεινω στο ΓΕΛ θα παω τεχνολογικη κατευθυνση
Το σχολειο μου ειναι Πρωι-Απογευμα και δεν με βολευει


Οποτε το σκεπτικο μου ειναι να παω Επαλ να εχω το πτυχειο πληροφωρικης ωστε και να μην καταφερω να μπω ΣΜΥ να εχω μια καβατζα....Επεισης το αρνητικο ειναι οτι αν παω Επαλ θα ειναι λιγοτερες οι θεσεις....Πειτε μου τη γνωμη σας καιγομαι

Στις Στρατιωτικές σχολές περνάς και με τις δυο διαδικασίες {Αʼ Ομάδα (4 μαθήματα) Βʼ Ομάδα (6 μαθήματα)} οπότε ανάλογα με τις δυνατότητες σου ακλουθείς και τον κατάλληλο δρόμο. Το πτυχίο του ΕΠΑΛ είναι πολύ καλό πτυχίο και αν ποτέ έχεις και όρεξη και βγάζεις και ένα ΙΕΚ (νομίζω ξεκινάς από το 2ο έτος αν το εφαρμόσουν αυτό που έλεγαν) τότε έχεις δυο πολύ καλά πτυχία (χωρίς πανελλήνιες) για να βγεις στην αγορά εργασίας. Αυτό που θα σου πρότεινα είναι να δεις αν υπάρχει κάποιο καλό ΕΠΑΛ στην περιοχή σου και αν σε βολεύει και να πας.

Κατα τη γνώμη μου , μείνε στο ΓΕΛ.
Αφου εισαι καλος μαθητης και εχεις δυνατοτητες...
Είσαι ήδη μαθητής ΓΕΛ, οπότε καλύτερα να συνεχίσεις ΓΕΛ.
Θα παρακαλούσα τους υποστηρικτές αυτών των δυο απόψεων να μου πουν πως οδηγήθηκαν σε αυτό το συμπέρασμα διότι με ενδιαφέρει πολύ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Τilemaxos είσαι 10000% σίγουρος οτι μπορώ να περάσω αστυνομία απο ΕΠΑΛ?και τιν άλλαη ειδικότητα τι να την κάνω αν θέλω να μπω εκει?δηλαδή δεν γίνεται να μην διαλέξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τilemaxos είσαι 10000% σίγουρος οτι μπορώ να περάσω αστυνομία απο ΕΠΑΛ?και τιν άλλαη ειδικότητα τι να την κάνω αν θέλω να μπω εκει?δηλαδή δεν γίνεται να μην διαλέξω?



εννοειτε αστυνομια απο επαλ περνας και απο τις 2 ομαδες!!!οσο για την ειδικοτητα αν θελεις δηλωνεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
και θελει τα ίδια μόρια απο ΕΠΑΛ ε?και περνάω και σαφώς και πιο εύκολα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristososfp

Νεοφερμένος

Ο xristososfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
δηλαδη στις στρατιωτικες σχολες περνας και απο επαλ Αομαδα με 4 μαθηματα στις πανελληνιες???ειναι σιγουρο αυτο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top